Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak

elitemadzone.org :: MadZone :: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16518 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lorijen

Član broj: 201330
*.snfc21.pacbell.net



Profil

icon Re: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak14.11.2008. u 14:41 - pre 187 meseci
Kod nas na aerodromu sve moze da prodje:)
Meni su recimo prosli put pustili sa 20 metalnih narukvica, jer sam ih pitala dal moram da ih sve skidam. I policajac rekao ma ne moras.
Naravno na sledecoj kontroli u Cihihu sam sve morala sa skidam.
Obicno traze da se izuvas kada si u cizmama ili u nekoj obuci koja mozda ima metal u sebi.
Moze objektiv i fotoaparat normalno u rucni prtljag.
I kljucevi mogu u rucni.
 
Odgovor na temu

jeftonikius

Član broj: 140399
Poruke: 21
*.podravka.co.yu.



Profil

icon Re: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak14.11.2008. u 15:17 - pre 187 meseci
Ljudi, mnogo je prosto, čemu takva rasprava tipa zašto baš 100ml ili slično. Zato što je tako propisano, to je sasvim dovoljan odgovor.
Nema bilo kakvih oštrica! Kome trebaju mali šrafcigeri negde?! Ako se ide poslovno negde gde trebaju šrafcigeri, izem ti tu firmu ili šta već ako nema male šrafcigere?!?! Sredstva za higijenu... Pa ako već nemaš normalnu torbu koja će ići u prtljag, i u kojoj je manje više sve dozvoljeno, onda bre brate kupi u prvoj prodavnici kad stigneš, od brijača preko pene! Ako ideš po Zapadnoj Evropi, cena će ti biti ista kao kod nas, a negde istočnije i jeftinije! Ako baš ožedniš u avionu, čaša kisele nije skupa! Pivo je oko 2-3 evra!
Kamere, aparati, mobilni (flight mode) su u većini kompanija dozvoljeni, ali ne i u svim. Tačnije možeš uvek da ih poneseš, ali ne i da koristiš. Živeli!
 
Odgovor na temu

.sasa.

Član broj: 181517
Poruke: 22
82.117.201.*



+36 Profil

icon Re: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak14.11.2008. u 15:25 - pre 187 meseci
Citat:
jeftonikius: Ljudi, mnogo je prosto, čemu takva rasprava tipa zašto baš 100ml ili slično. Zato što je tako propisano, to je sasvim dovoljan odgovor.


Tebi je to dovoljan odgovor ali eto meni nije. Sta cu kada mi ne prija uloga ovce koju vode u tor pa sam suvise ljubopitljiv... dakle verovatno ima neki razlog zasto samo 100ml tecnosti, zna li neko koji je?
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak14.11.2008. u 15:40 - pre 187 meseci
Citat:
.sasa.: dakle verovatno ima neki razlog zasto samo 100ml tecnosti, zna li neko koji je?


2006 obavestajne sluzbe su nacule da bi teroristi mogli da koriste tecni eksploziv u avionima.

http://www.tsa.gov/press/happe...pdated_passenger_guidance.shtm

Citat:
The ban on liquids, aerosols and gels was implemented on August 10 after a terrorist plot was foiled. Since then, experts from around the government, including the FBI and our national labs have analyzed the information we now have and have conducted extensive explosives testing to get a better understanding of this specific threat. These changes are intended to enhance security and balance human needs because we have a better understanding of the threat and security risks associated with liquids, aerosols and gels.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak14.11.2008. u 15:47 - pre 187 meseci
Citat:
jeftonikius:
Nema bilo kakvih oštrica! Kome trebaju mali šrafcigeri negde?! Ako se ide poslovno negde gde trebaju šrafcigeri, izem ti tu firmu ili šta već ako nema male šrafcigere?!?!

Aman! Niko ne brani srafcigere u torbi, prica se samo o RUCNOM PRTLJAGU! Neces sigurno da popravljas u kabini nesto... :D I naravno da mozes da nosis i bocu vecu od 100ml, samo ona mora da stoji u prtljazniku a ne pored tebe. Ko nije video sta se desava kad prineses plamen boci od pola litra pod pritiskom, moze da razmisli i sam...

Ponovo, niko ne brani nista u prtljazniku / torbu, jedino sto je pod detaljnom kontroloim je ono sto se unosi u kabinu, tj. rucni prtljag. Zasto nekome, bilo kome, aman, treba boca sa pola litra necega u avionu? Sta je to bez cega se ne moze par sati leta?

Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

.sasa.

Član broj: 181517
Poruke: 22
82.117.201.*



+36 Profil

icon Re: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak14.11.2008. u 15:47 - pre 187 meseci
@Skandy: Hvala!
 
Odgovor na temu

jeftonikius

Član broj: 140399
Poruke: 21
*.podravka.co.yu.



Profil

icon Re: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak14.11.2008. u 16:09 - pre 187 meseci
Pa to i rekoh... Ko ne nosi normalnu torba za prtljag, kog ce mu vraga onda šrafcigerčići u ručnoj torbi :-)
A ti Sale, čim pomišljaš o avionu, onda si sklopio pakt da si ovca, 100ml je još i mali detalj. Ovce smo svakodnevno u mnogim situacijama, a u avionu si bar gospodska ovca. Izvini ako te je moja reakcija po/u-vredila. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 735
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak15.11.2008. u 07:51 - pre 187 meseci
Meni je jedan nigerijac kenyao u avionu, sedeo blizu mene, kada sam izvadio laptop da malo radim (deadlines, uhhhh), zvao stjuardesu da me prijavi, a ona mu lepo kaze "pa to je dozvoljeno", cutao je do kraja leta, hahaha.

E sad, u februaru 2005 sam morao ekspresno da se spakujem i drugim avionom (lufthansa umesto ferry-flight-a direkt za nigeriju) se vratim posla radi. kada sam dolazio za Srbiju, posto je bio ferry-flight (nas 5-6 zemljaka sami u avionu, nije komercijalni let, polazemo racuna samo sami sebi), u torbi laptopa sam imao 10 ulozaka za skalpel (oni od 10-ak cm). Dosao kuci, i naravno potpuno zaboravio na to sve. Posle mesec dana, a posebno radi okolnosti pod kojima sam se vracao, ulozaka za skalpel se uopste nisam setio. Tada se laptop jos uvek nije morao vaditi iz torbe radi pregleda. Prodjem kontrolu u Beogradu (jedno 3 puta x-ray) , stignem u frankfurt, prodjem 2 puta x-ray, stignem u lagos, u hotelu otvaram torbu i ispadaju... ulosci za skalpel. Verovatno bi bilo neprijatnosti, pogotovo u nemackoj, da su ih nasli... E sad, na 5 rendgena niko nista nije primetio. Problem je sto je isto tako neko sa mnogo gorim namerama to isto da uradi, i podeli saucesnicima...
 
Odgovor na temu

caplja caplja

Član broj: 1637
Poruke: 87
93.86.34.*



Profil

icon Re: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak16.11.2008. u 00:24 - pre 187 meseci
Slicno se i meni desilo ove godine kada sam putovao u Moskvu. U neseseru koji sam nosio u tobri za lap top mi je bio nozic (duzine jedno 10 cm a od toga ostirca bar 5 cm) na koji sam bio potpuno zaboravio. Tek neki treci dan u Moskvi shvatim da je taj nozic prosao 2 rengenske kontrole na aerodromu u Beogradu. Bas bi bilo smaranje da su ga pronasli (verovatno znatno vece da su ga pronasli u povratku u Moskvi, tamo te obavezno izuvaju). A ljudi nose kao rucni prtljag bas sve i svasta pa cak i vece putnicke tobre
 
Odgovor na temu

bemtisbb

Član broj: 122453
Poruke: 59
94.189.234.*

Jabber: nema dzhabe


Profil

icon Re: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak26.11.2008. u 08:26 - pre 186 meseci
Vratio sam se , pa da prijavim iskustva.
Odavde, mogao sam da unesem i ruksak i torbu (istina manju, sportsku), ne do kraja popunjenu jer sam planirao da je naounim knjigama u povratku.
Odandesu mi merili i torbi u riksak pa sam morao da chekiram torbu jer su obe stvari bile tezhe od 8 kg.
Mogao sam da unesem i upaljac i brijac (u ruksaku) ali to je bilo nenamerno jer sam zaboravio da ih imam tu.
Slushao sam mp3 plejer tokom leta i gledao gemline na krilu kao u epizodi Twiglight zone.

Ali, u povrtaku sam napravio dzumbus na kontroli.
Naime iz hostela mi u dzepuod dzepusha ostao katanac od lokkerrooma, pa je pishtao.


potpis
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
94.189.228.*



+1 Profil

icon Re: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak27.11.2008. u 02:43 - pre 186 meseci
Mislim da nepotrebno panicite, ja apsolutno nista nisam pakovao u vrecice, i imao sam tecnosti koja je veca od 100ml (dezedorans) u rucnom prtljagu i jos kojekakvih upaljaca, kljuceva i sl... A moj cimer je tada unio cak i komplet za klopu, kasika, viljuska i noz, one lovacke gluposti, samo je prijavio prije rendgena i ovi ga pustili (zaboravio da prebaci u torbu). A sve se to desilo u Engleskoj, gdije je (navodno) najrigoroznija kontrola.

Pozdrav...
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prtljag u avionu - inostranstvo? Ruksak

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16518 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.