Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sluzenje vojnog roka i UGOVOR o RADU na neodredjeno?!@#

elitemadzone.org :: MadZone :: Sluzenje vojnog roka i UGOVOR o RADU na neodredjeno?!@#

[ Pregleda: 7047 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chupa
Beograd

Član broj: 16976
Poruke: 209
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Sluzenje vojnog roka i UGOVOR o RADU na neodredjeno?!@#17.11.2008. u 22:03 - pre 187 meseci
kakva su prava civilnog lica koje treba da odsluzi redovan vojni rok ukoliko je stalno zaposlen u preduzecu?
hocu reci, jel moze da se dobije placeno odsustvo?

odgovori...a ne predlozi..hvala
:)




 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka i UGOVOR o RADU na neodredjeno?!@#17.11.2008. u 22:40 - pre 187 meseci
Naravno da ne moze. Svasta. Kakav bi to bio zakon koji bi poslodavca obaveza da nekoga placa dok on nista ne radi. Pri tom, ni PIO ti nece priznati staz dok si bio u vojsci, makar ti ga neko i placao...

Ono sto to lice moze da dobije je neplaceno odsustvo. To ce ti svaki normalan poslodavac dati, jer ne zeli da se bakce sa raznim inspekcijama i slicnim glupostima, te tvojim potencijalnim tuzbama, a pri tome ga nista ne kosta. Znaci, mozes dobiti da ti radni staz miruje.

Kad se vratis, cekace te tvoje radno mesto. Vodi racuna, mesto - a ne i plata. Od plate ocekuj, verovatno, minimalac. I da, naravno, cekace te i covek koji je tih 6 ili koliko vec meseci obavljao taj posao, takodje zaposlen na tom istom radnom mestu Ako je mesto jedno, onda ce poslodavac na osnovu nekog svog kriterijuma odluciti koga ce zadrzati... Teoretski, on moze da nekoga zaposli na odredjeno, na 6 meseci, tako da se to ne desi, ali to podrazumeva da on bude mnogo dobar prema tebi - posto ce taj neko za tih 6 meseci biti taman fino uigran u posao, a ti ces doci nazad na posao koji nisi video zadnjih 6 meseci.... :/

Znaci, neces dobiti otkaz pre odlaska, ali ces ga, vrlo verovatno, dobiti jedno mesec dana posto se vratis.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

chupa
Beograd

Član broj: 16976
Poruke: 209
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka i UGOVOR o RADU na neodredjeno?!@#17.11.2008. u 23:13 - pre 187 meseci
Sta bi bilo kad bi bilo :) to je tvoj odgovor :)

doduse.. prvi deo jeste odgovor, 2 deo je nagadjanje.

imam posao koji ce me 100% cekati kada se vratim, a vrlo verovatno da ce da ostane i identicna plata.. jer bih onda morao da potpisujem novi aneks ugovora..i slicno.

dakle..bitno je da znam, da pravno nije izvodljivo..da sam i tamo i ovamo..tj da ne moze da bude placeno. za neplaceno znam.


hvala nkrgovic
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
212.200.65.*



+104 Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka i UGOVOR o RADU na neodredjeno?!@#18.11.2008. u 00:13 - pre 187 meseci
Ne može da ti bude plaćeno... zvanično. Npr. u mojoj bivšoj firmi jednom kolegi su uplaćivali deo plate (recimo oko trećine) dok je služio vojni rok. Naravno, on je u tom trenutku bio odjavljen, i ta uplata je bila nezvanična, više mu je došla kao džeparac za taj period. Verovatno su išli na to da neko fizičko lice njemu uplati sredstva na račun. Staž u svakom slučaju ne ide...
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.my-trion.net.



+132 Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka i UGOVOR o RADU na neodredjeno?!@#18.11.2008. u 00:18 - pre 187 meseci
Nisam 100% siguran, ali mislim da ti po zakonu ne mozes da se vodis da si zaposlen i da budes na odsluzenju vojnog roka(civilno).
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.228.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka i UGOVOR o RADU na neodredjeno?!@#18.11.2008. u 09:02 - pre 187 meseci
Naravno da ne moze. Kada si u vojsci (pa makar to bila i civilna), ne mozes nigde biti
zaposlen u to vreme. Od vojske ces primati platu, svaki mesec za 3-4 kutije cigareta ;)
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
93.86.55.*



+141 Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka i UGOVOR o RADU na neodredjeno?!@#18.11.2008. u 10:40 - pre 186 meseci
E pa nemoj ti sad da podcenjujes vojnicku platu. Ona sad iznosi preko 1500 din. na mesecnom nivou. Mene su cak i posle 2 meseca zavrsetka roka zvali da podignem neku razliku.

Elem, isti slucaj je bio i sa mnom, otisao sam u vojsku (civilnu), za to vreme nisam bio prijavljen, nisam primao platu, snalazio sam se kako sam znao i umeo, na mom mestu nije dosao niko jer sam ja dolazio po malo da zavrsavam odredjene poslove, ili sam pak nesto radio od kuce. Kada sam stigao na posao, cekao me ugovor sa kojim sam ponovo zaposljen na neodredjeno vreme.
U zakonu cak pise da po zavrsetku vojnog roka imas rok od 15 dana da se javis na posao.
Srecno Gugi

Pozdrav.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

jeftonikius

Član broj: 140399
Poruke: 21
*.podravka.co.yu.



Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka i UGOVOR o RADU na neodredjeno?!@#19.11.2008. u 17:49 - pre 186 meseci
Ja sam bio u istoj situaciji kao i ti druže, začetniče ove teme...
Nakon mnogo neću u vojsku, neću u vojsku... i ne odo u vojsku. Doduše pozovu me s vremena na vreme da pitaju za zdravlje i ako će mi skoro pa 30. U početku je bilo drž ne daj, ali ja sam bio čvrsto uveren da neću ići. Jednostavno ni jednog trenutka nisam mogao sebe u 27 i napokon normalnim životom da zamislim u bilo kakvoj vojsci (civilno njesra neću ni da komentarišem). Da me neko srozava nazad nakon što sam se iščupao iz lekovitog blata drage nam Srbije, neka hvala, ima ko hoće da ide ili pak neće da se bori da ne ide, pa nek se bakću sa njima. Da me niko ne bi napadao, moja porodica je dovoljno i previše bila u vojsci i to profesionalno, mislim da je od nas dosta a nadam se uskoro i od svih ostalih dobrovoljaca.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sluzenje vojnog roka i UGOVOR o RADU na neodredjeno?!@#

[ Pregleda: 7047 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.