Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara

elitemadzone.org :: MadZone :: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34799 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
212.200.65.*



+104 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara27.11.2008. u 22:21 - pre 187 meseci
Kad smo već kod toga, da li neko zna gde je u zakonu uopšte i definisan pojam "kolona vozila pod pratnjom"? Gledam famozni ZOBS i nikako da nađem...
Zanima me pošto imam tu neku potrebu da se ne sklanjam takvoj koloni. Ako se dobro sećam sa obuke za vožnju, instruktor je pomenuo da se pod takvom kolonom podrazumeva da na čelu i na kraju imaju policijska ili vojna vozila sa opremom za davanje zvučnih i svetlosnih signala. To jest, na početku i na kraju kolone mora da stoji vozilo sa plavom tablicom ili tablicom VS, i da ima i rotaciju i sirenu. Audiji i slični automobili možda deluju opasno, ali nemaju pandurske tablice, a najčešće nemaju sirenu, tako da mislim da sam u pravu kad im se ne sklanjam sa puta... :)
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara27.11.2008. u 22:21 - pre 187 meseci
Citat:
Agent Smit
A kakve ima vajde da zovem pandure???Kad su i oni panduri, nisu kuvari sigurno...uostalom sigurno bi izmislili da sam im ušao u putanju i sl. prekršaj...a šta pandur bi otišao do zgrade vlade po njih??pa pojeli bi i mene i njega...:p
a ovde sam napisao jer sam se osećao ko g***no, pa eto da podelim s nekim..:)

Ne znam da li ti je neko rekao, ali policija nema pravo da, zato sto je policija, krsi zakon, a jos manje ima pravo da lomi i unistava tudju imovinu. Da si ih prijavio, oni bi odgovarali i to strozije nego obicni gradjani, a i to nema veze da li si ti napravio prekrsaj ili ne. Za prekrsaj mozes da odgovaras sudiji za prekrsaje i eventualno platis kaznu, a za lomljenje oni odgovaraju, kao i za zloupotrebu sluzbenog polozaja, i to, verovatno, krivicno... Ili bi, da si ih prijavio.

Ovako samo laprdas po forumu i kukas da ti je tesko. I treba da ti je tesko, i da - odlicno se osecas, onako kako i treba. Posle toliko kukanja, pocinjem da sumnjam da ti se bilo sta i desilo, mozda si samo neki patetik koji privlaci paznju ili opozicionar koji pokusava da proda jevtinu propagandu, ili sta vec...

Sledeci put, prijavi ili cuti.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara27.11.2008. u 22:22 - pre 187 meseci
Citat:
GEAR1902: pa jer sad treba da svi bezimo na 3 km od kolone zamo zato sto voze nekog baju...sutra ima da izvuce pistolj samo zato sto se covek slucajno nasao na licu mesta....novinare bih ja tu odmah a i policiju...bogami platili bi oni meni to staklo debelo...

Pa kako mislis? Da mozes da vozis kako hoces, da im prilazis kako hoces? Pa to nema nigde u svetu. Ja opet samo mogu da pitam @Agenta, ako misli da je u pravu, sto nije zvao policiju...Mozda bi mu i platili staklo, a mozda bi i on nesto platio zato sto je prisao vozilima pod pratnjom, iako je, kako kaze, tip mahao znakom stop.
 
Odgovor na temu

GEAR1902

Član broj: 197794
Poruke: 26
77.46.201.*



Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara27.11.2008. u 22:30 - pre 187 meseci
Citat:
vilil1: Pa kako mislis? Da mozes da vozis kako hoces, da im prilazis kako hoces? Pa to nema nigde u svetu. Ja opet samo mogu da pitam @Agenta, ako misli da je u pravu, sto nije zvao policiju...Mozda bi mu i platili staklo, a mozda bi i on nesto platio zato sto je prisao vozilima pod pratnjom, iako je, kako kaze, tip mahao znakom stop.

ne kazem ja da treba da mu prilazi i da ih ometa ali ako je zgresio po pravilu bi trebalo da napise kaznu za ometanje sluzbenog lica ili tako nesto...ima 1000 nacina da mu da do znanja da je zgresio ali nije resenje da mu prilazi i lupa kola...to je vec unistavanje privatne svojine i za to moze taj junak koji je to uradio da letne sa posla...
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara27.11.2008. u 22:35 - pre 187 meseci
@Agent Smit
Mogao si da prodjes i kao ona devojka sto ju je zgazio bivsi vozac ministra veselinova ..
Kroz crveno 120km/h sa dzipom u sred centra grada .

Nego cini mi se ti si se uplasio reakcije pandura, da te ne cimaju dodatno posle sto si ih uopste pozvao
da intervenisu prema bilmezima koji voze sadasnje budzovane iz vlasti,
al ima jedna caka koja ti mozda moze posluziti u takvim situacijama.
Sad je kasno cim si dosao na forum :)

Jedan moj prijatelj je imao bezazlen incident u saobracaju ,
neko ga je isekao u koloni polupao mu malo auto na ocigled pandura koji je tu stajao na 5 metra
i mrtav 'ladan to posmatrao . Kad mu se on obratio ovaj ga je iskulirao govoreci da treba on
da se tim pozabavi i da "on" juri kolima i da se razracunava sa prestupnikom :)
Na to je ovaj digao dreku :sad zovem novine , b92 , okrece tel. blokiracu saobracaj itd ..
pa da vidis posle toga kako se odmah bacio na zadatak ..
Cisto jedan primer koji nema tolko veze sa ovom pricom ,al dovoljno ilustruje ..

Cutanje je stvarno najgore resenje, gore i za tebe ubuduce i za sve nas koji zive u ovoj zemlji kad mogu da se izivljavaju kojekakvi idioti bez odgovornosti .
Zato se desavaju i dalje takve stvari .
Forum ti je da ti bude malo lakse kad nevolju podelis sa ljudima .
Poz.





Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

maxxxic
tech , CHM
Kruševac / Beograd

Član broj: 133312
Poruke: 158
93.86.68.*



+3 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara27.11.2008. u 23:02 - pre 187 meseci
opasno je imati "posla" sa njima , jer to nisu ljudi već ŽIVOTINJE , tako ih i obučavaju još iz doba '90-ih !!!
GROZIM ih se , stvarno , i ja zaista mislim da oni ipak krše neke zakone ( i saobraćajne )

prvo i prvo ja mislim da ih treba zabraniti , te VIP pratnje vozilima , jer isti više ugrožavaju živote učesnika u saobraćaju , uključujući i VIP ličnost koju "obezbeđuju" , znam i da su neke osobe ( civili ) poginuli jer su ovi iz pratnje bili isuviše bahati !!

moji "susreti" sa njima ( par njih ) su me naučili da još više mrzim ovu državu , političare i policiju , a završavali su se tako što sam ih proklinjao NAGLAS a ja čak i nepsujem !?!
jednom sam prilikom "upoznao" i jednog od "vozača" Čistača / Razbijača i poželeo sam da ga bukvalno ubijem ( bez da se kajem ) a samo na osnovu njegovog ponašanja i odnosa ( i stava ) prema nama ( civilima ) ostalim učesnicima u saobraćaju , bruka da takva osoba prima platu od našeg plaćenog poreza , strava i užas , ja mislim da on ne bi ni dozvolu ( vozačku ) smeo da dobije a ima je i za nošenje oružija ??? apsolutno poremećen čovek !!!

u zadnje 4-5 godine stvarno malo vozim pa ih i nesrećem , bogu hvala

inače trebao si da ostaneš na mestu "događaja" , da obezbediš par ozbiljnih i voljnih svedoka da svedoče , da pozoveš policiju i da prijaviš nezgodu i ugrožavanje , pa da pozoveš i novinare ( čisto da "obezbediš nepristrasnost" policije )

moraću da "memorišem" telefon nekog reportera voljnog da izađe na "teren" sa kamerom i foto-aparatom ako se ovako nešto i meni desi !!!

PS: kada se postave kamere za nadzor saobraćaja mislim da se ovakve "bahatosti" neće više dešavati , makar ne kao do tada .
PSS: ministar Jočić je nastradao jer je njegov "vozač" "poštovao" saobraćajne propise !!! paradoks : nastradao ministar unutrašnjih poslova jer njegov lični podređeni nije poštovao ono za šta je njegov šef zadužen da "kontroliše i reguliše" !?!?! najgore je što se tom slučaju nije niko na to , bar ne javno , obazirao ???
X-WirelessUser

Reci NE - RTS Pretplati - Siri dalje u potpisu !
 
Odgovor na temu

Crveni011
ETF Beograd
Telekomunikacije i informacione
tehnologije
Beograd

Crveni011
Član broj: 197943
Poruke: 17
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara27.11.2008. u 23:08 - pre 187 meseci
Napravili ste od ovoga sprdnju... Nazivate te momke raznoraznim pogrdnim imenima, ja sam rekao "gorile", po meni je to profesija:) Ljudi rade svoj posao i ja mislim da ga rade kako treba. Mnogo puta sam (za ovo malo vremana koliko vozim) prosao pored njih i nikada nisam primetio da su bahati! A i ti mislis da si jedini koji je pretrpeo stetu, mnogo puta takva vozila pod pratnjom izazovu lakse saobracajne nesrece sa mnogo vecim materijalnim stetama nego sto je tvoja.
Volimo te, otadzbino nasa. Ali sjasi malo, zivota ti!:)
 
Odgovor na temu

maxxxic
tech , CHM
Kruševac / Beograd

Član broj: 133312
Poruke: 158
93.86.68.*



+3 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara27.11.2008. u 23:17 - pre 187 meseci
ja se kladim u moju vozačku da većina ako ne i svi ti "vozači" za VIP pratnje nemaju pojma o pravilima i propisima u saobraćaju a siguran sam da nemaju ni trunku obzira prema ostalim učesnicima u saobraćaju !?!!

po meni oni treba da štite VIP osobu a da ne ugrožavaju ostale učesnike u saobraćaju , i tu je caka , kada si CEPANKA i sl. onda ti ugrožavaš sve ostale na uštrb jedne individue jer za bolje i neznaš , recidivi komunizma !!

takođe mislim da se velika većina samnom slaže ???
X-WirelessUser

Reci NE - RTS Pretplati - Siri dalje u potpisu !
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara27.11.2008. u 23:47 - pre 187 meseci
U komunizmu su postojala bar neka pravila i udbasi se nisu toliko isticali kao ovi danasnji. Bilo je vjerovatno i onda majmuna ali ne kao danas, doduse i manje je vozila bilo na putevima.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.80.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara28.11.2008. u 05:04 - pre 187 meseci
Prijaviti, svakako. Sto vise ljudi cute, veca je bahatost bahatih, i obrnuto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara28.11.2008. u 08:34 - pre 187 meseci
Citat:
Crveni011
Ljudi rade svoj posao i ja mislim da ga rade kako treba.



Citat:
mnogo puta takva vozila pod pratnjom izazovu lakse saobracajne nesrece sa mnogo vecim materijalnim stetama nego sto je tvoja.


:-) Osim ako im posao nije lupanje tudje imovine, nesto ovde onda ne stima :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara28.11.2008. u 08:56 - pre 187 meseci
Vidim da se Smit više ni ne javlja, pa se zapravo obraćam ostalima.

Ja razumem da neko zazire od konfrontacije sa policijom i "državom" ali ovde je sasvim jasno da je morao da stane i da sačeka redovnog policajca i uviđaj. Verovatno bi dobio kintu za novo staklo - pr kratkom postupku, ali i sve ostale opcije su moguće.

Kako neko reče, verovatno je gorila mlatarao bezobzirno i slučajno slomi staklo, dakle, grubi nehat ali ne i namera. Inače i ja se potpuno slažem da su to uglavnom OK momci, ali zbog prirode posla sa sniženim pragom tolerancije.

Meni na poslu svaki dan može da se desi da ostanem bez kafe ili čak da padnem sa stolice. On, kad poljubi dete i krene na posao, sasvim regularno, može da se vrati u kovčegu. Jbg, i to je život.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara28.11.2008. u 08:56 - pre 187 meseci
Citat:
Crveni011: Napravili ste od ovoga sprdnju... Nazivate te momke raznoraznim pogrdnim imenima, ja sam rekao "gorile", po meni je to profesija:) Ljudi rade svoj posao i ja mislim da ga rade kako treba. Mnogo puta sam (za ovo malo vremana koliko vozim) prosao pored njih i nikada nisam primetio da su bahati! A i ti mislis da si jedini koji je pretrpeo stetu, mnogo puta takva vozila pod pratnjom izazovu lakse saobracajne nesrece sa mnogo vecim materijalnim stetama nego sto je tvoja.


Šta pričaš ti dečko? Jesi ti juče pao na ovu planetu, da ne kažem u Srbiju?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara28.11.2008. u 09:04 - pre 187 meseci
Slažem se sa svima vama i verujte da mi je lakše jer sam to podelio sa nekim bar
Nije mi bio cilj da kukam, svestan sam kako neko kaže da drugi i mnogo gore prolaze nego što sam ja.
Samo sam imao nameru da predočim šta se dešava.
Pogrešio sam što nisam zvao muriju, ali jednostavno u tom momentu nisam znao gde sam i šta mi se dogodilo..
A i nemam vremena da dižem galamu i halabuku. Razmišljao sam i da li to sve da napišem, jer nemam običaj da kukam okolo, ali ova bahatost je stvarno prevršila svaku meru...nisam opozicionar, ceo život sam bio protiv komunjara i ostalo, šetao po protestima itd. Naravno, da se političari menjaju, a gorile ostaju, sve mi je jasno. Ali sam bio samo užasnut njihovim ponašanjem, ne što se to meni desilo, sutra će se desiti ko zna kome. Jednostavno sam digao glas, bar ovde, što je nekima smešno, verujem, protiv njihove bahatosti. Uostalom, gde drugo dići glas...Blog nemam, a tema ovog foruma je sve ostalo što nema veze sa ostalim temama....Pozdrav svima što učestvujete..
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara28.11.2008. u 09:23 - pre 187 meseci
Citat:
@Java Beograd
... verovatno je gorila mlatarao bezobzirno i slučajno slomi staklo, dakle, grubi nehat ali ne i namera

Djura ima tesku ruku ..

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara28.11.2008. u 09:50 - pre 187 meseci
@Agent Smit
Po zakonu o saobraćaju, kad naiđe vozilo pod pratnjom, svi treba da se sklone u stranu i zaustave vozila dok vozilo pod pratnjom ne prođe. Ti si prekršio pravilo i prišao tom vozilo. Time si ugrozio bezbednost osobe kaja se u njemu vozi i zato ti je "gorila" mahao. Naravno da imaš pravo da ti plate štetu, ali to si mogao da prijaviš bez ikakvog straha od posledica. Šta je za državu jedno staklo. :)
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

GEAR1902

Član broj: 197794
Poruke: 26
79.101.205.*



Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara28.11.2008. u 10:14 - pre 187 meseci
Citat:
BluesRocker: @Agent Smit
Po zakonu o saobraćaju, kad naiđe vozilo pod pratnjom, svi treba da se sklone u stranu i zaustave vozila dok vozilo pod pratnjom ne prođe. Ti si prekršio pravilo i prišao tom vozilo. Time si ugrozio bezbednost osobe kaja se u njemu vozi i zato ti je "gorila" mahao. Naravno da imaš pravo da ti plate štetu, ali to si mogao da prijaviš bez ikakvog straha od posledica. Šta je za državu jedno staklo. :)

po tom istom zakonu ima pravilo kako treba da izgleda ta pratnja...neko je u prethodnim postovima rekao,policijska kola iza i ispred sa rotacionim svetlim i sirenom...ovako sam i ja mogao da okupim 3-4 druga sa besnim kolima i tamnim staklima i eto mi smo vozilo sa pratnjom i niko ne sme da nam stane na put inace...lomimo stakla i batinamo onog ko nas ne poslusa...:D
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara28.11.2008. u 10:45 - pre 187 meseci
Citat:
BluesRocker: @Agent Smit
Po zakonu o saobraćaju, kad naiđe vozilo pod pratnjom, svi treba da se sklone u stranu i zaustave vozila dok vozilo pod pratnjom ne prođe. Ti si prekršio pravilo i prišao tom vozilo. Time si ugrozio bezbednost osobe kaja se u njemu vozi i zato ti je "gorila" mahao. Naravno da imaš pravo da ti plate štetu, ali to si mogao da prijaviš bez ikakvog straha od posledica. Šta je za državu jedno staklo. :)


Tacno tako mogao je da prijavi panduru i vjerovatno bi mu bilo placeno(uostalom oni to placaju iz naseg dzepa a ne iz njihovog) e sad "naknadu za pretrpljeni strah" ne vjerujem da bi bas tako lako dobio a i da je zvao novinare mogao bi da ima problema kasnije, obzirom da je porodican covjek vazniji mu je miran san nego kacenje sa onima kojima i tako ne mozes nista.
 
Odgovor na temu

Crveni011
ETF Beograd
Telekomunikacije i informacione
tehnologije
Beograd

Crveni011
Član broj: 197943
Poruke: 17
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara28.11.2008. u 11:00 - pre 187 meseci
@Tyler Durden
Naravno da nisam pao na ovu planet. Jako puno stvari ima u ovoj zemlji koje mi idu na onu stvar ali mi jos vise ide na tu istu stvar kada ljudi globalizuju stvari. A kada smo vec kod zemlje Srbije seti se sta se desavalo pre nekih pet i po godina, 12.03.2003. Zamisli da je bas tak lik jedan od onih koji je tog dana bio uz Djinjica. Oni su uvek spremni na najgore. Neko mu se tako nabije sa strane, sa zadnjeg sedista se pojavi lik sa automatskom puskom i posle par metaka ode i ono "neprobojno" staklo a i glave ovih unutra u oni stvar... E to je zemlja Srbija...
Volimo te, otadzbino nasa. Ali sjasi malo, zivota ti!:)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara28.11.2008. u 11:20 - pre 187 meseci
Citat:
Agent Smit: Pogrešio sam što nisam zvao muriju, ali jednostavno u tom momentu nisam znao gde sam i šta mi se dogodilo..A i nemam vremena da dižem galamu i halabuku. Razmišljao sam i da li to sve da napišem, jer nemam običaj da kukam okolo, ali ova bahatost je stvarno prevršila svaku meru.

Izvini i ti si se bahato poneo u ovom slucaju, isto koliko i oni.

Odakle ti molim te ideja da se zaustavis pored kolone sa pratnjom?!? I to kola uz kola?? To je za njih direktna opasnost, na metar si od kola i moze svasta da se dogodi i za njih si pretnja, naravno ti znas da nisi ali oni to ne znaju i ne mogu da znaju.

Covek ti je prvo mahao palicom da ti da do znanja da se sklonis i posle te je hteo jos jedom opomenuti ali je ocigledno preterao i razbio ti prozor, da jeste malo bahato sa njegove strane ali tvoja odluka da se parkiras tik pored njih je takodjer bahata i jako nepromisljena.
Kad ide kolona pod pratnjom, hitna pomoc, vatrogasci red je da se sklonis i pustis ih da prodju.

I da, naravno da si trebao zvati policiju da ti nadoknade stetu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bahatost ljudi u vozilima u pratnji naših političara

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34799 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.