Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56251 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 11:42 - pre 185 meseci
Citat:
vladd: Trgovacke marze, ocekivana zarada
Dva osnovna problema srpskog mentaliteta a samim tim i ekonomije:
1. Necu nista da pravim i proizvodim, ocu samo da valjam neku robu (pogledati bilo koje oglase za posao i ponudu/potraznju prodavaca-komercijalista-menadzera prodaje i sl.)
2. Ako nemam zaradu 100% / 'iljadu evra necu ni da pocinjem da radim, lakse mi da budem na birou i kukam kako je tesko.

Apsolutno ne padam na pateticne price raznih kako ne mogu da sastave kraj sa krajem, pun mi je ku...fer istih kojima je ispod casti da se recimo bave poljoprivredom a kukaju kako ne mogu da prehrane decu i slicno. Ne moze da se ne znam kako zaradi, to stoji, ali bar deca ne bi bila gladna.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.71.*



+6455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 11:46 - pre 185 meseci
Citat:
Sopocanac:
prosecna plata u srbiji je nesto vise od 300 evra
...
Prema istrazivanju lista Blic potrosacka korpa u Srbiji za cetvoroclanu porodicu iznosi 76.000 din mesecno.

Ni 2 prosecne plate nisu dovoljne za 1 potrosacku korpu.

Sve u svemu te matematicke cinjenice pokazuju da narod u Srbiji zivi ekonomski jako lose.


Šta je potrošačka korpa? To je zbir troškova jedne porodice za život, prehranu, oblačenje itd. 'Statistika' kaže da je potrošačka korpa u srbiji mnogo veća nego prosečna plata. Ok.

Koliko ljudi SVAKODNEVNO umire od gladi u Srbiji?
- Ja nešto ne čujem da ljudi umiru od gladi (mojne samo onog lika iz Kragujevca da spominjete sada, a ako već hoćete, pročitajte tekst još jednom)

Kad izađete na ulicu, da li vas naprosto zapanji kako ljudi hodaju u pokidanim krpama, jer nemaju pare za garderobu?

Kome one silne turističke agencije prodaju turističke aranzmane za letovanja?


Pošto ja nisam čuo da je umiranje od gladi masovna pojava, niti da ljudi hodaju goli i pocepani, a bogami retko ko da leti ne ide na more, dolazim do zaključka:
1) Ili je prosečna plata mnogo veća nego što se predstavlja
2) Ili su troškovi života (potrošačka korpa) mnogo manji nego što se predstavljaju

A šta je tačno od ove dve stvari, nemam pojma. Lesli priča o nekoj čorbi za 150 dinara koju jede 5 dana, a ti pričaš o potrošačkoj korpi od 76000 dinara.. Samo da te Lesli čuje... Kako god, narod ne živi dobro u poređenju sa USA ili Nemačkom, ali opet ni ne umire od gladi kako neki ovde vole da predstavljaju.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 12:09 - pre 185 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Upravo je praksa da je 20e dnevnica na gradjevini. Imam prijatelja koji radi...


20 ojra je dnevnica, za fizikalca na gradjevini, u beogradu.
u nishu je 10 ojra, maksimalno 1.000 dinara.
imam drugara u nishu koji vec godinu dana na gradjevini fizikalise, nosi, mesa, vozi tamica .... radi sta god treba.
radno vreme je 10 sati dnevno, leti i po 12 .... radi se i subotom.
dnevnica 1.000 dinara, klot, nema ni 100 gr. parizera uz to.
kad je pauza izmedju dva objekta, nema nista.

posle toga dolazi kuci, nesto pojede i ulazi u garazu, auto-mehanicar je.
radi u garazi do ponoci.
ujutru mu budilnik zvoni u 5.15.

zena, fakultetski obrazovana, prodaje gace i carape na pijaci kod tvrdjave.
jedva prehranjuju dete i sebe.

koliko dugo moze i najaci i najzdraviji da izdrzi takav tempo?
kada ce takvima, koji posteno i skromno zive i rade po 16 sati dnevno, i gaje svoju decu malo svanuti u toj vasoj slobodi, demokratiji i trzisnoj ekonomiji?
prvo su iz zlog radnickog samoupravljanja, kako nam tumace picopevci koji se tada jos nisu ni rodili, usli u "tranziciju" zbog koje su morali da trpe, a sada jos nisu ni izasli iz te tranzicije, a ono u najavi nekakva "globalna ekonomska kriza", trzisno ekonomska.
sta je sledece poslo toga?

onaj uskokovic, sto je napljackao 30-40 vila i stanova po vracaru, primorju, parizu ..... na slobodi.
optuznica zastarela, ili tako nesto.
imao je kijavicu, pa nije mogao da dodje na sud ..... ili je mozda promenio prebivaliste u nekoj od tih 40 vila, pa nisu mogli da mu uruce poziv.
ne znam tacno sta je u pitanju, ali je nesto demokratsko.
rece ovde jedan da je to posteno, da tako treba ........... zli ko(mu)njisticki preki sudovi nisu bili posteni, legalni, humani i demokratski za takve trzisne ekonomiste, slobodare i borce za ljudska prava?
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 12:18 - pre 185 meseci
Citat:
mrle 011: imam drugara u nishu koji vec godinu dana na gradjevini fizikalise, nosi, mesa, vozi tamica .... radi sta god treba.
Aha. I taj za godinu dana nije naucio ni cigle da redja ili plocice da lepi, nego i dalje vuklja dzakove?

Citat:
zena, fakultetski obrazovana, prodaje gace i carape na pijaci kod tvrdjave.

Pa? Kad je videla da od te diplome nema leba, gospoja nije mogla da zavrsi neki kurs, daktilografiju recimo, da se ne smrzava pored tvrdjave?
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 12:25 - pre 185 meseci
Ljudi, vratija se Mrle!!!

Prosecna plata u Srbiji je nesto preko 33.000 dinara (skoro 400E)!
Potrosacka korpa oko 33.000 dinara!
Obicno radi po dvoje u porodici (ili neko ima plus i penziju, razni dodaci), tako da vam ta demagogija kako je lose i ljudi umiru od gladi ili se ubijaju zbog racuna za struju malo preterana.

Ako bas pisete svasta, pisite tacne podatke.
P.S.
Sto se tice gradjevine, ja sam radio letos kao pomocnik zidara (ko je probao, zna da je mozda i najteze) 4 dana za 100E. Beograd. Bez placenih hrane i pica.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 12:28 - pre 185 meseci
Citat:
Sopocanac
dokazi da je opterecenje na plate u sloveniji 80%. znam da je u hrvatskoj oko 40%.


Evo od moje bruto plate koja je N EUR, neto plata je 58%, 42% su porezi, penziono i zdravstveno.

Po tvom (netacnom) metodu racunanja opterecenja, porezi i penzija predstavljaju 72% moje neto plate, pa je to "opterecenje" svakako vece nego u Srbiji.

Da ne pricamo o tome da je porez na prihod firme u Nemackoj mnogo veci nego u Srbiji, pa firma za koju radim mora da zaradi mnogo vise para za moju platu nego sto bi morala u Srbiji.

Sve to pokazuje da NIJE TACNO da su u Srbiji poreska opterecenja veca nego u Nemackoj, stavise stanje je POTPUNO SUPROTNO. Srbija je uradila sve sto je mogla na temu niske stope oporezivanja kako bi privukla strani kapital.

Naravno, kao sto sam rekao, razloge zasto niko ne pokrece veliku proizvodnju u Srbiji treba traziti u tome da je Srbija diskvalifikovana u odnosu na Bugarsku, Rumuniju i Tursku zbog carinskog rezima sa EU + nema bescarinski rezim sa Rusijom koji bi joj dao kompetetivnu prednost u odnosu na EU zemlje.

Kapiras - skoro sve sto bi pokusao da izvezes iz Srbije u EU (trziste sa 500 miliona stanovnika) bi kostalo vise nego da to radis iz Bugarske ili Rumunije ili cak Turske - a sve 3 zemlje imaju vrlo uporedive troskove na plate. Na zalost, to Srbiju diskvalifikuje za mnoga ulaganja.

Da nije tako, budi siguran da bi mnogi ulozili u proizvodnju fokusiranu na izvoz u Srbiji, jer bi lako ciljali ili trziste EU ili trziste Rusije. Najbolje bi bilo oba - ali Srbija, tj. njen politicki establisment nije dovoljno kompetentan (ili ih sopstvena korupcija sprecava) da obezbedi takav polozaj zemlje gde su izabrani da rade svoj posao.

Citat:
mrle 011
zena, fakultetski obrazovana, prodaje gace i carape na pijaci kod tvrdjave.
jedva prehranjuju dete i sebe.


Sto kaze Ventura... prosetas se malo, provozas se prevozom i nikako da vidis mase koji hodaju pocepani i neuhranjeni... ili pune ulice prodavaca carapa.

Bice da je prosek ipak mnogo bolji. Naravno, ne sumnjam da ima takvih slucajeva kao taj o "fakultetski obrazovanoj zeni koja prodaje gace ili carape", ali to predstavlja manjinu drustva. Ako bi to uporedio sa 90-tim, mislim da bi dosao do vrlo lakog zakljucka da je broj prodavaca carapa na haubama, te benzina na tocenje daleko manji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 12:28 - pre 185 meseci
Sopocanac, ti toliko lupas gluposti da se evo nudim da ti BESPLATNO kupim domen i postavim blog samo da mogu svaki dan da se zabavljam ujutro dodjem na posao. Uz kafu... bolji si 20x nego B92 i ostatak MadZone-ta zajedno :) Ozbiljno, samo reci, i setapujem ti blog...

Sad ontopic.

Citat:

ja hocu da radim ,stvaram, da unapredjujem svoj zivot u svojoj zemlji kao i svoju zemlju

Tako sto vozis auto na Vanuatu table i pozivas na neplacanje poreza, jer zaboga, ne mozes da registrujes auto od 4000ccm3 za 30 evra?

Citat:

sto se tice te tvoje price kako sad nije lose nadji u novinama clanak o coveku , ocu petoro dece koji je izvrsio samoubistvo jer nije imao para da plati racun za struju od 60.000 dinara.

Moze, a ja cu ti na svaki clanak o ocu petoro dece koji je izvrsio samoubistvo naci 100 takvih clanaka iz USA ili EU. A na njih se konstantno pozivas. O Rusiji i slicnim da i ne pricam. Tamo se ne zna dal vise umire od gladi ili od hladnoce :( Ajde bre molim te...

Citat:

dokazi da je opterecenje na plate u sloveniji 80%

Dokaz? Brate, pitaj bilo koga ko radi u EU... na ovom forumu ih je bar 60. Nasi doprinosi su medju najmanjima u Evropi, i poznavanje matematike iz III osnovne ti omogucuje da se sam uveris u to. Sad, ti bi trebao da postavis pitanje zasto se ti doprinosi (cak i takvi kakvi su) nenamenski trose, i to bi bila sjajna tema za diskutovanje...

Citat:

za tu platu od 300 evra radi ogromna vecina gradjana ove zemlje , zato i jeste prosecna . posao za neke vece pare je jako tesko naci, jer da je lako, svi bi radili za vece pare i prosecna plata bi bila veca.

Cestitam, ovde si nalupetao bar 4 gluposti u jednoj recenici. Personal record.

1. U Srbiji jeste prosecna plata 300 evra, i sa takvom prosecnom platom smo u 15% najbogatijih zemalja u svetu, jer preko polovine zemalja ima prosecnu platu od osam dolara. Prema tome - budi srecan da smo i takvi. Za bolje od toga mora i da se radi malo vise, a ne patentira izreka "ne mogu oni mene toliko malo da plate koliko malo ja mogu da radim" (c).
2. Za vece pare treba imati ZNANJE i KVALIFIKACIJE. Da je lako imati znanje i kvalifikacije (ne teoretske, vec u industriji), svi bi bili top inzenjeri, lekari i advokati i radili za $100k+ godisnje. Nazalost, ni kod nas ni u svetu dobrih i kvalitetnih nema puno, zato oni i rade za $150k godisnje i biraju poslove, a ostali za 300 evra i mole Boga da nadju posao.
3. Sledeci put kad krenes da palamudis o prosecnoj zaradi i prosecnoj plati, prosetaj se do Tempa, Merkatora, Metroa, Vera, etc. stani iza kase i sabiraj prosecne racune. Pa onda ponovo uzmi papir i olovku pa mi preracunaj prosecnu zaradu i troskove.
4. Cut the crap :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 12:40 - pre 185 meseci
Citat:
Rumpletstilskin: Aha. I taj za godinu dana nije naucio ni cigle da redja ili plocice da lepi, nego i dalje vuklja dzakove?
.......... Pa? Kad je videla da od te diplome nema leba, gospoja nije mogla da zavrsi neki kurs, daktilografiju recimo, da se ne smrzava pored tvrdjave?


ne znam sta 'oces da kazes.
njega sam naveo kao primer, nije on konkretno bitan.
imas na milione takvih slucajeva.
da je on majstor i da redja cigle, neki drugi majstor bi onda bio bez posla, a neki treci fizikalac - koji je sada bez posla - bi mesao malter za 10 ojra, po 12 sati dnevno, umesto njega.

sta bi ta rotacija (ne)radnih mesta promenila u sustini?

mozda je on u zivotu, da je bio dovoljno sposoban i bio clan neke demokratske partije, mogao da bude i na mestu ovog uskokovica, pa da sad legalno poseduje 40 vila i stanova po vracaru, parizu ............ i da sada ispija civas u klubu privrednika na dedinju, a neki nesposobni sa prezimenom uskokovic da negde mesa malter umesto njega, ali kakve to ima veze sa sustinom.
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 12:47 - pre 185 meseci
Citat:
mrle 011: njega sam naveo kao primer, nije on konkretno bitan. da je on majstor i da redja cigle, neki drugi majstor bi onda bio bez posla, a neki treci fizikalac - koji je sada bez posla - bi mesao malter za 10 ojra, po 12 sati dnevno, umesto njega.

sta bi ta rotacija (ne)radnih mesta promenila u sustini?
U sustini? Nista preterano. U zivotu njega i njegove porodice? Puno toga.
Citat:
imas na milione takvih slucajeva.
Imas prijatelju milijarde jos gorih slucajeva. Sta mislis kako je Nepalcu koji u Kataru radi na +60?
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 12:50 - pre 185 meseci
Kako ne shvatate poentu teme ?
Sopocanac ce da uzme novog Krajslera iz Amerike , pa kad je vido koliko trosi
sad mu se to ne uklapa u "srpsku racunicu" potrosnje pa se cudi kako je benzin ovde
4 puta skuplji . pa sad kriva drzava , veliki porezi , nastupa glad ,socijalna primanja itd ...

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 12:53 - pre 185 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sve to pokazuje da NIJE TACNO da su u Srbiji poreska opterecenja veca nego u Nemackoj, stavise stanje je POTPUNO SUPROTNO. Srbija je uradila sve sto je mogla na temu niske stope oporezivanja kako bi privukla strani kapital.

Ne iskljucujem da je tako za velike kompanije ali za sitnjarose se pored poreza nakalemi i masa fiksnih obaveza, firmarina, ekoloska taksa pa porezdzije uvecavaju osnovicu po raznim tackama, naplacuju kamatu na akontaciju itd tako da posao postane neisplativ. I onda ono privatnika sto opstaje moze da da platu od 100e za recimo prodavacice do 200 za neki strucniji posao. Prosecnih 300 mogu da sanjaju oni sto se nisu uvalili na drzavni posao bar je tako izvan beograda.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 13:24 - pre 185 meseci
Slazem se, za male firme Srbija ima vrlo nezgodan problem a to je da se trazi placanje kojecega cak i kada firma nema profit. Kako je profit jako malih firmi relativno nizak - nekad se desi da samo zbog tih troskova firma ne moze da posluje.

Ali, nemojmo se zavaravati da i u razvijenim zemljama nema kojekakvih troskova koji jednostavno moraju da se placaju i koji mnogima predstavljaju barijeru za bavljenje biznisom.

Medjutim, poenta onoga sto sam rekao je odgovor na teoriju Sopocanca da u Srbiji toboz drzavne takse sprecavaju stvaranje izvoznog biznisa te da su te takse vece nego u EU. To jednostavno nije tacno - razlog zasto toga nema treba traziti u inherentnoj diskvalifikaciji Srbije zbog njenog nepovoljnog trgovinskog rezima sa najvecim izvoznim partnerima (EU i Rusijom)

Takse kao takse nisu problem, i Srbija ih je definitivno smanjila do te mere da su medju najnizima u Evropi. Medjutim samo to nije dovoljno da Srbija postane meka za izvozno-fokusirane investicije.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stefanpn
Total anonymous
Programer

stefanpn
Član broj: 172809
Poruke: 509
93.86.55.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 13:39 - pre 185 meseci
Citat:
Kako ne shvatate poentu teme ?
Sopocanac ce da uzme novog Krajslera iz Amerike , pa kad je vido koliko trosi
sad mu se to ne uklapa u "srpsku racunicu" potrosnje pa se cudi kako je benzin ovde
4 puta skuplji . pa sad kriva drzava , veliki porezi , nastupa glad ,socijalna primanja itd ...




Ovo me je odusevilo...

Licno mislim da covek siri propagandu neke opozicione stranke misleci da nam se spremaju novi izbori...
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 13:57 - pre 185 meseci
Citat:
Ljudi, vratija se Mrle!!!

Prosecna plata u Srbiji je nesto preko 33.000 dinara (skoro 400E)!
Potrosacka korpa oko 33.000 dinara!
Obicno radi po dvoje u porodici (ili neko ima plus i penziju, razni dodaci), tako da vam ta demagogija kako je lose i ljudi umiru od gladi ili se ubijaju zbog racuna za struju malo preterana.

Ako bas pisete svasta, pisite tacne podatke.
P.S.
Sto se tice gradjevine, ja sam radio letos kao pomocnik zidara (ko je probao, zna da je mozda i najteze) 4 dana za 100E. Beograd. Bez placenih hrane i pica.


ovo je CISTA LAZ

U Beogradu su potrebne 2 plate samo za hranu i najosnovnije troskove dok je situacija u gradovima van Beograda i mnogo gora jer su plate nize a troskovi zivota ne nesto bitno nizi.

Inace da ti valjas gluposti dokazuje ovaj clanak iz lista PRESS

Citat:
DVE PLATE ZA HRANU!

S prosečnom zaradom od četrdesetak hiljada dinara i posle niza poskupljenja Beograđani jedva sastavljaju „prvi sa tridesetim". Samo na hranu četvoročlana porodica mesečno troši najmanje 70.000 dinara


http://www.pressonline.rs/page...r.html?view=story&id=50448

Citat:
BOR - Ramiz Hajrula (40), nadničar bez stalnog zaposlenja i otac petoro dece, prošle subote, oko 23 sata, trčeći je skočio sa ivice napuštenog kopa starog borskog rudnika bakra u ambis dubok oko 500 metara i na mestu ostao mrtav zbog duga za struju! Ovo su Kuriru juče potvrdili u Hajrulinoj porodici, koja se s komšijama spremala za sahranu. U policijskom dnevnom biltenu napisano je da je neko prijavio kako je Ramiz namerno skočio u provaliju. Ostalih podataka nema, ali se zna da će posle obdukcije biti saopštena zvanična informacija.


http://www.kurir-info.rs/clana...08/u-ambis-zbog-duga-za-struju
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 14:01 - pre 185 meseci
A da mi neko objasni sto se raspravljamo sa onima kojima je jos 3. maj 1980. i ovim koji se o "stvarnom zivotu u srbiji" informise iz presa i kurira?
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 14:04 - pre 185 meseci
Sa 35 000 mesecno moze da se prehrani porodica od 4 clana. Nije neka trpeza ali moze i nije neki napor.... 1000 dinara dnevno, sasvim dovoljno.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.71.*



+6455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 14:05 - pre 185 meseci
Citat:
Sopocanac
...S prosečnom zaradom od četrdesetak hiljada dinara i posle niza poskupljenja Beograđani jedva sastavljaju „prvi sa tridesetim". Samo na hranu četvoročlana porodica mesečno troši najmanje 70.000 dinara...


Jel imaš ti digitron u kući?

70,000 dinara mesečno na hranu je 2,300 dinara dnevno na hranu. Pa čoveče za te pare možeš kupiti svaki dan 15kg mesa!!! Da ne pričam o ostalim namirnicama.... Cenim da je ta cifra preterana u najmanju ruku petostruko ako ne i desetostruko...
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 14:07 - pre 185 meseci
Citat:
Sa 35 000 mesecno moze da se prehrani porodica od 4 clana. Nije neka trpeza ali moze i nije neki napor.... 1000 dinara dnevno, sasvim dovoljno.


moze - al u diznilendu

ti ni ne zivis u Srbiji nego u Bugarskoj i ti nama pricas da ovde moze da se zivi sa 30.000 din mesecno . Smesno. Pa u toj tvojoj Bugarskoj je sve skoro 50% jeftinije nego kod nas. U Bugarskoj mozda moze da se zivi sa 35.000 din mesecno u Srbiji cetvoroclana porodica ne moze da zivi normalno sa tim novcem, vec samo da prezivljava eventualno. Da vegetira.

I Blic i Press tvrde da samo za osnovne troskove porodici u Srbiji treba mesecno preko 70.000 dinara. Blic je totalno rezimski list , a Press je u vlasnistvu Dragana Djilasa , drugog coveka demokratske stranke. Zasto bi rezimski mediji lagali?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 14:08 - pre 185 meseci
Citat:
Sopocanac
S prosečnom zaradom od četrdesetak hiljada dinara i posle niza poskupljenja Beograđani jedva sastavljaju „prvi sa tridesetim". Samo na hranu četvoročlana porodica mesečno troši najmanje 70.000 dinara


Pa ako u 4-clanoj porodici dvoje rade, to mu dodje 80000 din mesecno, sto je vise od "potrosacke korpe" sta god ta "potrosacka korpa" znacila.

Sto znaci da prosecna cetvoroclana porodica ima vise novca nego za "potrosacku korpu".

Kako u Beogradu nema masovnog umiranja od gladi, bolesti neuhranjenosti i vitaminske deficijencije kakve se javljaju u mestima gde ljudi nemaju za osnovnu neophodnu hranu, bice da ipak ogromna vecina Beogradjana mogu da prehrane sebe i svoje porodice, pa je prica o "rubu egzistencije" definitivno preterivanje, da ne kazem proseravanje.

Uzgred, kada smo vec kod egzistencijalnog minimuma - mnogo bi pomoglo kada bi dobar deo populacije prestao da pusi - ako u cetvoroclanoj porodici dvoje puse, to je dobar trosak samo na cigarete + da ne pricamo o buducim troskovima zbog bolesti pluca i krvotoka koje pusenje neumoljivo izaziva.

Citat:
Sopocanac
I Blic i Press tvrde da samo za osnovne troskove porodici u Srbiji treba mesecno preko 70.000 dinara. Blic je totalno rezimski list , a Press je u vlasnistvu Dragana Djilasa , drugog coveka demokratske stranke. Zasto bi rezimski mediji lagali?


Koju metodologiju su koristili ti listovi i sta tacno ulazi u tih 70K dinara?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 14:10 - pre 185 meseci
Citat:
Jel imaš ti digitron u kući?

70,000 dinara mesečno na hranu je 2,300 dinara dnevno na hranu. Pa čoveče za te pare možeš kupiti svaki dan 15kg mesa!!! Da ne pričam o ostalim namirnicama.... Cenim da je ta cifra preterana u najmanju ruku petostruko ako ne i desetostruko...


ja ne znam zasto ja pricam sa vama koji ne zivite u Srbiji jer vi bre veze blage nemate sa situacijom ovde.

Za tvoju informaciju - evo malopre sam dosao iz mesare - kilo teletine bez kostiju kosta 700 dinara.

kilo svinjetine kosta 550 dinara

kilo paradajza grckog 150 din

kilo krastavca grckog 150 din

litar ulja 140 din


Pa rucak za cetvoroclanu porodicu koji ukljucuje neko meso, salatu, supu, sok ne moze da te kosta u kucnoj varijanti ispod 1200 dinara da cetvoro jedu

1200 din x 30 dana to je 36.000 dinara mesecno samo za normalan rucak

O kakvih bre ti 15 kilograma mesa za 2300 dinara pricas? :)

Onaj zivi u Bugarskoj, ti u Kazahstanu i vi meni pricate o situaciji o Srbiji a nemate pojma ni koliko kosta kilogram mesa u ovoj zemlji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56251 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.