Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Generatori na benzin

[es] :: Elektronika :: Generatori na benzin

[ Pregleda: 3124 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenaad
Nenad Zovko
BiH/Dijaspora

Član broj: 179472
Poruke: 13
93.86.168.*



Profil

icon Generatori na benzin24.12.2008. u 11:08 - pre 186 meseci
Vidio sam u oglasima generator za prozivodnju struje od 2.3kw na benzin. Moze li mi neko nesto blize reci o tim generatorima (koliko benzina trose za 1kwh, kako se njima upravlja, prave li buku, koliko mogu raditi neprekidno, cijene, velicine, gdje se mogu kupiti itd.) i da li bi generator od 1-1.5kw bio dovoljan za racunar i sijalicu (700w)?
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.139.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Generatori na benzin24.12.2008. u 18:48 - pre 186 meseci
Pre svega da krenem redom....
Citat:
Vidio sam u oglasima generator za prozivodnju struje od 2.3kw na benzin.

valjda snage od 2.3kW a ne Struje, struja se izrazava u amperima [A], napon u voltima [V] a snaga u watima [W] ali OK, razumem te....

Koliko benzina trose na jedan KWh pa zavisi od motora....to verovatno daje proizvodjac u katalogu....opisu uredjaja....ne mozes znati to tek tako...sve zavisi....

kako se upravlja, pa svim generatorima se upravlja na slican nacin.....stim sto ja mislim da je to o cemu pricas agregat a ne generator...i tu ima malo razlike ali OK.....

Prave li buku, pa prave neki novo zvuka koji je izradzen u decibelima [Db] ako imas navedeno negde koliko decibela je koji ja ti mogu reci da li je bucan ili nije....mada cim radi na benzin on je bucan....mora da se cuje....sad opet sve zavisi...

Pa mogu raditi neprekidno dokle god imaju goriva u sebi sto zavisi od potrosnje i rezervoara, mada zavisi i koliko se zagrevaju u radu i sl.....takodje to daje proizvodjac na nekom katalogu mora da pise....

Cene i velicine zavise od snage koju daju....zavisi i od proizvodjaca i sl....

Pa od 1.5kW bi mogao napajati 700W zasto da ne..... to je duplo.....
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

nenaad
Nenad Zovko
BiH/Dijaspora

Član broj: 179472
Poruke: 13
93.86.141.*



Profil

icon Re: Generatori na benzin24.12.2008. u 19:38 - pre 186 meseci
Citat:
ptak 13.: Pre svega da krenem redom....
Citat:
nenaad: Vidio sam u oglasima
generator za prozivodnju struje
od 2.3kw na benzin.


valjda snage od 2.3kW a ne Struje, struja se izrazava u amperima [A], napon u voltima [V] a snaga u watima [W] ali OK, razumem te....


Ne znam kako se tacno zovu. U katalogu www.uradi-sam.rs se zove generator.

Citat:
ptak 13.:Koliko benzina trose na jedan KWh pa zavisi od motora....to verovatno daje proizvodjac u katalogu....opisu uredjaja....ne mozes znati to tek tako...sve zavisi....


Koliko otprilike? Je l' ima i manjih od 2.3kw? Mozes li postovati link na neke specifikacije?

Citat:
ptak 13.
kako se upravlja, pa svim generatorima se upravlja na slican nacin.....stim sto ja mislim da je to o cemu pricas agregat a ne generator...i tu ima malo razlike ali OK.....


Eto zove se i agregat :)) Postoje li modeli sa daljinskim upravljanjem (bio bi na tavanu ili u supi) npr. iz vikendice?

Citat:
ptak 13.
Prave li buku, pa prave neki novo zvuka koji je izradzen u decibelima [Db] ako imas navedeno negde koliko decibela je koji ja ti mogu reci da li je bucan ili nije....mada cim radi na benzin on je bucan....mora da se cuje....sad opet sve zavisi...


Na benzin ili neko drugo tecno gorivo. Cuje li se iz supe u vikendici udaljenoj par metara?

Citat:
ptak 13.
Pa mogu raditi neprekidno dokle god imaju goriva u sebi sto zavisi od potrosnje i rezervoara, mada zavisi i koliko se zagrevaju u radu i sl.....takodje to daje proizvodjac na nekom katalogu mora da pise....


24h neprekidno?

Citat:
ptak 13.
Cene i velicine zavise od snage koju daju....zavisi i od proizvodjaca i sl....


Ovaj od 2.3kwh je 250 evra i nema nikakvih drugih podataka.

Citat:
ptak 13.
Pa od 1.5kW bi mogao napajati 700W zasto da ne..... to je duplo.....


Jeste, nego da li je to dovoljno za racunar (monitor, modem, tv boks) i sijalice?
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Generatori na benzin25.12.2008. u 10:17 - pre 186 meseci
Citat:
ptak 13.: Pa mogu raditi neprekidno dokle god imaju goriva u sebi sto zavisi od potrosnje i rezervoara, mada zavisi i koliko se zagrevaju u radu i sl.....takodje to daje proizvodjac na nekom katalogu mora da pise....

Svaki sus motor postigne radnu temperaturu za kratko vreme i moze da radi neprekidno cak mu i prija, cesta pokretanja skracuju radni vek.Grejanje generatorskog dela zavisi od opterecenja ali ako bi ga u propisanom rezimu trebalo zaustavljati radi hladjenja bio bi obican komad smeca.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Generatori na benzin

[ Pregleda: 3124 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.