Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 274127 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.242.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 21:48 - pre 186 meseci
Posto je ovo od kriticne vaznosti bice repostovano na svakoj novoj strani sve dok vecina ljudi ne pogleda i pocne da prica o tome, koliko god bilo potrebno vremena za tako nesto.

Vreme je da predjemo na nesto ozbiljnije. Do sada smo raspravljali o mnogim stvarima, ali uvek nekako iz perspektive kao da to o cemu pricamo ne utice na nas i da je nesto sto nije opipljivo. Cak iako i prihvatimo da mozda postoje Alieni i da se tu negde vrzmaju oko nas, pretpostavka je generalno da su mozda na nekoj istrazivackoj misiji i kad se malo promuvaju odu kuci ili odakle su vec dosli. A pri svemu tome vlade raznih zemalja, tj neki njihovi delovi cak iako nesto znaju o tome cute. Mislim da je ta pretpostavka o bezazlenosti situacije ondnosno ceo taj filozofski pristup problematici potencijalno katastrofalan. Ne zbog toga sto nam preti nekakva invazija, vec zbog toga sto je to potpuno pogresan pristup veoma ozbiljnom problemu. Bez obzira na nedostatak ultimativnih dokaza, pa cak i da nas ne posecuju vanzemaljci ali da ce se to mozda desiti u buducosti.
Mi ljudi kao ideal vidimo sebe jednog dana kao mirnu, tehnoloski mocnu rasu koja sa nepokolebljivom radoznaloscu istrazuje svemir i siri mir i prijateljstvo svemirom. Isto tako uglavnom zamisljamo da se i ti vanzemaljci koje bi mogli da upoznamo jednog dana ponasaju. Medjutim, ono sto cete videti na datim linkovima brutalno ce vas potsetiti u kakvoj stvarnosti zivimo. I to bez obzira da li verujete ili ne u vanzemaljski kontakt na planeti Zemlji. Koga bude dovoljno interesovalo da istrazi neke od navoda moci ce i sam da se uveri o tacnosti prezentovanih informacija.

William Bill Cooper , 23 Feb 1991

http://video.google.com/videop...1vLD5Cg&q=cooper&hl=en


William Bill Cooper , 2 Jul 1989

http://video.google.com/videop...1vLD5Cg&q=cooper&hl=en


The Hour of Our Time - The Legacy of William Cooper

http://video.google.com/videop...amp;q=william+cooper&hl=en

Phil Schneider - November 1995 Lecture

http://video.google.com/videop...amp;q=phil+schneider&hl=en

Phil Schneider - May 1995 Lecture

http://video.google.com/videop...amp;q=phil+schneider&hl=en


Phil Schneider - August 1995 Lecture

http://video.google.com/videop...amp;q=phil+schneider&hl=en


Kada sam prvi put pogledao jedan od ovih video snimaka nisam imao perspektivu da ga razumem.U istoj situaciji ce biti verovatno i sada mnogi koji ce pogledati. Ali iako mi je sve bilo toliko fantasticno da nisam mogao nista od toga da poverujem bilo mi je izuzetno mucno da gledam. I sama mogucnost da je samo deo od ovoga istina menja iz korena pogled na problematiku. Nazalost, previse toga se poklapa sa onim sto sam do sada saznao u svom istrazivanju. Pricam o Disclosure Project svedocenjima, Billy Meier slucaju, Kenedijevom govoru, Ajzenhauerovom govoru...

Mnogi od vas sigurno su se u nekom periodu interesovali za dogadjaje iz novije istorije ili ih proziveli :) Tako da cete moci da uporedite to sto znate sa onim sto ovi ljudi pricaju. Toliko za sada...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 22:28 - pre 186 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Posto je ovo od kriticne vaznosti bice repostovano na svakoj novoj strani sve dok vecina ljudi ne pogleda i pocne da prica o tome, koliko god bilo potrebno vremena za tako nesto.


Pa, s obzirom da vecina moderatora pripada zavjerenickom taboru, a neki su cak masoni i iluminati, sumnjam da ces sa ovim naumom daleko dugurati...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 22:32 - pre 186 meseci
Citat:
Kljucni deo recenice. Btw. u USA sam par meseci godisnje, doduse East Coast (NY i okolina), ali ne verujem da je mnogo drugacije ni kod tebe. Razlika npr. Srbije i USA je samo u tome sto je u Srbiji % tih koji lazu mnogo veci (po glavi stanovnika), i sto i krupne i sitne "ribe" lazu isto, u USA se ove sitne bas i ne usudjuju. Rod je neka druga prica...


Apsolutno.

Ja u sitnu ribu racunam sve koji nisu politicari, sto ukljucuje i kontrolore letenja, civilne i vojne pilote, i svu ostalu raju
za ciju sluzbu postoji jasno i javno definisan pravilnik sluzbe.

Iz tog razloga nisam sklon verovanju da su arhivski podaci (records) lazirani.

...ako cu vec podaci o bioloskom oruzju u Iraku od samog pocetka bili sumnjiceni i to javno...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 22:42 - pre 186 meseci
Citat:
Da, da, primjetili smo i mi da si poremecen malo.


E, kad ste i vi nesto primjetili, stvari su vise nego jasne.

Citat:
To je takodje zemlja u kojoj se Orson Wells malo segacio sa ovom tematikom pa znamo sta se desilo. Sve u svemu,
zivis u zemlji vrlo pogodnoj za sijanje raznih budalastina i nije ni cudo da se covjek malo poremeti.


I to na cemu kucas su oni posijali...

Citat:
Kad bi malo prolistao naucnu istoriju vidio bi da su uvijek i u svakoj etapi glavni elementi zaustavljanja napretka
bili upravo najsluzbenija lica svoga vremena (pocevsi od popova, pa do vladajucih guzica). Ali nisi ti nikad citao istoriju
nauke, a i neces.


Ako me ti ne naucis istoriji nauke, mislim da nece niko.

Najveci zaustavljaci nauka su bandoglavi bambaci koji se po pravilu docepaju pozicija, od popova do vladajucih guzica.

A ja ovde prepoznajem neke klice toga istoga.

Citat:
U cemu je onda problem ako je to sve laz? 99% svih istorijskih dokumenata i izvjestaja je laz.


A-ha...zapravo 98.999991%,..... ali to je samo gruba procena.

Citat:
To je valjda svima jasno i poznato.


Nije. To je tvoja paranoja.

Citat:
Istoriju ratova pise pobjednik, a dnevnu istinu kroji onaj ko je tada na vlasti. Kad dodje neko drugi na vlast on je prepravi
ako ima neki interes u tome prepravljanju, pa kad dodje treci on je isto prepravi kako njemu odgovara. Sta sad tebi tu tacno nije
jasno? U vreme Milosevica se vjerovalo da ce od pomracenja Sunca crci ili oslijepiti svako ko se nadje u tom momentu na ulici i o
tome su brujili svi mediji, pa narod bjezao u podrume i sl. Covjeku tada odgovaralo da vlada neko apokalipticno raspolozenje u zemlji
i on ga napravio. Uz pomoc "vjernika" naravno. Bez takvih kao ti to ne bi bilo moguce.


Mislim da si ti mene malo pomesao sa nekime...malo duze sam ES-u, pa procitaj malo starijih tema...pogotovo gde se radi o
raspravama vezanim za nauku, u kojoj sam, (predpostavljam ?), vise prisutniji od tebe (imas li objavljenih naucnih radova i neko
konkretno naucno zvanje ?)


 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.242.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 23:09 - pre 186 meseci
http://www.foxnews.com/story/0,2933,483480,00.html

RAF pilots have tried to blast UFOs out of the sky under a top-secret British government directive, it was claimed Sunday night.

Nick Pope -- who worked on the Ministry of Defense's UFO desk for three years -- revealed the rules of engagement for the first time.

He claimed RAF pilots had fired at UFOs on several occasions -- but failed to bring them down.

He added: "We know of cases where the order has been given to shoot down -- with little effect to the UFO."

Pope said the rules of engagement were drawn up after dozens of close encounters with suspect craft in British airspace.

RAF attacks on UFOs were "not automatic but happen when something in our airspace is deemed to be a threat."
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 10:25 - pre 186 meseci
Mogli su da ih vide, a nisu mogli da ih obore... Interesantno. Pitam se kako nikako da se desi nekad nešto obrnuto...
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 10:46 - pre 186 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Vidim da se neki zale kako nikad nisu videli cistu i jasnu sliku UFO-a. Evo da vam ispunim zelju.

http://www.steelmarkonline.com/ufo_photo_gallery.htm

Da ne bi bilo zabune, fotografije su snimljene onog datuma koji stoji uz sliku i to je cinjenica. 1975 i 1976 godine.
Znaci photoshop i drugi softver otpadaju u startu. Fotografije je snimio Billy Meier, farmer u Svajcarskoj koji ima samo jednu ruku. Drugu je izgubio u saobracajnoj nesreci 1965 godine.

A to su samo neke od oko 1400 fotografija koje je Billy Meier snimio.

Presmijesno... Slike jesu ciste i jasne, al' su tako pateticne i jadne da je krajnje neozbiljno poturati takvo smece kao "dokaz" susreta sa vanzemaljcima. Bas kao da mi sada pustis film "Godzilla" iz '54, i pocnes da pricas kako je to, zapravo, stvarno bice sa sve ociglednim retardiranim pokretima, efektima i kostimima. Ne treba ni pominjati kako je dizajn letjelica na ovim fotografijama u duhu holivudskih filmova iz tog perioda.

Dakle, za ocekivati je, ipak, kako jedna tako napredna civilizacija, ima i nesto "moderniji" dizajn prevoznih sredstava, a ne ovako, da lici na leteci objekt iz crtanih filmova, koji visi na kanapi, ili pak ide na parni pogon...

Takodje, po broju fotografija, ispade, da je Meier cesce vidjao vanzemaljce, vec rodjenu zenu, tj. gdje god da je "skljocnuo" foto-aparatom, po default-u, je uslikao i vanzemaljsku letjelicu.

I na kraju, kako to da danas sa jako razvijenim tehnologijama na polju foto-aparata i opreme, koji su, pored toga, i veoma dostupni "sirokim masama", nikako da dobijemo cistu i jasnu fotografiju vanzemaljske letjelice, dok sa druge strane jedan farmer iz Svajcarske, g. Meier, je vec '76, uslikao 1400 kristalno jasnih fotografija takve sadrzine? Pfff...
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 11:53 - pre 186 meseci
Citat:
milanche: Mislim da si ti mene malo pomesao sa nekime...malo duze sam ES-u, pa procitaj malo starijih tema...pogotovo gde se radi o
raspravama vezanim za nauku, u kojoj sam, (predpostavljam ?), vise prisutniji od tebe (imas li objavljenih naucnih radova i neko
konkretno naucno zvanje ?)


Na ovoj temi ja se rukovodim onim sto si ti rekao ovdje, a to sta si pisao o necem drugom ne vidim kako moze promjeniti znacenje onoga sto si ovdje napisao.
A sto se tice moje kompetentnosti, ajmo onda redom kad se vec za to prozivamo. Posto iz tvog pisanja ja zakljucujem da naucna elita mahom podrzava ovo vjerovanje, a zatucanci ga osporavaju, prvo, molim te, posto ja raspolazem sasvim suprotnim informacijama, pokazi ovdje koliki je to postotak naucnog svijeta (sa naucnim zvanjima i naucnim radovima iza sebe) koji vjeruje u ovo sto se ovdje propagira, a koliki postotak sarlatana i tinejdzera i fanova sf-stripova kojima su glavni dokazi za sve ovo razno-razni ufo-sajtovi i klubovi ufo-fanova.
Pa ako vidimo da u ovo uglavnom vjeruju eminentni naucnici, a ove ostale neznalice i zatucanci i nepismenci znatno manje, onda se mozemo i nas dvojica uporediti po "naucnoj strucnosti" i vidjeti ko se od nas priklonio misljenju strucnog svijeta ili ovih drugih.
Ono sto ja srecem je da po jednom UFO-sajtu ili UFO-klubu dodje jedan neki naucnik sa titulom na par hiljada budala. A i taj jedan ne dodje licno nego ga neko navodno citira, ali ajde da ga uracunamo. Po mojom slobodnoj procjeni naucnika sa nekim zvanjem, a koji su vjernici u UFO ima oko 0.01 promila, a ostalo su ovi bez naucnih zvanja i naucnih radova, kako ih ti karakterises. Pokazi molim te kako si ti dosao do suprotnog odnosa.

Inace bez tog dokaza/pokaza je bespredmetno da se samo nas dvojica obracunavamo, jer onda to nema nikakvog smisla, a rado cu ti izaci u susret cim pokazes ovo sto sam te zamolio. Ako mozes. A vjerujes da mozes cim si napisao to sto si napisao.
A sto se tice prisutnosi na naucnim temama, obicnim 10-minutnim prebrojavanjem poruka u nekom uzorku od recimo mjesec dana se lako moze utvrditi da je na ovom forumu broj poruka kod vecine korisnika (cast izuzecima) u obrnutoj srazmjeri sa kvalitetom naucne sadrzine mozga, tako da ti to nije bas neki argument.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 12:19 - pre 186 meseci
Ne mogu da verujem da niko nije primetio, verovatno je ljude mrzelo da pisu...

Na fotki gde pokazujete UFO nad BG-om lepo se vidi stub od javne rasvete a UFO je svetiljka...




...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.217.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 12:32 - pre 186 meseci
@ jericho1405

Veoma jednostavno. Oni su mu pozirali. Stavise, nikada ih nije slikao bez dogovora sa njima ili njihovim odobrenjem. Zasto sam ne istrazis malo slucaj? Vidim da si se zainteresovao. Mogu da ti pomognem da brze nadjes kategorije informacija koje te interesuju.


@jablan

Kako to mislis obrnuto ? Da ih obore a da ih ne vide ?

 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.217.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 12:36 - pre 186 meseci
Citat:
Ne mogu da verujem da niko nije primetio, verovatno je ljude mrzelo da pisu...


Fotografija je samo pokusaj ismejavanja tematike. U nedostatku boljih argumenata i lenjosti da se oni potraze malo dalje od Zelenog venca.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 13:04 - pre 186 meseci
Citat:
Black_eyed: Ne mogu da verujem da niko nije primetio, verovatno je ljude mrzelo da pisu...

Na fotki gde pokazujete UFO nad BG-om lepo se vidi stub od javne rasvete a UFO je svetiljka...


Ma kakva svetiljka, zar nisi procitao sta je svjedok (baba) rekla. Racuna se sta kazu svjedoci, a ne tamo neke naucne analize. Pobogu covjece, ti kao da si pao sa Marsa.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 13:04 - pre 186 meseci
Citat:
"Billy" Eduard Albert Meier was born on February 3, 1937, in Bülach/Zurich, Switzerland. He had his first extraterrestrial contacts at the age of five with Sfath who was from from Erra (Pleiades/Plejaren), from 1942 to 1953. From 1953 to 1964 his contacts were with Asket from a sister universe to our own called the DAL universe. Then from 1975 to 1986 his contacts were with Semjase and Ptaah and Quetzal.

Jako mastovit lik. Vjerujem da bi mnogo bolje prosao kao pisac naucne ili epske fantastike. Ovako... :)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 13:09 - pre 186 meseci
Citat:
Na ovoj temi ja se rukovodim onim sto si ti rekao ovdje, a to sta si pisao o necem drugom ne vidim kako moze promjeniti znacenje onoga sto si ovdje napisao.


Moze, moze...ali redom...

Citat:
A sto se tice moje kompetentnosti, ajmo onda redom kad se vec za to prozivamo. Posto iz tvog pisanja ja zakljucujem da naucna elita mahom podrzava ovo vjerovanje, a zatucanci ga osporavaju, prvo, molim te, posto ja raspolazem sasvim suprotnim informacijama, pokazi ovdje koliki je to postotak naucnog svijeta (sa naucnim zvanjima i naucnim radovima iza sebe) koji vjeruje u ovo sto se ovdje propagira, a koliki postotak sarlatana i tinejdzera i fanova sf-stripova kojima su glavni dokazi za sve ovo razno-razni ufo-sajtovi i klubovi ufo-fanova.


Ja potpuno razumem kakav teret za psihu je saznanje da je 99% zvanicnih dokumenata o bilo cemu stvar trenutne volje vladara koji je dobio poslednji rat, ali
ako se, uprkos neumitnosti dogme, napravi sulud potez provirivanja preko svog sopstvenog plota (sto bi u ovom slucaju znacilo malo googlanja), moze da se
nadje ovako nesto:

Dakle: http://www.google.com/search?h...Google+Search&aq=f&oq=

daje sledece detalje:

http://www.ufoevidence.org/documents/doc597.htm

Citat:

Aeronautics and Astronautics


"AIAA Committee looks at the UFO Problem", Aeronautics and Astronautics, December, 1968, p. 12.

Golomb S., "The Wheel in the Middle of the Air," Aeronautics and Astronautics, AIAA Sounding Board, August 1966, p. 16.

Letters to AIAA Journal, Nov. 1966, p. 6. Early and Marsh on "Saucer Doctrine".

Friedman, S.T., "Flying Saucers are Real ", Aeronautics and Astronautics, Feb., 1968, p. 16.

Friedman, S.T., "UFO reports available," Aeronautics and Astronautics, April, 1971, p. 4.

Kuettner, J. P., "A New Start on the Whole UFO ProbIem?", Aeronautics and Astronautics, November 1973.

McDonald, James E., "UFOs: Extraterrestrial Probes?", Aeronautics and Astronautics, Vol. 5, August 1967, pp. 19-20.

McDonald, James E., "UFO Encounter I - Air Force Observations of an Unidentified Flying Object in the South-Central U.S., July 17, 1957", in Aeronautics and Astronautics, July, 1971, pp. 66-70.

Sturrock, Peter. A., "UFO Reports from AIAA Members", Aeronautics and Astronautics, Vol. 12, pp. 60-64, 1974.

Thayer, Gordon D., "UFO encounter II - The Lakenheath England, Radar-Visual UFO case, August 13-14, 1956", Aeronautics and Astronautics, Sept., 1971, pp. 60-64.

AIAA UFO Subcommittee, "UFO: An Appraisal of the Problem", Aeronautics and Astronautics, Vol. 8. No. 11, November 1970, P. 49-51.

Carlson J. B., and Sturrock, Peter A., "Stanford Workshop on Extraterrestrial Civilization: Opening a New Scientific Dialog", Aeronautics and Astronautics, June, 1975, pp. 64-65.

"Our Extraterrestrial Heritage: From UFO's to Space Colonies", Proceedings of the Joint Symposium, Los Angeles, Calif., January 28, Symposium sponsored by the American Institute of Aeronautics and Astronautics and World Futures Society, 1978.

American Association for the Advancement of Science
McDonald, James E., "Science in Default: 22 Years of Inadequate UFO Investigations", American Association for the Advancement of Science, 134th Meeting, December 27, 1969.

Hynek, J. Allen, "Twenty-one Years of UFO Reports", American Association for the Advancement of Science, 134th Meeting, December 27, 1969.

Baker, R. M. L., "Motion Pictures of UFO's", American Association for the Advancement of Science, 134th Meeting, December 27, 1969.

American Meteorological Society
McDonald, James E., "Meteorological Factors in Unidentified Radar Returns", Paper Presented at the 14th Radar Meteorology Conference, Tucson, Arizona, Nov. 17-20, 1970. Boston: American Meteorological Society (1970), pp. 456-463.


American Society of Mechanical Engineers


Morgan, David L. Jr., "Evaluating Extreme Movements of UFO's and Postulating an Explanation of Effects of Forces on Their Maneuverability", ASME Design Engineering conference, New York City, May 15-19, 1967, session 10.

Earley, G., "UFOs: An Historical Perspective", ASME Design Engineering conference, New York City, May 15-18, 1967, pp. 1-15, session 10.


American Journal of Physics


Page, Thornton, "Scientific Study of Unidentified Flying Objects," American Journal of Physics, October, 1969.

Bulletin of the Atomic Scientist
Hynek, A., "The Condon Report and UFOs", Bulletin of the Atomic Scientist, April 1969, pp. 39-42.

Munday, J., "On the UFOs", Bulletin of the Atomic Scientist, Dec 1967, pp. 40-41.

Condon, Edward U., "UFOs I have Loved and Lost", Bulletin of the Atomic Scientist, Vol 15, No. 10.

Applied Optics
Maccabee, Bruce, "Photometric Properties of an Unidentified Bright Object Seen Off the Coast of New Zealand", Applied Optics, Vol 18, No. 15, 2527-28, 1979.

Maccabee, Bruce, "Photometric Properties of an Unidentified Bright Object Seen Off the Coast of New Zealand -- Author's Reply to Comments", Applied Optics, 19, 1745, 1980.

Icarus
McDonald, James E., "The Condon Report", Icarus, Vol 11, #3, November 1969, pp. 443-447.

Astronomy
Dickinson, Terence, "The Zeta Reticuli Incident", Astronomy, December 1974, 32 pages.


Industrial Research


"UFO's probably exist", Industrial Research and Development, Vol. 13, No. 4, April 1971, p. 75.

"Did UFOs Go Away?", Industrial Research and Development, Vol. 21, No. 2, February 1979, p. 191.

"Good Chance UFOs Exist in Some Form", Industrial Research and Development, July 1979, p. 139.

Scientific Research
"Libel Suit May Develop From UFO Hassle", Scientific Research, may 13, 1968, pp. 11-12.

Baker, Robert M. L., Jr., "The UFO Report: Condon Study Falls Short", Scientific Research, April 14, 1969, p. 41.

Popular Science
Armagnac, Alden P., "Condon Report on UFOs: Should You Believe It?", Popular Science, April 1969, pp. 72-76.

Engineering Opportunities
Hersey, Irwin, "UFOs and the Condon Report: Are All the Answers in?", Engineering Opportunities, April 1969, pp. 39-42.

McDonald, James E.,"The Dissenting View", Engineering Opportunities, April 1969, p. 33.

Science and Mechanics
Mallan, Loyd, "The Condon Report: Fact or Fiction?", Science and Mechanics, 40.5, May 1969, pp. 38-40, 86,88,90.

Technology Review
Hynek, J. Allen, "The UFO Phenomenon: Laugh, Laugh, Study, Study", Technology Review, Vol. 83, No. 7 July 1981, pp. 50-58.

Nature
Ridpath, Ian, "Interview with J. Allen Hynek", Nature, Vol. 251, October 1974, p. 369.

Journal of the Optical Society of America
Hynek, J., "Unusual Aerial Phenomena", Journal of the Optical Society of America, April 1953.

Journal of Astronautical Sciences
Baker, Robert M., "Observational Evidence of Anomalistic Phenomena", Journal of Astronautical Sciences, Vol. XV, No. 1, pp. 31-36, Jan-Feb, 1968.

Baker, Robert M., "Future Experiments on Anomalistic Observational Phenomena", Journal of Astronautical Sciences, Vol. XV, No. 1, pp. 44-45, Jan-Feb, 1968.

Walker, Sydney, "Establishing Observer Creditability: A Proposed method", Journal of Astronautical Sciences, Vol. XV, No. 2, pp. 92-96, March-April, 1968.


Bio-Science


Salisbury, Frank B., "The Scientist and the UFO", Bio-Science, Vol. 17, no. 1, 1967.


Science


Powers, William, "Analysis of UFO Reports", Science, Vol. 156, 7 April, 1967.

Hynek, Allen J., "UFO's Merit Scientific Study", Science, October 21, 1966.

Markowitz, W.,"The Physics and Metaphysics of Unidentified Flying Objects", Science, Vol. 157, 1967.

Boffey, Philip M.,"UFO Project: Trouble on the Ground", Science, Vol. 161, July 26, 1968, pp. 339-42.

Boffey, Philip M.,"UFO Study: Condon Group Finds No Evidence of Visits from Outer Space", Science, Vol. 163, January 17, 1969, pp. 260-62.

Murray, Bruce C.,"Reopening the Question", Science, Vol. 177, August 25, 1972, pp. 688-89.

Holden, Constance,"Air Force Bestows on National Archives a Trove for UFOlogists", Science Vol 193, August 20, 1976, pp. 662-663.

Physics Today
Friedman, S.T., "More on UFO's", Physics Today, P. 97, January 1971.

Powers, W. T., " Case for "real" UFO's", Physics Today, P. 14, June, 1970.

"Condon Study Rebuts UFOs; Critics Offer Own Version", Physics Today, Vol. 22, Nr. 3, March 1969, p. 67, p. 71.

"Edward Condon: A physicist Never Afraid of a Fight", Physics Today, Vol. 22, Nr. 3, March 1969, pp. 66-67.

Rothberg, Gerald, "UFOs: Fact or Fiction?", Physics Today, Vol. 22, Nr. 12, December, 1969, pp. 69-71.


Popular Photography


Hynek, Allen J.,"How to Photograph a UFO", Popular Photography, March 1968, p. 69-110-112-114.

Journal of Scientific Exploration
Brandenburg, John E., DiPietro, Vincent, and Molenaar, Gregory, "The Cydonian Hypothesis", Journal of Scientific Exploration, Vol. 5, No. 1, 1991, pp. 1-27.

Bounais, M., "Traumatology as a Potent Tool for Identifying Actual Stresses Elicted by Unidentified Sources: Evidence for Plant Metabolic Disorders in Correlation with a UFO landing", Journal of scientific exploration, Vol. 4, No. 1, 1990, pp. 1-18.

Bramley, William, "Can the UFO Extraterrestrial Hypothesis and Vallee Hypotheses Be Reconciled?", Journal of Scientific Exploration, Vol. 6, No. 1, 1992, pp. 3-11.

Guerin, Pierre, "A Scientific Analysis of Four Photographs of a Flying Disk Near Lac Chauvet", Journal of Scientific Exploration, Vol. 8, No. 4, 1994, pp. 447-469.

Haines, Richard and Vallee, Jacques, "Photo Analysis of an Aerial Disc Over Costa Rica", Journal of Scientific Exploration, Vol. 3, No. 2, 1989, pp. 113-131.

Haines, Richard and Vallee, Jacques, "Photo Analysis of an Aerial Disc Over Costa Rica: New Evidence", Journal of Scientific Exploration, Vol. 4, No. 1, 1990, pp. 71-74.

Haines, Richard, "Analysis of a UFO Photograph", Journal of Scientific Exploration, Vol. 1, No. 2, 1987, pp. 129-147.

Henry, Richard C., "UFOs and NASA", Journal of Scientific Exploration,
Vol 2, No. 2, 1988, pp. 93-142.

Maccabee, Bruce, "Analysis of the Images of a Cluster of periodically Flashing Lights Filmed Off the Coast of New Zealand", Journal of Scientific Exploration, Vol. 1, No. 2, pp. 149-190, 1987.

Maccabee, Bruce, "Strong Magnetic Field Detected Following a Sighting of an Unidentified Flying Object", Journal of Scientific Exploration, Vol. 8, No. 3, 1994, pp. 347-365.

Sturrock, Peter, "An Analysis of the Condon Report on the Colorado UFO Project", Vol 1, No. 1, 1987, pp. 75-100.

Sturrock, Peter, "Report on a Survey of the Membership of the American Astronomical Society Concerning the UFO Problem", Journal of Scientific Exploration, Vol. 8, No. 1;2;3, 1994, pp. 1-45;153-195;309-346.

Swords, Michael, "Could Extraterrestrial Intelligences be Expected to Breathe Our Air?", Journal of Scientific Exploration, Vol. 9, No. 3, 1995,
pp. 381-392.

Velasco, Jean-Jacques, "Report on the Analysis of Anomalous Physical Traces: The 1981 Trans-en-Provence UFO case", Journal of Scientific Exploration, Vol. 4, No. 1, 1990, pp. 27-48.

Vallee, Jacques, "Return to Trans-en-Provence", Journal of Scientific Exploration, Vol. 4, No. 1, 1990, pp. 19-26.

Vallee, Jacques, "Five Arguments Against the Extraterrestrial Origin of Unidentified Flying Objects", Journal of Scientific Exploration, Vol. 4, No. 1, 1990, pp. 105-117.

Vallee, Jacques, "Towards a Second-Degree Extraterrestrial Theory of UFOs: A Response to Dr. Wood and Prof. Bozhich", Journal of Scientific Exploration, Vol. 5, No. 1, 1991, pp. 113-120.

Wood, R., "The Extraterrestrial Hypothesis is Not That Bad", Journal of Scientific Exploration, Vol. 5, No. 1, 1991, pp. 103-112.


ako se malo rutinski proceslja (metodom slucajnog uzorka) moze da se vidi da je prosecan autor clanka obavezno neki PhD,
redovni profesor na uglednom univerzitetu, cesto sef katedre za aerospace engineering. Recimo:

Citat:

[Dr. Page received his Ph.D. from Oxford in 1938. He has been Professor of Astronomy at Wesleyan since 1958. He has also been associated
with the universities of Chicago and California, Smithsonian Astrophysics observatory, united Aircraft, Grumman Aircraft, and the Naval Ordnance
Laboratory. His interests include atomic spectra for planetary nebulae, comets, twilight sky, and spiral nebulae. This year he is Research
Associate at the Manned Spacecraft Center, Houston, Texas.]


Pa onda ima i ovoga:

http://www.ufoscience.org/research-coalition.html

Fund for UFO research:
http://www.fufor.com/

http://www.mufon.com/

Center for UFO Studies:
http://www.cufos.org

Citat:

Who started the Center for UFO Studies?

The Center for UFO Studies was started by Dr. J. Allen Hynek, who was a professor of astronomy at Ohio State University, and later,
chairman of the astronomy department at Northwestern University. During the 1950s and 1960s, he served as the astronomical
consultant to the United States Air Force's Project Blue Book. Essentially, his responsibility was to determine whether there was an
astronomical explanation for a UFO sighting. Professor Hynek would study a UFO report and decide if its description of the UFO
suggested a known astronomical object. That is, did the witness see the planet Venus or a meteor instead of a genuine UFO?


http://www.afu.info/booksbycodeU.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/British_UFO_Research_Association

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Sturrock

Ima ih cak i koji se slikaju, bez stida i srama:
http://www.hallrichard.com/newufopage.htm

a ima ih na tradicionalno tvrdom Stanfordu:
http://news-service.stanford.edu/pr/98/980629ufostudy.html
gde kazu:
Scientific panel concludes some UFO evidence worthy of study

itd,itd....
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 13:13 - pre 186 meseci
i da ne zaboravim i ovo:

Ovi sto se mogu naci na internetu i koji naglas pisu o tome sto su nasli su sitna riba pljuckavica.

Poznavaoci kazu da su mnogo su interesantniji oni vezani ugovorima za ustanove o cijem se research-u
ne moze naglas pisati (classified), tipa NASA, FBI,...

sto kazu na:
http://www.fufor.com/

Citat:
Government Secrecy
The release of thousands of pages of previously classified official military/intelligence documents (after denying
their existence) makes it clear that the U. S. Government long concealed UFO information. There is no reason to
assume this policy has ended.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 13:23 - pre 186 meseci
i da dovrsimo ostatak:

Citat:
Pa ako vidimo da u ovo uglavnom vjeruju eminentni naucnici, a ove ostale neznalice i zatucanci i nepismenci znatno manje, onda se mozemo i nas dvojica uporediti po "naucnoj strucnosti" i vidjeti ko se od nas priklonio misljenju strucnog svijeta ili ovih drugih.


Ja nisam mislio na poredjenje tipa 'ko je u cijem timu / ko je sa kime jaran / ko sa kime sedi u kafani', nego objektivnije, onako izolovano, isprano pod mlazom.

Citat:
Ono sto ja srecem je da po jednom UFO-sajtu ili UFO-klubu dodje jedan neki naucnik sa titulom na par hiljada budala. A i taj jedan ne dodje licno nego ga neko navodno citira, ali ajde da ga uracunamo. Po mojom slobodnoj procjeni naucnika sa nekim zvanjem, a koji su vjernici u UFO ima oko 0.01 promila, a ostalo su ovi bez naucnih zvanja i naucnih radova, kako ih ti karakterises. Pokazi molim te kako si ti dosao do suprotnog odnosa.


Ovo je vec malo druga stvar...pitanje popularnosti neke ljudske delatnosti.

Cinjenica je da obicnih fan-ova ima daleko vise, ali ista stvar je u gotovo svemu, od kosarke i tenisa, preko muzike, do popularne nauke.
Da, ima ih disproporcionalno vise...ali ovih kvallifikovanih ima bas ohoho puno.

Citat:
Inace bez tog dokaza/pokaza je bespredmetno da se samo nas dvojica obracunavamo, jer onda to nema nikakvog smisla, a rado cu
ti izaci u susret cim pokazes ovo sto sam te zamolio. Ako mozes. A vjerujes da mozes cim si napisao to sto si napisao.


Ja licno mislim da je obracunavanje tipa mahanja diplomama i postignucima na forumu tipa ES-a gde ljudi dodju da razmene misljenje utoliko
bespredmetnije ukoliko postoji opcija da se bude anoniman u potpuno slobodnom procentu. Medjutim, morao sam da pitam jer si toliko postojano
tvrd i ubedljiv u zastupanju nekih stavova, da sam morao malo da pitam za background.

Pola raje se zeza na temu (sto je OK, jer i oni koji se ne zezaju nemaju gotove odgovore na bitna pitanja), ali izricanje krajnjih stavova u
formi dogme, upkros tome sto je covek izneo izuzetnu kolicinu zanimljivih linkova je malo off, bar po mom misljenju.

Citat:
A sto se tice prisutnosi na naucnim temama, obicnim 10-minutnim prebrojavanjem poruka u nekom uzorku od recimo mjesec dana se
lako moze utvrditi da je na ovom forumu broj poruka kod vecine korisnika (cast izuzecima) u obrnutoj srazmjeri sa kvalitetom naucne sadrzine
mozga, tako da ti to nije bas neki argument.


Nisam ni mislio na tu stranu price. Mislio sam na nesto drugo, ali ako vec nisi dugo ovde, ne vidim veliki smisao u izucavanju lika i dela druga
milanche-ta u nekoj strozijoj formi. Hteo sam samo da podcrtam da nisam zatucanko tipa onih sto si ih pominjao u vezi Milosevica i pomracenja
sunca.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 13:25 - pre 186 meseci
Citat:
jablan: Mogli su da ih vide, a nisu mogli da ih obore... Interesantno. Pitam se kako nikako da se desi nekad nešto obrnuto...

Naravno da moze, da si gledao dovoljno SF filmova u kojima vanzemaljci napadaju Zemlju video bi da treba samo da se otkloni nevidljivi stit i onda ih bez problema mozes da oboris.
Naravno oni oboreni su odmah prebaceni u tajni podzemni grad na dodatna ispitivanja i testove za koje ni Barak Obama ne zna. Ali mi vrlo dobro znamo.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 13:25 - pre 186 meseci
Citat:
Ankalagon the Black
Veoma jednostavno. Oni su mu pozirali. Stavise, nikada ih nije slikao bez dogovora sa njima ili njihovim odobrenjem. Zasto sam ne istrazis malo slucaj? Vidim da si se zainteresovao. Mogu da ti pomognem da brze nadjes kategorije informacija koje te interesuju.?


Ja sam odlucio da sam istrazim slucaj pa sam prosetao do Zelenog Venca i desilo se nesto nevjerovatno. Na mjestu na kome je nekad stajao UFO vlada je brze-bolje stavila lampu!? da bi prikrila citav slucaj. Ali i pored toga sam se uvjerio da je sve istina jer je sa mjesta gdje je nekad stajao UFO neka neobjasnjiva energija u vidu zraka svjetla pala na mene i dozivio sam neobicno iskustvo. Naime, mogao sam da vidim buducnost nekoliko dana unapred, a kao potvrda istinitosti prenosim vam jedan autentican detalj iz buducnosti koji svako moze provjeriti:

Citat:
Veoma jednostavno. Oni su mu pozirali. Stavise, nikada ih nije slikao bez dogovora sa njima ili njihovim odobrenjem.

osoba X: A ako im je stalo da se prikazu sto se nisu slikali sa njim zagrljeni, sto nisu otvorili haubu tanjira da slika, sto ga nisu provozali malo po okolnim planetama pa da tamo napravi autenticne snimke mjeseca, Marsa... pa da vidimo da je snimljeno nesto sto covjek ne bi mogao snimiti bacanjem poklopca od kante po livadi, sto se ne pojavise pred TV-om, sto se ne upoznase sa citavim selom....
Ankalagon the Black: Veoma jednostavno: imaju oni neke svoje razloge.
osoba X: Aha...

Nadam se da ce sad i najveci skeptici konacno smognuti hrabrosti da otvore oci.




 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 13:49 - pre 186 meseci
Hehe, vjerovatno su sramezljivi, pa ne vole da se slikaju. ;)

Elem, u cemu je problem, pa vlast ne zeli da podijeli svoje tajne sa narodom? Konkretno, vanzemaljske posjete, kao i bilo koje druge vidove kontakta sa vanzemaljskom inteligencijom? Po meni, to moze biti odlican nacin za manipulaciju masom, a obzirom da je vlast jako sklona takvim radnjama, cudi me da ne koristi datu "situaciju".

Takodje, bas cudno, kako nespretni SETI ne moze dugi niz godina da dobije niti jedan impuls postojanja vanzemaljskog zivota, a ovamo neki, farmeri, slikaju se sa njima, igraju domina i pricaju pricice sa svojih planeta(vjerovatno na srpskom). Life's a bitch. Pljuc.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.217.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.02.2009. u 13:52 - pre 186 meseci
http://www.astrovera.com/consp...ajestic-12/54-dan-burisch.html

Naucnik koji radi za MJ-12, po naredjenju, verovatno bez presedana ima zadatak da javnosti kaze sve sto zna. Tek je ovo tesko za poverovati ali evo, koga interesuje neka pogleda.

@Odin D.

Citat:
Ankalagon the Black: Veoma jednostavno: imaju oni neke svoje razloge.


Nijednom nisam rekao takvu recenicu. Ako nesto ne znam, onda kazem da ne znam. Za razliku od tebe.

@DaliborP

Kada pogledam njegov inauguracioni govor iz perspektive svega sto sam saznao iz sopstvenog istrazivanja, ubedjen sam da zna mnogo vise nego sto je spreman javno da prizna. Setite se ko mu je bio sef prelaznog tima. http://www.youtube.com/watch?v=mWPBvZhW_b8

Citat:
Jako mastovit lik. Vjerujem da bi mnogo bolje prosao kao pisac naucne ili epske fantastike. Ovako... :)


Nemas pojima koliko. Ustvari ako budes sam pogledao malo dublje slucaj videces da su pisci naucne fantastike prilicno nemastoviti u poredjenju. Billy Meier je prezentovao 6 vrsta dokaza: fotografije, video materijal, snimak zvuka UFO-a koji je toliko kompleksan da ni u danasnje vreme ga nije moguce reprodukovati, uzorke materijala testirane od strane naucnika i utvrdjeno je da nisu mogli biti proizvedeni nikakvim procesom na zemlji i da su vestacki proizvedeni, mnoge predikcije koje su se ostvarile.... Ma covek je cudo. I nikada ni izbliza nije dokazano da nije u pravu. Zasto ne istrazis dublje ? Makar zabave radi ? Garantujem da ce ti biti interesantno makar kao neki odlican SF roman.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 274127 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.