Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 272276 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 03:41 - pre 186 meseci
Ne mogu da razumem nekoga ko (samim dolaskom na ES) spada u tehnicku inteligenciju, a nema onu vrstu neutralnog
posmatrackog klikera za nepoznato koju imaju svi ljudi koji su ikada ista pametno napravili u nauci i tehnici.

Nasta bi licila nauka da Michael Faraday nije zapalo za oko da igla na instrumentu u drugoj sobi nesto kao da je podrhtala,
kada je u susednoj sobi sklopio prekidac, i da nije zamolio svog pomocnika da sklapa prekidac a da on posmatra instrument.

Po logici odredjenog broja ljudi na ovoj temi, mogao je da ode u policijsku stanicu i da pita da li je slucajno kraljevsko visocanstvo
striktno zabranilo da se igla na instrumentu mrda i ako se mrda da se pravi da nije nista video.

Ili - mogao je da prelista udzbenik koga je napisao nacelnik kraljevske akademije, i ako nicega nema na tu temu, da zaboravi
da je ista video u svojoj laboratoriji.

Mislim, ne shvatam kako odredjeni umovi prihvataju da se desilo nesto novo ? Posle 40+ godina kad i poslednji levak nema
nikakve sumnje o necemu ?

Sta je ova tema postala (i ovaj ES na kraju krajeva) - provincijski korzo gde se sepure i busaju lokalni sitni aritmeticari kojima je
tata ugledni trgovac kupio kompjuter, router, mobilni telefon ili mesto gde se skupljaju bistri ljudi da o necemu razmene misao ?

Ako vec nema dokaza da necega ima, koji su vasi striktni dokazi da necega nema ?




 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 03:55 - pre 186 meseci
Citat:
zaraza: Problem je u muljavim detaljima.


Ako si ikada ista u zivotu kreirao i ikakvu tehnologiju izveo do kraja (pa makar to bio obican VB
program), verovatno si mogao da primetis da je u pocetku sve muljavo, i da ces bilo koga
jako tesko impresionirati....u pocetku.

Ali, to ne znaci da tu necega nema i da od cele price nikada nece biti nista, i da stvari nece
biti mnogo ociglednije i mnogo ubedljivije.

Citat:
Sve ono sto je on postovao je ekvivalentno onome sto sam ja postovao o Deda Mrazu.
Ali, kao sto rekoh, u deda mraca veruju deca, u letece tanjire veruju odrasli :):)
Naglasavam ono "VERUJU".....


A sta cemo sa onima kao ti koji nikada nisu verovali o tome, pa im se desio susret prve, druge
ili trece vrste, pa sada izbuljenih ociju pricaju o tome sto su videli.

Sta sa onom seljankom u juznoj Srbiji za koju je i televizija cudo koja je u svom kukuruzistu zajedno
sa jos troje komsija videla nesto sto ne lici ni jedan poznat zivi organizam (bilo je u domacoj stampi,
a na ES-u u temi 'vanzemaljac u njivi').

Ili o profesoru fizike Pavlu Premovicu koji godinama istrazuje sve slicne fenomene ?

To su sve zatucani vernici UFO-a ?

Za razliku od tvrdih baja kojima se ne moze podvaliti mucak ?

[Ovu poruku je menjao milanche dana 01.02.2009. u 06:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.171.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 09:25 - pre 186 meseci
Posto je ovo od kriticne vaznosti bice repostovano na svakoj novoj strani sve dok vecina ljudi ne pogleda i pocne da prica o tome, koliko god bilo potrebno vremena za tako nesto.

Vreme je da predjemo na nesto ozbiljnije. Do sada smo raspravljali o mnogim stvarima, ali uvek nekako iz perspektive kao da to o cemu pricamo ne utice na nas i da je nesto sto nije opipljivo. Cak iako i prihvatimo da mozda postoje Alieni i da se tu negde vrzmaju oko nas, pretpostavka je generalno da su mozda na nekoj istrazivackoj misiji i kad se malo promuvaju odu kuci ili odakle su vec dosli. A pri svemu tome vlade raznih zemalja, tj neki njihovi delovi cak iako nesto znaju o tome cute. Mislim da je ta pretpostavka o bezazlenosti situacije ondnosno ceo taj filozofski pristup problematici potencijalno katastrofalan. Ne zbog toga sto nam preti nekakva invazija, vec zbog toga sto je to potpuno pogresan pristup veoma ozbiljnom problemu. Bez obzira na nedostatak ultimativnih dokaza, pa cak i da nas ne posecuju vanzemaljci ali da ce se to mozda desiti u buducosti.
Mi ljudi kao ideal vidimo sebe jednog dana kao mirnu, tehnoloski mocnu rasu koja sa nepokolebljivom radoznaloscu istrazuje svemir i siri mir i prijateljstvo svemirom. Isto tako uglavnom zamisljamo da se i ti vanzemaljci koje bi mogli da upoznamo jednog dana ponasaju. Medjutim, ono sto cete videti na datim linkovima brutalno ce vas potsetiti u kakvoj stvarnosti zivimo. I to bez obzira da li verujete ili ne u vanzemaljski kontakt na planeti Zemlji. Koga bude dovoljno interesovalo da istrazi neke od navoda moci ce i sam da se uveri o tacnosti prezentovanih informacija.

William Bill Cooper , 23 Feb 1991

http://video.google.com/videop...1vLD5Cg&q=cooper&hl=en


William Bill Cooper , 2 Jul 1989

http://video.google.com/videop...1vLD5Cg&q=cooper&hl=en


The Hour of Our Time - The Legacy of William Cooper

http://video.google.com/videop...amp;q=william+cooper&hl=en

Phil Schneider - November 1995 Lecture

http://video.google.com/videop...amp;q=phil+schneider&hl=en

Phil Schneider - May 1995 Lecture

http://video.google.com/videop...amp;q=phil+schneider&hl=en


Phil Schneider - August 1995 Lecture

http://video.google.com/videop...amp;q=phil+schneider&hl=en


Kada sam prvi put pogledao jedan od ovih video snimaka nisam imao perspektivu da ga razumem.U istoj situaciji ce biti verovatno i sada mnogi koji ce pogledati. Ali iako mi je sve bilo toliko fantasticno da nisam mogao nista od toga da poverujem bilo mi je izuzetno mucno da gledam. I sama mogucnost da je samo deo od ovoga istina menja iz korena pogled na problematiku. Nazalost, previse toga se poklapa sa onim sto sam do sada saznao u svom istrazivanju. Pricam o Disclosure Project svedocenjima, Billy Meier slucaju, Kenedijevom govoru, Ajzenhauerovom govoru...

Mnogi od vas sigurno su se u nekom periodu interesovali za dogadjaje iz novije istorije ili ih proziveli :) Tako da cete moci da uporedite to sto znate sa onim sto ovi ljudi pricaju. Toliko za sada...
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.171.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 10:28 - pre 186 meseci
Citat:
Daj ti neki nedvosmislen dokaz....


Samo ti sedi na dupetu i cekaj da ti ja dovedem jednog zivog aliena kod tebe kuci.

Niko tebe ne pokusava da ubedi ni u sta. Postoji mnogo ljudi koji hoce da znaju vise. Voleo bih da se vise takvi ljudi javljaju ovde sa pitanjima i svojim informacijama.

Iskreno, argumentovani razgovor sa tobom predstavlja neracionalno koriscenje mog vremena.

Stvari u vezi UFO-a na svetskom nivou se desavaju sa velikim ubrzanjem. Jedan od vodecih politicara u Engleskoj kao svoj argument da ga izaberu navodi da ce se zalagati za otvaranje tzv. X files.

http://www.foxnews.com/story/0,2933,484157,00.html


Samo totalno neupuceni mogu da ne razumeju skorasnja desavanja sa UFO-om. Meksicka vojska priznala zvanicno da je imala susret sa UFO, nekakva elektrana na vetar ostecena od strane UFO-a u Engleskoj, mediji su prakticno zasuti UFO izvestavanjem sirom sveta u zadnjih par godina ... i jos bezbroj indikacija. Velika Britanija, Francuska, Kina, Brazil i druge zemlje otvaraju svoje arhive o UFO slucajevima.

Ako pogledate linkove sa William Cooperom i Phil Schneider-om i ako uzmete u obzir 400-500 ekskluzivnih svedoka Disclosure Projecta kao i masivne zahteve sirom sveta za otvaranjem tajnih dosijea o vanzemaljcima i obelodanjivanjem istine doci cete do zakljucka da vec postoji kriticna masa na svetskom nivou.

http://www.youtube.com/watch?v=uDOOZ_IPb6Y

http://ufos.about.com/b/2008/03/04/257046.htm

http://www.aufosg.com/index.ph...k=view&id=99&Itemid=29

http://www.bibliotecapleyades....ica/esp_exopolitics_ZZZZZV.htm

http://www.americanchronicle.com/articles/view/54384


Dakle, nije ostalo previse vremena do zvanicnog sletanja neke od vanzemaljskih rasa. I takodje je vise nego ocigledno da ko zeli da zna istinu (ili barem najblize sto moze) ne moze da racuna ni na Ujedinjene Nacije ni maticnu drzavu ni medije da ce mu je reci. Raspon datuma u opticaju je 2011-2013. A moglo bi biti i ranije i kasnije u zavisnosti od razvoja dogadjaja.

Voleo bih da se ovde javi vise ljudi koji imaju neke informacije ili zele da pitaju nesto.



 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 12:03 - pre 186 meseci
Citat:
milanche: Ne mogu da razumem nekoga ko (samim dolaskom na ES) spada u tehnicku inteligenciju, a nema onu vrstu neutralnog
posmatrackog klikera za nepoznato koju imaju svi ljudi koji su ikada ista pametno napravili u nauci i tehnici.

Nasta bi licila nauka da Michael Faraday nije zapalo za oko da igla na instrumentu u drugoj sobi nesto kao da je podrhtala,
kada je u susednoj sobi sklopio prekidac, i da nije zamolio svog pomocnika da sklapa prekidac a da on posmatra instrument.

Po logici odredjenog broja ljudi na ovoj temi, mogao je da ode u policijsku stanicu i da pita da li je slucajno kraljevsko visocanstvo
striktno zabranilo da se igla na instrumentu mrda i ako se mrda da se pravi da nije nista video.

Ili - mogao je da prelista udzbenik koga je napisao nacelnik kraljevske akademije, i ako nicega nema na tu temu, da zaboravi
da je ista video u svojoj laboratoriji.

Mislim, ne shvatam kako odredjeni umovi prihvataju da se desilo nesto novo ? Posle 40+ godina kad i poslednji levak nema
nikakve sumnje o necemu ?

Sta je ova tema postala (i ovaj ES na kraju krajeva) - provincijski korzo gde se sepure i busaju lokalni sitni aritmeticari kojima je
tata ugledni trgovac kupio kompjuter, router, mobilni telefon ili mesto gde se skupljaju bistri ljudi da o necemu razmene misao ?

Ako vec nema dokaza da necega ima, koji su vasi striktni dokazi da necega nema ?


Ne brkaj babe i zabe, nisi valjda toliko glup, mada si vec pozurio da nas okarakterises takvima.
Da je Majkl Faradej trubio kako mu je neki covjek rekao da se igla pomjerila i da to nikad vise nije primjetio, bez obzira koliko puta tandrljao prekidacem i tj. da nema nikakvog nacina ni dokaza da to ponovi onda mi danas ne bi imali to sto je izmislio, budi siguran.

Citat:
Mislim, ne shvatam kako odredjeni umovi prihvataju da se desilo nesto novo ? Posle 40+ godina kad i poslednji levak nema
nikakve sumnje o necemu ?


Kad bi mi, odredjeni umovi, prihvatali da se nesto desilo samo sto vi, neki drugi umovi, nesto pricate, onda bi za nas zemlja jos uvijek bila ploca, bilo bi zmajeva i vjestica i spaljivanja na lomaci, jer bi ste vi svojim izjavama "dokazivali" da se neki poput nas domundjavaju sa djavolom, da je svakom jasno da se Sunce obrce oko Zemlje itd. i tome slicno...
Srecom, izasli smo iz tog doba kad je necije blebetanje bilo dovoljan "dokaz". Mozes ti sad da meljes i lupetas koliko oces i da dovodis svjedoka koliko oces, nista se to u nauci ne racuna. Mozda u nekim drugim mudrovanjima (politika, religija, i sl.), ali u nauci ne.
Ovo sve mozes lako provjeriti ako odes u patentni zavod i umjesto tehnickog objasnjenja svoga pronalaska (npr. hladne fuzije) ti povedi dva-tri svjedoka koji ce potvrditi da si ti to izmislio. Probaj, pa nam javi kako si prosao.



 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 12:43 - pre 186 meseci
@ Ankalagon the Black:

Kakve veze ima ovo:

Citat:
Stvari u vezi UFO-a na svetskom nivou se desavaju sa velikim ubrzanjem. Jedan od vodecih politicara u Engleskoj kao svoj argument da ga izaberu navodi da ce se zalagati za otvaranje tzv. X files.

http://www.foxnews.com/story/0,2933,484157,00.html


Samo totalno neupuceni mogu da ne razumeju skorasnja desavanja sa UFO-om. Meksicka vojska priznala zvanicno da je imala susret sa UFO, nekakva elektrana na vetar ostecena od strane UFO-a u Engleskoj, mediji su prakticno zasuti UFO izvestavanjem sirom sveta u zadnjih par godina ... i jos bezbroj indikacija. Velika Britanija, Francuska, Kina, Brazil i druge zemlje otvaraju svoje arhive o UFO slucajevima.


s ovim

Citat:
Dakle, nije ostalo previse vremena do zvanicnog sletanja neke od vanzemaljskih rasa. I takodje je vise nego ocigledno da ko zeli da zna istinu (ili barem najblize sto moze) ne moze da racuna ni na Ujedinjene Nacije ni maticnu drzavu ni medije da ce mu je reci. Raspon datuma u opticaju je 2011-2013. A moglo bi biti i ranije i kasnije u zavisnosti od razvoja dogadjaja.


tj. u prevodu na vanzemaljski: i da pretpostavimo da je odredjeni % od tih UFO-a stvarno primecen, kakve veze to ima s vanzemaljcima? Jel' ne moze da postoji UFO bez vanzemaljaca ili???


 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.171.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 13:36 - pre 186 meseci
Pogledaj snimke William Coopera i Phil Schneidera i videces da su veze veoma duboke.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
78.30.179.*



+679 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 15:34 - pre 186 meseci
Ja sam čuo u ovoj temi da video snimci "svedoka" dokazuju apsolutno sve, stoga prilažem sledeće:
http://www.blinkx.com/video/pe...uctions/8v8QfDaKYVtyyYql55XuWQ

Ko se ne slaže, smatraću da je učesnik zavere koja plasira priču o vanzemaljcima u svetu kako bi se lakše započeo rat u Iranu i povećali prihodi Hollywooda.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 16:06 - pre 186 meseci
U skladu sa skorasnjom poplavom vanzemaljaca svuda po svijetu, prvi od njih vec su poceli da se pojavljuju i kod nas. Naime, kao sto je i bilo za ocekivati, pojavljuju se upravo tamo gdje se okuplja veliki broj ljudi; u svijetu su to obicno razni mitinzi poput inauguracija i sl., a kod nas se najvise ljudi okuplja u redovima za nesto, pa su se kod nas poceli pojavljivati upravo na prodajnim mjestima GSP markica, gdje pocetkom mjeseca hiljade ljudi ceka u redu.

Prilozeni snimak na kome je zaokruzen UFO je autentican i orginal se moze vidjeti na ovom linku:
http://www.elitemadzone.org/t3...gsp-pretrano-poskupele-markice

Autor snimka je imao namjeru da snimi nesto drugo, ali je kasnije primjecen i ovaj UFO.
Nadlezni u vojnoj komandi Beograd kazu da na radarskim snimcima nije uhvacen nikakav leteci objekat u to vreme (a ni inace) u prostoru iznad Zelenog Venca, sto je dokaz da je objekat vanzemaljskog porjekla.
Iz uprave GSP takodje saopstavaju da nemaju nikakve veze sa tim i da su svi autobusi u redu, tj. da se nijedan nije raspao u to vreme na Zelenom Vencu, tako da to sigurno nije ni neki dio autobusa.

Baba sa slike (crvena strelica) koja je posmatrala objekat punih 5 minuta dok je stajao nepomicno u vazduhu kaze:
"Tako nesto jos nikad nisam vidjela jos odkad su me djeca iz komsiluka zajebavali sa nekim balonom i petardama. To je stajalo tamo nepomicno i sigurna sam da nije sa ovoga svijeta. Da nisam bila sigurna da nije sa ovog svijeta ne bih ni za sta na svijetu propustila mjesto u redu, ali ovo je potpuno promjenilo moj pogled na zivot i ne zalim sto sam morala zbog toga pola sata duze da cekam u redu."

Visoki zvanicnici iz vlade Srbije se jos uvijek ne oglasavajau povodom toga, a iz ministarstva obrane smo dobili samo informaciju da za sada nedaju saopstenja za javnost.

Ko to skriva informacije od gradjana i zasto? Kome je u cilju da se istina ne sazna? Dokle cemo cekati da se otvore tajni dosijei o ovome i hiljadama drugih slucajeva o kojima postoje ocevidci i svjedoci?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
91.148.77.*



+968 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 16:30 - pre 186 meseci
da da, i ja sam radio neke analize i aproksimacije...


3 A B E P A!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 17:30 - pre 186 meseci
Citat:
Da je Majkl Faradej trubio kako mu je neki covjek rekao da se igla pomjerila i da to nikad vise nije primjetio,
bez obzira koliko puta tandrljao prekidacem i tj. da nema nikakvog nacina ni dokaza da to ponovi onda mi danas
ne bi imali to sto je izmislio, budi siguran.


Dobro, u cemu je onda problem ako tako nesto kazu oficijelni izvori, tipa kontrolora letenja, i sve to zabelezeno u
zvanicnoj formi (dokument od 1000 stranica) u Nacinalnom Arhivu Britanije koji su nedavno zvanicno objavljeni,
tj. dostupni javnosti
.

O kakvom prepricavanju se tu onda radi ?

http://www.foxnews.com/story/0,2933,355509,00.html

Citat:

LONDON — The men were air traffic controllers. Experienced, calm professionals. Nobody was drinking.

What they saw has never been explained. And they were so worried about losing their jobs that they demanded
their names be kept off the official reports.

No one, they knew, would believe their claim that an unidentified flying object landed at the airfield they
were overseeing in the east of England, touched down briefly, then took off again at tremendous speed.

But that's what they reported happening at four in the afternoon on April 19, 1984, at an unspecified small
airport near the eastern coast of England.

Their "Report of Unusual Aerial Phenomenon" is one of more than 1,000 pages of formerly secret UFO documents
released Wednesday by Britain's National Archives.


Citat:
Kad bi mi, odredjeni umovi, prihvatali da se nesto desilo samo sto vi, neki drugi umovi, nesto pricate


U principu, da.

Cela prica sa UFO je odavno poznata, i odavno u domenu spekulacije, ostavljena na pola puta izmedju skepse i sto
kazes 'verovanja'.

Medjutim, u poslednje vreme se cela prica iz domena spekulacije intenzivno pomera u domen istrazivanja. Nekoliko
najrazvijenijih drzava sveta otvara svoje arhive, i pitanje je dana kada ce na planetarnom nivou doci do zvanicnog
prihvatanja da za dugogodisnje fantazije ima i te kako realnih osnova.

...bez obzira koliko mi o tome znamo sa naucne tacke gledista, i koliko nam je lako da 'cackanjem prekidaca izazovemo
svaki put isto pomeranje igle na instrumentu' ili ne...

A onaj koji i dalje ne prihvata necija blebetanja, pa cak i kad je taj neko sluzbeno lice da ne moze biti sluzbenije (tipa
kontrolor leta, vojni pilot, civilni pilot, nacionalna arhiva Britanije)....e, taj je zatucan....a ne onaj koji govori bez
uredno izvedenog dokaza na tabli i/ili laboratorijskih vezbi za prvu godinu.

Citat:
Ovo sve mozes lako provjeriti ako odes u patentni zavod i umjesto tehnickog objasnjenja svoga pronalaska (npr.
hladne fuzije) ti povedi dva-tri svjedoka koji ce potvrditi da si ti to izmislio. Probaj, pa nam javi kako si prosao.


Vrlo plitak rezon, i naopako shvatanje naucnog procesa.

Kao da je sva nauka u tome sto covek moze da patentira.

Za tebe kao da u nauci ne postoji faza prikupljanja i sistematizovanja podataka.

Kao da su sva ljudska saznanja dosla odmah u formi patenta.

Kao da nikada covecanstvo nije u mukotrpnim etapama istrazivanja prilazila odredjenim saznanjima.

Kao da je u medjuvremenu nauci bilo zabranjeno da prezentuje trenutna saznanja i trenutne hipoteze, bez obzira da li ce
kasnije biti odbacene.

Sta onda raditi sa astronomijom, koja ne moze da patentira, niti da reprodukuje na zahtev eksploziju supernove, na primer,
ili crnu rupu.

Jesu li i oni sarlatani za tebe ?

Ostajem pri svojoj predhodnoj konstataciji da je u ignorisanje stvari i uporno odbijanje u ovom konkretnom trenutku zbivanja
oko UFO i kontakata sa vanzemaljskim civilizacijama nista drugo nego zatucanost i kvazi pamet.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
78.30.179.*



+679 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 18:01 - pre 186 meseci
Citat:
Sta onda raditi sa astronomijom, koja ne moze da patentira, niti da reprodukuje na zahtev eksploziju supernove, na primer,
ili crnu rupu.

Vidiš, ti događaji su se zapravo dogodili, uredno su dokumentovani i proučeni (makar i površno). Imaš više slika koje pokazuju kako crna rupa proždire neko udaljeno sunce i supernova koje su obasjale čitave vasione (dok je toj svetlosti trajalo milenijumima da dođe do nas). Šta imamo na drugoj strani? Neki montirani snimci sa lens flare smetnjama, ljudi koji iznose svoja viđenja u vidu "ja sam video ovo i ono", dokumenti koji spominju neidentifikovane leteće objekte u periodu hladnog rata? Zašto SETI projekat nije apsolutno ništa našao, a gomila ljudi jeste, i to golim okom? Opet zavera? Ako pogledaš po koji arhivski snimak USAF-a (donedavno strogo čuvan kao vojna tajna), videćeš par prototipa letelica koji izgledaju 100% isto kao moderna slika vanzemaljskog broda tkzv. letećeg tanjira. Od svih snimljenih "UFO događaja", ja još nisam video ni jedan redovan snimak gde UFO nije u obliku neke mrlje ili odsjaja.

Vanzemaljski život postoji, po mom skromnom mišljenju, ali da su u pitanju po defaultu zelena, siva, metalna bića (baš kao što su ih filmovi 50tih i 60tih opisivali) i da dolaze u poslednje vreme svaki dan na našu plavu planetu kako bi nas proučavali je glupost. Jednostavno, svaka UFO priča je drugačija zato što je čista izmišljotina, a svi delovi koji se podudaraju su proizvod već ubačenih nagoveštaja iz prethodno izmišljenih filmova, stripova, priča i sl. Mislim... koga ja za**bavam? Prolazim ulicom juče i čujem 2 babe na semaforu kako pričaju o vantelesnom iskustvu i reinkarnaciji! Pa kako da ufology ne postane neka mainstream kvazi-religija? Ako želi neko da veruje u ružičastog jednoroga, verovaće pa makar nemao ni trunke dokaza.

PS: Vezano za analize, digitalno sam otkrio detalje već predstavljene slike i našao nešto zaista zadivljujuće:


A man is smart. People are stupid.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.225.*



+1 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 18:39 - pre 186 meseci
Citat:
milanche
Cela prica sa UFO je odavno poznata, i odavno u domenu spekulacije, ostavljena na pola puta izmedju skepse i sto
kazes 'verovanja'.

Medjutim, u poslednje vreme se cela prica iz domena spekulacije intenzivno pomera u domen istrazivanja. Nekoliko
najrazvijenijih drzava sveta otvara svoje arhive, i pitanje je dana kada ce na planetarnom nivou doci do zvanicnog
prihvatanja da za dugogodisnje fantazije ima i te kako realnih osnova.


I, sta ce to otvaranje arhiva doneti? Prihvatanje UFO-a kao pojave? Pa to niko (ovde) ne osporava, negira se samo prisustvo vanzemaljaca u celoj prici.

Sto se tice verovanja sluzbenim licima, mis'im, gde ti zivis (na kojoj planeti), pa valjda ti je poznato da "sluzbena lica" najvise i lazu, bas zbog te "zastite" koju im sluzba/polozaj pruza.
I, naravno, da ne zaboravim, zvanicno objavljeni izvestaji (koji su odr. vreme bili Classified) su u neznatnom % potpuni, vecina ih je ili cenzurisana ili fabrikovana, sve zavisi od interesa i cilja koji treba da postignu, tako da...

[Ovu poruku je menjao Challenger dana 01.02.2009. u 19:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 18:57 - pre 186 meseci
Citat:
Sto se tice verovanja sluzbenim licima, mis'im, gde ti zivis, pa valjda ti je poznato da "sluzbena lica" najvise i lazu, bas zbog te "zastite" koju im sluzba/polozaj pruza.


Pa, malo sam poremecen u tom pogledu.

Zivim tamo gde sluzbena lica lako odlete sa sluzbene pozicije
http://en.wikipedia.org/wiki/Rod_Blagojevich...
i/ili zaglave zatvor:
http://en.wikipedia.org/wiki/Duke_Cunningham,
ako ih uhvate u lazi ili nedozvoljenoj radnji.

Neki nivoi verodostojnosti se znaju i postuju u civilizovanom svetu.

Moguce je da su i tvoja merila malo otisla u stranu, ali u suprotnom pravcu, iz razloga lokalne tradicije gde sluzbena lica besomucno lazu, kradu, i
obmanjuju javnost tretirajuci je na krajnje detinjastom nivou.

Takodje mi malo verovatno izgleda da ce kontrolor leta, sluzbenik koji mora da bude apsolutno trezven, realan i precizan da prijavljuje nesto
zasta ce rizikovati da bude proglasen pijandurom, ludakom, ili oba.

I jos manje verovatnije da ce da to prijavljuje 1984-te da bi bilo objavljeno 2009-te.

Citat:
I, naravno, da ne zaboravim, zvanicno objavljeni izvestaji (koji su odr. vreme bili Classified) su u neznatnom % potpuni, vecina ih je ili cenzurisana ili fabrikovana, sve zavisi od interesa i cilja koji treba da postignu, tako da...


Toga ima uvek, medjutim, u ovom slucaju izgleda da ce cela prica izaci mnogo potpunije na celinu nego sto se predpostavlja. Ako jedna zemlja moze
da prikriva neki deo price, druga zemlja verovatno taj deo price nece prikrivati, pa ce se mozaik ipak sklopiti u verodostojnu celinu.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.225.*



+1 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 19:13 - pre 186 meseci
Citat:
milanche: Pa, malo sam poremecen u tom pogledu.

Zivim tamo gde sluzbena lica lako odlete sa sluzbene pozicije
http://en.wikipedia.org/wiki/Rod_Blagojevich...
i/ili zaglave zatvor:
http://en.wikipedia.org/wiki/Duke_Cunningham,
ako ih uhvate u lazi ili nedozvoljenoj radnji.


Kljucni deo recenice. Btw. u USA sam par meseci godisnje, doduse East Coast (NY i okolina), ali ne verujem da je mnogo drugacije ni kod tebe. Razlika npr. Srbije i USA je samo u tome sto je u Srbiji % tih koji lazu mnogo veci (po glavi stanovnika), i sto i krupne i sitne "ribe" lazu isto, u USA se ove sitne bas i ne usudjuju. Rod je neka druga prica...


Citat:
Takodje mi malo verovatno izgleda da ce kontrolor leta, sluzbenik koji mora da bude apsolutno trezven, realan i precizan da prijavljuje nesto
zasta ce rizikovati da bude proglasen pijandurom, ludakom, ili oba.

I jos manje verovatnije da ce da to prijavljuje 1984-te da bi bilo objavljeno 2009-te.


Ovo, opet, nije dokaz postojanja i prisustva vanzemaljaca, vec samo UFO-a
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.242.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 19:19 - pre 186 meseci
Vidim da se neki zale kako nikad nisu videli cistu i jasnu sliku UFO-a. Evo da vam ispunim zelju.

http://www.steelmarkonline.com/ufo_photo_gallery.htm

Da ne bi bilo zabune, fotografije su snimljene onog datuma koji stoji uz sliku i to je cinjenica. 1975 i 1976 godine.
Znaci photoshop i drugi softver otpadaju u startu. Fotografije je snimio Billy Meier, farmer u Svajcarskoj koji ima samo jednu ruku. Drugu je izgubio u saobracajnoj nesreci 1965 godine.

A to su samo neke od oko 1400 fotografija koje je Billy Meier snimio.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.225.*



+1 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 19:34 - pre 186 meseci
Evo jedne iz moje arhive



 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 19:44 - pre 186 meseci
Citat:
Pa, malo sam poremecen u tom pogledu.

Zivim tamo gde sluzbena lica lako odlete sa sluzbene pozicije


Da, da, primjetili smo i mi da si poremecen malo.
Zivis upravo u zemlji koja je nedavno slagala da jedna druga zemlja ima biolosko i hemijsko naoruzanje te je iz tog razloga sravnila sa zemljom. Ja se ne sjecam da je zbog toga neko odletio sa sluzbene pozicije.

To je takodje zemlja u kojoj se Orson Wells malo segacio sa ovom tematikom pa znamo sta se desilo. Sve u svemu, zivis u zemlji vrlo pogodnoj za sijanje raznih budalastina i nije ni cudo da se covjek malo poremeti.

Citat:
A onaj koji i dalje ne prihvata necija blebetanja, pa cak i kad je taj neko sluzbeno lice da ne moze biti sluzbenije (tipa
kontrolor leta, vojni pilot, civilni pilot, nacionalna arhiva Britanije)....e, taj je zatucan....a ne onaj koji govori bez
uredno izvedenog dokaza na tabli i/ili laboratorijskih vezbi za prvu godinu.

Kad bi malo prolistao naucnu istoriju vidio bi da su uvijek i u svakoj etapi glavni elementi zaustavljanja napretka bili upravo najsluzbenija lica svoga vremena (pocevsi od popova, pa do vladajucih guzica). Ali nisi ti nikad citao istoriju nauke, a i neces.

Citat:
Sta onda raditi sa astronomijom, koja ne moze da patentira, niti da reprodukuje na zahtev eksploziju supernove, na primer,
ili crnu rupu.

Jesu li i oni sarlatani za tebe ?

Ne znam koliko znas o astronomiji (ocigledno ne mnogo), ali sve sto astronomi tvrde u svom poslu moze svako u svako doba provjeriti. Oni imaju npr. teleskop i kroz njega gledaju, a ne koriste izjave svjedoka da bi izracunali gdje se trenutno nalazi Pluton, i ako 100 budala dodje u opservatoriju i izjavi kako je upravo Pluton proletio na 200m iznad njihovog sela sigurno nece to uzeti za naucni dokaz.

Citat:
Dobro, u cemu je onda problem ako tako nesto kazu oficijelni izvori, tipa kontrolora letenja, i sve to zabelezeno u
zvanicnoj formi (dokument od 1000 stranica) u Nacinalnom Arhivu Britanije koji su nedavno zvanicno objavljeni,
tj. dostupni javnosti.

O kakvom prepricavanju se tu onda radi ?


U cemu je onda problem ako je to sve laz? 99% svih istorijskih dokumenata i izvjestaja je laz. To je valjda svima jasno i poznato. Istoriju ratova pise pobjednik, a dnevnu istinu kroji onaj ko je tada na vlasti. Kad dodje neko drugi na vlast on je prepravi ako ima neki interes u tome prepravljanju, pa kad dodje treci on je isto prepravi kako njemu odgovara. Sta sad tebi tu tacno nije jasno?
U vreme Milosevica se vjerovalo da ce od pomracenja Sunca crci ili oslijepiti svako ko se nadje u tom momentu na ulici i o tome su brujili svi mediji, pa narod bjezao u podrume i sl. Covjeku tada odgovaralo da vlada neko apokalipticno raspolozenje u zemlji i on ga napravio. Uz pomoc "vjernika" naravno. Bez takvih kao ti to ne bi bilo moguce.


 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
78.30.179.*



+679 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 19:44 - pre 186 meseci
http://www.billymeier.com/archives/Wedding_Cake_ship.mpg -
http://www.steelmarkonline.com...ob_Fischenthal_1_(Low-Res).mpg -
Mora da se šalite...

Pravo da vam kažem, rasa koja je sposobna za intergalaktička putovanja, a nije sposobna da spreči da se njihovi svemirski brodovi ne klate velikom brzinom k'o da vise na koncu ( ) pod uticajem bedne zemljine gravitacije (i usput da svi ne dobiju udarce po glavi & pipcima i ne popadaju dole), može dobiti samo podsmeh od mene i ništa više...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.242.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.02.2009. u 21:47 - pre 186 meseci
Nije sala. Mnogi su pokusali da diskredituju ceo slucaj Billy Meiera. Niko nije bio ni blizu. Nemoj biti tako brz da donosis odluke, niti tako lenj da sam ponesto istrazis.

Kada smo kod toga, mogu da primetim da niko od ovih "non-bealivera" koji su najglasniji ovde nije utrosio nikakav napor da sam nesto sazna o ufo fenomenima. Svi polaze od aksioma da je nemoguce da ostvarujemo kontakt sa vanzemaljcima i ceo misaoni proces podredjuju tome. Ne postoji iskrena zelja da se bilo sta novo nauci. Jedini cilj je da se pronadje nekakav izgovor i ostavi sto vise "lufta" da bi moglo nesmetano da se odrzi postojece misljenje o temi. Mislim da je milanche to korektno opisao kao zadrtost. A takodje predstavlja veliki unutrasnji otpor kada se covek suoci sa necim sto se kosi sa nekim od njegovih fundamentalnih uverenja.

Ko se zanimao sa psihologijom zna da je osnova ljudskog razmisljanja bazirana na uverenjima (odnosno verovanjima, bealive system) koje usvajamo tokom zivota. I uporedjivanjem novih informacija sa vec postojecim uverenjima "merimo" koliko nam je prihvatljiva nova informacija. One informacije koje se kose sa jednim ili vise uverenja su instiktivno obelezene kao verovatno netacne i potrebno je uloziti mentalni napor da bi objektivno razmislilo o toj informaciji. Sa druge strane informacije koje su u skladu sa postojecim uverenjima bivaju cesto prihvacene bez neke posebne provere i takodje treba uloziti mentalni napor da bi se objektivno sagledala takva informacija. Nisu sva verovanja istog ranga. Neka od njih predstavljaju osnovna (engl, core ) uverenja, kao npr koncept prolaska vremena, postojanja trodimenzionalnog prostora i slicnih stvari koje na fundamentalnom nivou definisu nasu stvarnost. A neka su manje ili vise promenljiva tokom zivota.

Sta je potrebno da bi se neko uverenje zamenilo novim uverenjem ? Potrebno je da postoje nove informacije koje se kose sa postojecim uverenjima. Potrebno je da se prevazidje mentalni otpor koji se prirodno javlja da bi se uopste nove informacije uzele u obzir. I potrebno je iskreno i otvorenog uma razmotriti nove informacije iz sto vise aspekata i uporediti ih sa postojecim verovanjima i verovanjem koje se namece iz novih informacija. Kao posledica takvog mentalnog procesa usvajamo neko novo izmenjeno verovanje.

Kljucna stvar u svemu tome je sto je to izrazito introspekcijski proces. Moze se desiti samo unutar vase glave. A ne moze doci ni iz kakvog teksta,slike video zapisa, svedocenja ili bilo cega eksternog. Ako dolazi iz eksternog izvora i usvaja se mimo vase dobre volje onda pricamo o ispiranju mozga i mind control-u.

Mislim da mozemo da postignemo konsenzus da obicno ne razmisljamo o svim informacijama na navedeni nacin. Otuda i korektno misljenje u narodu da nam recimo televizija "ispira mozak".

Mentalni otpor kod vas prema ovoj temi je ogroman i to se veoma vidi. (npr , letece naftne platforme koje prate avion)
Za sada nema nikakvog traga objektivnom sagledavanju informacija. Recimo, jedan od pokazatelja iskrenosti je kada neko shvati da nesto nezna ili ne ume da objasni i to prizna.

Nema ulozenog truda se nesto istrazi. Nema dobre volje da se uzmu suprotne pretpostavke u razmatranje. Nema iskrenosti u vasem pristupu problemu.

Znaci pogledalli ste prvih par minuta sa linkova koje sam dao, shvatili ste da se radi o nekakvoj zaveri, po defaultu je obelezili kao netacnu bez ikakvog ispitivanja ili razmisljanja i odmah postovali besni u stilu : "Sta je ovo sad ?! Opet neka svedocenja i teorije zavere ?! Nista to ne valja!"

Sta mislite da postignete takvim ponasanjem ? Da ubedite sebe da ste sve vreme bili u pravu ? Da dokazi ne postoje ? Sve je ok, i dalje mozemo mirno da spavamo, nema nikakvih vanzemaljaca.
Da li vam je dosadno ? Dodjete malo da se prepirete ovde, i do sledeceg puta ste zadovoljni kako ste pametno odgovorili na neki post.

Ovakva situacija ne vodi necemu. Zbog toga moram da vam postavim sledece pitanje, svako moze da smatra da je njemu licno upuceno :

Da li kod tebe postoji dobra volja da se iskreno razgovara o temi ? Ako postoji, koji su tvoji uslovi pod kojima bi prihvatio takav iskren razgovor ? Molim vas da odgovorite na ovo.






 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 272276 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.