Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanje 3 racunara, 150-ak m razdaljine..

[es] :: Wireless :: Umrezavanje 3 racunara, 150-ak m razdaljine..

[ Pregleda: 1493 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Umrezavanje 3 racunara, 150-ak m razdaljine..07.01.2009. u 00:47 - pre 186 meseci
Citam vec sat vremena i nista konkretno da nadjem..


Hteo bih da se umrezim sa jos 2 racunara, sa jednim postoji opticka vidljivost, on je na nekih 150-ak m od mene.. a 3. je na nekih 100m od tog drugog, sa kojim ja nemam opticku vidljivost, a taj 2. ima.. a kod mene je internet link koji bih da sherujem na sva 3 racunara :)

Sta mi od opreme treba.. da ne nagadjam :)


hvala unapred



Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Umrezavanje 3 racunara, 150-ak m razdaljine..07.01.2009. u 06:11 - pre 186 meseci
pozdrav

to sto hoces da uradis ima vise varijanti.
evo ja cu da navedem najjednostavniju i da tako kazemo najlosiju.
ti u svoj racunar ubacis wireless karticu i serujes konekciju,drugi racunar da ima dve wireless karticem,sa jednom prima signal od tebe a sa drugom salje signal preko ics-a do 3 racunara koji takodje ima wireless karticu.
za antene bi mogli da nabudzite neke biquade posto je rastojanje jako malo.
kao sto rekoh to je najlosija varijanta iz vise razloga a jedan od njih je da prva dva racunara moraju da budu ukljuceni da bi trecem radio net.

a recimo druga varijanta je da je kod tebe jedan ap u ap modu,kod drugog ap u wisp+repeater modu a kod treceg wireless kartica.
mada bi najbolja varijanta bila kad bi nekako mogao da napravis vidljivost sa trecim racunarom pa da se oba kace direktno na tvoj ap ,a na toj daljini i ne mora bas da bude perfektna opticka vidljivost da bi imali vezu,naravno sa malo boljim antenama.
a kakav je net koji hoces da serujes,adls ili wireless?

ps:ako sam napravio neku gresku neka me neko ispravi,ipak sam dosao sad iz trece smene pa nisam bas u elementu za razmisljanje!
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Umrezavanje 3 racunara, 150-ak m razdaljine..07.01.2009. u 12:38 - pre 186 meseci
aha.. znaci tako nekako..


A net je trenutno adsl, mada cu da predjem na cable, neki jaci link..
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: Umrezavanje 3 racunara, 150-ak m razdaljine..07.01.2009. u 22:34 - pre 186 meseci
samo mali komentar, ako je taj prvi susjed od tebe 150 metara sa optičkom vidljivosti, a drugi susjed 100 metara od tebe (iako bez optičke vidljivosti) stvar će raditi dovoljno brzo da nikome nije sporije od internet veze. i time će samo tvoj kompjuter morat biti uvijek upaljen. optička vidljivost pri tako maloj udaljenosti NIJE potrebna. provjereno.
a možeš ti kupiti wireless ap , i staviti malu 6-9dBi panel antenicu koja bi gledala prema oba susjeda (ako je max kut 60 stupnjeva), i tako će svi imati internet, a tvoj kompjuter može biti ugašen. takav ap + antenica koštaju 50 eura.
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Umrezavanje 3 racunara, 150-ak m razdaljine..08.01.2009. u 01:13 - pre 186 meseci
aha.. odlicno, hvala na savetu..

doduse taj drugi je nekih 200m od mene, a vidljivost zaklanja vrh jedne zgrade, mada nadam se da ce se signal dovoljno probiti.. uzecu opremu da probam u svakom slucaju pre svega... hvala ;)
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Umrezavanje 3 racunara, 150-ak m razdaljine..

[ Pregleda: 1493 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.