Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prenosiva kombinovana (struja-plin)grejalica...

elitemadzone.org :: MadZone :: prenosiva kombinovana (struja-plin)grejalica...

[ Pregleda: 6185 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goldmankm
k.m.

goldmankm
Član broj: 52786
Poruke: 201
93.86.142.*



Profil

icon prenosiva kombinovana (struja-plin)grejalica...11.01.2009. u 17:20 - pre 186 meseci
Zbog izuzetno slabog napona struje, trgovao sam ovu grejalicu, da bi mogao, bar malo deciju sobu da zagrejem.

Probao sam sa strujom, ali na 130V, nijedna grejalica ne moze da zavrsi pos'o. I dalje je previse hladno.
Sav srecan, napunim bocu sa plinom, dodjem kuci, sve to povezem po uputstvu, startujem plin, i sve lepo prodje, ali, previse se oseca miris plin.

Crevo za dovod plina je dobro zategnuto sa selnama.

Siguran sam da nisam jedini kojem smeta ovaj miris plina, pa vas molim da mi odgovorite, kako ovaj problem da resim.
Hvala!!
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: prenosiva kombinovana (struja-plin)grejalica...11.01.2009. u 19:30 - pre 186 meseci
Na žalost, nikako... Ta pećka smrdi, ubija... Mada mi neko reče da se prodaju identične, kao bez mirisa, i malo su skuplje. Mada ja ne kapiram po kom sistemu ona nema miris, kad smrdi plin, jelte, ne peć.
 
Odgovor na temu

goldmankm
k.m.

goldmankm
Član broj: 52786
Poruke: 201
93.86.66.*



Profil

icon Re: prenosiva kombinovana (struja-plin)grejalica...12.01.2009. u 08:25 - pre 186 meseci
Nije mi jasno, da li je isti problem i sa ljudima koji koriste kombinovane sporete, da li i oni imaju taj miris u svom stanu kad koriste plin?

Ajde, molim vas, ko ima iskustva sa ovakvim problemom, odgovorite mi.
 
Odgovor na temu

stormman
Novi Sad

Član broj: 123088
Poruke: 36
*.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: prenosiva kombinovana (struja-plin)grejalica...12.01.2009. u 11:00 - pre 186 meseci
Evo ja koristim kombinovani šporet već par godina i stvarno nisam osetio miris plina prilkiom kuvanja. Jedino kada mi je boca pri kraju onda se u kuhinjskom delu u kome se nalazi oseća plina, a tada znam da ću za 15ak dana morati i da je zamenim. Sa plinskim grejalicam nisam imao iskustva pa ti ne mogu da ti ništa kažem. Inače koliko ja znam plinska creva na šporetima se NIKAKO ne smeju stezati šelnama (ili su mene nepotrebno plašili).
 
Odgovor na temu

goldmankm
k.m.

goldmankm
Član broj: 52786
Poruke: 201
93.86.181.*



Profil

icon Re: prenosiva kombinovana (struja-plin)grejalica...12.01.2009. u 11:13 - pre 186 meseci
hvala stormman na odgovoru, meni u uputstvu pise da creva pritegnem selnama, tako da tu nemam nikakvog dvoumljenja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
212.200.68.*



+10254 Profil

icon Re: prenosiva kombinovana (struja-plin)grejalica...12.01.2009. u 11:43 - pre 186 meseci
1. Creva za plin, tj. propan-butan boce se ne zatežu šelnama, jer su po svojoj konstrukciji tj. gumenim ojačanjima na krajevima dovoljno jaka da hermetički zaptivaju. Ovo je po JUS-u. Naravno i priključci na boci i potrošaču treba da su po JUS-u. Naravno, ukoliko je crevo staro, ispucalo i slično - treba ga zameniti.

2. Grejalice na butan su jako loše rešenje - generalno. Jer, svi produkti sagorevanja idu direktno u prostoriju koja se greje ! Potrošnja kod grejanja je mnogo veća nego kod kuvanja na plin, pa se možda zato i oseća opisan neprijatan miris.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.194.*



+3 Profil

icon Re: prenosiva kombinovana (struja-plin)grejalica...12.01.2009. u 11:50 - pre 186 meseci
moji u kuci su jos pre 7-8godina koristili grejalicu na plin i pline se uopste nije osetio ...dobro jeste ako bas nabijes nos ispred nje ali malo dalje nije :/
e sad zasto je kod tebe tako .....
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: prenosiva kombinovana (struja-plin)grejalica...

[ Pregleda: 6185 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.