Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?

elitemadzone.org :: TechZone :: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 24258 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
93.86.204.*



+3 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?11.02.2009. u 22:29 - pre 185 meseci

Ja lepim plocice s jedne strane i parket s druge. Dakle nije laminat, i ne mora da se ostavi da "radi".

Vetovatno cu da probam taj Bison montage kit koga svi hvale, pa sta mi bude :-)
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?12.02.2009. u 08:05 - pre 185 meseci
Citat:
veljkoE
razmisli pa javi
...
nego
ova lajsna ne predstavlja ukras, nego vezu izmedju dve vrste podnih obloga
to sto ona lepo izgleda je samo dobra osobina lajsne

[Ovu poruku je menjao veljkoE dana 11.02.2009. u 22:53 GMT+1]


pa znas kako,
meni postavljanje lajsne sa silikonom ne predstavlja nikakv problem. A i nije toliko nestabilno koliko neki pominju.

Sto se tice ideje da ne predstavlja ukras ....
pa sto joj onda u nazivu navedeno "ukrasna"?
kad smo vec kod toga, sto se onda ne bi uzela obicna funkcionalna lajsna, koja je usput i jeftinija, manja ...
usrafis sa 10 srafova i sve je super.

Veruj mi da to sto je ukrasna lajsna lepa, nije samo njena dobra osobina, vec primarna.


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?12.02.2009. u 14:42 - pre 185 meseci
Citat:
Deep|Blue
Sto se tice ideje da ne predstavlja ukras ....
pa sto joj onda u nazivu navedeno "ukrasna"?
kad smo vec kod toga, sto se onda ne bi uzela obicna funkcionalna lajsna, koja je usput i jeftinija, manja ...
usrafis sa 10 srafova i sve je super.

Veruj mi da to sto je ukrasna lajsna lepa, nije samo njena dobra osobina, vec primarna.


opet dobro
meni svejedno

inace to se zove

Al. profili za podne obloge

koristite forum, ne pp
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.197.*



+7 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?12.02.2009. u 21:15 - pre 185 meseci
"Svaki savet čuj,svoj izvršuj!"
Inicijator teme je doneo odluku i time se ova diskusija okončava,no moram reći još nešto.
"Praksa je jedini kriterijum istine",princip kojeg sam se držao uvek,nadomešćivao je u to vreme ove današnje "linkove",koji opet bez pravog iskustva i urođenih sklonosti ama baš ništa ne znače.
Zanat se krade,jer time "lopov" ispoljava svoj žar za savladavanjem znanja i sticanjem umešnosti,sipati znanje levkom ili danas linkom u glavu nema svrhe,ako dosadašnja zapažanja u radu nisu dala odgovore na jednostavna pitanja.
Pravi majstorluk i dan danas podrazumeva poznavanje osnovnih principa estetike,no sve je više onih koji su skloni da sa par šrafića "nabrzaka dobro zašrafe" naručioca radova.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?12.02.2009. u 21:23 - pre 185 meseci
@Kosuth

bravo
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?13.02.2009. u 15:06 - pre 185 meseci
Citat:
Kosuth: "Svaki savet čuj,svoj izvršuj!"
Inicijator teme je doneo odluku i time se ova diskusija okončava,no moram reći još nešto.
"Praksa je jedini kriterijum istine",princip kojeg sam se držao uvek,nadomešćivao je u to vreme ove današnje "linkove",koji opet bez pravog iskustva i urođenih sklonosti ama baš ništa ne znače.
Zanat se krade,jer time "lopov" ispoljava svoj žar za savladavanjem znanja i sticanjem umešnosti,sipati znanje levkom ili danas linkom u glavu nema svrhe,ako dosadašnja zapažanja u radu nisu dala odgovore na jednostavna pitanja.

Pravi majstorluk i dan danas podrazumeva poznavanje osnovnih principa estetike,no sve je više onih koji su skloni da sa par šrafića "nabrzaka dobro zašrafe" naručioca radova.


svaka cast, odlicno napisano


ali u poslu, od price nema vajde
pa lepo srafciger u ruke i zavrci


pa koga zavrne,
ili ona stara: plati pa se klati

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?17.02.2009. u 08:47 - pre 184 meseci
da da,
najbolje je ono najlakse

mali off
Ugradjivao mi lik parket i posle nekih 50 m2 ugradi jednu letvu sa pecatom odozgo (pecat od proizvodjaca) iako sam mu prethodno napomenuo da sece/baca letvice sa pecatima, jer ce biti par m2 viska
Kad je zavrsio prostoriju, pogledam kako izgleda i ugledam problematicni pecat ...
M: "Ja cu to da ishoblujem"
J: "Si siguran da mozes, mozda bolje da promenis odmah ..."
M: "ma 100%"
ok
Sledeci dan, "majstor" vec bacio 2 ruke laka, a pecat jeste izbledjen, ali se vidi
J: "Sto si lakirao, kad nisi zamenio letvicu?"
M: "ma ne vidi se, ishoblovao sam kolko moze"
J: "... pa ja vidim i poprilicno mi kopa oci"
M: "zamenicu tu letvicu, nece nista da se vidi"
J: "jesi li siguran da mozes da zamenis letvicu, a da se ne vide prelazi na laku?"
M: "ma 100%" ( kako ovo lepo zvuci kad je majstor apsolutno siguran)
J: "OK, ne zanima me, zameni, izlakiraj, zavrsi jos one 3 prostorije. Ako se bude video prelaz na laku, skidaces lak u celoj prostoriji, I ne placam ti vise nista dok ne sredis ovu letvicu"

posto je majstor bio apsolutno siguran, naravno da nije mogao da zameni plocicu, bez unistavanja laka, i naravno da je eskivirao da to popravi.
Posle par mojih zahteva da se vrati na tu prostoriju, lik je otisao psujuci mene koliko sam djubre, ostavio 3 prostorije nedovrsene i jos par puta zvao da mu platim ono sto je radio. proslo je dva meseca poprilicne gnjavaze da nadjem majstora koji ce da dovrsi ostale prostorije i usput mi se parket u vrednosti od 450 eur malo rasusio. Danas posle neke 4 godine, pecat me i dalje nervira, problematicni "majstor" i dalje nije dobio pare.

e sad vidis veljkoE, sto me nervira ideja sa brzim srafljenjem ukrasne lajsne,
moze to da se izvede kako bilo, ali ce uvek da bude upadljivo,
a i krajnje je vreme da majstori i "majstori" pocnu malo da odgovaraju i za kvalitet i estetski izgled.




"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?17.02.2009. u 17:16 - pre 184 meseci
eh
sta mislis koliko bi kostalo da platis majstora da ti dodje zalepiti tu lajsnu

i to sa tvojim materijalom

20 eura za 15 min posla

jel mnogo



Citat:
Deep|Blue: da da,
najbolje je ono najlakse


e sad vidis veljkoE, sto me nervira ideja sa brzim srafljenjem ukrasne lajsne,
moze to da se izvede kako bilo, ali ce uvek da bude upadljivo,
a i krajnje je vreme da majstori i "majstori" pocnu malo da odgovaraju i za kvalitet i estetski izgled.


naravno da majstori odgovaraju za svoj rad, i naravno da je sve lepo i kvalitetno
ukoliko je dogovorena cena podrazumevala te 3 opcije


Citat:
kod mene s jedne strane lajsne je parket visi 2mm, a sa druge strane su vislje plocice za nekih 3-4mm (na duzinu od 215cm).

sta mislis kakav ce se problem javiti kad postavis lajsnu na ovakvu podlogu ( 6 mm razlike)

a to sto nemas predstavu kako izgleda jedan prohromski sraf kad se lepo namesti u upustenu rupu na aluminijumskoj eloksiranoj lajsni

sto bi rekli , ni ne primeti se

druga je stvar sto nemas iskustva sa majstorima koji rade svoj posao korektno

inace ima i druga strana
kad osoba zove majstora, majstor lepo saslusa doticnog, poslusa sve savete i ideje, pa uradi tacno onako kako je zahtevano, naplati i ode
i uglanom se vrsi naknadno neka prepravka
i opet naplati

i posle ne dolazi - stvar je resena


moglo je odma - iz prve da se resi, al jbg, oce covek da se pravi pametan, al nije problem pamet, nego znanje

srz svega je saslusati narucioca, i posle je sve greska narucioca
vrlo efikasan recept

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?18.02.2009. u 08:04 - pre 184 meseci
pa cena je nije toliko diskutabilna kad je u pitanju jedna lajsna jer se tu obracunava dolazak na lokaciju za jednu malu intervenciju. s tim, da za jednu lajsnu verovatno ne bih ni zvao majstora ...

Inace lajsne o kojima ja pricam su polukruzne aluminijumske, presvucene slojem sa razlicitim dezenima.
U prodavnici je bila navedena kao ukrasna i busenje takve lajsne je meni nezamislivo.
Busenje klasicnih alu lajsni i nije toliko problematicno, mada mi i dalje ne deluje lepo.
Inace kod ove najduze ~4.5m, upravo je postojao problem sto je jedna strana po sredini podiguta za 4-5mm, a krajevi relativno ok. i upravo je ta lajsna resila problem i smanjila uocljivost tog prelaza.
Lajsne sa srafovima sam vidjao, kod ravnih, sa lepsim srafom moze da se izvede relativno korektno, za razliku od polukruznih mi nikad ne deluje lepo.

Sto se tice dobrih majstora, cuo sam za to , ma znam kako izgledaju. Ono sto mi se svidja kod dobrih majstora (a to nisu ti iz tvog primera), jeste da te saslusaju, daju svoju kritike i savete, dogovoris se i odrade posao.


Citat:
veljkoE:
moglo je odma - iz prve da se resi, al jbg, oce covek da se pravi pametan, al nije problem pamet, nego znanje

srz svega je saslusati narucioca, i posle je sve greska narucioca
vrlo efikasan recept

Da, to je jako primenjivo, cak ponekad i dobro primenjivo kod tvrdoglavih narucioca, ali to predstavlja prividno najlaksi postupak za izvrsioca. U stvarnosti, uvek ostaje cinjenica da si morao da popravljas za sobom, da nista ne radi kako treba iz prve ...
iskusio sam obe strane
Uvek je dobar dogovor na pocetku osnova za dobar zavrsetak.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?18.02.2009. u 19:06 - pre 184 meseci
Citat:
Deep|Blue
Sto se tice dobrih majstora, cuo sam za to , ma znam kako izgledaju. Ono sto mi se svidja kod dobrih majstora (a to nisu ti iz tvog primera), jeste da te saslusaju, daju svoju kritike i savete, dogovoris se i odrade posao.

Da, to je jako primenjivo, cak ponekad i dobro primenjivo kod tvrdoglavih narucioca, ali to predstavlja prividno najlaksi postupak za izvrsioca. U stvarnosti, uvek ostaje cinjenica da si morao da popravljas za sobom, da nista ne radi kako treba iz prve ...
iskusio sam obe strane
Uvek je dobar dogovor na pocetku osnova za dobar zavrsetak.


pa da
bez dogovora nista

neki su ozbiljni , neki su normalni, a neki su iz zapadne evrope, i naravno - oni van klase

ozbiljni su uglavnom korektni, pitaju kako ces da resis, ako im se svidi odgovor odradis, naplatis, kraj price

ovi normalni su oni koji i znaju i ne znaju, ali uz kafu i sok se sve izdogovara, odradis, budes placen i to je to

ovi zapadnjaci, aj sto se prave pametni, nego sto oce zapadne standarde, pa oni vani imaju takve masine , pa oni tako odrade da nema ni malo prasine pa ... e kod takvih verovatno dolazis da prepravis njihovu "gresku"

ovi van klase - sto bi rekli, nas narod koji iz dobre namere ne bi zeleo da ih neko zeabe ( a navikli smo da nas non stop neko prevesla)
gledaju svaki korak, proveravaju sve sto se radi, i na kraju resenje

kad se odmaknem - onda je gotovo ( uz osmeh naravno)


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?19.02.2009. u 07:11 - pre 184 meseci
najvaznije je biti fleksibilan
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

10milan10
MILAN ABRLIC
NOVI SAD

10milan10
Član broj: 114626
Poruke: 61
62.108.111.*



+3 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?10.03.2009. u 09:55 - pre 184 meseci
Na slici gore je Super fix. To nikako nije lepak koji tebi treba jer zahteva bar jednu upijajuću površinu. Tu bi išao Expres fix koji lepi porozne i neporozne površine, ali za tvoj slučaj je najbolje da to uradiš sa klasičnim silikonom ili profy silikonom. Tebi je tu pored lepljenja jako bitna stavka i zaptivanje (da voda, prašina...nebi otišla ispod laminata) a i efekat flexibilnosti nebi izostao. A ako baš želiš nešto extra kvalitetno onda uzmi Sika 11-FC.

pozdrav.

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?10.03.2009. u 15:09 - pre 184 meseci
Pozdrav,

i moja iskustva govore bas o silikonu, odnosno, pre profi silikonu, zbog prijanjanja za neravnine da dobro spreci ulazak nepozeljnih materija, inace dzaba smo krecili :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Cime zalepiti alu-lajsnu izmedju parketa i plocica?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 24258 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.