Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18087 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
92.36.160.*



Profil

icon Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi18.02.2009. u 10:34 - pre 184 meseci
Eh planiram uzeti auto (koristeni), i evo dugo se dvoumim izmedju ova dva vozila:

GOLF IV 1.9 TDI
Godiste: 2004
Kilometraza: 138 000 km
Snaga: 74 kW
4 zracna jastuka, klima, ABS, ESP, el. podizaci stakala i sl

LAGUNA II 1.9 dCi
Godiste: 2004
Kilometraza: 132 000 km
Snaga: 79 kW
6 zracnih jastuka, klima, ABS, ESP, el. podizaci stakala i sl


Eto, molim prijedloge, iskustva, obrazlozenja i sl. Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Reno4
Vlada Pavlovic

Član broj: 133008
Poruke: 173
93.86.62.*



+3 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi18.02.2009. u 12:57 - pre 184 meseci
Laguna je mnoooogo bolji auto, po mom skromnom mišljenju.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi18.02.2009. u 13:17 - pre 184 meseci
Provozaj oba pa odluci.
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
92.36.160.*



Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi18.02.2009. u 13:20 - pre 184 meseci
Ma zanima me onako vise tehnicki koji je izdrzljiviji, napredniji i sl. A i sama udobnost, kako se meni cini nakon prvog vozenja i jednog i drugog auta, je na strani Lagune.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi18.02.2009. u 14:08 - pre 184 meseci
Citat:
Reno4: Laguna je mnoooogo bolji auto, po mom skromnom mišljenju.

"Skromnom mišljenju".
Vrlo "skromno", ako smem da primetim...

Nisam siguran da je, kada govorimo o istoj klasi, čak i teoretski moguće da neki auto bude "mnoooogo" bolji od nekog drugog. A kamoli praktično.

Jedino ako poredimo potpuno različite klase, tipa S klasa Mercedesa i tu drlja po kojoj si uzeo nick - Reno 4.

Ostavimo pristrasnost po strani, barem u jednoj jedinoj temi!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi18.02.2009. u 14:28 - pre 184 meseci
Nadji dobrog majstora/dijagnostiku da proveri oba automobila, treba ih provozati, steci neki utisak... pa onda odluciti.

I jedan i drugi su dobri, Laguna udobnija, Golf robusniji za nase uslove... svaki ima nesto za i protiv.
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
92.36.160.*



Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi18.02.2009. u 14:35 - pre 184 meseci
Oba automobila su u odlicnom stanju, nedavno uradjeno veliki servisi. I da, oba su metalik sive boje :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi18.02.2009. u 15:38 - pre 184 meseci
Ja bih svejedno proverio kod nezavisnih majstora sa dijagnostikom. Ne kupujes polovnjaka kao jogurt u radnji. Bez obzira sto im je radjen veliki servis, on nema veze sa ostalim kvarovima.

Maksimalan oprez i kod kilometraze i na dijagnostici.

Ne treba zaliti stotinak eura za pregled oba automobila ako vec odvajas vecu sumu za jednog od njih. Tih stotinak eura moze da te spase davanja vise stotina eura nakon par dana ako krene nesto da svetli "na sve strane" na boardu ili tabli:)

Oprez i samo oprez kod polovnjaka, pogotovo tih kojih ima dosta na ovim prostorima.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.livar.si.



+53 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi19.02.2009. u 07:20 - pre 184 meseci
kao što rekoše pre mene, pokušaj da pronađeš dobrog majstora, makar morao da ga platiš neki evrić, isplatiće ti se sigurno to ulaganje... nije sve u dijagnostici.... od majstora koji se bavi samo dijagnostikom (ne bih da mu navodim ime) čuo sam da ja velika većina uveženih polvnjaka bila na "obradi, premošćavanjiu i sl. stvarima" ; odnosi se na srednju i višu klasu automobila.... nemoj da misliš da te obeshrabrujem, ali eto.. to je neko njegovo iskustvo sa mušterijama.... bitno je i oštro oko koje može da primeti "aljkav" rad "servisera" , pa čak i sluh... probnom vožnjom ne možeš mnogo toga otkriti...


i... Laguna je lađa, nema šta ...
ali u svakom slučaju moraš da rizikuješ..

[Ovu poruku je menjao goat dana 19.02.2009. u 08:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.scbeograd.org.



+3 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi19.02.2009. u 09:25 - pre 184 meseci
...pa koji bude u boljem stanju, razlika u ceni, cena odrzavanja, rez. delova...Stavis sve na papir pa samo odluci...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
92.36.131.*



Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi19.02.2009. u 12:02 - pre 184 meseci
Hvala svima na odgovorima, ima li jos neko ko se razumije u ova vozila?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi19.02.2009. u 12:15 - pre 184 meseci
Ja vozim tu lagunu samo 2002. godiste, 1,9dci 120hp nesto preko godinu dana.
imao sam par glupih sitnijih kvarova (2) i generalno cuo sam da im je to boljka. kao i silen blokovi pozadi, ali to je prakticno neizbjezno sa nasim putevima.
servise sam radio redovno i sto se tice samog motora nikakvih problema nije bilo i zaista fino radi. moze i fino da povuce za jednog dizelasa i prijatna je i lagana za voziti. mada se ja nadam da cu sljedeci auto uzeti benzinca.
ono sto bi MENE na prvom mjestu opredijelilo za lagunu u tvoj slucaju jeste jednostavna cinjenica da je laguna veca. ja ne volim male aute (na stranu to sto ne volim ni VW i ne bih ga nikad uzeo) i to bi mi bilo sasvim dovoljno za odluku.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
92.36.131.*



Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi19.02.2009. u 13:10 - pre 184 meseci
Slicnog sam misljenja i ubjedjenja :) Ali mnogi oko mene su me malo pokolebali i doveli u veliku dilemu :) Hvala na odgovoru ;)
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi19.02.2009. u 15:30 - pre 184 meseci
Laguna je ekstra auto naspram tog golfa, ide dobro, malo troši, udobna je, servis je možda malo skuplji, ako ima 17" felne to može da bude veliki problem na našim putevima (stric mi je menjao vec dva puta po gumu, pošto je odvalio na rupama), oće malo da zeza elektronika oko ključ kartice, senzor pritiska u gumama, a po servisima se jako puno priča kako im je turbina osetljiva i kako remonta nema (ili se ne isplati raditi).. ove sve boljke u suštini ima i golf, možda malo manje, ali je servis za golfa nešto jeftiniji i delovi su pristupačniji. Inače sve ovo i ne mora da se pokvari, ako je auto redovno servisiran i normalno vožen.

Zato ga kako kažu i ostali treba dobro pregledati, ako ima malo ulja na crevima oko turbine treba i nju pregledati i očistiti (nije skupo 50ak eura, a dosta znači) i tako...
Ja sam vozio oba i laguna je dosta udobniji i komforniji auto, izgleda modernije (golf 4 je već malo dosadio) i čini mi se kao bolja kupovina,ali u sličaju da ga kupuješ za normalnu, kulturnu vožnju (nekako deluje ostljiva), a ne izrabljivanje i mučenje (u tom slučaju golf nema konkurenciju).
Neki kukaju i kako se golf krade, pa neće da se traumiraju, što može i tebi biti bitno (zeder sve rešava), a lagunu možeš ostaviti otključanu
poz
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi19.02.2009. u 20:31 - pre 184 meseci
Ja bih za auto tog godišta gledao kako je koji održavan. Iako volim VW mislim da Laguna ima dosta zanimljivog. Po meni mrtva trka. Uzmi očuvaniji auto.
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
*.kbcnet.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi19.02.2009. u 20:41 - pre 184 meseci
Citat:
frenkijevac1: Laguna je ekstra auto naspram tog golfa, ide dobro, malo troši, udobna je, servis je možda malo skuplji, ako ima 17" felne to može da bude veliki problem na našim putevima (stric mi je menjao vec dva puta po gumu, pošto je odvalio na rupama), oće malo da zeza elektronika oko ključ kartice, senzor pritiska u gumama, a po servisima se jako puno priča kako im je turbina osetljiva i kako remonta nema (ili se ne isplati raditi).. ove sve boljke u suštini ima i golf, možda malo manje, ali je servis za golfa nešto jeftiniji i delovi su pristupačniji. Inače sve ovo i ne mora da se pokvari, ako je auto redovno servisiran i normalno vožen.

Zato ga kako kažu i ostali treba dobro pregledati, ako ima malo ulja na crevima oko turbine treba i nju pregledati i očistiti (nije skupo 50ak eura, a dosta znači) i tako...
Ja sam vozio oba i laguna je dosta udobniji i komforniji auto, izgleda modernije (golf 4 je već malo dosadio) i čini mi se kao bolja kupovina,ali u sličaju da ga kupuješ za normalnu, kulturnu vožnju (nekako deluje ostljiva), a ne izrabljivanje i mučenje (u tom slučaju golf nema konkurenciju).
Neki kukaju i kako se golf krade, pa neće da se traumiraju, što može i tebi biti bitno (zeder sve rešava), a lagunu možeš ostaviti otključanu :)
poz


Pa pazi, i nemas neki argument za tvrdnju da je "Laguna extra naspram Golfa" s obzirom da si vozio oba, a nisam primetio da si naveo mane Golfa, znaci li to da ih nema???
Slazem se da je Laguna modernija.Nisam je vozio, ima je moj komsija koji je takodje, koliko znam imao neke "sitne probleme" sa elektronikom + neki kvar na menjacu, (nije mi rekao sta ali je nedelju dana bio u servisu...) ne znam, ali s obzirom da je 2004g, jos na oko dobro ocuvan... :l

Ja vozim Boru 1.9 2000g tdi vec godinu dana i nisam neki pazljivac, samo redovan servis...i stvarno (da kucnem u drvo) nisam imao nikakvih problema osim crkavanja jednog grejaca motora (jeftina i brza zamena).
Iskustva su razlicita, ali bollje je uzeti i ispravnog yuga nego bilo koji razdrndani auto...
 
Odgovor na temu

popovicvl
Popovic Vladimir
Sr.Mitrovica

Član broj: 123486
Poruke: 393
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi20.02.2009. u 07:15 - pre 184 meseci
ja sam se navozao u ova dva auta.

Golf 1.9 TDI (115) tiptronic 5 brzina,150 000 km,2001 god,manualna klima.Ja imam 180 cm i nekako se namestim napred,nazad nema sanse sesti,osim za neku voznju po gradu.Delovi u servisu skupi,sa strane nesto jeftiniji,ali pitanje kakvi.Npr pakne napred kostaju 50 Eura,suspleh otpao(sva tri dela?),400 Eura?!.Unutrasnjost dosta pohabana,narocito oko rucki i radija,jer je premazana sa nekim gumenim lakom koji lepo izgleda kad je auto nov,a posle sta nas briga.Po neki bezveze check engine ili ESP signal.Cena prosle godine bila 9500 E+300 registracija+zeder 150E.Napominjem da menjac nece jos dugo,poceo je konvertor da preskace,narocito u guzvama,tad prebacuje sa ogromnim trzanjem.Popravka je tolika da ce se auto prodati verovatno.Na njemu ne radi i displej borda,sav je izbrljavljen.Oni drzaci za pice,koji su tako smekerski,ne rade,piksle koje se otvaraju smekerski ne rade.

Laguna 1.9 dCi Privilege (120) 6 brzina,170 000 km,2003 god,Full oprema,dvozonska klima,koza,senzori za parking i gume,tri displeja,cak mu se podize posebno staklo na gepeku.Mesta ima i za spavanje,delovi u servisu skupi sa strane nesto jeftiniji,ista prica je sa svim markama auta.Unutrasnjost je besprekorna,plastika je grublja (nesto grublja),nema taj smrdljivi lak preko rucki,pa se zato duze odrzi svezina unutrasnjosti,ostalo je stvar higijene.Za sad nema problema sa senzorima,vozi se 6 meseci,pa cemo videti.Cena 8500+300 registracija+2 gume 150 eura.

O bezbednosti i udobnosti ova dva auta ne bih pricao.Ako se pitam Passat ili Laguna u istoj ceni,onda Laguna definitivno.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi20.02.2009. u 09:14 - pre 184 meseci
Citat:
popovicvl:
Golf 1.9 TDI (115) tiptronic 5 brzina,150 000 km,2001 god,manualna klima.

Napominjem da menjac nece jos dugo,poceo je konvertor da preskace,narocito u guzvama,tad prebacuje sa ogromnim trzanjem.


Taj Golf ima najmanje 3 puta toliko predjenih kilimetara obzirom da se na tiptronik ne moze uticati bahatim ponasanjem te nije skopcano sa nacinom voznje, ili mentalitetom prethodnog vlasnika.

Tiptronik do 250.000 ne pokazuje znake potrosenosti. Pogotovo na vozilu sa 115 KS. Tek nakon 350.000 pojavljuju se odredjeni simptomi koji ukazuju na potrebu servisiranja.

Citat:
popovicvl: Unutrasnjost dosta pohabana,narocito oko rucki i radija,jer je premazana sa nekim gumenim lakom koji lepo izgleda kad je auto nov,a posle sta nas briga.


Kompletna nova rucka u VWu kosta 15 eura i imaju je na lageru. Sa zamenom 2000 dinara. I opet 150.000 km je pipas kao novu.

Citat:
popovicvl: Po neki bezveze check engine ili ESP signal.
Oni drzaci za pice,koji su tako smekerski,ne rade,piksle koje se otvaraju smekerski ne rade.
Na njemu ne radi i displej borda,sav je izbrljavljen.
...


To ukazuje na burnu istoriju ovog primerka i ne da ga treba prodati, vec ga ne treba takvog ni kupovati.
 
Odgovor na temu

popovicvl
Popovic Vladimir
Sr.Mitrovica

Član broj: 123486
Poruke: 393
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi20.02.2009. u 10:14 - pre 184 meseci
zarsilic:
Br. 1: Prece on jos 50-100.000 km na tom menjacu,ali od 150.000 pocinju da brljave.Menjac kasni 1-2 sec sa prebacivanjem,pa cimne ko da nas je neko kljucnuo od nazad.Decko ga vozi iskljucivo na automatic modu.Imao sam jos jedan primer popravke u komsiluku konvertora na menjacu koji je izasao 800 E na Passatu 2,5 TDI (150) 4motion.Isti menjac,ista kilometraza.Konvertor nije skup,150 E,kao i neka jaca lamela,ali mega pare uzmu na ruke i ulje.

Br. 2:Zasto da dajem kesh za komplet rucki,pa za masku oko radija,pa da presijem tekstil oko vrata kad probije od laktova.
Ja za moj Focus nemam da kupim rucke,jer se ne menjaju.Grube su,i takve su svaki dan i po kisi i snegu,na 0-100-200-300.000 km.Hoces da vidis kako izgleda auto sa skoro 150.000 km.Sve je isto ko i prvi dan.Da sam hteo da kupim luksuzan auto,uzeo bih luksuzan auto,a ne Golf koji glumi da je luksuz,dok
se ne izlize,onda bude drljava unutrasnjost.

Br. 3:Posto se vozim po Novom Sadu svaki dan sa taxijem,mnogo puta sedim u Golf Plusu ili Ceddy Life.Pogledaj na tablu i videces da svakom (bez izuzetaka) signalizira check engine.Nemaju ugradjen plin.Pitaj malo taksiste sta misle o svojim vozilima koja su eksploataciji i pitaj koji bi auto voleli da imaju za taksiranje.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.livar.si.



+53 Profil

icon Re: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi20.02.2009. u 11:00 - pre 184 meseci
pošto opet postoji klica koja može da rasplamsa temu, a i ja nisam imun na to...

samo ću kratko....

@grabber

ako se kojim slučajem odlučiš za Golf IV, i ako ti je bitan izgled bočnih rukohvata vrata, centralne konzole (prostor oko radija i komandi ventilacije) moraš voditi računa o izgledu svojih ruku... znači moraš uvek imati uredno porezane nokte i neće biti problema ... nije baš tek tako lako "otrcati" .... izbegavaj lavlju kandžu... uvek pogledom traži kontatk bravu kada ubacuješ kluč dok ne uvežbaš dovoljno da iz prve pogodiš.... i budi veći kavaljer- ne dozvoli dami sa dugim noktima da reguliše temperaturu u kabini ili da otvara poklopac pepeljare....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta uzeti: Golf IV 1.9TDI ili Laguna II 1.9dCi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18087 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.