Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunar Patch Panel Switch

[es] :: SOHO Networking :: Racunar Patch Panel Switch

[ Pregleda: 1959 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkafaca

Član broj: 191198
Poruke: 22
79.101.177.*



Profil

icon Racunar Patch Panel Switch26.02.2009. u 21:57 - pre 184 meseci
Ljudi imam problem. Probao sam milion stvari i uvek mi radi, ali lose.
Konktretno, patch panel 24 porta 110 reglete i dobio sam uz njega semicu kako spajati kabl na patch. Standard (A) i (B) i ja sam se odlucio za T568A (belo-plava, plava; belo-zelena, zelena; belo-narandzasta, narandzasta; belo-braon,braon. Na drugom kraju kabla koji ide kroz kanalicu pa do racunara sam vezao isti raspored zica. Patch kabl sam po savetu kolege napravio (belo-narandzasta, narandzasta; belo-zelena, plava; belo-plava, zelena; belo-braon, braon) i tako vezao oba kraja patch kabla. To sam uradio dva puta, znaci dva kompa sam doveo do patch panela i dva patch kabla iz panela bocnuo u tp link 24 porta switch. Upale se lampice na switch-u, aktiviraju se mrezne kartice na oba racunara ali racunari se ne vide. Kad pustim ping sa jednog na drugi nema prolaza. Cak ni switch ne treperi. Proverio sam kablove instrumentom (obicnim) i sve zice su ok. Da li neko ima ideju gde gresim?
 
Odgovor na temu

miq357
ISP Teh support
Beograd

Član broj: 56733
Poruke: 72
91.150.107.*

ICQ: 295440586


Profil

icon Re: Racunar Patch Panel Switch28.02.2009. u 20:55 - pre 184 meseci
Iz ovoga što si napisao stičem utisak da je greška u povezivanju kabla koji dolazi do patch panela.
Ako si povezao kao što kažeš
Citat:
T568A (belo-plava, plava; belo-zelena, zelena; belo-narandzasta, narandzasta; belo-braon,braon

onda je tu greška jer to nije T568A standardni raspored (ispravan T568A raspored:1 belo-zelena, 2 zelena, 3 belo-narandzasta, 4 plava, 5 belo-plava, 6 narandzasta, 7 belo-braon, 8 braon) i ovakvo povezivanje dovodi do greške koja se obično krsti "split pairs" a manifestuje se tako što mereno običnim ommetrom sve izgleda ispravno, lampice na karticama i svičevima se pale kao da je sve u redu ali najčešće nema saobraćaja. Ako ovako povezano i proradi zbog ogromnog šuma koji je prisutan i preslušavanja radi jadno, a na većim dužinama kabla ne radi nikako.
Moja preporuka bi bila da svuda primeniš isti način povezivanja (uobičajeno je T568B), a to je način na koji si napravio patch kablove i trebalo bi da proradi.
 
Odgovor na temu

mrkafaca

Član broj: 191198
Poruke: 22
93.87.132.*



Profil

icon Re: Racunar Patch Panel Switch01.03.2009. u 09:07 - pre 184 meseci
Resio sam problem uz pomoc kolege. Napravio sam banalnu gresku i iz patch panela isao direktno u komp, a trebalo je u kutiju sa modulima pa tek iz nje u komp.

Hvala u svakom slucaju!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Racunar Patch Panel Switch

[ Pregleda: 1959 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.