Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IPTV+SCART adapter na TV karticu

[es] :: Digitalna Televizija :: IPTV+SCART adapter na TV karticu

[ Pregleda: 5684 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada84_jag
Jagodina

Član broj: 205422
Poruke: 69
93.86.131.*



Profil

icon IPTV+SCART adapter na TV karticu18.03.2009. u 23:53 - pre 184 meseci
Evo jedno pitanjce za one koji su mozda probali ovo sto sam ja:

dakle kupio sam SCART adapter sa zenskim krajem kako bi povezao IPTV na TV karticu...sve je super i kako treba dok video ide preko cinca, ali kada se poveze preko s-videa, slika je dobra ali nema boje.Probao sam naravno da izmenjam sve TV standarde na kartici ali boje i dalje nema.

Naravno ne smeta mi ni da ide preko cinca ali kako s-video po pravilu daje bolji kvalitet slike hteo sam tako da povezem...jos sam navodno kupio kvalitetan kabl ali nista...ako je neko probao i ima resenje ili zna zasto je to tako neka podeli :-)

inace TV kartica je: Leadtek Winfast TV2000 XP Expert
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV+SCART adapter na TV karticu01.04.2009. u 22:33 - pre 183 meseci
moras spojiti chroma i luminosity parice na kraju kabla koji ide u S-Video
 
Odgovor na temu

vlada84_jag
Jagodina

Član broj: 205422
Poruke: 69
79.101.134.*



Profil

icon Re: IPTV+SCART adapter na TV karticu01.04.2009. u 22:39 - pre 183 meseci
Citat:
Gost: moras spojiti chroma i luminosity parice na kraju kabla koji ide u S-Video



Hvala druze..pokusacu..ali ako dobro kapiram to znaci da ponovo dobijam kompozitni signal.....pozzzz
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: IPTV+SCART adapter na TV karticu02.04.2009. u 00:48 - pre 183 meseci
Ako sam dobro razumeo tvoju poruku... ti si kupio scart adapter koji sa jedne strane ima scart konektor a sa druge strane ima ženske činčeve za video i audio i S-Video konektor.
Ako je to slučaj onda nešto tu nije kako treba. Kabl ti ne valja, konketor na kartici ili tako nešto... Probaj nešto u opcijama TV tunera da promeniš, probaj sa drugim kablom...

Ovo što ti je gost rekao neće ti mnogo pomoći. Ne znam šta je tačno mislio ali ti nemaš potrebe da iz kompozitnog praviš S-Video i obrnuto, na šta bi se odnosilo to što je gost napisao.
 
Odgovor na temu

vlada84_jag
Jagodina

Član broj: 205422
Poruke: 69
79.101.134.*



Profil

icon Re: IPTV+SCART adapter na TV karticu02.04.2009. u 01:45 - pre 183 meseci
Citat:
Fac Ut Vivas: Ako sam dobro razumeo tvoju poruku... ti si kupio scart adapter koji sa jedne strane ima scart konektor a sa druge strane ima ženske činčeve za video i audio i S-Video konektor.
Ako je to slučaj onda nešto tu nije kako treba. Kabl ti ne valja, konketor na kartici ili tako nešto... Probaj nešto u opcijama TV tunera da promeniš, probaj sa drugim kablom...

Ovo što ti je gost rekao neće ti mnogo pomoći. Ne znam šta je tačno mislio ali ti nemaš potrebe da iz kompozitnog praviš S-Video i obrnuto, na šta bi se odnosilo to što je gost napisao.



ne, ne, ne... ne znam kako da ti bolje objasnim...evo slike..mozda ce ti biti jasnije




dakle s-video sa ovog adaptera u s-video na TV kartici
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
89.216.157.*



+11 Profil

icon Re: IPTV+SCART adapter na TV karticu03.04.2009. u 11:03 - pre 183 meseci
Da, to sam i mislio...
Pa ne znam šta tu možeš da uradiš. Ako imaš pravi i ispravan kabl to bi trebalo da radi.
Ne znam šta još imaš od opreme (televizori, VHS, DVD...) pa da probaš. Prvo probaš da li ti sa DVD-a taj scart na S-Video radi pa probaš da li ti samo S-Video kabl radi... Mislim znaš i sam kako se radi, jednu po jednu stvar proveravaš i otpisuješ.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IPTV+SCART adapter na TV karticu03.04.2009. u 23:28 - pre 183 meseci
Izvinjavam se, moja greska, ono sto sam prvo rekao stvarno ne bi pomoglo, ali... :)

I mene je ista stvar zezala dok nisam AUDIO L & R sa istog ovakvog adaptera ubacio
u AUDIO IN na zvucnoj kartici (standardnim STEREO CINC na STEREO BANANU kablom)

eto boje :)

Glupo, ali radi...
 
Odgovor na temu

vlada84_jag
Jagodina

Član broj: 205422
Poruke: 69
77.46.200.*



Profil

icon Re: IPTV+SCART adapter na TV karticu04.04.2009. u 17:40 - pre 183 meseci
Citat:
Gost: Izvinjavam se, moja greska, ono sto sam prvo rekao stvarno ne bi pomoglo, ali... :)

I mene je ista stvar zezala dok nisam AUDIO L & R sa istog ovakvog adaptera ubacio
u AUDIO IN na zvucnoj kartici (standardnim STEREO CINC na STEREO BANANU kablom)

eto boje :)

Glupo, ali radi...



Ovo definitno nece kod mene kao kod tebe..nema nikakve razlike, a posteno ni logike hehe


Citat:
Fac Ut Vivas: Da, to sam i mislio...
Pa ne znam šta tu možeš da uradiš. Ako imaš pravi i ispravan kabl to bi trebalo da radi.
Ne znam šta još imaš od opreme (televizori, VHS, DVD...) pa da probaš. Prvo probaš da li ti sa DVD-a taj scart na S-Video radi pa probaš da li ti samo S-Video kabl radi... Mislim znaš i sam kako se radi, jednu po jednu stvar proveravaš i otpisuješ.



To o cemu pricas sam probao sa DVD-jem i situacija je ista...sumnjam na kabl..probacu drugi, pa ako je opet isto, onda mozda i SCART adapter nije u redu...e a ako nije ni to..onda dizem ruke.. heheh


hvala drugari
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: IPTV+SCART adapter na TV karticu

[ Pregleda: 5684 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.