Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako Vam se sviđa? - VW Polo

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako Vam se sviđa? - VW Polo

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29773 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Kako Vam se sviđa? - VW Polo25.03.2009. u 13:12 - pre 183 meseci
Kako Vam se sviđa?


Sve do sada objavljene službene fotografije nove generacije VW Pola prikazivale su automobil u pet vratnoj izvedbi.
Sada prvi put imamo priliku vidjeti kako će izgledati sportskija trovratna izvedba koja će se na tržištu pojaviti koji mjesec nakon početka prodaje obiteljski orijentiranog malog hatchbacka. Čak je i VW odlučio minimalno distancirati dvije izvedbe tako da promatraču već na prvi pogled bude jasno o kojem se automobilu točno radi. Zanimljiv je i podatak da trovratna izvedba ima par milimetara kraću platformu od pet vratne. Osim dizajna sve drugo će, razumljivo, biti istovjetno kao kod standardne izvedbe, a posebno zanimljivi biti će novi 1,2L TSI benzinac sa 105 ks i 1.6L TDI dizelaš sa 90 ks.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8371
194.106.167.*



+1348 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo25.03.2009. u 13:22 - pre 183 meseci
Mali i slabi autić, celu klasu ispod onih o kojima se ovde priča, a čija je tražena cena veća od mnogih o kojima ovde diskutujemo.

Znači - worst buy, slično kao i njegov prethodnik.
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
212.200.25.*



+1 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo25.03.2009. u 15:26 - pre 183 meseci
Citat:
mm koncept: Kako Vam se sviđa?


Iskreno, prvi pogled na sliku, bez citanja texta ispod - mislio sam da je neko u ps-u modifikovao pro ceed i izmedju ostalog nakacio vw znacku.
Tek posle citam - novi polo.

Izgleda odlicno, 1.2 TSI ce sigurno biti pun pogodak. 90 turbodizel konja ce takodje tom autu sigurno sasvim lepo leci tako da ne vidim preslabost u ovoj prici, osim ako Nebojsa nije mislio na neke entry level modele sa atmosferskim motorima...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo25.03.2009. u 21:35 - pre 183 meseci
Uvek sam smatrao, pa i danas, da u B segmentu FIAT nudi vise. Novi "Grande" ce opet odskociti od konkurenata.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8371
91.148.110.*



+1348 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 00:08 - pre 183 meseci
Citat:
Nikola_BGD: ...osim ako Nebojsa nije mislio na neke entry level modele sa atmosferskim motorima...


Mislim na bilo koju verziju osim najjačih. Uvek ću za cenu jednog Pola/Golfa kupiti bolji, a naročito jači auto, osim kažem, eventualno u GTI verzijama. Te GTI varijante valjaju jer su to najčešće (mada ne uvek) dobri motori, a i konkurencija je u tom podsegmentu manja i slabija.

Ali što se tiče ulaznih i srednjih varijanti - VW je po pitanju pogona bedan.
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.sksyu.net.



+64 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 08:18 - pre 183 meseci
@Nebojsa slazem se sto se tice VW ali ne u potpunosti.

Vozio sam golf IV nekoh pola godine sa dosta opreme - naravno kupio sam ga jedino za trgovinu ( jer su samo za to dobri - ispostavilo se ni za to).
Oduvek sa mrzeo VW, ne zbog marke auta, svaki auto ceni nja naki nacen , ali sto se ticve naseg trzista i polovnih VW jednom recju strasno.
GOlf IV dizel 2002. 6500-7500 euer, po meni za takav auto realna cena je optilike pola od toga, ako uzmemo u obzir dizajen, kvalitet nemogu da kazem da je los , ali strasno auto koji ne lici ni na sta.
Evo da pogledanmo npr sta se moze kupiti za ove pare u ovom rangu npr Megan II 2003-2004god, golf VI nenmoze da stane pored njega.

E da nebojsa ne slazem se u vezi GTI verzija.

To jeste mali segment, ali, ne znam zasto bi neko uopste kupoovao nesto iz tog segmenta.

Da uzmemo isto jedan goltf IV GTI 2002god cena 7000-8000eur , sta se moze kupiti za te pare , ( a i mnogo manje )

NPR za manje pare Hyundai coupe to godister, alfaromeo odlican auto koji neam cenu, za te pare moze da se sastavi izuzetna 156 itd itd.....

Tako da je VW necu da kazem los auto da me ne bi pogresno razumeli, ali definitivno wrong bay.

I jos nesdto kada sam kupio golf IV za trgovinu, zalio sam svaki euro koji sam dao za njega, iako sam ga uzeo 1500eur ispod cene proslog leta, sad kad vozim normalan auto , nezalim ni euro koji sam dao za njega iako ga nisam kipio ispod cene, a ipak me je izasao mnogo jeftinije nego VW to godiste.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8371
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 08:58 - pre 183 meseci
Laki024, uvek pričam o novim vozilima.

Tema je Polo za koji VW u najbednijoj klot varijanti sa tri cilindra i 60 KS traži više od 12 k €.

Ako se samo letimično pogleda šta se danas može kupiti za te pare - dalja priča gubi smisao.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 09:51 - pre 183 meseci
VW Polo - preskup, kao sto je uvek i bio, a malo nudi - manje od konkurencije. A verzije 1.2 su najkvarljivije bile i ostale.

1.4 odlicno ide stvarno, pouzdan je, ali nista ne nudi u odnosu na ostale. Slaba oprema, velika cena, mali auto, bucan na rupe i sto se tice motora...

Da je niza cena, recimo da je tu negde sa full opremom 1.4 oko 12000e kao i Hyundai I20 onda mozemo da pricamo nesto o Polu... ovako... auto samo za one koji MORAJU da voze VW pa makar imao i dva cilindra i volan od bambusa...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8371
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 09:58 - pre 183 meseci
Koji to 1,4 ide odlično? Sa 75 konja?

Svi iz konkurencije u toj klasi nude 100 KS + bogatiju opremu.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 10:22 - pre 183 meseci
Da, taj 1.4 sa 75KS.

Proslo leto burazer i ja isli do Bora sa 1.4 Polom (courtesy Porsche SCG).

Prijatno sam bio iznenadjen odzivom motora, nisam uopste primetio veliku razliku od Getza koji ima 97KS. Medjutim, Getz je tisi, udobniji, manje se cuju rupe, volan je direktniji, menjac bolji... Getzovu snagu mozes da osetis samo na nekoj povecoj uzbrdici, ali u nekoj realnoj, normalnoj voznji nisam nesto primetio vece razlike. Cak i klimu nije osetio, nismo nesto primetili da mu treba vise gasa uzbrdo. Doduse, samo nas dvojca... Ne znam kakav je odziv kad je auto pun (Getz ne oseca 5 osoba).

Meni je mali napred, ne volem aute sa malo mesta napred, volan ti dodje u grudi maltene. Burazer koji je ogroman pomeri sediste tako da pozadi mozes da smestis samo nekog pekinezera...

Posto sam vozio Getza, mogu da kazem da je Getz zakon za Polo sto se tice upravljivosti, udobnosti, prostora. Jedina razlika kod Pola je malo bolja izrada i materijali kod armaturne ploce instrument table i rukohvati.
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.sksyu.net.



+64 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 10:31 - pre 183 meseci
@ nebojsa

Znam da je rec ovde o nevim vozilima, ali sam uporedio polovne posto su kod polovnih jako nerealne cene, tj VW je strasno precenjen.

KOd novih se isto slazem da VW nevredi te pare, ali su malo realnije cene.

Slazem se kod novih da polo 12000, a za te pare se moze kupiti mnogo bolji Hyundai i30 koji je u klasi golfa, ali ni golf VI koji je za 50% skuplji u osnovnoj varijanti ne moze da stane pored njega , a kamoli polo.

Ali za 5 godina kada ovi automobili budu polovnjaci situacija ce biti sledeca:

Polo i i30 koji su u istom cenovnom rangui bili kao novi, 5godina star polo ce se ceniti 7000eur, dok idto toliko star i30 ce vredeti 5000, a golf 5 godina star ce biti 10000!

I gde je tu realnost!!!

Za 5 godina u cenu jednog golfa 6 , ce se moci kupiti 2kom Hyundaia i30 isto kodiste , koji spada u isto kategoriju, ali ni jedan golf VI po dizajnu , pa cak i kvalitetu= ne moze da stane pored Hyundaia i30, a da pritom i zamerimo konfor. Odite sa golfom do crne gore i nazad, i uzmei nekog japanca... mislim ko je probao to sa jednim VW zna o cemu pricam, posle 200km voznje imas osecaj kao da sedis na drvenoj klupi kad putujes VW.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8371
194.106.167.*



+1348 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 12:31 - pre 183 meseci
Laki024, sasvim je sigurno da za 5 godina tržište polovnjaka neće biti isto kao danas, ali ako te cenovne disproporcije i budu postojale, one, kao što ranije rekoh, više govore o kupcima nego o samim autima.

Cozmo, razlika između Getza od 97 KS i Pola od 75 KS je velika, ali se ona ne oseti na celom području isto. Oseti se najviše u višim obrtajima, zato što je zapremina jednaka.

Da bi se ravnomerno mogla osetiti potrebna je bar jedna od ove stvari:

1. Veća zapremina motora
2. Turbina

Ako malo bolje pogledate, videćete da VW 1,2 TSI motoru odgovaraju 1,6 CVVT motori kod konkurencije, koji svi imaju više od 120 KS.

Takav 1,6 CVVT motor je neuopredivo bolji izbor od VW 1,2 TSI turbo motora ne samo zbog veće snage, nego i zbog daleko veće pouzdanosti i jeftinijeg održavanja.

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 12:46 - pre 183 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic
Cozmo, razlika između Getza od 97 KS i Pola od 75 KS je velika, ali se ona ne oseti na celom području isto. Oseti se najviše u višim obrtajima, zato što je zapremina jednaka.


Pazi - ne znam, nisam vozio istu relaciju Getzom, samo mi je odziv na gasu u normalnoj voznji autoputem i u gradu bio jako slican. Kazem, verovatno tamo gde trebaju visi obrtaji Getz ima prednost (tipa uzbrdo i neka dosta brza voznja, mi nismo isli dalje od 130-140kmh autoputem), posto Getz ume da malo bolje povuce ako se stisne bas do kraja.

Ne mogu da gresim dusu i da kazem da je 1.4 los u Polu, nije - lepo ide to. Ali auto kao auto je u dosta stavki malo losiji od konkurencije (buka, udobnost, prostranost i komande), a skuplji.

Po meni, za svaki auto te klase, nista ispod 1.4 motora.

A ovaj novi Polo mi izgleda ko zipovan, sabijeni Golf. Nisu se potrudili, ili nedostatak ideja ili samo da isprate konkurenciju u klasi pa da izbaci i VW nov model.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 16:27 - pre 183 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:Takav 1,6 CVVT motor je neuopredivo bolji izbor od VW 1,2 TSI turbo motora ne samo zbog veće snage, nego i zbog daleko veće pouzdanosti i jeftinijeg održavanja.


A odakle znas kakva je pouzdanost 1,2 TSi morora?
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 16:40 - pre 183 meseci
Lično ne bih imao ništa protiv da ste u pravu, što se Golfa tiče tržište Vas demantira. Osim ako pokazatelji ne lažu da je Golf godinama među dva najprodavanija auta u Evropi(čitaj najprodavaniji). Obećao sam sebi da ću provozati I30, nisam stigao ali sve sam više nestrpljiv. Nego stalno razmišljam da li ste Vi koji tako pišete o Golfu provozali V ili VI-generaciju. Po meni VW je vrh u svakom segmentu i zastupljen je što recimo Audi nije i realno A3 ne daje puno više od Golfa ali nemogu reći da ta raskoš ne vredi. Svaki VW je auto koji možete ako imate novaca individualizirati do sitnica...to kod konkurencije nije moguće. Golf se u Nemačkoj može naručiti u 38 boja, sve to košta i vredno je pažnje. Problem je što se danas pljuje po vrednostima i što neki po svaku cenu žele da nam nametnu nove. Svi ti auti iz Koreje nude sve osim snage motora lošije nego nemački automobili.
 
Odgovor na temu

swordfin
swordfin

Član broj: 189086
Poruke: 55
*.static.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 16:53 - pre 183 meseci
Posto trenutno gledam polovna kola za kupovinu, uzasnuo sam se koliko je VW precenjen. Ne vredi bre te pare. Stvarno. Za cenu golfa IV iz 99 imate vrlo pristojnog 406 2003! Ta dva automobila ne mogu da se porede. Po snazi mozda, ali po opremi i jos nekim stvarima koje cine automobil? Ne znam zasto je toliko precenjen VW kod nas. Nije mi jasno.

Ovaj polo sa slike mi se svidja ali je cenovno previse blizu novom meganu 1.6, i30, pro_ceed. Mada, siguran sam da ce se prodavati....
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 17:12 - pre 183 meseci
Tu si u pravu Golf iz 99 verovatno nije bolji od te 406-ce 03. Tu je već stvar održavanja...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8371
91.148.110.*



+1348 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 19:42 - pre 183 meseci
Citat:
zarsilic: A odakle znas kakva je pouzdanost 1,2 TSi morora?


Svakome ko zna kakva je konstrukcija turbomotora jasno je koliko su oni nepouzdaniji od atmosferskih.

1,2 turbomotor ni po jednom kriterijumu, bilo tehničkom, konstrukcionom, ekonomskom, ili bilo kom drugom - nije bolji od 1,6 CVVT/VVTl/VTEC motora.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 20:15 - pre 183 meseci
Citat:
mm koncept: Lično ne bih imao ništa protiv da ste u pravu, što se Golfa tiče tržište Vas demantira. Osim ako pokazatelji ne lažu da je Golf godinama među dva najprodavanija auta u Evropi(čitaj najprodavaniji).

Svi ti auti iz Koreje nude sve osim snage motora lošije nego nemački automobili.


Psihologija marketinga i gadjanje u emocije kupaca igraju veliku ulogu kod kupovine automobila. Koga interesuje, moze da potrazi brdo dokumetaraca na Netu cime se sve sluze ljudi u uticanju na izbor kupovine, kao i u donosenju drugih bitnih odluka u zivotu. Recimo ovaj:

BBC Horizon - How to Make Better Decisions [2008]

Sve dokle se vrzino kolo kupovine necega cemu malo pada cena ne prekine, ljudi ce kupovati VW i tvrditi da je dobra kupovina i nesto pretplatiti jer ce se kasnije lakse i brze prodati nekom sledecem koji isto tako razmislja.

VW ce u Evropi doziveti za koju godinu ono sto su americki proizvodjaci vec doziveli na svom terenu, a to je da su dosljaci dosli i naucili ih lekciju kako se prave i prodaju automobili.
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako Vam se sviđa? - VW Polo26.03.2009. u 20:41 - pre 183 meseci
Dobro da naučimo koji su bolji turbo ili atmosferski, ja se baš provozao u nekom Shiroccu TSI i mislio sam da je vrh:).
Molim brojke kako smo se dogovorili.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako Vam se sviđa? - VW Polo

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29773 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.