Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Batina je iz raja izasla, zar ne?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110933 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 12:11 - pre 181 meseci
Citat:
Zvrndo negde unezverenoga pogleda i razjapljene straznjice, sve mu bilo malo, u dupence li ga azdisalo* , nije ni poznavao svoju sopstvenu decu, kao ni ona njega, a setio se da ce da bude roditelj tek posle 20 godina, sto mu je i tad bilo smaranje, al ga nateralo kad je milicija te njegove na silu cimere pocela da vraca kuci u besvesnom stanju i umesane u criminal

Istina Lesli, istina…
I ovaj drugi deo si u pravu.


PS. Lesli, jes’ privatno, al’ ako hoces reci odakle si? ‘Mirise’ mi na ravnicu.. pozz.


gleb
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 12:20 - pre 181 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ... da plati nekom popu (nije vazno sto je pop, poenta je na placanju)... Nije cak ni tad hteo da se sam potrudi (mada je i tako vec bilo kasno) , nego da plati i da se ne smara. Bačite ih lavovima, sve zajedno. Kus petao pile dovijeka.

Bez uvrede Lesli, ali imas zanimljiv koncept lecenja. Sad ti nije ok sto neko odlucuje da se leci, pa ti onda smeta sto placaju, a onda se ipak vracas na ono prvo - zasto da se lece uopste?

E sad, sta ti od tog najvise smeta? Da li ti smeta sto su izabrali da svoju decu lece od svog novca? Da li bi se osecao bolje da su trosili pare iz drzavne kase, tj. da li bi napad na njih bio socniji?

Usput, nije neophodno da se naprezes oko odgovora, jer si vec uokvirio sta vecina ljudi u Srbiji misli o bolesnim ljudima:
Citat:
Znaci, sto se mene tice, uopste me ne interesuje sta bolesni ljudi imaju da kazu, ni o lopatanju, ni o bilo cemu.


Nadam se da nikad u zivotu neces biti bolestan.

 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 13:02 - pre 181 meseci
Pa njega možda ne interesuje, i ne mora jer nije lekar kod kojih je pak uobičajeno da se mentalno oboleli sasluša ali to mišljenje nema nikavu težinu, služi samo za postavljanje dijagnoze.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.183.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 13:19 - pre 181 meseci
Oni nisu bolesni, oni su zadrigli. Njima je samo falilo malo samokontrole u odredjenom trenutku, a fali im i sad. Rek'o Sten u Saut parku (epizoda Bloody Mary) za alkoholizam, a isto vazi i za narkomaniju, isti je to djavo. Kao sto ne postoji izleceni alkoholicar, tako ne postoji ni izleceni narkoman. Postoje samo alkoholicari apstinenti i narkomani apstinenti, i tu je kljucna samokontrola, a ne tablete ili lopate.

A najvise od svega mi smeta sto ovde oni koji podrzavaju divljastvo i koji u njemu ucestvuju nisu vraceni u rupice u kojima su bili dok nije dosla sloboda, pa ne samo da mudruju nego imaju boga ti i pravo glasa! Kakav je to sprdacina? Elem, ja sam po pitanju teme moj stav izlozio pre par strana, van svake pameti i zaumno je podrzavati mlacenje kao nacin lecenja i za mene su svi oni podjednako bolesni, i ovi sto "lece" , i ovi "leceni" i oni koji takvo "lecenje" podrzavaju, i svi oni treba da budu leceni to je tacno, samo sad pomocu naucnih metoda. I tacka. Ovo sad se samo zanimam.

P.S. A zasto se zaustaviti na lopatama i kik boksu? Mozete da ih lecite tako sto cete da im odsecete ruke i noge. Garantovano vise nece da se fiksaju. I zasto se uopste zaustaviti samo na lecenju narkomana lopatama? Sto su pa oni bolji od drugih pa jedino oni da imaju "slamku spasa" u tim alteranativnim metodama, od koji su mlacenje lopatama, bacanje u koprive, grebanje čičkom po genitalijama itd? Za neke druge je pa "slamka spasa" baba koja vraca iznad ognjista i pravi tajanstvenu vodicu koja leci sve bolesti. Da legalizujemo mi babe vracare pa bog da nas vidi, to je mozda najbolje.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 13:23 - pre 181 meseci
pantic68,

Ali zar ga to ne stavlja u vecu dilemu ako kojim slucajem oboli od neceg u buducnosti?

Opcije:

a) Da li da se sam baci lavovima, vec ako ustanovi da je oboleo od neceg?
b) Da li da zivi u strepnji kad ce neko otkriti bolest (ako oboli od neceg), pa da ceka da ga onda bace lavovima?
c) Da li da se sam prijavi ako oboli od neceg, pa da ga sto pre bace lavovima, jer mozda nece biti u stanju da to uradi sam?
d) Da li ce postojati neki signal kojim ce se identifikovati da u stvari nije bolestan, iako bi mozda neko greskom (iz bilo koje ustanove) uspostavio pogresnu dijagnozu, pre nego sto ga bace lavovima?
e) Preventivno bacanje lavovima, da se ne ceka sama pojava simptomatske bolesti?
f) Nesto drugo?
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.194.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 14:25 - pre 181 meseci
Lesli, a jesi video sto otac Brana (vidi se da nije covek od ovog sveta, pravi duhovnik!) vozi makinu???



Olicenje skromnosti, hriscanske skrusenosti i vrline...
Hahahahahahaahaha, uzima ~350 evra mesecno od roditelja za ''lecenje'', malo usput mlati, maltretira i ponizava njihovu decu, a na teveju mu tapsu...



'Bem te blentava Srbijo!

 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 15:10 - pre 181 meseci
^ To je poznato već nekoliko godina. Šta tu ima loše ako je pop bajker? Nisu svi bajkeri (samo)ubice kao neki sportisti. Znam lokalne (čak i seoske) popove koji voze daleko skuplje automobile od tog njegovog motora.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.194.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 15:16 - pre 181 meseci
Naravno da voze. Samo nek voze, dok god im ljudi tu voznju placaju.
Ne moze bozji posrednik u jugu da se vozi, pa to je valjda jasno?
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

bytefx192
Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 16:02 - pre 181 meseci
Citat:
kelja: Naravno da voze. Samo nek voze, dok god im ljudi tu voznju placaju.
Ne moze bozji posrednik u jugu da se vozi, pa to je valjda jasno?


Haha. I to sto kazes. Ima popova koji auto kola i do 120km/h u naseljenom naselju sto sam imao prilike da vidim, i zaprepastio se !
Religija je otisla u...k. Pa sta mi glume tu neku finocu, kad su poceli jos od kad standardno da naplacuju svaku uslugu. Nema ono, daj kolko das, nego tarifa, cenovnik, sve nose sa sobom. Kume, ovo sto sam uradio, to je 2000 dinara :D
Nisam sve citao, ali sam procitao jedan post koji spominje zandarmeriju. I ja bi to, posaljes zandarmeriju, anti teroristicke jedinice pa da sve to smlati...
Mamu im bolesnu ! Ako je ono bolnica, to jest neko -mesto za lecenje... onda... .........

Pozdrav !

 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 16:27 - pre 181 meseci
Citat:
kelja: 'Bem te blentava Srbijo!

Citat:
Djordjevlasotince: Pa sta mi glume tu neku finocu...Mamu im bolesnu !


Tri reci:

anger management program


Za vokabular je vec kasno. Zavrsili ste osnovne skole.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 17:02 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_:Pa dobro jesi ti zdrav kad pises ovakvu izjavu? Hajde molim te smogni snage pa se izjasni na isti nacin u vezi Rimokatolicke crkve, i okrivi sve koji su bili ili nisu bili upoznati sa svim silnim svestenicima ili casnim sestrama koji su zloupotrebljavali svoj polozaj? Ne zelis? Naravno da ne, jer se desava tamo negde drugde. Otkud uopste pretpostavka da bilo gde u svetu postoji sistem gde ide sve po loju, da svi rade svoje poslove, da niko ne zloupotrebljava svoj polozaj? I pre nego sto krenes da blatis po nekom, imaj casti i dostojanstva pa se upoznaj sa tematikom. Uvek je lakse gadjati nekog blatom, nego cistiti isto.

Ni d od drzave ne funkcionise, a hoces da kazes da ostale jedinke trebaju da funkcionisu besprekorno? A da malkice previse ne ocekujes?

Gospodjice,moja uzdrzanost se ogleda samo u jednoj pretpostavci,da pripadate kategoriji dama.
Uverite me da to nije samo pretpostavka.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 17:34 - pre 181 meseci
Kosuth,

Slobodan si da se igras kojih god hoces kategorija. To je izmedju tebe i kutija koje upotrebljavas.

Ono sto sam napisala stoji.

Ocigledno da nisi razmisljao o pojmu gospodina kad si okacio svoj post.

Totalno disfunkcionalna stavka u ocekivanju da se svi ponasaju na odredjen nacin, bilo koje da su verske pripadnosti. I svestenik je covek. Tako ga je majka rodila, bas kao i tebe. Ne znam gde je kelja odrastao, ali meni je bilo sasvim normalno da moj nastavnik matematike dodje Harlijem u skolu. Ne bih rekla da mi je smetalo sto je bio budisticki monah. Valjda ni njemu nije smetalo sto je bio obrazovan covek, plus sto je izdao par diskova. Stalno je nosio gitaru sa sobom, pa je bilo sasvim normalno da ubrzamo tempo, zavrsimo posao sto se papirologije tice i da citav razred uziva u njegovim vratolomijama na gitari.

Nije problem do motora u ovom slucaju, nego se izgleda stvarnost ne podudara sa necijim ocekivanjem; pa je stvarnost kriva.


 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.194.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 18:33 - pre 181 meseci
andjela, vidim ja da je musicmaster u pravu. Valjda ce se neki mazohista naci. ;)
'Ajde, ostaj zdravo. ;)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.183.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?29.05.2009. u 20:27 - pre 181 meseci
Ma to se u narodu zove trla baba lan da joj prodje dan. Valjda treba da dokaze kako je neko mahatma i intelektualni gigant, i ono, kako se zvase ona detinja kraljica, iz Beskrajne price, sto su joj podjednaki svi, i najveci zlikovci Fantazije i oni najdobriji. Ignorisati. To je sve isto kao tzv minitstar Jeremic sto je na nekom sastanku u Francuskoj rekao kako Mr Milosevic nije Mr Hitler, da ispadne mnogo civilizovan, pa oni prekinuli sastanak, najurili ga i rekli mu kako se u toj zemlji Hitler ne naziova gospodinom. Sve su to samo neke price bez ikakvog smisla, a istina u stvarnom svetu je da je onaj ko ignorise zlo i nalazi razloge da ga opravda u stvari na strani zla, i da ako popovi hoce da voze motore i kola koja inace sluze za produzavanje penisa ima da budu tretirani kao svaki drugi bizmismen i tacka. Robespjer je u bio pravu, nema sporazuma niti primirja sa ljudima koji od revolucije i vere prave zanat, a tzv donosenje slobode vide kao priliku za spekulaciju, da bi oni usicarili nesto, bilo da je to kakav motor ili da pohvataju nove "vernike" . Uostalom, takve je i Isus tojagom najurio iz crkve kad je ono prihajao u Jerusalim da donese revoluciju, na magarcu. On nije trazio pompezne dvokolice kao neki. Njemu nisu trebali indijski orasi, bila mu dobra i klupa u parku i magareci samar.
Citat:
_andjela_:...vokabular...

Jel ovo jedna od onih stranih reci, sto ih samo ubacis u bilo koju recenicu kad hoces da ispadnes pametan? Tako Patrik objasnjava Sundjerbobu te stvari.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 03:16 - pre 181 meseci
kelja,

Odgovor na tvoja razmisljanja je potpuno isti kao sto je bio i odgovor na njegovu brigu.


Lesli Eldridz,

Zasto citas samo ono sto ti odgovara? Pisala sam o keljinom skretanju paznje na kolica koja neko vozi. I duhovnici drugih vera imaju raznolika kolica, ali je eto prosto neverovatno sto nisu svi izasli iz istog kalupa. Nemoj samo da procita da ljudi putuju i avionom. To bi tek bilo skandalozno. Ako je toliko bilo bitno da se bavi onim sto je ta osoba uradila, onda se ne bi bavio ni lokacijom, ni ustanovom, ni kolicima, ni verom. Svesno razvodnjava temu, jer nema vise sta da se pise o necemu sto se desilo par godina unazad. Ako toliko brine o tome sta se desavalo, zasto se nijednom nije usudio da se pozabavi novinarom koji je drzao te informacije duze vremena, pa je cekao pogodan trenutak da ih lansira u kosmos?

Sto se tice Sundjerboba, priznajem, nisam ga nikad gledala. Tebi su psovke mozda svakodnevnica, ali meni nisu dobar dan (a ni vecini ljudi). Zato i skretanje paznje gospodi na recnik. Ne moze se reci da je stvar u vaspitanju, jer su vec odrasli ljudi; osnovne skole su pozavrsavali. Da li je u pitanju lenjost u komunikaciji ili nesto drugo (samo njima znano), sasvim nebitno. Tema je okacena u Madzone (svakodnevnica), ali nije neophodno da serviraju bas sve delove svoje svakodnevnice. Nego molim te, kakva 'strana rec'? Pa ako nikad ne koristis tu rec, naravno da ce ti biti strana. Da li tebi neko odredjuje kako ces da se izrazavas? Ponovo radis istu stvar kao i kelja. Bavis se sporednom stvari, dok ovi prosipaju raznorazne bisere. Je l' ti kapiras da ove teme citaju i deca iz osnovne?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.183.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 11:52 - pre 181 meseci
Bas mi je drago, i treba da citaju, da se na vreme informisu pa da ne zastrane i pocnu da razumeju lecenje lopatama. Ili jos vaznije, mozda neki od njih ukapiraju da iako imaju neke go*nare za roditelje, to ne znaci da treba sebi da uniste zivot drogama. Go*nari su pa sta, koga je briga. Bas im pa treba njihova tzv ljubav. Nema od toga nista, takvi ni sebe ne vole, a kamo li decu koju su napravili ne zato sto su hteli nego zato sto u glavama imaju plevu umesto mozga. Zloupotrebi to finansijski igrajuci na njihov osecaj krivice zato sto su losi roditelji i oni to znaju, a tzv emocije cuvaj za nesto pametnije, a ne za te bedake.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 30.05.2009. u 13:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 13:34 - pre 181 meseci
Lesli Eldridz,

Da li je moguce da odvojis pet minuta vremena i da odgovoris na sledece pitanje:

(recimo da je osoba predlozila da se bolesne osobe bace lavovima)

Opcije:

a) Da li da se sam baci lavovima, vec ako ustanovi da je oboleo od neceg?
b) Da li da zivi u strepnji kad ce neko otkriti bolest (ako oboli od neceg), pa da ceka da ga onda bace lavovima?
c) Da li da se sam prijavi ako oboli od neceg, pa da ga sto pre bace lavovima, jer mozda nece biti u stanju da to uradi sam?
d) Da li ce postojati neki signal kojim ce se identifikovati da u stvari nije bolestan, iako bi mozda neko greskom (iz bilo koje ustanove) uspostavio pogresnu dijagnozu, pre nego sto ga bace lavovima?
e) Preventivno bacanje lavovima, da se ne ceka sama pojava simptomatske bolesti?
f) Nesto drugo?

Koje od ovih bi zaokruzio?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.57.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 16:07 - pre 181 meseci
Ne znam za bolesne, ali sto se tice narkomana, lopatara, ovih sto bi da lece lopatanjem, mafije u belom, disko popova, politicke klase i sve ostale nepotebne gamadi - bačite ih lavovima. Pretorijanska garda ce da ih bači.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 16:07 - pre 181 meseci
Evo šta piše Blic:
http://www.blic.rs/temadana.php?id=94874
Citat:
Februara 1996. godine iz ličnih razloga tražio je kanonski otpust iz vranjske eparhije. Ubrzo se, međutim, našao u ulozi svedoka u postupku protiv vladike Pahomija zbog seksualnog zlostavljanja dečaka. U Vranju se tada pričalo da je, u stvari, on prijavio vladiku, pa čak i da ga je zajedno sa jednim svojim prijateljem bukvalno davio dok nije priznao greh.

Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
94.189.252.*



+30 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 16:39 - pre 181 meseci
SPC je stvarno interesantna institucija...jedni pipkaju decake, drugi lopataju bolesne ljude.
Sve vrvi od morala i cistote.
A sa druge strane negoduju na sav glas kada treba da se usvoje liberalniji zakoni i da se postuju ljudska prava.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110933 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.