Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Batina je iz raja izasla, zar ne?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110927 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 17:21 - pre 181 meseci


Naravno da je 'sta pise Blic'.

Obrati paznju da niko nije potpisao clanak:

Autor: | Foto:Vesna Mališić | 30.05.2009. - 05:00


Obrati takodje paznju na sve ostale clanke tog dana.

Obrati takodje paznju na sve ostale clanke te nedelje.

Cak nisu ni stavili da je autor npr. Blic online.


acaradio,

Citat:
acaradio: SPC je stvarno interesantna institucija...jedni pipkaju decake, drugi lopataju bolesne ljude.
Sve vrvi od morala i cistote.
A sa druge strane negoduju na sav glas kada treba da se usvoje liberalniji zakoni i da se postuju ljudska prava.


Slobodan si da se bavis i tematikom pipkanja decaka i devojcica kod komsija Italijana. Oni su u Evropskoj Uniji, pa bi trebalo da je njihovo maltretiranje sistematizovano kroz godine rada sa decom. Vise novca, vise svestenika, bolje organizovan sistem.

Ali neces da se bavis njima, je l' tako? Mozda je sladje dobacivati off topic komentare na temi koja se bavi batinjanjem.

Sem sto si vec jedanput rekao sta mislis o SPC, onda si to ponovio jos jedanput:

http://www.elitemadzone.org/t364701-18#2289815


Kapiramo da ne podnosis neciju veru, ali koja svrha u repeticiji iste misli u temi koja se ne bavi verom, nego necijim batinjanjem?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.53.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 17:22 - pre 181 meseci
Citat:
Neverovatno je, ipak, da nije pokazao ni trunku sumnje u to što radi, predan sasvim umišljenosti o svojoj velikoj misiji.

Isto kao i svaki drugi pravi ludak, sifra "macka i sova".
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
94.189.252.*



+30 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 17:43 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: Slobodan si da se bavis i tematikom pipkanja decaka i devojcica kod komsija Italijana

To me bas podsetilo na jednog lika koji je jednom davno, slusajuci o zlostavljanju dece od strane katolickih svestenika, smeskao se i rekao: "to ti je taj katolicki zapad, u nasem cistom pravoslavlju nema tih gadosti".
Kad ono...Pahomije...i Ilarion (je li se tako zove onaj drugi?)
Ma svi su oni isti - i SPC i rimokatolicka crkva....a i ostali. Eto u Sarajevu odskora bio skandal sa nekim hodzom i devojcicama.

Citat:
Kapiramo da ne podnosis neciju veru

Nema to nikakve veze sa verom. Pricam o instituciji crkve i grehovima individualaca koji sebe prikazuju kao bezgresne, a cine suprotno.

Citat:
u temi koja se ne bavi verom, nego necijim batinjanjem

A gde se desilo to batinanje? U manastiru. Hvala lepo, dovidjenja, prijatno.

Citat:
...onda si to ponovio jos jedanput

Jao, pa ti mene pratis...kako je to coooool
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 17:45 - pre 181 meseci
Dakle, sad smo otkrili da je Aca kriv za sve :)



Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 18:10 - pre 181 meseci


ovaj branislav je bas zanimljiv lik.
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
79.101.219.*



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?30.05.2009. u 19:36 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: Slobodan si da se bavis i tematikom pipkanja decaka i devojcica kod komsija Italijana. Oni su u Evropskoj Uniji, pa bi trebalo da je njihovo maltretiranje sistematizovano kroz godine rada sa decom. Vise novca, vise svestenika, bolje organizovan sistem.

Ali neces da se bavis njima, je l' tako? Mozda je sladje dobacivati off topic komentare na temi koja se bavi batinjanjem.

Sem sto si vec jedanput rekao sta mislis o SPC, onda si to ponovio jos jedanput:

http://www.elitemadzone.org/t364701-18#2289815


Kapiramo da ne podnosis neciju veru, ali koja svrha u repeticiji iste misli u temi koja se ne bavi verom, nego necijim batinjanjem?

Ma bravo, ne da si mu rekla, nego, ono, odvalila si. Osim ako nisi...
Dozvoli da dopunim tvoje opservacije, pošto mi je poznato kako funkcioniše mentalni sklop vajnih srBskih patriJota, što si i ti, po svemu sudeći (lako se prepoznaju).
Čovek (uz izvinjenje što ga pominjem u trećem licu u ovom svom postu) neće da se bavi italijanskim popovima (da, iz mrske ti EU) već "pljuje" samo "presvetlu, presvetu uzvišenu SrBsku Pravoslavnu Crkvu" zato što nije patriJota, on je izdajnik, najverovatnije strani plaćenik. To si lepo, precizno i promućurno primetila, njemu smeta srpsko pravoslavlje i srBstvo i sve srBsko.

Kakva je to demagogija, ma milina jedna. Vi, patriJote ste majstori nad majstorima kad je u pitanju prosipanje demagogije. Niko vam nije ravan, niko, nigde...
Kad god treba da se brani neki anticivilacijski postupak/poredak (poput ovog o kome je reč u ovoj temi), odmah ste tu, u prvim redovima da ga zdušno branite. Kad mogu žabarski popovi da pipkaju dečicu, što ne bi mogli i srBski, pravoslavni popovi? Ako, bolje je to za decu samu, što pre da budu u kontaktu sa čestitim pravoslavljem. A ko bi bio bolji za bliskost deteta sa bogom od popa, zar ne?
Kad Severna Koreja testira atomku, odmah ide oduševljenje. Kad može velika zla Amerika, zašto ne bi mogli i mali zli Korejci? I tako dalje, do kraja beskraja, primera je bezbroj...
Da je ovaj "otac" Brana ruke sekao onim nesrećnicima ili mecima "terao đavole", odmah bi ti, u svoj svojoj elokventnosti i "mudrosti", a pre svega na "finjaka" opravdala. Tako im i treba, zaslužili su da ih stigne božja lopata/mačeta/sačma/gnev/(dopuniti po želji). I treba pop da ih kazni. Onako srBski, domaćinski...
Citat:
Naravno da je 'sta pise Blic'.

Obrati paznju da niko nije potpisao clanak:

Autor: | Foto:Vesna Mališić | 30.05.2009. - 05:00


Obrati takodje paznju na sve ostale clanke tog dana.

Obrati takodje paznju na sve ostale clanke te nedelje.

Cak nisu ni stavili da je autor npr. Blic online.

Ih, pa ovo je barem lako razlučiti. Dozvoli mojoj malenkosti, da ti se ne pregreje CPU ili šta ti se već nalazi u toj prepametnoj glavici (priznajem da mi je tehnologija vaših patriJotskih glava jedna velika nepoznanica u tehničkom smislu, ali, kao što rekoh iznad, ipak sam upoznat sa određenim sklopovima/sklopkama s obzirom da često imam prilike da ih vidim dok hvala bogu rade i dok su operativni, blago nama).
Da pokušam: to je jedan izdajnički, plaćenički list, nije domaćinski, izvorno srBski kao Kurir, Pravda, Press, bogami i Novosti od kako ih čika Miško drži. Nisam loš, zar ne? Eto, niste samo vi pametni u domaćinskim veštinama.

Jedan predlog: što ti ne bi obratila pažnju i opservirala sve članke ovog meseca? A godine? Ne bi bilo na odmet da daš jednu domaćinsku ali iznad svega podrobnu analizu jednog takvog "gnusnog" lista kakav je Blic. Je l' tako?
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 02:40 - pre 181 meseci
acaradio,

Citat:
Ma svi su oni isti - i SPC i rimokatolicka crkva....a i ostali. Eto u Sarajevu odskora bio skandal sa nekim hodzom i devojcicama.

Tebi u stvari smeta sto ljudi zloupotrebljavaju svoj polozaj, i neko drugi ispasta. A da su svi 'isti', nisu isti. Ni po zloupotrebljavanju polozaja, niti po ispastanju. Kljucna rec je da to ljudi rade ljudima, bez obzira gde bili i kojoj instituciji ili veri pripadali.

Citat:
Nema to nikakve veze sa verom. Pricam o instituciji crkve i grehovima individualaca koji sebe prikazuju kao bezgresne, a cine suprotno.

Izvini, ali malkice mi je cudno da neko na primer pljuje po Vatikanu, a ovamo kaze da postuje Katolicanstvo i Katolike. Ako pises o instituciji crkve i grehovima individualaca koji sebe prikazuju kao bezgresne, da li je institucija SPC predstavila coveka koji je batinjao kao bezgresnu osobu? Ako ces posteno, predstavljanje koje je ta osoba dobila to je bilo predstavljanje kroz necije druge oci, kroz novine, a takodje i predstavljanje kroz video snimke. Da li si i gde video jos bilo kakvu drugu vrstu prikazivanja, koja se vodi direktnom pricom doticne osobe o sebi?

Citat:
u temi koja se ne bavi verom, nego necijim batinjanjem


Citat:
A gde se desilo to batinanje? U manastiru. Hvala lepo, dovidjenja, prijatno.


OK, ako ces posteno, i pogresna dijagnoza one male bebe se desila u drzavnoj bolnici. Da li zelis da zatvorimo bolnicu?

Pretpostavljam iz tvog pseudonima da si u kontaktu sa muzikom, pa si mozda nekad otisao na koji koncert. Da li si ikad bio na Starom sajmistu? Ako nisi, par hiljada ljudi jesu. Da li si upoznat sa istorijom tog mesta? Meni je sasvim morbidno da bilo ko odrzava koncert na takvom mestu. To opet ne menja situaciju da je neko dozvolio da se odrzavaju manifestacije takve vrste na toj lokaciji. To opet ne menja situaciju da je dosta ljudi otislo na koncerte, iako su znali gde se koncert desava.

Citava prica o samoj lokaciji je cisto nezdrava, jer ne menja ono sto se desilo.

Glup primer, ali ne mogu da odolim: da li mislis da su se mediji bavili Klintonom i njegovom lokacijom, ili onim sto se desilo?


Citat:
Jao, pa ti mene pratis...kako je to coooool

Ne. Prati te ES. Search engine. :)


Citat:
Zoran Rodic: Dakle, sad smo otkrili da je Aca kriv za sve :)

Svasta. Kako moze da bude ili prav ili kriv ako ima svoje misljenje? Ne kapiram.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 03:06 - pre 181 meseci
ivanmil,

Izvini, ali jesi ti procitao svoju poruku pre slanja? Ko su svi Vi/Mi/Oni?

Citat:
Da je ovaj ... odmah bi ti ... opravdala

Ne mogu ti pomoci u svim silnim pretpostavkama, ali niti sam branila doticnu osobu, niti sam je kinjila. Isto kao sto ni ne branim onu doktoricu na temi o pogresnoj dijagnozi jedne bebe, niti je kinjim. Niti je moje da sudim, niti da pozivam na linc, a ti si sasvim slobodan da pises i radis sta god hoces.

Ako se vec ne slazes da necim sto sam napisala, zar ne bi bilo normalno da to nesto sa cim se ne slazes u stvari napisem, pa onda da das svoje misljenje?


Citat:
ivanmil: Ih, pa ovo je barem lako razlučiti. Dozvoli mojoj malenkosti, da ti se ne pregreje CPU ili šta ti se već nalazi u toj prepametnoj glavici (priznajem da mi je tehnologija vaših patriJotskih glava jedna velika nepoznanica u tehničkom smislu, ali, kao što rekoh iznad, ipak sam upoznat sa određenim sklopovima/sklopkama s obzirom da često imam prilike da ih vidim dok hvala bogu rade i dok su operativni, blago nama).
Da pokušam: to je jedan izdajnički, plaćenički list, nije domaćinski, izvorno srBski kao Kurir, Pravda, Press, bogami i Novosti od kako ih čika Miško drži. Nisam loš, zar ne? :) Eto, niste samo vi pametni u domaćinskim veštinama.

Jedan predlog: što ti ne bi obratila pažnju i opservirala sve članke ovog meseca? A godine? Ne bi bilo na odmet da daš jednu domaćinsku ali iznad svega podrobnu analizu jednog takvog "gnusnog" lista kakav je Blic. Je l' tako?


Izvinjavam se ako se nalazis uvredjenim u vezi Blica, ali ja tako citam svu stampu, bez obzira na izdavace, bez obzira na novinare, bez obzira na zemlje. Pretpostavljam da ti je to omiljeni list, pa se zato nalazis uvredjenim.

Meni nije normalno da se clanak samo okaci na stranici bilo koje izdavacke kuce, bez imena osobe koja je napisala taj clanak. Cak i clanci koji dolaze iz AAP i drugih medijskih izdanja.

E da, a posebni favorit mi je grupno pisanje clanka. :)
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
93.86.2.*



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 12:09 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: ivanmil,

Izvini, ali jesi ti procitao svoju poruku pre slanja? Ko su svi Vi/Mi/Oni?

Narafski, uglavnom čitam zbog pravopisnih grešaka, ako ih ima pa da ih ispravim. Zbog drugih razloga retko kad, nema potrebe.

Citat:
Izvinjavam se ako se nalazis uvredjenim u vezi Blica, ali ja tako citam svu stampu, bez obzira na izdavace, bez obzira na novinare, bez obzira na zemlje. Pretpostavljam da ti je to omiljeni list, pa se zato nalazis uvredjenim.

Meni nije normalno da se clanak samo okaci na stranici bilo koje izdavacke kuce, bez imena osobe koja je napisala taj clanak. Cak i clanci koji dolaze iz AAP i drugih medijskih izdanja.

E da, a posebni favorit mi je grupno pisanje clanka.

Nije mi omiljeni list, samo ga smatram jednim od normalnijih i kao takav uvek je trn u oku nekome, patriJotama, ovima, onima, nađe se već neko.
Citat:
Ne mogu ti pomoci u svim silnim pretpostavkama, ali niti sam branila doticnu osobu, niti sam je kinjila. Isto kao sto ni ne branim onu doktoricu na temi o pogresnoj dijagnozi jedne bebe, niti je kinjim. Niti je moje da sudim, niti da pozivam na linc, a ti si sasvim slobodan da pises i radis sta god hoces.

Meni relativizacija nasilničkog ponašanja ili bilo kakvog drugog izgredništva poprilično liči na prve stadijume opravdavanja i umanjivanja nečijeg nedela, što je dokazano i u temi o onim "savesnim doktorima" medicine. Ko im dade/proda diplomu!? Ovo su tvoje, ni za bit iznenađujuće reči iz te teme:
Citat:
Pa ima pravo da place. Ako je napravila gresku, i ako je ukapirala sta je uradila i kakve su posledice, ko ne bi plakao? I naravno da ce plakati i sto su kontaktirane medijske hijene. Nije svakom cilj da prenese vest onakvom kakvom jeste. Ne znam cemu potreba da se interpretira da place samo zato 'sto su kontaktirani mediji'. Svako ima razlicitu reakciju, i nije bas da je moguce uci u njene misli. Kao lekar, dovoljno je da napravi jednu gresku, a da se ta greska nadje na stranicama tabloida po citavoj zemlji. Zato sto se ta greska tice necijeg zivota.
Mislim da bi sebi trebalo da postaviš pitanje o čitanju napisanog. Ovaj citat je jasna indikacija.
Citat:
Ako se vec ne slazes da necim sto sam napisala, zar ne bi bilo normalno da to nesto sa cim se ne slazes u stvari napisem, pa onda da das svoje misljenje?

Ali ti si to već napisala, i pišeš. Uostalom, nije teško čitati između redova, pogotovu patriJotskih. Štaviše, ispraksovao sam se.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 12:50 - pre 181 meseci
Citat:

Pa, eto, nisu pitali za misljenje sta da rade sa svojim potomcima ljude na ESu. Njihov gubitak.
Inace, zanimljivo je bilo na kraju, kada je ona majka, pitala dr.mr.psihijatrije, da li je poznaje, i koliko joj je para ostavila. 280eura za jednu injekciju!?
Ko je ovde vidovita Zorka, ili dr. Deki? Ko uzima velike pare a ne nudi nista? Ko u stvari pljacka te roditelje, koristeci njihovu muku? Ovi u belim mantilima mozda?


Da, majka je ostavila tamo 5000 hiljada evrica uz qrac. Nista nije postignuto. Dok su kod oca Branislava postignuti rezultati.

Ali nije samo to zanimljivo.

Bese tamo i jedan 50-godisnji eks-narkoman koji je bio na lecenjima u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, gde sve nije jos bio, i nista....
Onda je otisao kod Branislava u Crnu Reku. I izlecio se/izlecen je. Kako god.

I ne samo on. Roditelji sa pravom brane Branislava jer je ON postigao da im deca ponovo lice na ljude. Kakvi su roditelji, pa nisu ih deca birala. Jeste li vi birali svoje roditelje? Niste? Nisu ni oni.

Drugo, neko rece da on uzima neke pare za ovo "lecenje" (da vam ucinim da stavim pod navodnike)?
Opet greska. On ne insistira ni na kakvom placanju. Neki su tamo par godina bez ikakvih "donacija".

Ali, druga strana price: Ti izleceni narkomani stvaraju "vakum" u trzistu, dileri gube musterije, prodaja opadaaaaaaaaa!

I onda Novopazarski dileri krecu u akciju zatvaranja centra koji im krade musterije...
I ne samo oni, tu je i drzava, diler broj jedan.

Zasto je u drzavnim ustanovama i drugim svega 3% izlecenih, kod Branislava 30% i vise izlecenih?
Zasto? Da li je to zbog toga da bi roditelji davali po 280 evra po inekciji + 30 evra za samu uslugu (mito)?

Da ponovo budu na LEGALNOJ DROGI - metadonu? Koja vajda od toga?

Kako rece moj drugar, novom svetskom poretku trebaju ljudi/potrosaci bez svoje slobodne volje kojima mogu da manipulisu razvijajuci im strasti i razne potrebe zavisno od "NJIHOVIH" potreba. Ne odgovara im covek potpuno nezavisan od njihovog sistema...
Ko prihvata ovo kao nacin izlecenja, prihvatice, da imam probleme takve prirode, otisao bih ako bih znao da su tamo mnogi izleceni (a jesu!) i ne bih nikako zatvarao taj centar.



PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.195.*



+5251 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 14:04 - pre 181 meseci
Kao prvo, i jedino, a najvaznje, Crna Reka nije leciliste nego stacionar za rehabilitaciju.

Rehabilitacioni centar

I to je problem, narkomani su ionako neizlecivi. Problem je apstinencije, kada narkomani u takvom rehabilitacionom centru ne mogu da dodju do droge ili metadona.

A SPC je velika i snazna institucija. Ne moze njima nikakav diler ili mafijascic da preti i zaustavlja posao. Jos manje da puca po njima. Tada bi se razotkrio sve.

Samo narko bosovima smeta, sto se u posao mesa neko jak i nezavisan od drzave. Da je zavisan, kao sto SPC nije, lako bi bosovi imali nacin kako da otklone smetnju.

A prodaja nije pala, sve lepo i lepse funkcionise..

Poz
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 14:20 - pre 181 meseci
ivanmil,

Citat:
Citat:
Ovo su tvoje, ni za bit iznenađujuće reči iz te teme:

Citat:
Pa ima pravo da place. Ako je napravila gresku, i ako je ukapirala sta je uradila i kakve su posledice, ko ne bi plakao? I naravno da ce plakati i sto su kontaktirane medijske hijene. Nije svakom cilj da prenese vest onakvom kakvom jeste. Ne znam cemu potreba da se interpretira da place samo zato 'sto su kontaktirani mediji'. Svako ima razlicitu reakciju, i nije bas da je moguce uci u njene misli. Kao lekar, dovoljno je da napravi jednu gresku, a da se ta greska nadje na stranicama tabloida po citavoj zemlji. Zato sto se ta greska tice necijeg zivota.

Citat:
Citat:
Mislim da bi sebi trebalo da postaviš pitanje o čitanju napisanog. Ovaj citat je jasna indikacija.


Indikacija cega tacno? Sto drugacije gledam na tu situaciju od tebe? Pa naravno da gledam, jer smo svi razlicita bica, odrasli smo u razlicitim okolnostima, zemljama, okruzeni razlicitim ljudima.

Ja na njenu reakciju gledam kroz isti prozor kao i:

Reakcije lekara koji su pravili greske na meni, bilo da je bocanje bilo u pitanju, pogresne dijagnoze, ili zaboravljanje osnovih stvari u vezi hirurgije, jer (nadam se da) nisu tebe rezali, seckali, lepili, boli, i pravili greske, pa je normalno da cu imati svoje misljenje u vezi teme. Jer nikad ja necu znati kako tebe bole necije greske, niti ti kako mene, i to je isto sasvim normalno.

Neki su te iste greske pravili sa ostalim pacijentima, neki ih prave i dan danas, neki su ukapirali da ono sto su uradili nije bilo u redu, i da postoji bolji nacin.

Ne vidim svrhu da nabijam bilo koga od tih doktora na kolac, niti da ih zatvaram u tamnice, niti da im se rezu ni prsti ni ruke, jer su ziva bica. Ne vidim svrhu da gajim mrznju niti da sebe jedem, jer to nista ne postize. To je sve proslost.

E da, odrasla sam uz malu dozu doktora, porodicno. A opet su svi ti doktori takodje bili i neciji pacijenti, na kojima je opet neko pravio greske (Cik pogodi ko? Doktori takodje. Niko nije imun.), tako da mi je taj dinamican pristup isti tada kao i danas.

I sta od citave price? Nema nista od price, nego rad radi rad.

Dodjes u poziciju da sam pravis te promene ivanmil. Da mozes kulturno da nazoves coveka i kazes: 'Halo. Stani.', vec kad ne moze sam.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 14:42 - pre 181 meseci
Citat:
vladd
I to je problem, narkomani su ionako neizlecivi. Problem je apstinencije, kada narkomani u takvom rehabilitacionom centru ne mogu da dodju do droge ili metadona.


Pa ni u tom slucaju nema niko pravo da ih olupa lopatom - dovoljno je da jedan to snimi i prijavi policiji, pa da bude belaj, kao sto se vidi.

Citat:
MAREN
Kako rece moj drugar, novom svetskom poretku trebaju ljudi/potrosaci bez svoje slobodne volje kojima mogu da manipulisu razvijajuci im strasti i razne potrebe zavisno od "NJIHOVIH" potreba. Ne odgovara im covek potpuno nezavisan od njihovog sistema...


Hihihi - joj, jel ovo nov neprijatelj Dr. Lopate :) Mislim, prvo je bila prica o tome da je to zavera crkve i politike zbog Bajdena, pa se ispostavilo da ne odgovaraju datumi, sada je zapravo u to umesan novi svetski poredak - Lopata je toliko uspesan, da je poceo da kvari posao dilerima...

SF :)

Btw, to oko metadona i navodnog "konzumerizma" - dugotrajno odrzavanje metadonom nije preporucena medicinska praksa (metadon je inace jeftin sintetiticki opijat, nije da bi se farmacija obogatila od njega) - preporucuje se postepeno smanjivanje doze i ukidanje koriscenja istog posle nekoliko nedelja. Jedini medicinski razlog za odrzavanje metadonom je da se umanje bolovi zbog apstinencijalne krize, ne da se heroin zameni metadonom zauvek.

Moguce je relativno bezbolno u roku od nekoliko nedelja narkomana "skinuti" sa heroina uz pomoc metadona i uciniti da on bude 100% cist - medjutim problem je sta posle jer depresija posle moze trajati mesecima/godina, i to je takodje razlog zasto nema nikakve vajde od "skidanja lopatom" :)

Na kraju krajeva, metadon uopste nije neophodan - moguce je prestati konzumirati heroin i bez pomoci, samo sto je to obicno daleko neprijatniji (najblaze receno) proces - mada eto, moze se pripomoci lopatama ako postoji dvoumljenje :(


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 14:51 - pre 181 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Moguce je relativno bezbolno u roku od nekoliko nedelja narkomana "skinuti" sa heroina uz pomoc metadona i uciniti da on bude 100% cist...


Pa teorijski cist. A za menjanje zivotnih navika koje su uopste i dovele do navlacenja uzme nesto duze vremena. Dodaj i menjanje zivotnog okruzenja, ukljucujuci i posao, skolu, prijatelje, lokaciju.

Osobe koje su pocele da se navlace na bilo laksu ili tezu drogu takodje nisu pri cistoj svesti odlucivali o tome. Ko je njih udarao lopatom u tim trenucima?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 14:58 - pre 181 meseci
Pa upravo to kazem - mislim taj koncept izolacije gde ce narkomani da se ociste nije nista inventivno niti preterano komplikovano - mozes da ga zakljucas u sobu na mesec dana, zapusis usi prvih nedelju dana - i bice "cist". Pretpostavljam da je to razlog zasto roditelji misle da je bog zna kako uspesan, jer je to jedini praktican nacin da se ti ljudi sklone sa ulice / iz okruzenja koje im je poznato.

Opet, postavlja se pitanje "sta posle" - jer mogu da prodju godine a da i dalje postoji jaka psihicka potreba za heroinom, dugotrajna depresija izazvana disbalansom hemikalija u mozgu... To je onaj deo gde i moderna medicina nema "one size fits all" lek, radi se o vrlo teskom procesu koji ukljucuje menjanje navika, zivota, eventualnu pomoc medicine ukoliko je depresija previse jaka itd...

Zaista ne vidim nikakvu svrhu "lopatanja" osim usadjivanje nekog straha u tom objektu kako bi se obezbedila nekakva disciplina. OK, preskocimo na momenat fakat da je lopatanje zabranjeno zakonom, predstavlja akt nasilja, nanosi povrede itd... ali sta posle? Sta kada osoba izadje iz "rehabilitacionog centra" u realni svet gde nema lopate? Ko ce da je zvekne lopatom u drustvu kada mu se ponudi lajn ili fiks? Ko ce da ga zvekne lopatom u momentu neke tuge/depresije/besmisla kada ce mu prva misao u glavi biti "kako bi bilo dobro da sam uradjen sad..." ?

Covek je inteligentno (da ne kazem maniupulativno) bice - nema samo Pavlovljev refleks, ne moze se tako postupati sa njim i ocekivati BILO STA dobro. Tretmani nasiljem nigde i nikad nisu proizvodili rezultate - tj. normalne individue. Samo je pitanje sa kakvom ce devijacijom izaci. O povredama i traumama da ne pricamo.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.231.*



+7 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 15:01 - pre 181 meseci
Nekako je logichnije kada roditelji pripomognu nekim domatjim "oruzjem" tipa oklagija ili prut,
(uglavnom mama dok je dete maleno)
a ne neki holy kung-fu ninja sa alatom za obradu zemlje,
zato shto rodtelji digli ruke,
pa aj' neko drugi umesto njih.

Da. Problem se ne mora reshavati.
Problem se moze staviti na drugo mesto.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.143.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 15:02 - pre 181 meseci
Citat:
MAREN: Kako rece moj drugar, novom svetskom poretku trebaju ljudi/potrosaci bez svoje slobodne volje kojima mogu da manipulisu razvijajuci im strasti i razne potrebe zavisno od "NJIHOVIH" potreba. Ne odgovara im covek potpuno nezavisan od njihovog sistema... Ko prihvata ovo kao nacin izlecenja, prihvatice, da imam probleme takve prirode, otisao bih ako bih znao da su tamo mnogi izleceni (a jesu!) i ne bih nikako zatvarao taj centar.

Ali je dobro sto takve niko nista ne pita i civilizacija ide napred i pored zelje divljaka da se divljacki ponasaju. Kad bi divljaci ponekad izasli iz svog oborčića zvanog Srbija, videli bi da u celom civilizovanom svetu najblaze sto moze da im se dogodi je da ih pristojni ljudi izbegavaju kao kugu, ako krenu da zastupaju ovakve zaumne stvari, a lako moze da se desi i da budu hospitalizovani pa leceni. Sto rece Perica u onom vicu o Titu, ebo ja mater onome ko je doneo ovu slobodu.
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
93.86.2.*



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 16:21 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: ivanmil,



Indikacija cega tacno? Sto drugacije gledam na tu situaciju od tebe? Pa naravno da gledam, jer smo svi razlicita bica, odrasli smo u razlicitim okolnostima, zemljama, okruzeni razlicitim ljudima.

Ja na njenu reakciju gledam kroz isti prozor kao i:

Reakcije lekara koji su pravili greske na meni, bilo da je bocanje bilo u pitanju, pogresne dijagnoze, ili zaboravljanje osnovih stvari u vezi hirurgije, jer (nadam se da) nisu tebe rezali, seckali, lepili, boli, i pravili greske, pa je normalno da cu imati svoje misljenje u vezi teme. Jer nikad ja necu znati kako tebe bole necije greske, niti ti kako mene, i to je isto sasvim normalno.

Neki su te iste greske pravili sa ostalim pacijentima, neki ih prave i dan danas, neki su ukapirali da ono sto su uradili nije bilo u redu, i da postoji bolji nacin.

Ne vidim svrhu da nabijam bilo koga od tih doktora na kolac, niti da ih zatvaram u tamnice, niti da im se rezu ni prsti ni ruke, jer su ziva bica. Ne vidim svrhu da gajim mrznju niti da sebe jedem, jer to nista ne postize. To je sve proslost.

E da, odrasla sam uz malu dozu doktora, porodicno. A opet su svi ti doktori takodje bili i neciji pacijenti, na kojima je opet neko pravio greske (Cik pogodi ko? Doktori takodje. Niko nije imun.), tako da mi je taj dinamican pristup isti tada kao i danas.

I sta od citave price? Nema nista od price, nego rad radi rad.

Dodjes u poziciju da sam pravis te promene ivanmil. Da mozes kulturno da nazoves coveka i kazes: 'Halo. Stani.', vec kad ne moze sam.

Ima nas svakakvih (naročito u ovoj avokado republici) i ja to savršeno razumem.

Inače, mala je umrla, tako da... Ne znam više šta da ti kažem. Ona je UBIJENA nepažnjom/besom/nezainteresovanošću/(dopuniti po želji) lekara i NE postoji apsolutno NIKAKVO opravdanje za to. Pobogu, kako bi se ti osećala da tebi tako ubiju dete!? Je l' bi imala razumevanja za NERAZUMLJIVU obest drznika koji sebe zovu medicinarima. NARAFSKI da ih treba "nabiti na kolac" pa će se možda ostali "lekarčići" zapitati kakvim se to zapravo poslom bave.

Kažeš, i oni su ljudska bića. WTF!? I ubice su ljudska bića, i silovatelji, i pedofili i kriminalci svih vrsta itd. I Ted Bandi je bio ljudsko biće. Treba ih sve pustiti na miru, je li?

Korov se seče, NE ZALIVA SE.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.223.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 17:04 - pre 181 meseci
I pedofili su necija deca ;-)

Sto bre gubis vreme na slobotomirane, nema tu leka. Dovoljno je sto civilizacija ima mehanizme da takve drzi u oborima u koje su uspesno saterani.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?31.05.2009. u 17:20 - pre 181 meseci
U procesu rehabilitacije narkomana dominantnu ulogu imaju psihicki procesi, s jedne strane zbog toga sto su oni i uzrok dospijevanja u pomenuto stanje, a sa druge strane i zbog toga sto (jos uvijek) ne postoji neka hemijska formula/tableta koja ce da rijesi stvar na taj bio-hemijski nacin.

Vecina ljudi ovdje ne shvata da je osnovni problem slika svijeta koju ti bolesnici imaju u glavi, dozivljaj samog sebe u svemu tome i psihicka konstitucija pojedinca. Cak i kad bi se postiglo da se sanira fizicka zavisnost, vjerovatno bi gornja tri uzroka opet dovela do povratka na staro, u kombinaciji sa svim drugim faktorima sredine i ostalih stvari koji nisu usko vezani za unutrasnji svijet bolesnika, ali koji mogu uticati na njegov zivot u znatnoj mjeri.

Kod tih ljudi slika svijeta, smisao zivota, licni dozivljaj sebe i drugih i druge stvari iz te palete, su obicno drasticno poremeceni, pokvareni ili degradirani i ne mogu se popravljati kod svih ljudi na isti nacin.
Postoji vise kategorija licnosti od koji su neki skloni osmisljavanju svog zivota na intelektualnoj, emocionalnoj, religijskoj ili fizickoj bazi vec prema tome koja je njihova dominantna strana. Intelektualni tip nece nikad zabrazditi u manastir niti ce emocionalni tip nalaziti smisla u tome da svaki dan trci 20km i preplivava bazen 200 puta.
No, nema smisla da se osporava nekome da svoj smisao nadje u tome ili bilo cemu drugom i da se to proglasava manje vrednim ili zabludom u odnosu na nesto drugo.

Ako je neko vec stigao do nekog manastira moze se pretpostaviti da vjerovatno ima nekih sklonosti ka "putu vjere" i nije iskljuceno da mu to (bez obzira sta neko drugi ili zvanicna medicina mislila o tome) moze pomoci. Neki ljudi su iz nekih kriza isplovili upravo tako sto su se okrenuli necem cemu je njihovo bice bilo sklono, bez obzira sto to nekom drugom moze izgledati kao sekta, zabluda, fizicko izmorivanje, besmislena filozofija, po zivot opasan ekstremni sport ili nesto sesto.

Sto se tice batinanja (fizockog kaznjavanja), to je vrlo slozena pojava i ne moze se odbaciti kao "necivilizacijska" i "potpuno nedjelotvorna" metoda. Kao sto postoje ljudi za koje je to potpuno neprimjereno i kontraproduktivno, tako isto postoje i oni drugi kod kojih ima neke druge efekte. Postoje i ljudi koji sami sebe batinaju i bicuju, kao i oni koji se bave sportovima u kojima svaki put popiju mnogo vece i ozbiljnije batine nego sto je par lopata po dupetu.
Za narkomana koji dolazi iz svijeta u kome ga batinaju dileri, policija, drugi narkomani, u kojima on batina clanove svoje porodice itd... to batinanje lopatom ne predstavlja sad najednom neko veliko zlo u njegovom zivotu koga do tada nije bilo. Ako nista od svega, barem je na taj nacin vise postovan kao covjek i ljudsko bice, nego u klasicnom ljecenju gdje ga svi sazaljevaju, gdje je vec za sve otpisan i gdje ne odgovara za svoje postupke zbog "nistavnosti".
To sto te neko tjera da odgovaras za svoje postupke, pa makar i preko batina, je ipak daleko bolje i ljudskije nego da budes otpisan slucaj koji je svima samo problem, smetnja i generalno neko g**** koga ne vredi ni kaznjavati...
U slucaju narkomana, za popravak njegove psihe, sazaljenje je najmanje sto mu treba.
Kad bi zdrav covjek unio drogu u rehabilitacioni centar i zbog toga popio batine, citava drzava bi slavila onoga sto je batinao. A kad narkoman popije batine zbog toga, onda je to skandal. I sta narkoman moze iz toga da zakljuci - "mene i ne smatraju za covjeka, ne odgovaram nizasta isto kao i ovca, ja sam gnjida koja nije ni batina vredna". Ako nista drugo, po tim je batinama isti covjek kao i svi ostali, i ako ce dupe malo da mu se plavi, barem ce mu u glavi biti bolje, jer ce znati da neko ocekuje i od njega neku odgovornost svojstvenu covjeku.

Dalje, izazivanje fizickog bola ili napora (samostalno ili od strane drugih lica ili uz pomoc drugih lica) u cilju postizanja nekih fizickih, psihickih, mentalnih itd... rezultata je prisutno kroz citavu ljudsku istoriju pa jos uvijek i dan danas vrlo prisutno u raznim okruzenjima, sistemima, skolama, itd.... Ima ljudi koji su tome skloni i kod kojih to ima neke efekte, ali to vec prelazi okvire ove teme. Nepoznavati nesto, a napamet pricati da u tome nema nista je naprosto bezveze....

To je isto kao kad bi ja sad rekao da se boks veoma uspjesno moze zamjeniti sahom, te da za boksom, kao "civilizacijski neprimjerenim sportom" uopste nema potrebe. Pa za neke ljude nema, a za neke ima. U svakom slucaju, ovi za koje nema ne trebaju da pametuju ovima za koje ima, ako ne znaju o cemu pricaju.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110927 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.