Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92238 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol15.11.2004. u 18:49 - pre 236 meseci
Stvar je u tome što je GLUPAVO i LICEMERNO to što su alkohol i duvan legalni, a marihuana nije, iako je daleko manje štetna od tri navedene droge. Inače, lepo je već neko rekao ono što sam ja planirao da napišem - korišćenje reči "droga" je izuzetno neprikladno u ovakvim diskusijama pošto je obično onome koji protiv marihuane argumentuje tvrdnjom "To je droga!" teško objasniti šta su sve zapravo droge - IQ je prvi razlog koji mi pada na pamet.

Inače, postoje MNOGO opasnije stvari čiji se dim može udisati - orahovo lišće, maslačak, olovo (novinski papir), ... Marihuana je verovatno najbezbednija biljka...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol16.11.2004. u 10:59 - pre 236 meseci
Opet mašimo poentu, a poenta je da se koliko je god moguće ograniči korišćenje svih supstanci koje mogu da izazovu da ljudi gube kontrolu nad sobom ili koje su direktno štetne po njihov organizam, a usprkos tome delovanjem na raspoloženje konzumenta izazivaju kompulsivno periodično trošenje (uživanje). To što su se neke od tih materija provukle jer istorijski nisu uspele kampanje protiv njih, nije razlog da se vrata širom otvore, već da se pokuša suzbiti i korišćenje "legalnih". To što je konoplja nešto manje škodljiva od duvana nije nikakav argument, to je kao kad se protivnici saradnje sa Hagom žale zašto i drugi narodi nisu dovoljno na tapetu.

Mislim da sve te droge o kojima pričamo imaju nečto zajedničko: izazivaju zavisnost, odnosno priroda njihovog dejstva je takva da nagoni na ponovno uzimanje i povećava verovatnoću da korisnik bude pod njihovim dejstvom, a nose bar jedan (ponekad oba) od dva osnovna rizika:

- značajnu i nedvosmislenu štetu (toksičnost) po organizam uživaoca i ponekad (duvanski dim), okoline.

- relativnu opasnost u smislu nekompatibilnosti situacije u kojoj se može naći uživalac i psihičkog stanja u kome se nalazi kad je pod dejstvom te droge (vožnja, rukovanje mašinama, oružjem).

Tvoj argument je da je konoplja manje opasna od nekih "legalnih" droga definitivno spada pod tačku jedan, ali ne možeš da odbraniš tačku dva. U smislu samo te druge tačke, možemo porediti npr. konoplju i alkohol, ali za alkohol barem imamo spremne testove (i čest zadah pijanaca). Kad bi mogli, verovatno bismo zabranili alkohol, ali svi dosadašnji takvi pokušaji su nažalost propali ili izazvali veće štete od koristi.

Tako da, ne radi se o licemerju, nego o nemoći.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol16.11.2004. u 11:16 - pre 236 meseci
Salec,

Tacno - ali se tu postavlja i jedno novo pitanje - da li je steta veca ako se supstanca zabrani od stete ako se ta supstanca kontrolisano prodaje.

Npr, Alkohol - pokusaj zabrane je doveo do pojave mafije i mnogih zala koja ni do dan danas zbog te greske nisu ugasena. Teski opijati, zabrana funkcionise kako-tako (relativno su dostupni, bilo na crnom trzistu ili preko korumpiranih apotekara) ali se problem premestio na drugu stranu - godisnje donese stotine milijardi dolara teroristima i kriminalcima - i te pare se koriste za dizanje ljudi i zgrada u vazduh, ubistva i kriminalne kartele, trava - zabranjena u mnogim zemljama, a njena ilegalna prodaja izaziva rizike izlaganja dece opasnijim drogama kao i nepotrebne zatvorske kazne za uzivaoce iste i sl...

Takodje - trendovi kazu da uzivanje droga raste - iz godine u godinu, uprkos "ratu protivu istih"

Kao sto rekoh, nekoliko zemalja u zapadnoj EU je uvidelo ovaj problem i testiraju se novi modeli kontrole supstanci - trava kao takva se dekriminalizuje, dok se opijati kontrolisano daju ovisnicima uz pismene garancije i obavezno lecenje i integraciju u drustvo.

Rezulati - u Holandiji imas mnogo manje ovisnika "teskih droga" nego u USA - a koliko sam primetio ni native holandjani ne mirisu mnogo mesta gde se prodaje vutra, ljudi idu na posao - eventualno se sa tim zezaju za vikend. Opasnost je znacajno smanjena, a da podsetim sve - Holandija vazi za jednu od najrazvijenijih zemalja u EU - i ne opada im GDP :)

Dakle - neophodan je kompromis - droge naravno ne mogu biti dostupne u prodavnicama, ali ne mogu ni biti apsolutno zabranjene sa laznim stigmama kao idejom da se ljudima utera strah u kosti - sto kriminalci jedva cekaju za njihove poslove.

Moj predlog:

Alkohol - apsolutno zabranjen za decu, odraslima dozvoljen uz visoke kazne za zloupotrebe u voznji, na poslu i sl...

Trava - isto kao alkohol

Teske droge - dozvoljene uz lekarski nadzor i obaveznu re-integraciju u drustvo ljudima koji su dokazani teski ovisnici, po cenama legalnih lekova. Po svaku cenu treba izbeci begstvo tih ljudi u kriminal i prostituciju.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol16.11.2004. u 19:57 - pre 236 meseci
Citat:
salec: Opet mašimo poentu, a poenta je da se koliko je god moguće ograniči korišćenje svih supstanci koje mogu da izazovu da ljudi gube kontrolu nad sobom ili koje su direktno štetne po njihov organizam, a usprkos tome delovanjem na raspoloženje konzumenta izazivaju kompulsivno periodično trošenje (uživanje). To što su se neke od tih materija provukle jer istorijski nisu uspele kampanje protiv njih, nije razlog da se vrata širom otvore, već da se pokuša suzbiti i korišćenje "legalnih". To što je konoplja nešto manje škodljiva od duvana nije nikakav argument, to je kao kad se protivnici saradnje sa Hagom žale zašto i drugi narodi nisu dovoljno na tapetu.


Gube kontrolu ? .. as in .. "Drunk?"
Ti ako si slucajno pusio(pricamo o travi), u sto sumnjam, i izgubio kontrolu nad sobom, zapitaj se sta si pusio l;) jer travu sigurno nisi l;)
Mozes jedino da izgubis kontrolu nad smejanjem.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol16.11.2004. u 20:07 - pre 236 meseci
Ili gubis kontrolu ... as in http://kcore.ath.cx/pics/Marijuana_warning.png ?

Eto ... l;)

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 10:29 - pre 236 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Moj predlog:

Alkohol - apsolutno zabranjen za decu, odraslima dozvoljen uz visoke kazne za zloupotrebe u voznji, na poslu i sl...

Trava - isto kao alkohol

Teske droge - dozvoljene uz lekarski nadzor i obaveznu re-integraciju u drustvo ljudima koji su dokazani teski ovisnici, po cenama legalnih lekova. Po svaku cenu treba izbeci begstvo tih ljudi u kriminal i prostituciju.


Na kraju možda tako i bude, ali ono što tvrdim jeste da ako legalizuješ još materija koje izazivaju zavisnost, problemi se neće smanjiti nego povećati. Problemi nastali prohibicijom o kojima pričaš uvek su bili posledica stavljanja van zakona nečeg što je bilo u dugogodišnjoj slobodnoj upotrebi. O tome smo već govorili na forumu, ne radi se samo o duvanu i alkoholu (a i kafa je sumnjiva, njena adiktivnost nije tajna ali njena štetnost nije dokazana van svake sumnje), većina najopasnijih teških droga su prethodno bar deset do petnaest godina davane hroničnim bolesnicima kao lekovi, a pojavili su se iz "podzemnih" laboratorija tek posle zabrane. Niko ne može da predvidi kakve će dugoročne društvene posledice imati na primer legalizacija marihuane u Holandiji. Moguće je da je ljudi ne koriste masovnije zbog inercije, ali to će se možda povećavati kroz generacije. Ako bi nekada u budućnosti značajno veliki procenat Holanđana bio nonstop "high", posao i bezbednost u saobraćaju će bi trpeli. Ako bi tada hteli da zabrane "travu", to bi izazvalo probleme ogromnih razmera. Znači, potpuna legalizacija nečeg što može da ti stvori probleme kasnije kad se ukoreni, nije
dobro rešenje. Moraš da imaš neku "ogradicu" jer jednom data prava ne možeš više nikada da ukineš.

Uživaoci moraju da znaju da su jedini odgovorni za sebe i da država ne stoji iza njih. Treba da trpe bar neke posledice koje bi uravnotežile njihovu želju i odvraćale potencijalne nove uživaoce. Na primer, takse na duvan i alkoholna pića, povećana participacija za lečenje, ili povećano davanje za zdravstvenu zaštitu i osiguranje, pravo poslodavcima da diskriminišu uživaoce prilikom zapošljavanja...

Citat:
littleboy: Gube kontrolu ? .. as in .. "Drunk?"
Ti ako si slucajno pusio(pricamo o travi), u sto sumnjam, i izgubio kontrolu nad sobom, zapitaj se sta si pusio l;) jer travu sigurno nisi l;)
Mozes jedino da izgubis kontrolu nad smejanjem.


Kontrola, veća, manja ... ona rečenica sa "kontrolom" je bila uopštena i odnosila se na sve što se smatra drogom, odnosno kriterijume, razloge zašto se nešto svrstava u drogu. Gubitak kontrole može biti veći (gubitak kontrole nad sfinkterima u pijanstvu) ili manji (bezrazložna prenaglašena veselost), ali i promena raspoloženja može da izazove smanjenje pažnje onda kada je ono opasno. Ja sam imao lakši saobraćajni udes (bez povreda, samo šteta), jer sam bio zabrinut i u mračnim mislima, ali isti efekat bi imale i ružičaste misli i opuštenost, jer je suštinski problem bio nedostatak pažnje.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 14:12 - pre 236 meseci
Napisao sam ovo vec jednom, ali mi je nestalo struje pa evo ponovo ... mada necu vjerovatno imati zivaca za sve sto sam mislio, i kako sam mislio.

Ovisnost ? Zasto se stalno vracamo na ovo ?
Evo ... ovisnost ne postoji ni u bilo kojoj mjeri. Jednostavno ne moze ....
Mada, svi koji misle suprotno, vjerovatno ce i dalje tako misliti.. i dalje ce zivjeti u zabludi ... ili ce reci, ok mozda ne ispocetka, ali za 10 godina ... e pa nece ni za 10 godina.
Ja ovo govorim iz iskustva i iz onog sto sam video, a ne ono sto sam cuo na tvu, ili procitao u novinama ili negdje.

Posao ? Trpjeti posao ?
Da ti nesto kazem o ljudima koji puse, kakvi su to ljudi... a pogotovo ti sto imaju posao.
To su odgovorni ljudi, koji puse kad nisu na poslu, za vikend ... poslije stresnog dana ... odgovorni ljudi sa familijom.
I definitivno nece, ako misle da ce to da naskodi poslu, pusiti u toku radnog vremena.
Osim ako ih boli k**** za posao i za svoj zivot u opste i za zivot familije, ali to moze biti izazvano drugim problemima u zivotu, ne travom.

Problem u svemu ovome su tinejdzeri ... vecina ih pusi iz istog razloga zbog kojeg i piju ... i ne puse zato sto im se svidja to, nego zato sto im se svidja misao da se drogiraju ... da su face i sta ja znam sta im pada sve na pamet jos. E njima, kao sto je Ivan rekao, treba da se zabrani posjedovanje i upotreba i alkohola, i trave i duvana, i na javnom mjestu i ne bitno gdje.
Mada ponovo kazem, nisu svi takvi ... moj prijatelj pusi prilicno mnogo, ali prilicno, vec duze vrijeme i svaki dan ide na posao od 07h ujutro do 19h navece.
I ima i ribu, i masu prijatelja, i trenira fudbal(mada ovo je smanjio zbog posla) ... zato te price mozete prodavati nekom drugom.
Sve u svemu, zakljucak je da odgovoran covjek, moze da kontrolise svoje navike.
Da ih ne donosi na posao, i u auto... i slicno.

Pa mislim, uzmi jamajku ponovo se vracam na nju jer tamo najvise puse mislim....
Po pricama koje postoje u vezi trave oni su: glupi, ne mogu imati decu, sizofrenicari, ovisni, presli na druge droge.. jace, drustveno sjebani .... i ostale gluposti koje postoje i o kojima se prica.

Pa koliko samo svjesni ljudi ima na ovom forumu koji puse i rade, i uce i slicno ... i super modova i modova i slicnih ..

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
195.178.55.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 14:20 - pre 236 meseci
hej polako - moderatori su čisti od tih ...
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.smdesign.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 14:27 - pre 236 meseci
Ja sam mod na MadZone a nikad nisam ni probao nista sto se spada u narkotike
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 14:52 - pre 236 meseci
Ah da ... my bad l;)

Forgive me !!
/me hides in his bedroom.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 15:15 - pre 236 meseci
Citat:
littleboy:
Da ti nesto kazem o ljudima koji puse, kakvi su to ljudi... a pogotovo ti sto imaju posao.
To su odgovorni ljudi, koji puse kad nisu na poslu, za vikend ... poslije stresnog dana ... odgovorni ljudi sa familijom.
I definitivno nece, ako misle da ce to da naskodi poslu, pusiti u toku radnog vremena.
Osim ako ih boli k**** za posao i za svoj zivot u opste i za zivot familije, ali to moze biti izazvano drugim problemima u zivotu, ne travom.

Cekaj, jel mozes ti to necim da podupres ili cemo da krenemo sa argumentima "cuo sam od komsinice sa petog sprata"?

Predpostavljam da si za ovu tvrdnju imao statisticki validan uzorak ljudi koji duvaju, zatim kontrolnu grupu, analizirao podatke...koliko je trajala studija? mesec? tri?
:)))))

Citat:
littleboy:
Mada ponovo kazem, nisu svi takvi ... moj prijatelj pusi prilicno mnogo, ali prilicno, vec duze vrijeme i svaki dan ide na posao od 07h ujutro do 19h navece.
I ima i ribu, i masu prijatelja, i trenira fudbal(mada ovo je smanjio zbog posla) ... zato te price mozete prodavati nekom drugom.

E, pa ako tvoj ortak tako radi, onda je sve u redu :) daj da nosimo predlog zakona pred skupstinu :)))

Salu na stranu, savetujem ucesnicima ove diskusije da procitaju ovaj clanak. Po meni, jedan vrlo objektivan i inteligentan analysis ovoga o cemu pricamo, od coveka koji je ipak mislim mnooogo kompetentniji na datu temu od svih nas zajedno. Ja nisam protiv vutre (da se ne izjasnjavam o koriscenju iste, ko zna ko ovo moze posle da procita :))) ali jesam protiv toga da slusam gluposti tipa "...evo moj ortak vari ko lud i sve mu je super, pametniji nego ikad, funkcionise do jaja.." i slicno...

Ono sto mogu da tvrdim, jeste da trava moze da utice pozitivno u kreativnom smislu, kao i da umereno konzumiranje iste ne ostavlja drasticne posledice u ponasanju i drustvenom zivotu pojedinca, ali nemojte preterivati u izjavama ovde, molim vas...

[Ovu poruku je menjao boccio dana 17.11.2004. u 16:57 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 15:26 - pre 236 meseci
Mogu .. iskustvom.
Ti ? Cim ti podupires te svoje tvrdnje ? ZdravZivot.com ? Go for it .. prvi si.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 15:35 - pre 236 meseci
Boccio tardu jedan, ja nisam rekao evo moj frend vari njemu super najpametniji sve ... ali ocigledno ti to ne mozes da razumjes sta sam napisao, vjerovatno si ovisan o travi, koja ti ubija sive celije..... itd.

Procitaj ti ovo, i procitaj dole na kraju odakle su informacije preuzete:
http://www.faqs.org/faqs/drugs/hemp-marijuana/index.html

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 15:39 - pre 236 meseci
cemu taj cinizam?

prvo, ime sajta je nebitno - link na clanak sam stavio ne zato sto su ovaj.com ili onaj.com referentni ili ne, nego zato sto ga je napisao prim. dr. Popovic, koji ipak u gradu vazi za jednog od cenjenijih strucnjaka za ovu temu i ima vise godina iskustva nego ti i ja zajedno. znaci zdravzivot.com je potpuno nebitan, mogao sam taj clanak i da kopiram ovde, pa ne bi ni znao sa kog je sajta, ali bih zagusio temu posto ipak ne zeli svako to da procita, pa nisam.

drugo, tvoje iskustvo je (takodje) potpuno nebitno i savrseno nikog ne zanima. ne, ne pljujem te - isto to mislim i za svoje iskustvo, i bilo cije pojedinacno. odakle ti pravo da tvrdis da je vutra u vecim kolicinama cool, i to podupires "nekim tvojim ortakom" ?! da li si svestan da ovde ima klinaca koji to citaju i kojima je dovoljan i najmanji podstrek da pomisle "eto, ovaj isto to kaze...super, znaci mogu da duvam ko budala i sve je super!!".

razmisli malo o tome. pljujes po necemu sto je rekao eminentni strucnjak a svoje iskustvo stavljas iznad toga. svaka cast, imas muda...

//edit:

Da procitam odakle su informacije preuzete?

The University of Massachusetts at Amherst
Cannabis Reform Coalition

:)))))))))))))) zajebavas me, jel da?

p.s. za izraze tipa retard i ostalo, imas navijacke forume; nastavi tako, i ne pada mi na pamet vise da polemisem sa tobom...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 15:46 - pre 236 meseci
Alo bre covjece ..... ko govori da je vutra u vecim kolicinama ok jebte ?
Odakle to citas covjece ....
Ne govorim da je ok ni u kojim kolicinama...

Mislim pazi, ne planiram se raspravljati sad sa tobom na tu temu.... ja mislim da su to pogresne informacije, a ti mozes, kao i bilo koji 'doktor' u srbiji da govorite sta hocete...
Procitaj onaj faqs link koji sam dao.

Imam muda da govorim ono sto mislim, za razliku od 90 % ljudi na ovom forumu, i ne bojim se niti cu se bojati da govorim bilo sta, to je moje misljenje i samo moje ... ko god da procita ovo ja ne snosim nikakve poslijedice sta ce on da radi, ne tjeram nikoga ni na sta.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 15:50 - pre 236 meseci
Citat:
littleboy: Alo bre covjece ..... ko govori da je vutra u vecim kolicinama ok jebte ?
Odakle to citas covjece ....
Ne govorim da je ok ni u kojim kolicinama...


Citat:
littleboy:
(...)Evo ... ovisnost ne postoji ni u bilo kojoj mjeri. Jednostavno ne moze ....

(...)Mada ponovo kazem, nisu svi takvi ... moj prijatelj pusi prilicno mnogo, ali prilicno, vec duze vrijeme i svaki dan ide na posao od 07h ujutro do 19h navece.
I ima i ribu, i masu prijatelja, i trenira fudbal(mada ovo je smanjio zbog posla) ... zato te price mozete prodavati nekom drugom.(...)


Ako sam nesto izvukao iz konteksta - skreni mi paznju...

Ja nesto ne vidim da si o vutri govorio u negativnom kontekstu...

p.s. daj skrati taj post brate, stavi neki link, ne zagusuj kilometarskim cut'n'pasteom...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 15:57 - pre 236 meseci
Dao sam link, ti nisi procitao dole kraj.... kao sto sam rekao, pa sam ti copy/pasteovao.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 16:00 - pre 236 meseci
Citat:
boccio:
Ja nesto ne vidim da si o vutri govorio u negativnom kontekstu...


Po ovome sto ti pises, ja moram da govorim o njoj u negativnom smislu .... zato sto je tamo neki doktor pisao u tom smislu o njoj .. ili ko vec ? I zato sto je 'ilegalno' u srbiji ?

Ovo bi dobro.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 16:10 - pre 236 meseci
ne, ja sam samo odreagovao na tvoj post (koji sam vec 5 puta do sada citirao) gde navodis primere kako ljudi koji duvaju non-stop su sasvim ok, funkcionisu normalno, i da to nije nikakav problem. ne moram valjda ponovo da citiram?!

ja sam lepo rekao da nemam nista protiv vutre, ali da je neozbiljno davati takve izjave. a doktora se mani, nemam nista sa njim, ali ipak ne vidim zasto konstanto nipodastavas ("tamo neki doktor") misljenje nekoga ko je eminentan strucnjak u svojoj oblasti? imas neki problem sa tim? usput, deluje mi da uopste nisi procitao ono, posto covek nije klasicni doca koji fura fazon "droga je smrt"....mnogo je opusteniji i realniji, zato sam bas to i naveo...

spusti loptu malo i ne menjaj misljenja na svaka 2 minuta...cas kazes "Ne govorim da je ok ni u kojim kolicinama", cas pricas da su kreteni oni koji je osudjuju i dajes linkove sa pro-cannabis sajtova...odluci se....

p.s. stvarno bi mogao da skines onaj post, ok, video sam, nemoj da zagusujes temu vise...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol17.11.2004. u 16:22 - pre 236 meseci
Znaci moram da lazem da nisu ok, kad jesu ok ?

Skinucu post, jer je predugacak stvarno l;) sto jest jest ... ko hoce da vidi nek ode na onaj faqs link i procita na dnu.

P.S.

Kako god ... povlacim se iz daljne diskusije u ovome, jer je jos prerano da se otvara ova tema na ovim prostorima.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je bolje (gore) - Vutra ili Alkohol
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 92238 | Odgovora: 378 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.