Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon A75 CCD chip

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon A75 CCD chip

[ Pregleda: 2061 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

philli
Beograd

Član broj: 133494
Poruke: 2
93.86.198.*

Sajt: www.interal.co.rs


Profil

icon Canon A75 CCD chip09.06.2009. u 10:22 - pre 181 meseci
Koristim Canon A75 već 4 godine. Sa aparatom sam prezadovoljan. Pre dve nedelje je aparat počeo čudno da se ponaša. U modu za slikanje ekran je prikazivao bele linije na crnoj pozadini, dok je u modu za pregled fotografija sve stare fotografije prikazivao normalno, a nove identično kao u modu za slikanje, tako da sam kvar displeja odmah isključio. Tražeći rešenje problema po internetu, naišao sam na zvaničnom sajtu Canon Europe da je to čest problem kod ove serije aparata i da je problem u CCD čipu. Piše da ko god ima taj problem odnese aparat u najbliži ovlašćeni servis i ako se ustanovi da je stvarno problem u neispravnom CCD čipu popravka tj. zamena čipa će biti besplatna bez obzira da li je aparat u garanciji ili ne. Odneo sam aparat u ovlašćeni servis za Canon u Beogradu i za nedelju dana sam preuzeo ispravan aparat. Naravno popravka je bila besplatna.
Ako neko ima sličan problem neka proveri na Canonovom sajtu koji modeli aparata su obuhvaćeni, jer pored A75 ima još desetak modela, i neka odnese aparat u ovlašćeni servis. Inače zamena CCD-a je inače skupa tj. neisplativa jer košta više od trenutne vrednosti polovnog aparata.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon A75 CCD chip09.06.2009. u 13:46 - pre 181 meseci
Pretraga...

Pisano je već o tome, u 10-ak tema. Ukratko - zamena senzora je besplatna.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon A75 CCD chip

[ Pregleda: 2061 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.