Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Money back gurantee, kad ce to kod nas?

[es] :: Advocacy :: Money back gurantee, kad ce to kod nas?

[ Pregleda: 1827 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Money back gurantee, kad ce to kod nas?12.06.2009. u 23:32 - pre 181 meseci
Verovatni odgovor je kad udjemo u EU, pa bi pitanje u stvari bilo kako to funkcionise tamo gde funkcionise.

Kod nas to nude prodavci tipa top-shop i to je relativno jeftina roba. Kad je neka skuplja roba trgovci su vrlo ljubazni kad prodaju, ali kad ima problema onda to nije njihovo nego salju u servis. Tako i pise na garantnom listu. Ali mislim da nije bas najkorektnije prema kupcima.

Mozete li reci da li je to zakonski regulisano ili je dobra volja trgovaca? Za mnogo proizvoda koji se prodaju preko neta stoji ono poznato "30 day money back guarantee". Da li je neko koristio to pravo?

Ako se pitate zasto ovo pisem, znajte da nemam trenutno problema s nekim proizvodom. Ali gledam neke proizvode i pitam se da li su tako dobri kao sto pise u reklami. Stvarno bi bilo lepo kupiti, probati, i ako stvarno ne zadovoljava ocekivanja jednostavno vratiti.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Money back gurantee, kad ce to kod nas?12.06.2009. u 23:41 - pre 181 meseci
http://www.parlament.sr.gov.yu...ta_detalji.asp?Id=278&t=Z#

Tehnicki, zakon o zastiti potrosaca daje mogucnost prigovora/reklamacije (clanovi 34 i 35) koji mogu biti osnov za vracanje proizvoda nazad.

Problem je sto je to vrlo neprecizno definisano i NE odnosi se na proizvode za koje se daje pisana garancija.

Tako da - ovakav kakav je, taj zakon nije uporediv sa zakonima u nekim drugim zemljama gde je reklamacija moguca u bilo kom slucaju u nekom periodu posle kupovine proizvoda.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
79.101.173.*



+2790 Profil

icon Re: Money back gurantee, kad ce to kod nas?14.06.2009. u 14:49 - pre 181 meseci
Mene bi više zanimao PayPal, ali ne kao u Hrvatskoj da možeš da plaćaš, ali ne i da primaš, već da možeš i da zarađuješ. No, šta je tu je. Ne znam ima li PayPal adekvatnu konkurenciju koja radi kod nas.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
212.200.177.*

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Money back gurantee, kad ce to kod nas?14.06.2009. u 15:11 - pre 181 meseci
Citat:
dragancesu: Verovatni odgovor je kad udjemo u EU....


A pošto će to biti nikad - onda bi odgovor bio - ko zna kad
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Money back gurantee, kad ce to kod nas?14.06.2009. u 16:46 - pre 181 meseci
Eh, možeš li da zamisliš na šta bi to ličilo u Srbiji, taj izum je za civilizovane zemlje... Pa koliko sam puta slušao o "domišljatom" Srbinu u emigraciji koji kupi kišobran, koristi ga par nedelja intenzivno, pa ga posle vrati i uzme pare nazad...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
..b.business.telecomitalia.it.



+6455 Profil

icon Re: Money back gurantee, kad ce to kod nas?14.06.2009. u 17:24 - pre 181 meseci
Citat:
dragancesu: Ako se pitate zasto ovo pisem, znajte da nemam trenutno problema s nekim proizvodom. Ali gledam neke proizvode i pitam se da li su tako dobri kao sto pise u reklami. Stvarno bi bilo lepo kupiti, probati, i ako stvarno ne zadovoljava ocekivanja jednostavno vratiti.


Pa ako to hoćeš, pre kupovine se dogovori sa prodavcem konkretno o tome, ne verujem da će ti neko praviti problem...
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Money back gurantee, kad ce to kod nas?15.06.2009. u 21:59 - pre 181 meseci
Ako sam dobro shvatio to je uredjeno sistemski, a ne kao dobra volja trgovaca.

Koliko sam citao, povrat toga nije toliko veliki da bi nesto poremetio. Ipak je mesec dana dovoljno dug period da se nesto proba, ili nauci da koristi. I onda je u redu.

A zloupotrebe? Verujem da ima i toga ali vrlo malo. Mada se secam jednog testa iz casopisa, pisac je ziveo u usa i kupio da testira neku novu masinu (davno bilo, valjda PIV). I na kraju testa napisao nesto u stilu "a sad cu da iskoristim moje pravo da vratim racunar i uzmem pare nazad".


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+6 Profil

icon Re: Money back gurantee, kad ce to kod nas?25.06.2009. u 20:46 - pre 180 meseci
A šta da uradi čovek u Srbiji sa ovakvim problemom - osim da tuži!?
http://reklamacije.org/index.p...sk=view&id=29&Itemid=1
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Money back gurantee, kad ce to kod nas?26.06.2009. u 10:31 - pre 180 meseci
Citat:
jablan: Eh, možeš li da zamisliš na šta bi to ličilo u Srbiji, taj izum je za civilizovane zemlje... Pa koliko sam puta slušao o "domišljatom" Srbinu u emigraciji koji kupi kišobran, koristi ga par nedelja intenzivno, pa ga posle vrati i uzme pare nazad...


Molio bih uzdržavanje od komentara sa političkom konotacijom, jer to nije u skaldu sa pravilnikom ES-a.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Money back gurantee, kad ce to kod nas?

[ Pregleda: 1827 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.