Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67640 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
93.86.205.*



+18 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?08.07.2009. u 12:16 - pre 181 meseci
@cozmo_im

Da uglavnom nije posledica tehnicke greske ili kvara, ali moze biti, jer ovde samo hipotetisemo o uzroku evetualnog stall-a motora. 29ka nema problem sa usisom i proracunom smese i pri najekstremnijim manevrima, a ovo nije najekstremnije sto ona radi (da podsetim Mig29 je uz Su27 familiju, aerodinamicki i mnanevarski najsposobniji avion ikada napravljen).
Ako bi se kladili ja bih stavio novac na strano telo u usisu.
Kad izgubis jedan motor u forsazu u zaokretu na ~100m, samo te 2-3 sekunde dele od zemlje :(.


@Ivan Dimkovic

Vrlo je moguce da istraga zvanicno ne bude drzavna tajna, kao u prethodnih nekoliko slucjeva (orao, super galeb). Ali kako je kod nas, svako cudo 3 dana, vec sutra se niko nece secati ove nesrece, a vojna komisija ce izaci sa par neodredjenih recenica za nekoliko meseci, koje niko nece objaviti u medijima, i to ce biti to.

Kako je ovog puta medijima interesantnija prica, nas najbolji i najskuplji avion, najsposobniji pilot, a poginuo je i nesrecni vojnik, mozda nesto bude drugacije, ali iskreno sumnjam.



 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 08:31 - pre 181 meseci
Ovaj thread je odlichna zabava, naravno ako izuzmemo ovu 29-ku i vesti o poginulima, ali pisac definitivno mora da te nasmeje sa svojim fiks idejama. Mram da priznam da me jako podseca na sve one izumitelje perpetuum mobila, ima slican nacin izrazavanja i dokazivanja. Iskreno nadam se da samo zeza druge

Citat:
pisac
Što, jel u tim "ustanovama" rade isključivo geniji sa koeficijentom inteligencije preko 140 ili još bolje 160, pa su bezgrešni? Pogrešna tumačenja rezultata se dešavaju čak i u naučnim istraživanjima, ali se tamo nadje neki dovoljno inteligentan da to pre ili kasnije ospori i ukaže na greške.

- Hans doleteo u Minhen avionom, pa poginuo u taksiju -> Znači da je avionski prevoz sigurniji. Treba se voziti avionom po gradu.
- Joe krenuo u prodavnicu da kupi hleb i mleko, pa pogine -> Znači da je avionski prevoz sigurniji. Treba avionom ići u prodavnicu po hleb i mleko.
- Pijani pera i 3 njegova pijana saputnika se vraćali noću sa žurke pa se slupali -> Znači da je avionski prevoz sigurniji, kada si pijan.
- Crni i beli pičili kroz naseljeno mesto 180 pa pokupili nekoliko ljudi na autobuskom stajalištu, a onda se spucali u betonsku banderu. -> Znači da je avionski prevoz sigurniji, jer možeš da voziš i preko 180 kroz naseljeno mesto.


-Hans je poginuo u auto nezgodi, svidjalo se tebi to ili ne. Ako smatras da je auto u gradu nesigurno mozes da vozis helikopter, ako mozes da placas sve to.
-Joe ocigledno vara zenu sa komsinkom i moralno gledano je zasluzio to. Tj. isto kao i prethodna stavka.
-E ovde gresis sinko, silno gresis. Voznja avionom u pijanom stanju je beskonacno mnogo sigurnija nego upravljanje vozilom. Zasto, pa upravo ako pijan sednes da te voze avionom, tvoje pijanstvo nece uticati na pilota (jedino ako bas preteras, ali do tada ce te vec srediti), dok u slucaju da sednes da vozis onda je veca verovatnoca da ces da pogines. Ako te i neko drug vozi, opet postoji sansa da ces poceti da pravis probleme (one iz aviona), a u autu je mnogo manja verovatnoca da te savladaju pre nego utices na voznju.
-Hmmm, avion vozi drasticno brze od tih 180, cak dosta aerodroma na svetu se nalaze u gradovima, gde piloti moraju da lete "kroz" grad. Zar tu rizik nije slican.

Toliko o tvojim primerima. Ajde sad par pitanja

Prvo pitanjce: tvoja statistika 10/90 je poprilicno smesna jer ti smatras da si toliko bezgresan vozac i mehanicar da u potpunosti iskljucujes mogucnost svoje greske. Gume naravno pucaju samo kad im ti dozvolis i to po mogucnosti kad su skinute sa vozilima, jer si to predvideo, zamenio ih i dozvolio im da puknu. Posto kazes da vozis dovoljno sporo i sigurno da mozes da vidis i obidjes svaku prepreku, da li to znaci da mozes da vidis i ekser na putu? Mali komadic lima? Zemljotres koji malo polomi asfalt u trenutku kad ti vozis preko njega (ajde za ovo je bas mala verovatnoca ) ili pomenuti odron?

Drugo pitanje u vezi ovoga jeste tvoja ideja da se nesrece desavaju samo pijanim osobama, osobama koje ne znaju da voze i onima u poluispravnim ili ispravnim vozilima sa manjim manama? Da li to znaci da bi svim tim vozacima trebalo oduzeti vozacke dozvole i sva ta vozila ukloniti iz saobracaja.
Primer: prijateljica krenula sa posla kuci autom i posle par metara primeti da joj nesto kucka na autu. stane sa strane i vdi da joj je neko odsrafio srafove sa felni. Da li njeno vozilo treba iskljuciti iz saobracaja i oduzeti joj se dozvola za to?

Trece pitanje u vezi logike tvoje statistike
Citat:
pisac: U statistiku spadaju i oni koji naprave grešku. Medjutim, zašto bih ja njih uračunavao u statistiku? Zašto treba smrt pijanog/drogiranog/pomahnitalog vozača (i njegovih saputnika koji su izabrali da se voze sa njim i pored njegovih karakteristika) da se računa? Treba se računati samo smrt onih koji nemaju svoju krivicu, jer su upravo samo takvi u avionu.

Da li ti zbilja smatras da si toliko bezgresan, da nikada nisi napravio nijedan prekrsaj? Tesko. Da li si svestan da cak i neka tvoja sitna greska moze da prouzrokuje kompletnu saobracajnu nezgodu? Da li si svestan da vecina vozaca ne moze da dostigne tvoj novi perfekcije Mozda bi auto saobracaj dostignuo vrhunac sigurnosti, kad bi svima sem tebi bilo zabranjeno da upravljaju motornim vozilima.

Cetvrto pitanje: vezano za par tvojih postova sa pocetka koji su mi se jako svideli pre nego si poceo da odusevljavas drustvo sa tvojom statistikom
Citat:
pisac:
... U situacijama velike magle, ja jednostavno ne vozim ...
... Čak i neke od tih situacija možeš da izbegneš ako ne voziš kroz tunele, ne voziš nekim putevima, ne voziš noću, itd ...
... Kao što rekoh, ti biraš kuda ćeš, kada ćeš, kako ćeš da se voziš, i time velikim delom eliminišeš one imbecilne vozače koje si pomenuo a i druge faktore koji utiču na nesreće ...
... Proverim svoj auto, naspavam se, odaberem vreme kretanja i rutu, i vozim. Kada mi se nešto ne svidja (prevelika gužva, jaka kiša, magla, itd...) ja samo stanem na nekom parkingu/motelu i nastavim put kada mi se uslovi svidjaju...

Bas me zanima kakvim se ti to poslom bavis, kad ocigledno ne radis tokom cele zime. Potrebno ti jo ko zna koliko vremena da stignes do posla (dok se spremis, proveris vozilo, sacekas povoljne vremenske i saobracajne uslove...), a o nekom hipotetickom sluzbenom putu u Pariz da i ne govorimo, jer bi tebi trebalo nekih 4-5 dana u jednom smeru, umesto sat dva avionom. Posto naravno ne vozis nocu, sta radis ako ti se neko razboli/povredi/treba da sacekas rodjaka na stanici/pije ti se sok od organske sargarepe a dezurna prdavnica je udaljena 3km? Sacekas do jutra i to ako nema magle?
Ocigledno sva tvoja statistika, bez obzira koliko je ti pokusavas ulepsati racunajuci je na pojedinacnom putovanju pod idealnim vremenskim i saobracajnom uslovima predstavlja jednu notornu glupost. Ako cemo tako da posmatramo, onda jedan let od 100 km, po idealnim vremenskim uslovima, sa iskljucenim drugim ucesnicima u avio saobracaju, sa iskusnom i odmornom posadom te idealno odrzavanim avionom, bez iznenadnih atmosferskih promena ima verovatnocu ravnu nuli da se srusi.
Sta cemo sad sa tvojom statistikom?

i na kraju me odusevila tvoja "strucnost" i iskustvo
Citat:
pisac: 
... pravilno odabravši kada, kuda, i kako se putuje kolima, prevoz može biti sigurniji nego avionom. A još ako umesto automobila sednem u neki SUV od 2 tone, ili još bolje neki kamion od 6 ili više tona...

nije mi jasno kako jedan iskusan vozac moze da izjavi ovo kad je poznato da su SUV vozila nestabilnija i manje upravljiva od klasicnih vozila iz C i D segmenta. Takodje voleo bih da te vidim kako zaustavljas kamion pri brzini od nekih 150 km/h. Ma i pri 100.


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 09:34 - pre 181 meseci
Citat:
Deep|Blue: Zemljotres koji malo polomi asfalt u trenutku kad ti vozis preko njega (ajde za ovo je bas mala verovatnoca )


Ovo se desilo mom rodjaku u Herceg Novom kad je bio onaj veliki zemljotres u CG. Vozio je VW Bubu i od jacine i sline zemljotresa se stumbao. Pa vi vidite...
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 11:34 - pre 181 meseci
@cozmo_im
nemoj tako, obaras verovatnocu piscu
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 13:13 - pre 181 meseci
Jos malo da mu oborim temu:

- Covek nikad udes nije imao i njegov auto je vazio za najbolju Bubu u kraju (najsredjeniju i najocuvaniju).

Tako da...:)))))
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 15:00 - pre 181 meseci
Citat:
Deep|Blue:nije mi jasno kako jedan iskusan vozac moze da izjavi ovo kad je poznato da su SUV vozila nestabilnija i manje upravljiva od klasicnih vozila iz C i D segmenta. Takodje voleo bih da te vidim kako zaustavljas kamion pri brzini od nekih 150 km/h. Ma i pri 100.


Za ovo o čemu pričam, u tom kontekstu u kome sam to izjavio, nije važna upravljivost (a za kamione ni zaustavljivost) već sigurnost vozača. Valjda znaš zašto je teže vozilo sigurnije u sudarima?

Što se Hansa i Joe-a tiče, da li možeš da biraš da li ćeš u prodavnicu liftom ili kolima? Pa ne možeš. Zato ne možeš ni da izračunaš relativne uporedive verovatnoće nesreće u jednom ili drugom prevoznom sredstvu, tokom puta do određenog mesta. Verovatnoće koje možeš da izračunaš za ova dva prevozna sredstva važe samo kao apsolutne verovatnoće nesreće. Drugim rečima, možda ideš do prodavnice liftom pa kolima, i tada možeš da izračunaš koje su tvoje šanse da pogineš u kolima, a koje da pogineš u liftu, ali ne možeš da upoređuješ te verovatnoće jer ne možeš da biraš da li ćeš liftom ili kolima. E tako isto ne možeš ni da upoređuješ nesreće u kolima koje nemaju alternativu u avionskom saobraćaju, jer ne dobijaš realne cifre za poređenje sigurnosti. Za realno upoređivanje sigurnosti, moraju se koristiti samo realno uporedive situacije. Znači samo vožnja kolima koja ima svoju alternativu u vožnji avionom. Ko ne razume razliku između ove dve vrste verovatnoća, neka sedne i ceo dan potroši na razmišljanje o ovom pasusu.

Evo da vam malo pomognem: Zamislite recimo da se u gradu dešava 100% svih automobilskih nesreća, a na medjugradskim putevima 0%. Recimo, u gradu dnevno 100 smrti, a na medjugradskim putevima 0 smrti. Istovremeno u avionskom saobraćaju (koji se obavlja kao što znate isključivo između gradova) dnevno recimo 5 smrti. I tako svaki bogovetni dan. A onda vi uzmete statistiku svih tih nesreća i to upoređujete! Dobijate da je vožnja avionom 20 puta sigurnija (100/5)! kako to može da bude realno? Zar vama nije očigledno da bi u tom slučaju automobilski saobraćaj između gradova bio 100% siguran (sigurniji od avionskog), bez ijedne jedine nereće, a vi bi ste dobijali cifre koje govore da je avionski saobraćaj između gradova sigurniji jer u automobilskom ima više nesreća! Ako nekome i dalje nije jasno, nema mu pomoći.

Što se vožnje u pijanom stanju tiče, pa ja sam i rekao da je mnogo sigurnije tada ići avionom. Stvar je samo u tome što mene apsolutno ne zanima statistika/verovatnoća koja uključuje vozače koji voze pijani, pošto ja (i većina vozača) ne vozim pijan. Isto važi i za vožnju od 180 kroz grad. Sve posledice koje trpe takvi vozači su potpuno nebitni za mene i druge normalne vozače, jer mi ne vozimo pijani i/ili 180 kroz grad. U statistiku treba da uđu samo posledice po normalne vozače.

Verovatnoća 10/90 je data samo kao primer na kome sam hteo da vidim zna li neko ovde u ovoj temi uopšte da izračuna verovatnoći. Ne zna niko.

Gume pucaju u zbog tačno određenih razloga. Savetujem ti da se prvo malo informišeš o tome. Gume (tubeless) nikada ne pucaju kada naletiš na ekser, čak ne moraju uopšte ni da počnu da ispuštaju vazduh (sem ako je ekser specijalno pravljen sa rupicom u sredini, baš za takvu namenu). Znači, možeš mesecima da voziš sa 5 eksera u gumi i da nemaš pojma. Nalet na neke mnogo gore stvari od eksera i kamenčića spada u onih 0.0...1% verovatnoće i ne može se svrstati u "pucanje gume", a takođe zavisi i od opreznosti vozača.

Što se tiče one prijateljice, moram ti reći da je ona kriva za to. Ako se malo upoznaš sa propisima, videćeš da je vozač u obavezi da pregleda vozilo pre započinjanja vožnje. Da, da, baš svaki put. I da, upravo zbog takvih stvari! Ukoliko neko kada kreće sa parkinga zgazi dete koje je bilo zavučeno ispod automobila, to je krivica vozača. Isto važi i za dotični primer koji si naveo.

Inače, nisam rekao da ne vozim noću. Izbegavam, ali vozim kada moram. A do Pariza mi treba čini mi se 20h vožnje, sve zajedno sa uračunatim odmorima ali bez uračunatog spavanja u Nemačkoj.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 15:12 - pre 181 meseci
Citat:
pisac: Za ovo o čemu pričam, u tom kontekstu u kome sam to izjavio, nije važna upravljivost (a za kamione ni zaustavljivost) već sigurnost vozača. Valjda znaš zašto je teže vozilo sigurnije u sudarima?


Reci to mom pokojnom poznaniku koji je poginuo u Pajeru, tako sto se bocno u njih zabila Alfa Romeo 156 - ovi u Alfi prosli samo ugruvani, covek u Pajeru pogibe na licu mesta.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 15:15 - pre 181 meseci
Citat:
pisac:Isto važi i za vožnju od 180 kroz grad. Sve posledice koje trpe takvi vozači su potpuno nebitni za mene i druge normalne vozače, jer mi ne vozimo pijani i/ili 180 kroz grad. U statistiku treba da uđu samo posledice po normalne vozače..


Jel? kako? A sta ako taj sto vozi 180 kroz grad (vec se desavalo i to u BG-u) pokosi nekoliko automobila i ljudi izginu iako su postovali sve propise, vozili trezni, imali savrseno ispravan auto, bili savrseni vozaci do tad? A taj recimo prezivi? Kao onaj BMW sto je izleteo na Brankov most sa preko 140, presisao bankinu zvizno Yuga i Mazdu, poginuli vozaci Mazde i Yuga koji su uredno stajali na semaforu a ovaj preziveo? (Bio sam svedok udesa, tamo pre nekih 11-12 godina).
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 15:16 - pre 181 meseci
Citat:
Što se vožnje u pijanom stanju tiče, pa ja sam i rekao da je mnogo sigurnije tada ići avionom.


Bas zato, ja kad odem autom do kafane, i naroljam se, uvijek se vracam avionom, bas zbog sigurnosti. :)
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 15:18 - pre 181 meseci
Citat:
pisac:Evo da vam malo pomognem: Zamislite recimo da se u gradu dešava 100% svih automobilskih nesreća, a na medjugradskim putevima 0%. Recimo, u gradu dnevno 100 smrti, a na medjugradskim putevima 0 smrti. Istovremeno u avionskom saobraćaju (koji se obavlja kao što znate isključivo između gradova) dnevno recimo 5 smrti. I tako svaki bogovetni dan. A onda vi uzmete statistiku svih tih nesreća i to upoređujete! Dobijate da je vožnja avionom 20 puta sigurnija (100/5)! kako to može da bude realno? Zar vama nije očigledno da bi u tom slučaju automobilski saobraćaj između gradova bio 100% siguran (sigurniji od avionskog), bez ijedne jedine nereće, a vi bi ste dobijali cifre koje govore da je avionski saobraćaj između gradova sigurniji jer u automobilskom ima više nesreća! Ako nekome i dalje nije jasno, nema mu pomoći.


Tebi nema pomoci jer si izmislio ovakvu situaciju - to ne postoji niti se tako nesto desava. Kod avionskog saobracaja uopste nije bitno da li let traje 2 ili 2000 minuta i kakva je ralacija i u kom vazdusnom prostoru jer su procedure IDENTICNE i OBAVEZNE. To u saobracaju nemas. I tacka.

Ti uopste ne shvatas nista, ako treba nabavicemo ti analiticara-statisticara pa malo da te poduci osnovnim statistickim proracunima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 15:19 - pre 181 meseci
Citat:

pisac:Isto važi i za vožnju od 180 kroz grad. Sve posledice koje trpe takvi vozači su potpuno nebitni za mene i druge normalne vozače, jer mi ne vozimo pijani i/ili 180 kroz grad. U statistiku treba da uđu samo posledice po normalne vozače..



AHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA
AAAAAAA

Dooobra!

:-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 15:41 - pre 181 meseci
Legendaran lik.

Citat:
pisac: Sve posledice koje trpe takvi vozači su potpuno nebitni za mene i druge normalne vozače, jer mi ne vozimo pijani i/ili 180 kroz grad.

Pisceve tajne statistike. Sto da racunamo putnike koji su poginuli u avionskoj nesreci kada oni, uopste, nisu upravljali avionom, niti su bili pijani.

Citat:
pisac: U statistiku treba da uđu samo posledice po normalne vozače.

Mozes ti to jednostavnije: U statistiku treba da udju samo one voznje koje su zavrsene uspjesno.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 15:42 - pre 181 meseci
Citat:

pisac:Isto važi i za vožnju od 180 kroz grad. Sve posledice koje trpe takvi vozači su potpuno nebitni za mene i druge normalne vozače, jer mi ne vozimo pijani i/ili 180 kroz grad. U statistiku treba da uđu samo posledice po normalne vozače..

Statistika kaze da su svi na svetu pametni , izuzimajuci glupe
E pisac ... sta ti papir sve trpi

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.95.*



+4 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 15:51 - pre 181 meseci
Pored pijanih i drogiranih iz saobracaja treba izbaciti i ljude kao sto je pisac, posto blage veze nemaju sta je to saobracaj i sta se u njemu moze ocekivati...samim tim predstavljaju opasnost.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 15:55 - pre 181 meseci
Piscu bi svi trebali da platimo po jedno pivce.
Ja mu skidam kapu za sve ove stranice.

To se zove istrajnost.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 16:20 - pre 181 meseci
To se zove dobra volja moderatora da dopusti ovo silno trolovanje. Al' dobro, nije lose imati cirkusanta/forumu. Zbog monotonije.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 17:01 - pre 181 meseci
Citat:
cozmo_im: Tebi nema pomoci jer si izmislio ovakvu situaciju - to ne postoji niti se tako nesto desava. Kod avionskog saobracaja uopste nije bitno da li let traje 2 ili 2000 minuta i kakva je ralacija i u kom vazdusnom prostoru jer su procedure IDENTICNE i OBAVEZNE. To u saobracaju nemas. I tacka.

Ti uopste ne shvatas nista, ako treba nabavicemo ti analiticara-statisticara pa malo da te poduci osnovnim statistickim proracunima.


Nabaci tog analitičara sebi, pošto je očigledno da iz matematike nisi imao baš sjajnu ocenu.

To što je situacija izmišljena ne znači da nije dobar primer pogrešnog tumačenja statistike. Očigledno je da ne želiš da priznaš samom sebi da je primer apsolutno korektan.


Evo, zamisli da si dobio zadatak iz verovatnoće i statistike u srednjoj školi, i da je upravo to zadato što sam naveo.

1) Da li je u primeru je korišćen vama prihvatljiv način izračunavanja verovatnoće? Znači, onaj način koji vi koristite: Sve smrti u automobilskom saobraćaju i sve smrti u vazdušnom saobraćaju, bez ikakvih izuzetaka i modifikacija.
Molim odgovor: DA/NE?

2) Da li taj način izračunavanja u ovom zadatku daje verovatnoću koja ne odgovoara ispravnom rešenju? (Iako na magistralnim putevima ima 0 mrtvih, vi dobijate da je vožnja avionom 20 puta sigurnija).
Molim odgovor: DA/NE?

3) Koji način onda treba koristiti, da bi zadatak bio ispravno rešen? Znači, nadjite metodu koja će izračunati koliko je avion sigurniji ili nesigurniji od automobila, shodno postavci zadatka.
Molim odgovor: ---navesti metodu---

Eto, zamisli da je to zadatak iz srednje škole. Zadaci uopšte ne moraju da imaju realne (iz života) vrednosti u postavci, ali metode koje se koriste za rešenje zadatka su uvek iste bez obzira na vrednosti koje su date u postavci. Valjda se sećate toga iz škole?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 17:12 - pre 181 meseci
Momci, primećujem da je ovde počela da deluje jaka psihologija grupe ili bolje reći mase. Odnosno, identifikacija sa grupom u kojoj pojedinac potpuno nekritički počinje da prihvata sve ideje i verovanja koja potiču od grupe.

Dakle, i pored toga što su moji primeri matematički apsolutno tačni, i pored toga što dajem realne postavke zadataka koje dokazuju da vaš metod izračunavanja verovatnoće daje pogrešne rezultate, i pored toga što ovde niko nije znao da izračuna verovatnoću 10/90, vi i dalje (grupno) verujete da ste u pravu, jel da? Vi u stvari svoje nepoznavanje materije i neshvatanje onoga o čemu pričam, ignorišete zbog verovanja da ste pripadnik neke grupe (poznavalaca) i kao takvi ne možete grešiti ako se vaši stavovi poklapaju sa stavovima grupe. Bolje reći da vaši stavovi počinju i da se formiraju tako da budu u skladu sa grupom.

Drugim rečima, pošto svi viču da nisam u pravu, vičete i vi. A nemate nijedan jedini sopstveni argument protiv mojih matematičkih izvodjenja, već ponavljate sve što kaže grupa. Time grupa u stvari (kao i mnogo puta do sada u istoriji) srlja u pogrešnom pravcu.

Sem nekog matematičara koji će vam pokazati da li sam u pravu, možete da konsultujete i nekog psihologa i da ga pitate o psihologiji grupa. Eto, matematičara ima ovde na forumu, nadjite nekog i pitajte ga za ove verovatnoće koje sam pomenuo. Ja nisam matematičar, ali očigledno znam više od svih vas zajedno ovde.

Pozdrav grupi
:-p
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 17:13 - pre 181 meseci
Citat:

To se zove dobra volja moderatora da dopusti ovo silno trolovanje


Mislis dobra volja moderatora da umire od smeha :-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.95.*



+4 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?09.07.2009. u 17:18 - pre 181 meseci
Citat:
musicmaster: Piscu bi svi trebali da platimo po jedno pivce.
Ja mu skidam kapu za sve ove stranice.

To se zove istrajnost.


Pu pu pu, daleko bilo.
Kakvo pivo, uci ce u statistiku kao neko ko ugrozava saobracaj.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67640 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.