Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66284 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 15:33 - pre 180 meseci
Pa ako ukupnu statistiku cinis ti i tvoja voznja, onda se ne uklapa, u pravu si ;)

Mi o problemu govorimo globalno, dakle koje je GLOBALNO najsigurnije prevozno
sredstvo, a ne o tome da Mika vozi cistim auto-putem, a Pera svaki dan kad ide
na posao i nazad prodje preko Slavije u spicu...

Off-topic: Ima li gde ovo da se kupi kod nas? Deluje manje-vise sigurno...
samo da nadjem adekvatno obucenog vozaca:)))


 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 15:36 - pre 180 meseci
Naravno da znam da nemas nikakvu obuku jer sam te vec gore pitala i da imas potrcao bi da se pohvalis.
A kada sam dala primer formule i oni imaju senzore u gumama za pracenje pritiska i imaju mnogo sire i savrsenije gume od tvojih pa opet pukne. A sa trece strane to je samo primer, sta ako ti otpadne tocak? Mislis da je nemoguce? Ne budi siguran ili nesto peto, istrci ti neka zivotinja na put, refleksno ces se trgnuti, 99% ljudi se trgne iako svako ko se bavi time reci ce ti nema pomoci, zazmuri i gazi sve ostalo vodi u nesrecu. I mozes imati auto kakav god zelis ti jednostavno nisi obucen za tako nesto i ne znas cak ni teoriju sta bi trebalo uraditi u kojoj situaciji a kamoli da to znas primeniti. A svaki pilot prolazi kroz takvu vrstu obuke i simulacije kontinuirano. Vec to sto pokazujes da se ne bojis jer "sve prati elektronika" govori koliko si nesiguran kao vozac i kao takav velika opasnost po druge. potrebno je znati svoja ogranicenja.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 15:49 - pre 180 meseci
Nevena, istrčavale su meni životinje pri velikim brzinama, nemoj ništa da brineš, nisam se trzao (što valjda po tvom tumačenju znači da spadam u onih 1%, ali to si ti rekla).

Gume na formulama (i avionima) trpe mnogo veća opterećenja nego moje.

Točak ne može da otpadne, mislim da je ta tvrdnja sa tvoje strane smešna. Za svaki tip šrafa i felnu postoji tačna sila u kN (kiloNjutni) na koju se steže taj šraf. Kada se sve odradi po propisima, otpadanja točka nema. Za moj auto, kada vozim aluminijumske felne stežem šraf sa 13kN, kada vozim čelične felne sa šrafovima koji imaju zlatni odsjaj, šraf se steže na 9kN. Kada vozim čelične felne sa šrafovima koji imaju srebrnast odsjaj, šraf se steže na 13kN. (sve je to fabrički propisano) Kilo ključ imam, pre svakog dužeg puta proverim šrafove, spone, balans štanglu, amortizere na specijalnom uređaju (prednji su mi 85%, zadnji 77%), itd...

Ko je rekao da se ne bojim? Da se ne bojim, odavno bih se slupao (kao mnogi drugi koji se ne boje). I odakle si ti zaključila da ne poznajem svoja ograničenja? Mislim da prelivaš ovu raspravu u sasvim drugom smeru. Ja sam jednostavno (i ispravno) rekao da se statistika tumači pogrešno zato što su uračunati i oni koji su krivci (kojih nema u avio-saobraćaju), a svaki učesnik u saobraćaju ima mogućnosti da izmeni uslove pod kojima vozi pa prema tome može da podigne svoju ličnu bezbednost na mnogo viši nivo od one statističke. Nasuprot tome, u avionu nema tu mogućnost. Podrazumeva se da ja kada vozim 190km/h ne podižem svoj nivo bezbednosti na viši od statističkog, ali volim adrenalin i to je cena adrenalina.





[Ovu poruku je menjao pisac dana 01.07.2009. u 17:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 15:52 - pre 180 meseci
Tip prica o sigurnosti dok vozi auto 200 na sat? Trolovanje. Zakljucajte ovo :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 15:54 - pre 180 meseci
Citat:
Ja sam jednostavno (i ispravno) rekao da se statistika tumači pogrešno zato što su uračunati i oni koji su krivci


A sto ne bi bili uracunati? Pa obe vrste vozila voze ljudi, koji prave greske, i to je realnost?

To hoces ustvari da napravimo neku hipoteticku analizu koja nema veze sa realnoscu?

Pa tako reci.... da mastamo zajedno :D
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 15:58 - pre 180 meseci
@Tyler - i proslu sam zakljucao zbog nesuvislog insistiranja o iskakanju padobranom iz
putnickog aviona i slicnih umotvorina, ali neki su mi se zalili na PP sto sam zakljucao, pa ajde...

...mislim brojke postoje, ljudi ih tumace u skladu sa svojom sposobnoscu, i to je to...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 16:29 - pre 180 meseci
Citat:
Kernel-1: A sto ne bi bili uracunati? Pa obe vrste vozila voze ljudi, koji prave greske, i to je realnost?

To hoces ustvari da napravimo neku hipoteticku analizu koja nema veze sa realnoscu?

Pa tako reci.... da mastamo zajedno :D


Evo zašto: Ti si vozač XY koji bira kada će, kako će, i kuda će da vozi. Ili si suvozač koji bira s kim će (i kada i kuda) da se vozi. Znači, imaš izbor. U avionu nemaš taj izbor.

Jednostavnim biranjem puta koji nije opterećen, na kome nema kritičnih mesta, i vožnjom pod povoljnim uslovima, ti si svoju bezbednost podigao na nivo daleko veći od statističkog. To ne možeš da uradiš u avio-saobraćaju.

U statistiku spadaju i oni koji naprave grešku. Medjutim, zašto bih ja njih uračunavao u statistiku? Zašto treba smrt pijanog/drogiranog/pomahnitalog vozača (i njegovih saputnika koji su izabrali da se voze sa njim i pored njegovih karakteristika) da se računa? Treba se računati samo smrt onih koji nemaju svoju krivicu, jer su upravo samo takvi u avionu. Ako je neko pijan/drogiran/lud, taj sigurno ne treba da sedne u kola (niti bilo ko sa njim u kola), i taj ne treba uopšte da uđe u poređenje bezbednosti vožnje kolima i avionom. Dakle, zaleti se društvo pijanih i slupa se u subotu ujutro oko 3h u drugi auto. Ukupno 8 mrtvih, 4 u jednim kolima, 4 u drugim. U statistiku treba da uđu samo 4 u kolima koja nisu kriva, jer su jedino oni žrtve onakve kakve se sreću u avio-saobraćaju.
 
Odgovor na temu

cyofee
Filip Ađić
Novi Sad

Član broj: 207700
Poruke: 115

Sajt: filip.adjic.net


+52 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 16:39 - pre 180 meseci
Da li pokušavaš da kažeš da si bezbedniji u svojim kolima nego u avionu?

Stalno nabrajaš faktore zbog kojih ti (možeš) da voziš bezbednije od proseka, ali sigurno ne me možeš da voziš nekoliko redova veličina bezbednije da bi dostigao nivo vožnje avionom.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 16:45 - pre 180 meseci
Citat:
Evo zašto: Ti si vozač XY koji bira kada će, kako će, i kuda će da vozi. Ili si suvozač koji bira s kim će (i kada i kuda) da se vozi. Znači, imaš izbor. U avionu nemaš taj izbor.


Znaci ipak mastamo, posto razgovaramo o hipotetickim scenarijima kojih u realnom
svetu, kada je auto i avio prevoz u pitanju, globalno posmatrano, jednostavno nema... :)

Cak i da gledamo one koji "nisu poginuli svojom krivicom", opet ih je mnogo vise u
automobilskom saobracaju iz prostog razloga sto u tom tipu saobracaja TUDJA krivica
mnogo vise UTICE na TVOJU sigurnost :)

Cekaj, ti ustvari kazes da svi treba da se voze nocu po autoputu, i to u Nemackoj,
i to da biraju uvek suvozaca.... i bice sigurni... jadan onaj koji mora svako jutro preko
Slavije na posao, sudbina mu ukleta... :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 16:46 - pre 180 meseci
Citat:
pisac: Evo zašto: Ti si vozač XY koji bira kada će, kako će, i kuda će da vozi. Ili si suvozač koji bira s kim će (i kada i kuda) da se vozi. Znači, imaš izbor. U avionu nemaš taj izbor.


znaci ti znas cim sednes u vozilo da ce na raskrsnici xy biti idiot koji ce izletiti ,pa se neces tuda voziti,ili da ce ti u xy trenutku voznje probusiti se guma ,pa ces zaobici tu deonicu

ili sta ti pricas?!?

zar iko [sem kamikaza] seda u auto i krece na bilo kakav put da zna "ja cu danas poginuti"??

 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 16:49 - pre 180 meseci
Ma sto se trudimo, to je samo jedan bad boy sa vrelog asfalta zeljan adrenalina koji drzi sve konce u rukama :) Jel ima neko ovde da bi se vozio sa njim?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 16:53 - pre 180 meseci
Hehe, grešiš silno.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 16:54 - pre 180 meseci
ko gresi? posto su ti 4 osobe odgovorile,lepo reci ko i zasto

Citat:
pisac:  Ukupno 8 mrtvih, 4 u jednim kolima, 4 u drugim. U statistiku treba da uđu samo 4 u kolima koja nisu kriva, jer su jedino oni žrtve onakve kakve se sreću u avio-saobraćaju.


je l',a ovo se tebi ne bi moglo desiti,da uleti neka pijana budala u tebe,jer "ti znas" da ne treba da vozis ;)

p.s. posedujes vozacku? :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
93.86.220.*



+7177 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 17:05 - pre 180 meseci
Jebote od kad sam kupio nov auto pre 4 meseca do danas sam imao bar 5-6 situacija u kojima sam mogao glat da zaginem zbog preko 200 na sat - pre neki dan deda u golfu 3 sa 120 km/h na 20-30 m ispred mene, bez signala, ulece u moju traku - u kojoj ja vozim preko 180 .

Znaci zaskripale su gume solidno - deda pobegao u desnu traku a ja se smrzo (posle sam hteo da ubijem stoku)

U pitanju je savrseno ispravan auto (moj), savrseno ispravan put (autobahn) - pa opet, eto svaki drugi-treci dan kad idem na posao neko napravio sudar bas na tom auto putu, a vec dvocifren broj puta sam bio u izuzetno opasnoj situaciji - ne mojom krivicom.

- Da je coravac matori to uradio samo nekoliko sekundi posle, vrlo verovatno bi neko od nas dvojice mirisao travu odozdo

- Da je neko bio iza mene, previse blizu - vrlo verovatno bi se zesce ukucao u mene - dovoljno je samo da refleksi ne rade na jednu sekundu bre - da je neki manji auto, ne bih smeo da se zakunem da ne bi doslo do gadnog ishoda.

Nesto nisam primetio da se isto desava kad se vozim avionom. Najgora stvar koja mi se desila u avionu je uletanje u wake-vortex od 757-ice - sto je pilot (JAT) vrlo dobro hendlovao - cela kabina se bukvalno usrala zbog naglih rotacija aviona ali pilot ni u jednoj sekundi nije izgubio kontrolu nad avionom i uspeo da abortira sletanje posle 10-tak sekundi borbe za vracanje nagiba na nulu.

Otprilike 3 opasne situacije za 7-8 godina da me pamcenje drzi. A u avionu sam proveo nekoliko stotina hiljada km do sad.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
195.229.237.*



+3 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 17:42 - pre 180 meseci
Pisac,

ideja o eliminisanju uzroka nesreca u kolima na koje ti mozes da utices nije losa, ali hajde da vidimo sta se to eliminise. Evo neke liste najcescih uzroka auto nesreca:

1. Prevelika brzina svog vozila
2. Prevelika brzina tudjeg vozila
3. Ti pijan/drogiran vozis
4. Vozac tudjeg auta je pijan/drogiran
5. Prepreka na putu (pesak, zivotinja, stena...)
6. Los put (kolotrazi, rupe, itd)
7. Losa vidljivost
8. Pucanje gume pri velikoj brzini
9. Ti zaspao za volanom
10. Drugi vozac zaspao za volanom

Ovde bi mogao da eliminises uzroke 2, 3 i 9, ali svi ostali su i dalje tu => bezbednost ti nije znacajno povecana.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 18:00 - pre 180 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jebote od kad sam kupio nov auto pre 4 meseca do danas sam imao bar 5-6 situacija u kojima sam mogao glat da zaginem zbog preko 200 na sat - pre neki dan deda u golfu 3 sa 120 km/h na 20-30 m ispred mene, bez signala, ulece u moju traku - u kojoj ja vozim preko 180 .


Da, upravo to ti pričam. Kada pretičeš na autoputu vozilo, ne treba to da radiš prevelikom brzinom (u odnosu na drugi auto) baš zbog takvih situacija. Znači, ako on vozi 180, ti ladno možeš da ga pretekneš sa 210, ali ako vozi 120, bilo bi dobro da spustiš na 150. Mada, opet, ako ispred njega nema nikakvog vozila (tj. čist autoput), malo je verovatno da će da reši da se bez razloga naglo prestrojava baš u tvoju traku (pod uslovom da ga naravno pretičeš sa leve strane), tako da tu možeš da budeš i malo brži. Opet, ako je pred vama krivina, a čovek je zaspao ili je umoran, može i to da se desi.

Dakle, ima tu milion nijansi na koje može da se obrati pažnja, a koji bezbednost vožnje dižu daleko iznad statističkog proseka u koji je svrstano sve živo (i neživo).
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 18:05 - pre 180 meseci
ako nesto ima prefix "naj", u ovom slucaju (naj)bezbedniji, onda se valjda podrazumeva da onog ostalog, u odnosu na sta se ovo "naj" racuna, ima vise od jedan.
ako covek nosi naocare sa razlicitim dioptrijama za levo i desno oko, ne moze reci da najbolje vidi na npr. desno oko.
"najbolje" bi mogao da vidi na jedno kad bi imao makar 3 oka, jel" tako?

shodno tome, nejasno je kako se ES statisticari, vec na trecoj istoj temi, dohvatise uporedjivanja aviona samo sa automobilima.
jel' postoje negde neke statistike o poredjenju sa npr. brodovima?

neko je ovde pomenuo liftove .... sta kaze statistika o tom vidu prevoznog sredstva?
koliko je hiljada puta lift bezbedniji od aviona, ako se racuna broj prezivelih/prevezenih?

jel' su tramvaji bezbedniji od aviona po broju prezivelih/prevezenih?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
93.86.220.*



+7177 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 18:08 - pre 180 meseci
Citat:
pisac
malo je verovatno da će da reši da se bez razloga naglo prestrojava baš u tvoju traku (pod uslovom da ga naravno pretičeš sa leve strane), tako da tu možeš da budeš i malo brži. Opet, ako je pred vama krivina, a čovek je zaspao ili je umoran, može i to da se desi.


Na zalost, tako je u teoriji - za par meseci sam licno video bar 4-5 takvih slucajeva da covek u drugoj traci mrtav ladan prelazi u prvu levu bez signala, i bez nekog preteranog razloga. A to sam samo ja - mogu misliti koliko toga ima.

Nivo potreban za voznju automobila je daleko ispod nivoa potrebnog za voznju aviona, pisac. Automobil moze voziti bukvalno svako ko ima 3 ciste da dobije dozvolu i rigoroznost, pogotovu van nekoliko razvijenijih zemalja nije bas na nekom visokom nivou. Eto, Nemci imaju relativno stroge auto skole - i ne moze se poloziti tako lako, pa opet svaki bogovetni dan vidjam ljude opasne po druge - od prestrojavanja bez signala, naglih nepotrebnih promena brzine itd..

Sa druge strane, ne znam da li si upucen u to sta piloti moraju da prodju da bi mogli da se bave civilnom avijacijom - ali u pitanju je veoma veliki broj sati. Osim toga, pracenje pilota se sve vreme snima i analizira ukoliko je doslo do bilo kakve greske u letenju - ko tebe analizira ako si zanemario pravo prvenstva ili vozio jednosmernom ulicom u suprotnom smeru? Niko.

Jednostavno cifre su neumoljive broj avionskih nesreca svake godine je jednocifren. Broj poginulih je trocifren ili maksimalno oko hiljade u najgorim godinama.

U slucaju automobila - pricamo o stotinama hiljada mrtvih i milionima povredjenih (samo u USA 3+ miliona svake godine).

Citat:
mrle 011
jel' postoje negde neke statistike o poredjenju sa npr. brodovima?


Vrlo verovatno postoje - samo je brodski saobracaj za 999 od 1000 ljudi irelevantan, a tramvajem ne mozes ici na godisnji odmor. Tako da ne moramo mlatiti praznu slamu... Liftovi su mozda jos bezbedniji ali lift ne ide van zgrade u kojoj se nalazi :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 18:12 - pre 180 meseci
Citat:
stargatenow: Pisac,

ideja o eliminisanju uzroka nesreca u kolima na koje ti mozes da utices nije losa, ali hajde da vidimo sta se to eliminise. Evo neke liste najcescih uzroka auto nesreca:

1. Prevelika brzina svog vozila
2. Prevelika brzina tudjeg vozila
3. Ti pijan/drogiran vozis
4. Vozac tudjeg auta je pijan/drogiran
5. Prepreka na putu (pesak, zivotinja, stena...)
6. Los put (kolotrazi, rupe, itd)
7. Losa vidljivost
8. Pucanje gume pri velikoj brzini
9. Ti zaspao za volanom
10. Drugi vozac zaspao za volanom

Ovde bi mogao da eliminises uzroke 2, 3 i 9, ali svi ostali su i dalje tu => bezbednost ti nije znacajno povecana.


Možeš da eliminišeš 1, 3, 5, 6, 7, 8, 9, a ostaju ti 2,4,10

Kako? Pa evo: ako voziš dovoljno oprezno, nijedna prepreka na putu te neće iznenaditi. Jeste da po statistici (i u realnom životu) većina ljudi vozi neoprezno (tj. previše opušteno), ali tvoja mogućnost da utičeš na svoju sudbinu u navedenim slučajevima je sasvim izvesna. Ako je ne iskoristiš (tu mogućnost), tvoja greška.

U situacijama velike magle, ja jednostavno ne vozim (ili se sklonim na bezbedno mesto ukoliko me magla snadje u gušćem saobraćaju). Nije zbog toga što se brinem da ja neću videti nešto ispred sebe na vreme, već zbog toga što je mnogo velika verovatnoća da mi se neko zapuca otpozadi dok vozim adekvatnom brzinom (koja je mnogo niža od prosečne u istoj situaciji koju praktikuje većina vozača).

Nekada sam imao običaj da tokom magle na autoputu uhvatim nekog od onih budaletina koji jure 120, i vozim iza njega na nekih 200-300m (tj, na najdaljem odstojanju na kome mogu da vidim njegova svetla), medjutim zaključio sam da ako se taj spuca u neko neosvetljeno vozilo ispred sebe, čak i ako bih ja imao dovoljno vremena da reagujem i zakočim, mogao bi neko da se spuca u mene otpozadi (tj. klasičan lančani sudar), pa mi moja supertehnika za brzu vožnju po magli ne bi mnogo pomogla.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.4.*



+1 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?01.07.2009. u 18:27 - pre 180 meseci
^
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66284 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.