Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 7

[es] :: Advocacy :: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 7

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12354 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.86.*



+12 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 10:39 - pre 179 meseci
Glavni neprijatelji "Centralog Komiteta"


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
dynamic-78-30-182-163.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 12:04 - pre 179 meseci
...hahaha, harmonika mi je hit!

Elem, malo ozbiljnije:

-Kad kupiš laptop, dobiješ na njemu preinstaliran Windouz, koji je najčešće bloat-ovan do besvesti, i još ti naravno niko ne skriva činjenicu da si taj vindouz platio, mada možda nisi hteo.

A pazi sad:

-kad kupiš jogurt, ne piše nigde koji 'lebac u njega treba i mora da umačeš
-kad kupiš Fairy, niko te ne tera da koristiš Vileda sunđere, a ako slučajno i dobiješ neki sunđer uz Fairy, potrude se da nalepnica na njemu bude GRATIS, velika ko vrata...
-kad kupiš auto, piše preporučeno ulje marke "Te-i-te", ali niko te ne primorava da kupuješ - ili te natera da kupiš doživotnu zalihu - u startu. Isto važi i za benzin, koji je osnova za rad automobilu.
-kad kupiš Nes kafu, nigde ne piše da mleko mora da bude Alpsko (ali nije loše ako jeste :)
-kad kupiš Fotošop, nigde ne piše na kom monitoru smeš da ga teraš, niti te primoravaju da kupiš BAŠ TAJ neki-i-neki monitor...
-kad kupiš BD-RE/DVDRW/CDRW, uz njega dobiješ ponekad Nera, ponekad nešto drugo, ali uvek piše da je BESPLATNO. A ako nije besplatno, onda UVEK postoji opcija bez software-a.
-kad kupiš štampač bilo koje marke, uz njega uvek dobiješ neki softver za nekakvu obradu slika, ali uvek za DŽABE

...zašto su stvari drugačije SAMO i ISKLJUČIVO kada je MaleniMekani u pitanju??? Zašto se SAMO TADA ne nudi izbor???

...sećam se teze tada nekog glavonje iz majkrosofta, koji je izjavio da ne žele da dozvole prodaju laptopova bez windouz operativnog sistema, jer to samo i isključivo znači da će korisnici onda na dotični stavljati piratski windouz ????? ....mater im baš, pa otkad su oni JEDINI ??????

Dakle, da se ja pitam:

Uđeš u radnju, vidiš laptop koji želiš, tražiš da kupiš, a prodavac ti ponudi :
-prazan laptop (samo disk sa drajverima, za sve OS-ove) - NAJNIŽA CENA - sam posle instaliraš, kod kuće, ili kod komšinice ;)
-ili, po želji instalacija OS-a, a u ponudi SVAKI postojeći OS (jeste, i freeBSD, i reactOS ;)
-cena instaliranja OS-a - pristupačna, a u slučaju Win-a, RedHat-a, Linspire-a, i sličnih, uvećana za cenu tog OS-a
-proivođači OS-ova bi se trudili da njihova distribucija bude laka za instaliranje na dotični laptop... par klikova, jasnih uputstava i na domaćem jeziku

...tako definitivno ne bismo došli do situacije da besplatni Ubuntu ima bolje preveden korisnički interfejs i dokumenta za pomoć, od Win-a, koji SE PLAĆA !!!
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 12:22 - pre 179 meseci
@newtesla,

Postoji jedan ogroman problem u tvom rezonovanju. Vidis, prodavci obicno prodaju ono sto kupci traze, ali ne svi kupci vec reprezentativna vecina koja njima omogucava profit - tacno je da mozes kupiti gomilu jogurta u prodavnici, ali svakako ces tesko naci celo prase u nekom supermarketu, recimo, ili polufabrikate za pravljenje automobila u auto salonu.

Vidis, to sto TI i neki mizeran broj ljudi ispod 1% traze laptope bez Windowsa je zaista za postovanje, i ja isto obrisem default Windows sa laptopom i instaliram nesto svoje - medjutim vi, tj. mi smo potpuno nebitni i neinteresantni industriji laptopova - tu i tamo se ponudi neki sa Linuxom i to je to.

Jednostavno - nema vas dovoljno, i to sto vi hocete zahteva napore koji kostaju - a kako vas ima malo, ti napori ne opravdavaju nikakvo ulaganje.

Zao mi je - i ja bih hteo da kupim Mercedes sa CGI motorom i 2 turbo-chargera, ali Mercedes to ne pravi... takodje bih hteo Mercedes CLS sa ozvucenjem koje ja hocu - ali ne moze, imas ili neko obicno smesno ili Harman Kardon - i to je to :)

Sta da radim :)

Citat:

...sećam se teze tada nekog glavonje iz majkrosofta, koji je izjavio da ne žele da dozvole prodaju laptopova bez windouz operativnog sistema, jer to samo i isključivo znači da će korisnici onda na dotični stavljati piratski windouz ????? ....mater im baš, pa otkad su oni JEDINI ??????


Sta pricas ti, od kad to Microsoft proizvodi laptopove pa da se pita sta ide u njih?

Eno ti ASUS - pokusali sa Linuxom u onim njihovim EEEEeeee laptopicima - pa su maestralno pukli, i odlucili da se vrate na Windows.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 13:51 - pre 179 meseci
Dimke,

To što si napisao za Ladu Rivu da je inicijalno bila dobro prodavana, a da je onda prodaja opala je OK. Ne kažem ja da je ona bila takmac Renou, ali da je bila totalno nekonkurentna na tržištu, nije tačno. Ako se dobro sećam, Samaru su nešto po novinama hvalili kao moderan automobil tog vremena, mada ne znam, nisam se vozio u njoj. Mogao bi neko da prenese svoja iskustva.

Citat:
Ivan Dimkovic: Zao mi je - i ja bih hteo da kupim Mercedes sa CGI motorom i 2 turbo-chargera, ali Mercedes to ne pravi... takodje bih hteo Mercedes CLS sa ozvucenjem koje ja hocu - ali ne moze, imas ili neko obicno smesno ili Harman Kardon - i to je to :)

Sta da radim :)


Vidiš, ako ti se ne sviđa ozvučenje, onda promeni kola, tj. uzmi druga sa boljim ozvučenjem. Šalu na stranu, ako ti se ide na letovanje u Španiju, Italiju ili Grčku, stićićeš tamo svakim kolima. Sa druge strane, bankari nam nameću MS. Ne kažem da je kriv MS - krivi su bankari, ali mi trenutno ne pada na pamet nijedno rešenje tog problema.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 13:57 - pre 179 meseci
Ma ko ti sta namece?

Prica za malu decu - Jel ASUS priznao da im je Linux ideja sa EEE PC-jem bila propast i da se zavrsila ogromnim brojem vracenih racunra?

Jel istina bila da je Windows bio na mizernih 10% kada je pocela prodaja netboookova, i da se na kraju popeo na svojih standardnih 90%?

Jebi ga, Nedeljko, izgleda digitalni komunisti nisu bas neko veliko trziste pa se ni Asus-u to nije isplatilo.

Nema tu nikakve zavere - vec jednostavno, nema para.

Sto se bankara tice - Srbija je apsolutno irelevantna zemlja za bilo kakav IT trend - to sto banke u Srbiji ne podrzavaju nista sto nije Microsoft je potpuno smesno, ko da bi Asus ili neko drugi poceo da menja poslovnu strategiju zbog Srbije. Na kraju krajeva, sirom EU - koja je trziste sa 500 miliona stanovnika, banke nemaju takva ogranicenja, pa opet - neces u prodavnicama naci puno laptopova sa Linuxom - jer je broj ljudi koji to traze zanemarljiv.

Citat:

To što si napisao za Ladu Rivu da je inicijalno bila dobro prodavana, a da je onda prodaja opala je OK. Ne kažem ja da je ona bila takmac Renou, ali da je bila totalno nekonkurentna na tržištu, nije tačno. Ako se dobro sećam, Samaru su nešto po novinama hvalili kao moderan automobil tog vremena, mada ne znam, nisam se vozio u njoj. Mogao bi neko da prenese svoja iskustva.


Moja poenta je da je Lada, koliko god grozan auto bio, RADILA POSAO - za razliku od FSF-a koji se u poslednjih N godina ne bavi izradom softvera vec pisanjem proglasa punih gluposti kao sto je ovaj poslednji.

Onaj HURD je tipicna kreacija takve ekipe. Od samog imena je pogresan - rimuje se lepo sa TURD, iliti sranjetom :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 15:35 - pre 179 meseci
Sto se samare tice, u doba kada je izlasla daklem negde polovnom 80tih je licila na relativno pristojan auto (za te pare naravno).Ona je u prilicnoj meri rip-off golfa 1, ali kao sto je receno radla je posao, i sa redovnim odrzavanjem je mogla da predje cak i preko 200000km pre genererlke.Sad sa druge strane, mala cena je donela plastiku koja svira kao simfonijski orkestar na svakoj kaldrmi i losijem putu, uzasno tvrdo zadnje vesanje, isto tako uzasno neudobnu zadnju klupu, ceste kvarove na periferijskim sklopovima poput motora za brisace, pumpe za brizgaljke brisaca, cesta pucanja membrana pumpe za benzin, probleme sa alanserom i alternatorom, gubitak kompletne zadnje signalizacije, ocajne ruske gume na novim vozilima (tvrde/klizave) i generalno zezanje sa malih milion sitnica.Isto tako svako ko je seo za volan nove samara imao je posteno nabildovati desanku zbog neopevano teske promene brzina.Jbg koliko para toliko muzike, tj ne biva nista dobro za malo love, eventualno zavrsi posao i to je sve ....
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 15:43 - pre 179 meseci
Nego mene zanima druga stvar:

Zasto je po ovim, digitalnim komunistima, "proprietary" softver "SOCIAL ILL" ? Ako kupim auto, necu traziti tehnicku dokumentaciju za pravljenje tog auta... ako kupim kompjuter, necu traziti seme za maticnu plocu i fajlove koji sadrze layout komponenti na procesoru... sto bi softver bio drugaciji, ako meni radi posao bas onakav kakav je?

Ali zanimljivo je da su se uzjogunili sada - izgleda da ih je Windows 7 nesto zaplasio :)

Cak i moroni iz Microsofta koji su se namnozili u poslednjih 10-tak godina su ukapirali da su zasrali sa bloatovanjem i odlucili da optimizuju brzinu i performanse - i sad ce opet biti tesko naci neke ocigledne mane :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 16:01 - pre 179 meseci
Dimke,

Ja ne kažem da bankari treba web aplikacije da pišu specijalno za Linux, ali čemu sve te ActiveX kontrole? Brdo banaka je dokazalo da se moža sasvim lepo i bez njih.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 16:04 - pre 179 meseci
Čekaj, to što HURD ne valja znači da nijedan GNU program ne valja (rekoh već šta imam na Windows-u od GNU-a).

Pa, ti koristiš FireFox, koji se oslanja na GTK+. Je li to nije GNU?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 16:12 - pre 179 meseci
Citat:
Nedeljko
Ja ne kažem da bankari treba web aplikacije da pišu specijalno za Linux, ali čemu sve te ActiveX kontrole? Brdo banaka je dokazalo da se moža sasvim lepo i bez njih.


Pa kakve to veze ima sa Microsoftom - sto banke u nekim banana zemljama placaju neke kokosare da im za 2 nedelje odrade e-banking? Koriscenje ActiveX kontrola za e-banking je cista besmislica jer nepotrebno izlaze kod koji procesira zahteve na racunare van banke + predstavlja potencijalni problem za podrsku i kompatibilnost. Svako ko odluci da e-banking sistem uradi u ActiveX-u je idiot i treba ga poslati na eutanaziju.

Promenih nekoliko banaka ovde gde zivim i nikad ne videh ni jednu ActiveX kontrolu, takodje imam i USA e-banking, i tamo isto ta banka (Wachovia / Wells Fargo) nema nikakve ActiveX kontrole i radi na FF-u - stavise, na kompu nemam ama bas ni jednu ActiveX kontrolu sa neta - jer IE i ne koristim, a i da ga koristim jedina AX kontrola bi bila Adobe Flash mozda.

Citat:

Čekaj, to što HURD ne valja znači da nijedan GNU program ne valja (rekoh već šta imam na Windows-u od GNU-a).


Ako nisi primetio, ove idiotske proglase pise ekipica koja se zove FSF - iliti tzv. "fondacija" koja sluzi kao igraliste debelom digitalnom komunisti koji je odavno prestao da biva koristan za drustvo kao developer, i koja pokusava da svojata tudj rad (plasenjem i prevarom ljudi da pripisu svoj rad FSF-u). Linux, recimo, nema blage veze sa tim niti mogu da zamislim Linusa sa tako kretenskim stavovima.

Osim GNU/TURD resenja, nisam cuo da je FSF ponudio nesto drugo sto se moze nazvati operativnim sistemom.

Primeti da oni napadaju Windows 7 - tako da, pretpostavljam, ne zelis da zamenis svoj Windows 7 sa GIMP-om ili sa GCC-om, vec ti treba operativni sistem. FSF ce ti tu ponuditi HURD - nema veze sto je to milion puta gore od Lade u svojoj kategoriji - bitno je da ne koristis tzv. "social ill"

Citat:

Pa, ti koristiš FireFox, koji se oslanja na GTK+. Je li to nije GNU?


1. GTK nije pisao FSF

2. Firefox nije pisao FSF

3. Iskreno me apsolutno bas briga da li Firefox koristi ili ne koristi neki GNU paket, jer Firefox koristim ne zato sto je IE "Social Ill" vec zato sto mi Firefox daleko bolje radi posao od IE-a - ima odlican blokator reklama za pocetak.

Uvidjas razliku? :) Nije bilo potrebe da mi neki debeli dugokosi hipi napise e-mail da mi objasni da je IE "social ill" - vec je bilo samo potrebno napraviti BOLJI proizvod - ne bolji polufabrikat, ne gori proizvod, ne gori polufabrikat - vec bolji proizvod. As simple as that.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 28.08.2009. u 17:23 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.156.*



+2790 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 18:39 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa kakve to veze ima sa Microsoftom - sto banke u nekim banana zemljama placaju neke kokosare da im za 2 nedelje odrade e-banking? Koriscenje ActiveX kontrola za e-banking je cista besmislica jer nepotrebno izlaze kod koji procesira zahteve na racunare van banke + predstavlja potencijalni problem za podrsku i kompatibilnost. Svako ko odluci da e-banking sistem uradi u ActiveX-u je idiot i treba ga poslati na eutanaziju.


Alo, o čemu ja pričam?

Citat:
Nedeljko: Ne kažem da je kriv MS - krivi su bankari, ali mi trenutno ne pada na pamet nijedno rešenje tog problema.


Kad moram samog sebe da citiram. Kapito ili treba još objašnjenja?

Citat:
Ivan Dimkovic: Ako nisi primetio, ove idiotske proglase pise ekipica koja se zove FSF - iliti tzv. "fondacija" koja sluzi kao igraliste debelom digitalnom komunisti koji je odavno prestao da biva koristan za drustvo kao developer, i koja pokusava da svojata tudj rad (plasenjem i prevarom ljudi da pripisu svoj rad FSF-u). Linux, recimo, nema blage veze sa tim niti mogu da zamislim Linusa sa tako kretenskim stavovima.

Osim GNU/TURD resenja, nisam cuo da je FSF ponudio nesto drugo sto se moze nazvati operativnim sistemom.

Primeti da oni napadaju Windows 7 - tako da, pretpostavljam, ne zelis da zamenis svoj Windows 7 sa GIMP-om ili sa GCC-om, vec ti treba operativni sistem. FSF ce ti tu ponuditi HURD - nema veze sto je to milion puta gore od Lade u svojoj kategoriji - bitno je da ne koristis tzv. "social ill"


FSF je tesno povezana sa GNU-om i ne, neće ti prepisati GNU/HURD kao terapiju, već GNU/Linux / BSD / OpenSolaris... Šta misliš, ko objavljuje tvoju "omiljenu" licencu?

Citat:
This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.


Dakle, ti ipak koristiš plodove debelog digitalnog komuiniste, koliko god ti to saznanje bolno bilo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 18:51 - pre 179 meseci
Ma nemoj?

Nisam bas primetio da autori Linuxa i BSD-a izigravaju trolove i napadaju industriju proprietary softvera. BSD stavise dozvoljava da se koristi i u proprietary okruzenju bez IKAKVIH okruzenja.

Debeli digitalni komunista je vise puta napadao kako Linux tako i BSD licence jer ne odgovaraju njegovoj uvrnutoj slici "slobodnog sveta".

Prema tome, digitalno-komunisticki bradonja se samo piggybackuje na popularnost necega sto on NIJE stvorio, a kada se ogoli na njegove stavove vidi se da mu ni Linux ni BSD nisu po meri.

Citat:

Dakle, ti ipak koristiš plodove debelog digitalnog komuiniste, koliko god ti to saznanje bolno bilo.


HAHAHAHHAHA

Kako da ne, to sto je debeli bradati hipi napisao neku >licencu< to implicira da je on nekako zasluzan za to sto postoji Linux ili Mozilla Firefox :-) Ahahahaha :)

Pa eto BSD uopste i ne koristi FSF licence vec ima svoju BSD licencu koja ljudima daje daleko veca prava nego GPL. Mozilla ima svoj MPL, isto permisivniji od GPL-a - Linux koristi GPL v2 iz prostog razloga sto je Linusa ocigledno mrzelo da pise svoju i sto je GPL v2 zavrsavao posao - kada je poludeli hipi konacno ubacio previse kool-aida u GPL v3, i Linus mu je okrenuo ledja.

I tu se sva "zasluga" FSF-a zavrsava.

Lepo kazem ja - attention freak taj Stallman koji uzima kredit za nesto sa cime nema puno veze.

Da ne pricamo o sramnom ispiranju mozgova mladih ljudi koji nemaju pojma sta je copyright, i gde ih FSF "motivise" da prepisu copyright na ime FSF-a. Sramota.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.156.*



+2790 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 19:08 - pre 179 meseci
Kroz FireFox koristiš GNU biblioteku. Šta misle BSD-ovci, Linuxovsi i Solaraši, nebitno je - FSF preporučuje upotrebu svakog slobodnog softvera, ko god da ga pravi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.156.*



+2790 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 19:12 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: BSD stavise dozvoljava da se koristi i u proprietary okruzenju bez IKAKVIH okruzenja.


Prouči malo bolje BSD licence. To što si napisao važi za Public Domain i MIT.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 19:20 - pre 179 meseci
Molim?

BSD savrseno dozvoljava integraciju u proprietary okruzenja - jedino ogranicenje je, i to samo u jednoj verziji BSD licence, da moras da u dokumentaciji navedes autora - i da, naravno, ne smes da koristis ime autora / organizacije u promociji bilo cega sto si ti napravio od toga.

I to je sve.

Evo ti BSD licenca:

Citat:

Copyright (c) <year>, <copyright holder>
All rights reserved.

Redistribution and use in source and binary forms, with or without
modification, are permitted provided that the following conditions are met:

* Redistributions of source code must retain the above copyright
notice, this list of conditions and the following disclaimer.

* Redistributions in binary form must reproduce the above copyright
notice, this list of conditions and the following disclaimer in the
documentation and/or other materials provided with the distribution.

* Neither the name of the <organization> nor the
names of its contributors may be used to endorse or promote products
derived from this software without specific prior written permission.

THIS SOFTWARE IS PROVIDED BY <copyright holder> ''AS IS'' AND ANY
EXPRESS OR IMPLIED WARRANTIES, INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO, THE IMPLIED
WARRANTIES OF MERCHANTABILITY AND FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE ARE
DISCLAIMED. IN NO EVENT SHALL <copyright holder> BE LIABLE FOR ANY
DIRECT, INDIRECT, INCIDENTAL, SPECIAL, EXEMPLARY, OR CONSEQUENTIAL DAMAGES
(INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO, PROCUREMENT OF SUBSTITUTE GOODS OR SERVICES;
LOSS OF USE, DATA, OR PROFITS; OR BUSINESS INTERRUPTION) HOWEVER CAUSED AND
ON ANY THEORY OF LIABILITY, WHETHER IN CONTRACT, STRICT LIABILITY, OR TORT
(INCLUDING NEGLIGENCE OR OTHERWISE) ARISING IN ANY WAY OUT OF THE USE OF THIS
SOFTWARE, EVEN IF ADVISED OF THE POSSIBILITY OF SUCH DAMAGE.


Kao sto vidis, nikakva digitalno-komunisticka ogranicenja koja mozes naci u GPL licenci (pogotovu u GPL v3) i nikakve budalastine.

Takodje:

http://en.wikipedia.org/wiki/BSD_licenses

Citat:

The BSD License allows proprietary use, and for the software released under the license to be incorporated into proprietary products. Works based on the material may be released under a proprietary license or as closed source software. This is the reason for widespread use of the BSD code in proprietary products, ranging from Juniper Networks routers to Mac OS X.


Dakle, you're dead flat wrong.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.156.*



+2790 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 20:14 - pre 179 meseci
U originalnoj BSD licenci se zahtevala duboka zahvalnost vlasnicima koda do zemlje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 20:53 - pre 179 meseci
Wow!!!

Evo je:

Citat:

All advertising materials mentioning features or use of this software
must display the following acknowledgement:
This product includes software developed by the University of
California, Berkeley and its contributors.


Na stranu to sto NIKO van BSD ekipe nikad nije ni koristio ovu verziju licence... :)

U svakom slucaju, BSD licenca je, Nedeljko, vrlo vrlo permisivna - najpermisivnija posle Public Domain-a.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.156.*



+2790 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 21:28 - pre 179 meseci
Ne bih se složio. MIT je još liberalnija.

Citat:
Copyright (c) <year> <copyright holders>

Permission is hereby granted, free of charge, to any person
obtaining a copy of this software and associated documentation
files (the "Software"), to deal in the Software without
restriction, including without limitation the rights to use,
copy, modify, merge, publish, distribute, sublicense, and/or sell
copies of the Software, and to permit persons to whom the
Software is furnished to do so, subject to the following
conditions:

The above copyright notice and this permission notice shall be
included in all copies or substantial portions of the Software.

THE SOFTWARE IS PROVIDED "AS IS", WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND,
EXPRESS OR IMPLIED, INCLUDING BUT NOT LIMITED TO THE WARRANTIES
OF MERCHANTABILITY, FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE AND
NONINFRINGEMENT. IN NO EVENT SHALL THE AUTHORS OR COPYRIGHT
HOLDERS BE LIABLE FOR ANY CLAIM, DAMAGES OR OTHER LIABILITY,
WHETHER IN AN ACTION OF CONTRACT, TORT OR OTHERWISE, ARISING
FROM, OUT OF OR IN CONNECTION WITH THE SOFTWARE OR THE USE OR
OTHER DEALINGS IN THE SOFTWARE.


Poređenja radi,

Citat:
MIT License - Wikipedia

Comparison to other licenses

The MIT License is similar to the 3-clause "modified" BSD license, except that the BSD license contains a notice prohibiting the use of the name of the copyright holder in promotion. This is sometimes present in versions of the MIT License, as noted above.

The original BSD license also includes a clause requiring all advertising of the software to display a notice crediting its authors. This "advertising clause" (since disavowed by UC Berkeley[6]) is only present in the modified MIT License used by XFree86.

The MIT License states more explicitly the rights given to the end-user, including the right to use, copy, modify, merge, publish, distribute, sublicense, and/or sell the software.

A 2-clause BSD-style license used by FreeBSD (and preferred for NetBSD) is essentially identical to the MIT License, as it contains neither an advertising clause, nor a promotional use of copyright holder's name prohibition.

Also similar in terms is the ISC license, which has a simpler language.

The University of Illinois/NCSA Open Source License combines text from both the MIT and BSD licenses; the license grant and disclaimer are taken from the MIT License.

Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.156.*



+2790 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 21:31 - pre 179 meseci
Po GPL bar ne moraš nikome da ližeš dype.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 728.08.2009. u 22:13 - pre 179 meseci
A kome moras da lizes dupe sa BSD licencom koja se koristi svuda danas? Ta "originalna" BSD licenca je potpuno irelevantna i odnosila se na... BSD, ne na nesto sto bi ti pravio.

Nesto ti ne ide fundamentalno razumevanje tih licenci ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Centrali Komitet FSF je startovao kampanju protiv Windows-a 7

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12354 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.