Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sema senzora na oblendovanje

[es] :: Elektronika :: Sema senzora na oblendovanje

[ Pregleda: 3183 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Sema senzora na oblendovanje01.09.2009. u 20:31 - pre 178 meseci
Trazio sam po netu semu za senzor ali nigde nisam nasao pa bih molio one koji imaju da je okace. Senzor treba da bude za u garazi, znaci na oblendovanje da ukljuci sijalicu, po mogustvu 150W ali moze i slabije pa cu preko releja
Aca 93
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Sema senzora na oblendovanje01.09.2009. u 21:37 - pre 178 meseci
Citat:
aleksandara 93: Trazio sam po netu semu za senzor ali nigde nisam nasao pa bih molio one koji imaju da je okace. Senzor treba da bude za u garazi, znaci na oblendovanje da ukljuci sijalicu, po mogustvu 150W ali moze i slabije pa cu preko releja
Probaj preformulisati ili objasniti sta ti je potrebno
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Sema senzora na oblendovanje01.09.2009. u 21:54 - pre 178 meseci
Mogu ja umesto njega?
:)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Sema senzora na oblendovanje01.09.2009. u 22:22 - pre 178 meseci
ovakva sema postoji u knjizi mala skola elektronike,ako sam dobro shvatio treba ti ovakav sklop :

"automatsko svetlo za garazu".

Sklop radi tako sto kad otvorite garazna vrata, farovi auta osvetle foto osetljivi senzor na sklopu koji je montiran na zid naspram ulaznih vrata garaze u visini farova vozila, i pali osvetljenje garaze na odredjeno podeseno vreme ili na ne odredjeno vreme pa se svetlo kasnije gasi manuelno.

prvo neka se autor teme izjasni kakav mu je sklop tacno potreban pa cemo mu mozda i moci pomoci :)) dakle sta tacno taj sklop treba da radi ?
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Sema senzora na oblendovanje03.09.2009. u 19:55 - pre 178 meseci
Upravo tako, treba mi sema senzora koji reaguje na farove auta i pali svetlo u garazi?
Aca 93
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Sema senzora na oblendovanje04.09.2009. u 17:00 - pre 178 meseci
na zalost nemam skener da to prebacim iz knjige, pokusaj da nadjes negde kod nekog knjigu " mala skola elektronike 5 izdanje " i u njoj ces naci semu, ili na netu nadji istu knjigu, ili ako neko ima tu knjigu ko je ucestvovao u ovoj temi pa neka skenira i neka okaci ako ga ne mrzi... pokusacu jos da iskopam neki link ka nekoj semi, a ako te mrzi da petljavis sam oko uredjaja, lepo nazoves radio klub u BG-u pa narucis komplet delova RK 2960 " Automat za osvetljenje garaze " i oni ti u kratkom roku posalju lepo upakovan komplet delova sa stampanom plocicom, komponentama i svime sto ti treba za relativno malu cenu, poslednja cena koju sam video za ovo je manje od 5 evra u dinarskoj vrednosti, a i cena ptt-a je mizerna tako da ti je to mozda i najbolja varijanta, provereno radi, dobijes sve za prihvatljivu cenu, da ne zaboravim da je stampana plocica odradjena profesionalno sa nastampanim oznakama i vrednostima komponenti i polarizacijom istih, i dobijes uputstvo za sklapanje i upotrebu uredjaja sa semom istog tako da nikako ne mozes da pogresis u sklapanju...

ja sam narucivao dosta toga iz radio kluba, tj komplete iz radio KIT-a i svi su uredjaji proradili besprekorno iz prve i rade dan danas.

pozz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Sema senzora na oblendovanje

[ Pregleda: 3183 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.