Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SIGMA-hladnjak, kuciste?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SIGMA-hladnjak, kuciste?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93927 | Odgovora: 454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?28.03.2011. u 22:07 - pre 159 meseci
Ok ja ne znam kako je u Holandiji i Belgiji ali i taj problem moze da se resi.
Skine se mrezni filter sa kondezatorima prema uzemljenju i resen problem.

(tako je i bezbednije jer hoce da udari struja preko kutije ako se nadjete u letnjem periodu bez papuca a imate metalno, lepo srebrnasto i uglacano dugme preko metalnog potenciometra na metalni sraf pa opet preko metalne sasije sigurno bez rukavica lepo sprovede napon preko preko vas i to bar 110v jer ga kondezator umanji.)
Stavi se filtriranje kao kod TV-a to sigurno dobro radi, ali nema za tim neke potrebe, vise je potreban takav filter u preampu, tamo su nivoi manji.
Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
109.121.53.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?28.03.2011. u 22:16 - pre 159 meseci
Zbog takvih akcija koristim razdvojni transformator 240 - 240.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?29.03.2011. u 16:57 - pre 159 meseci
Citat:
peca26000: Ok ja ne znam kako je u Holandiji i Belgiji ali i taj problem moze da se resi.
Skine se mrezni filter sa kondezatorima prema uzemljenju i resen problem.


Stavi se filtriranje kao kod TV-a to sigurno dobro radi, ali nema za tim neke potrebe, vise je potreban takav filter u preampu, tamo su nivoi manji.
Pozdrav


Ako sam dobro informisan ovde je neki "sistem nulovanja" ma sta to znacilo. Fensi-smensi spravice i aparati su Double-Shielded pa po stanovima ima uzemljenja samo u zonama visokog rizika (kuhinje i kupatila), ustedi se na jednu zicku i svi srecni. Ja jedva zavrsi i ovo sto sam zapoceo pre godinu dana i to jednostruko-shielded, double ne umem pa mi treba i ta treca zica.

Nemam vezu izmedju mase zvezdista i uzemljenja na sasiji od pocetka. Hteo sam da to povezem pa ako je i dalje isto da postavim sliku.

Citat:
peca26000: (tako je i bezbednije jer hoce da udari struja preko kutije ako se nadjete u letnjem periodu bez papuca a imate metalno, lepo srebrnasto i uglacano dugme preko metalnog potenciometra na metalni sraf pa opet preko metalne sasije sigurno bez rukavica lepo sprovede napon preko preko vas :) i to bar 110v jer ga kondezator umanji.)

Jel ovo ozbiljno Peco?

Imas li neku semu za ovu spravicu sa slike, prvi put vidim ovo, ako mi bude trebalo za preamp.

Citat:
zeoN_Rider: Zbog takvih akcija koristim razdvojni transformator 240 - 240.

Zeone nema mesta ni igla da se spusti. Ne znam na kakav trafo mislis ali po logici bi trebalo da je iste snage kao i trafoi u napajanju pa mu sve to izadje malo mnogo. Ili ne razumem o cemu se tu radi.

Probam pa javim sta sam uradio.



[Ovu poruku je menjao d.veljko83 dana 29.03.2011. u 18:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
109.121.53.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?29.03.2011. u 18:13 - pre 159 meseci
Citat:
d.veljko83: Zeone nema mesta ni igla da se spusti. Ne znam na kakav trafo mislis ali po logici bi trebalo da je iste snage kao i trafoi u napajanju pa mu sve to izadje malo mnogo. Ili ne razumem o cemu se tu radi.


To je eksterni transformator, iz zida u njega a iz njega u potrošač.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?29.03.2011. u 22:23 - pre 159 meseci
Citat:
zeoN_Rider: To je eksterni transformator, iz zida u njega a iz njega u potrošač.


Nasao sam par stvari o ovome.

Povezao zvezadu mase sa uzemljenjem na sasiji. Brum se drasticno smanjio ali je i dalje veci u odnosu na uticnicu bez uzemljenja. Pored preampa relativno blizu stoji razvodni stap sa 6 uticnica, signalni kablovi takodje blizu. Iskljucio prekidac na razvodniku i brum se jos vise smanjio. Konacno sam ispocupao sve iz zida i dobio jos bolji rezultat. Na kraju sam izvukao interkonekte iz pojacala ukljucio opet i pomislio da su pregoreli osiguraci na soft-startu od stalnog on/off jer se APSOLUTNO nista nije culo. Kada vratim interkonekt u amp brum je manji nego kad ga povezem i sam preampom koji je iskljucen.

Eto to bi bilo to u vezi bruma, sliku unutrasnjosti postavljam sutra, na ovom svetlu su mutne slike.
Racunam da pojacalu ne fali nista i da je uzrok problema pre-amp. Na njemu su svakakvi problemi, a najveci problem je zemlja porekla i na kraju sto je uopste kupljen.

P.S.
U vezi snage, pri polozaju pota kada on pocne da hvata podjedako oba kanala, a to je veoma mali otklon, juce sam izmerio na pojacalu 23.9V sa signalom iz cd-playera i sinusom na 1Khz.

((24/2.82)^2)/4=18w a ja maltene ogluveo dok sam procitao broj i dobio glavobolju. Na 1Khz jer verovatno otpor jos veci. Ne razumem zasto onda na multimetru pise true rms ako meri p2p?

 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
109.121.53.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?29.03.2011. u 22:28 - pre 159 meseci
Očigledno da nešto nisi dobro ožičio.

Meni kada se tako nešto dogodi onda slikam pa sve iz početka!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?29.03.2011. u 22:51 - pre 159 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Očigledno da nešto nisi dobro ožičio.

Meni kada se tako nešto dogodi onda slikam pa sve iz početka!


Da budem siguran na sta si mislio, jasni pokazatelj loseg ozicenja je brum sa prikljucenim interkonektom a potpuni prestanak bez interkonekta, jeli tako?
(Interkonekt je kineska zicka koja kada se pomera daje manje ili vece smetnje i nema nesto jaku vecu na cincevima)

Da ili ne je dovoljno.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
109.121.53.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?29.03.2011. u 23:02 - pre 159 meseci
Ma za početak promeni interkonekt!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

kan042
Nebojša
Mostar

Član broj: 175364
Poruke: 352
77.221.25.*



+2 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?29.03.2011. u 23:48 - pre 159 meseci
Nisam siguran da li to ima veze s tvojim slučajem ali ja sam imao problema sa spajanjem DVD-a na pojačalo. Kod nas uglavnom nema uzemljenja a taj kontakt se na utičnici spaja na nulu. DVD ima filter u napajanju i preko filterskih kondenzatora faza direktno probija na kućište pa tako ide na masu. Imaš li ti neki filter u napajanju? Pogledaj kako je kod tebe izvedena utičnica tj. da li zaista ima uzemljenje ili je samo nulovana. Jesi li provjeravao kućište sa ispitivačem (briferom)?
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?30.03.2011. u 06:17 - pre 159 meseci
Citat:
d.veljko83: Ako sam dobro informisan ovde je neki "sistem nulovanja"

Ja to nisam pominjao.
Citat:
d.veljko83:Jel ovo ozbiljno Peco?

Da u realnom zivotu, kako za koga.
Citat:
d.veljko83:Imas li neku semu za ovu spravicu sa slike, prvi put vidim ovo, ako mi bude trebalo za preamp.

Imam, ali to ti sad nije bitno, najbitnije da razumes odakle ti pojacava taj brum sa ULAZA pojacala, to da slikas obavezno, da ponovim, zadnju stranicu gde je chinch i kako je postavljen?!
Citat:
d.veljko83:Iskljucio prekidac na razvodniku i brum se jos vise smanjio. Konacno sam ispocupao sve iz zida i dobio jos bolji rezultat.

Ovo ti sigurno nije potrebno u zivotu, mnogo si se upetljao koliko vidim ali i to ces zaboraviti ukoliko budes shvatio ono sto sam pisao na pocetku!
Citat:
d.veljko83a budem siguran na sta si mislio, jasni pokazatelj loseg ozicenja je brum sa prikljucenim interkonektom a potpuni prestanak bez interkonekta, jeli tako?
(Interkonekt je kineska zicka koja kada se pomera daje manje ili vece smetnje i nema nesto jaku vecu na cincevima)

Da ili ne je dovoljno.

Mozda
Citat:
kan042:Pogledaj kako je kod tebe izvedena utičnica tj. da li zaista ima uzemljenje ili je samo nulovana. Jesi li provjeravao kućište sa ispitivačem (briferom)?

Pozdrav kan042 to i ja pitam a vidi se na temi od ranije da ima! ovde
http://www.elitesecurity.org/p2595385 prvo treba razumeti kako ovo funkcionise i nema vise bruma. Naravno, moze da smeta ako nema uzemljenja i ako je ulaz pojacala prikljucen na istu metalnu stranicu! ! !
Da to je to, ako je ostala ovako zadnja stranica https://static.elitesecurity.o...ds/2/6/2681424/30082010371.jpg meni je sve jasno a kome nije stici ce i sam do odgovora, zicu po zicu skidaj pa vidi jos samo da budu slike od ulaza pojacala?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?30.03.2011. u 09:39 - pre 159 meseci
Evo slika




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?30.03.2011. u 21:25 - pre 159 meseci
Citat:
peca26000
Da to je to, ako je ostala ovako zadnja stranica https://static.elitesecurity.o...ds/2/6/2681424/30082010371.jpg meni je sve jasno a kome nije stici ce i sam do odgovora, zicu po zicu skidaj pa vidi ;) jos samo da budu slike od ulaza pojacala?
Pozdrav


To je tako bilo prisrafljeno da ne pogubim, ispravljeno je pre prve probe (prvog ukljucenja). Sad sam gledao uticnicu i tu je kako treba, nista nije kratkospojeno. Probao i bez filtera opet isto.

Dakle i sa uticnicom sa uzemljenjem sada nema ni najmanjeg bruma dok ne povezem ulaz sa izlazom preampa.


 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?31.03.2011. u 16:37 - pre 159 meseci
Po slikama bih ja rekao da je sve ok?
Uradi jedan jednostavan test, uzmi spolja na taj chinhc i kratkospoji ulaz bez ikakvog kabla da nebih lemio zice, poslusaj da li ima veci brum kada je kratko spojen ulaz ili kada je slobodan?

Takvim testom se preslusava masa pojacala! cuce se (brum) kada je kratkospojen.

Na preampu imas potenciometar koji prilikom smanjivanja jacine on treba da da regulise, ali takav otpor se smanjuje na najtise i hvata taj brum od pojacala preko kabla sve do potenciometra a uzrok je lose isprojektovana masa ulaza ili neki drugi okolni produkt.
Probaj to sve bez preampa i kad nadjes pravu masu koja ne bruji, na pojacalu, onda si uspesno i kvalitetno uradio ulaz i mozes slusati na tiho a da ti ne smeta ni trunka bruma, kao i na fabrickim uredjajima, ja sam na mnogim pojacalima preslusavao ulaz mase i nasao minimum bruma i takva pojacala gotivim da slusaju mene :) ali nije uvek tako kad nedostaju elektroliti, kod tebe na srecu nije taj slucaj pa se pozabavi ovim prostim i jednostavnim trazenjem mase koja nema brum opterecenja sa ulaza mase pojacala.

Mene je jednom prilikom ispalio da tako recem, potenciometar koji ima na sebi dupli prekidac. Nisam hteo dodatno dugme za on/off nego kao na auto radiju sve odjedanput i gle cudo pojavio se brum jer je prekidac blizu potenciometra od kabla za 230v~ i to 50hz ;) ma odmah sam to izbacio a masu sam pre toga nasao i bio u cudu kako je moguce da se tako nesto provuce i pojaca.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?31.03.2011. u 17:37 - pre 159 meseci
Citat:
peca26000: Po slikama bih ja rekao da je sve ok?
Uradi jedan jednostavan test, uzmi spolja na taj chinhc i kratkospoji ulaz bez ikakvog kabla da nebih lemio zice, poslusaj da li ima veci brum kada je kratko spojen ulaz ili kada je slobodan?

Takvim testom se preslusava masa pojacala! cuce se (brum) kada je kratkospojen.
Pozdrav


Imam jedan cinch-prcvoljak koji mi sluzi za to, evo probao i sa njim oba kanala, nema ni najmanjeg bruma.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?31.03.2011. u 17:41 - pre 159 meseci
Sta reci za pojacalo? Svaka cast i to je gotovo.
Znaci preamp sa izlaza koristi neku masu, a pojacava ga izlazno pojacalo, preamp mozes na slican nacin da preslusas.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?31.03.2011. u 18:12 - pre 159 meseci
Citat:
peca26000: Sta reci za pojacalo? Svaka cast i to je gotovo.
Znaci preamp sa izlaza koristi neku masu, a pojacava ga izlazno pojacalo, preamp mozes na slican nacin da preslusas.


Sa preampom je isto. Sve vremem probam preko dvd-a. Sada sam probao sa cd-om i KONACNO samo mali sum (koji dolazi od preampa) a brumu nigde ni traga. I pored onoliko zica i kablova sve je u redu. Znaci da je i kod mog dvd-a neki mrezni filter ili sta vec. Kako to da resim? Da probam bez njega ili...? HVALA NA SAVETIMA! Ovo me je bas iritiralo.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?31.03.2011. u 20:18 - pre 159 meseci
Ne mo nesto sad da pokvaris :)
Slikaj ako ti nije tesko taj DVD naravno moraces da ga otvoris, moze i to da se resi.
Zasto preamp ima shum i kada?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?31.03.2011. u 21:08 - pre 159 meseci
Citat:
peca26000: Ne mo nesto sad da pokvaris :)
Slikaj ako ti nije tesko taj DVD naravno moraces da ga otvoris, moze i to da se resi.
Zasto preamp ima shum i kada?
Pozdrav



Preamp je neko sokocelo koje uglavnom koristim za slusalice, bilo povoljno pa kupio, ima sijalice a ti verovatno znas, cim neko slusa muziku na sijalice automatski se podrazumeva da mnogo zna i da ima uvo pa eto dve muve jednim udarcem ;)
Sum ima konstantno, nije to nesto preterano ali ga ima. Nego to nije mnogo bitno.

Evo slika dvd-a:




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?01.04.2011. u 10:04 - pre 159 meseci
Cek sta ti to ''sijalice'' mislio si na elektronske vakum cevi,lampe? Ja mislim da je to, ako je to onda napisi koje su lampe.

Slike sam pogledao ali ovako napamet samo cu dati komentar, ne svidja mi se jedino napajanje koje ide preko onih crnih i belih zica kroz bele ferite, stoje blizu izlaza i tu je neka filtracija sa 4+4 braon elektrolita u nizu.
Vidi da li te zice dobijaju ispravljen napon ili je u najgorem slucaju preko tih zica naizmenicni napon iz trafoa?
Dobar je CD plejer, nije se stedelo na njemu to se vidi.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?01.04.2011. u 17:51 - pre 159 meseci
Citat:
peca26000:  napisi koje su lampe.


6N1, 6N3, 2X6DJ8 i ispravljacka 6Z4. Sve su kineske, kazu da je mnogo bolje sa drugim lampama al mrzelo me da se bakcem. Cekam da pregore pa onda. Ali pot cu morati da zamenim, ubija u pojam, Ne znam samo koji je tip uobicajan na ovom mestu, linearni ili logaritamski? Vrednost je 100K.

[Ovu poruku je menjao d.veljko83 dana 01.04.2011. u 19:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SIGMA-hladnjak, kuciste?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93927 | Odgovora: 454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.