Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dali ima spasa za ove zvucnike

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: dali ima spasa za ove zvucnike

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16073 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike19.11.2009. u 19:39 - pre 175 meseci
Citat:
Pigoza: Dejane,ne ispravljaj druge,kad neznas ni ti da pricas kako treba,frljas se recima,sedi dole,,1"!
Svi smo ovde drugari-forumasi,ovde nema mesta nacionalizmu,svi smo drugari!!!


Tako je... Zahvaljujuci ovom forumu ja sam naucio i Bosanski i Sprski :) A kad smo vec OT, ekipa na ovom forumu je jednostavno odlicna... Vlada jedna dobra atmosfera i zato mi se ovaj forum svida :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike19.11.2009. u 22:35 - pre 175 meseci
pozdrav svima hvala puno na odgovorima i sto mi pomazete sta bih ja bez vas :)
do sad bi zvucnik otisao u kantu hehe
Pigoza samo tako nastavite jel poceo da prica mihajlo sada je najinteresantan kad poce da hoda bice interesantno ja volim mnogo decu do 15 godina posle nisu interesantni.evo kuci renoviram pa nemam vreme da ispitam zvucnik gde je problem ali sve mi se cini da treba ponovo da ga namotam.
Pioneer cdj 200 u pravo si poznao si zvucnike te su skros iste hi fi nis su sa istom watazu koju si opisao.bas je mislim 19 santima 8 inca sa sve zelezo je 20 santima mnogo dobro sviraju zato trudim se da ih popravim zatrebacemi.ove nove sto ima u prodavnici nedaju takav zvuk kako i ove stare sto daju nije bitno godiste vazno je da daju dobar zvuk.
ZX-0 kada sam pisao prezime u licnu kartu je pisalo gj na drugo je pisalo samo g kada sam se uclanavao nisam mnogo obracao paznju na prezime bitno mi je bilo da se logujem uspesno:) nemam vremena da menjam skoro cu da smenim inace sam srbin a zivim u makedoniji od prilepa sam u skopje kada idem idem za drugo nemam vreme da setam a u prilepu nema bas takve zvucnike sa zatvorenu komoru.emiter ne citam ucim od neta lakse se uci :)
srpski jezik mislim da znam kada sam u srbiji nepravim gresku niko me ne opomenjuje a ovde na forumu mozda pravim neku gresku posto zivim u mk pa mozda neku rec zaboravim da sam u drustvo bar 1 sat dok se prilagodim jeziku.
juce sam hteo da pisem bio je mrak za da slikam evo opet me ufatio mrak pa sam resio da slikam za da napisem da me ne cekate kupio sam nove zvucnike bas videcete na slici 10 inca su kupio sam ih 22 evra oba dva basa dali vrediju za te pare covek mi reko da su od germanije nisu koriscene na maksimum magnet mu je negde 10 ili 12 santima lepo sviraju i glasno treba da mu napravim kutiju dali vrediju za te pare?
sada cu da uplodujem slike posle pola sata slike ce biti tu dok uplodujem posto slab mi net ako procita neko sada poruku neka se vrati za 30 sat da vidi slike :)
pozdrav svima hvala na pomoci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike19.11.2009. u 23:11 - pre 175 meseci
Ako sam ih dobro prepoznao, onda bi i ja na tvom mjestu popravljao... Meni se jednostavno predobro cuju... Samo trenutno mi je DIY pojacalo na generalki pa slusam sa linije (izbacio sam one njezine zvucnike jer ovi zvuce puno bolje) koja ima odlicno tranzistorsko pojacalo 2 x 70W ugradeno, ali fali basa... Kad dovrsim amp, bit ce bolje :) inace, te si zvucnike kupio posebno ili si ih dobio uz gramofon RIZ Turandot 40? Moj tata, kad je bio klinac, ih je dobio za rodendan skupa sa gramofonom... Zato i jesu puuno stariji od mene...

Ovi basevi koje si kupio mi izgledaju dobro, a kako se cuju ne znam ovako po slici... Samo se primjetio da su stariji, tj. koristeni...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

ZX-0

Član broj: 232088
Poruke: 274
77.28.125.*



+2 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike20.11.2009. u 05:48 - pre 175 meseci
Pozdrav Nikola!
Nije nista bilo ovo sto sam naveo "zlonamerno"!? Ponovo si kupio neke stare zvuCnike. Ovako sa slike izgledaju solidno, druga konstatacija se ne moze dati.
Moja preporuka: "barem" ti imas sanse da Citas EMITER (www.emiter.com.mk). U njemu ti je sve opisano i napisano, kako se projektuje i izradjuje zvucnik (misli se na zvuCniCki kabinet), kako na jednostavni naCin da izmeris Tille-Smalle parametre i sve ostalo, za da mozes da izradis pristojan zvucnik onako kako nauka kaze!!!?? Ovako kako ti radis ove "stvari" na "Zimi majka"!!! u svakom pogledu navode te na neuspeh!???
Zvucnik Ce da svira,.. ali biCe samo super za gluhe!

P.S.
Preporuka (koja vazi i za ostale): Nemojte izradjivati zvucnike na "Zimi majka" (rekla-kazala). Dajte ljudi postoji nauka tj, literatura kako se sve to radi, nismo 18-stoljece!!!?
Nemojte praviti "Inkviziciju" zvucnicima!!!

Veliki POZDRAV!


[Ovu poruku je menjao ZX-0 dana 20.11.2009. u 07:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike20.11.2009. u 08:33 - pre 175 meseci
Trtlja Mihailo: Tata,mama....itd
Ove zvucnike sto si kupio, smatram da si ipak trebao da kupis od coveka koga poznajes.ili da si ih barem cuo ,pa i bez kutije.Stvar je to sto neznas frekventni raspon,pa neznas dokle ide gore sa gornjom frekvencijom,jer treba da znas dali ce moci da svira samo sa visokotoncem ili ce ti trebati i srednjotonac....?
Ako je do sada nesto pametno rekao ZX-0 a da ne uvredi ostale ,to je sad sa ovim zvucnicima i savetom da pogledas sta ima u Elektoru,ipak ti je blizu Skoplje i mozes da sastavis neki kit sa zvucnicima.
Znam da mnogi jevtiniji zvucnici u danasnje vreme nisu bas za neko slusanje-citaj lose zvuce,ali ako cemo da uporedimo koliko su tada kostali ti stari zvucnici pa to sada konvertujemo u evre,za te pare opet moze da se nadju pristojnio novi zvucnici.
Ako volis dobar bas onda trazi subwoofer zvucnik,sve u svemu tu smo da se igramo,istrazujemo i uzivamo u nasem radu,kad bi imali dosta novca verovatno bi se bavili drugim hobijem,audio tehniku bi kupovali....he he...Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike20.11.2009. u 11:02 - pre 175 meseci
Citat:
Pigoza: Trtlja Mihailo: Tata,mama....itd
sve u svemu tu smo da se igramo,istrazujemo i uzivamo u nasem radu,kad bi imali dosta novca verovatno bi se bavili drugim hobijem,audio tehniku bi kupovali....he he...Pozdrav!


Pigoza, mislim da je upravo suprotno... Kad bi imao para na bacanje, bavio bi se upravo više audio tehnikom... barem ja... Koliko ja čujem, samogradnja danas nikako nije isplativa, tj. uvijek će doći skuplje nego gotovo riješenje... Za pare koje sam potrošio na ono svoje TDA 7294 mogao sam kupiti neko pristojno pojačalo koje bi vjerojatno zvučalo mnogo bolje nego ovo moje...

Svi mi stalno tupe da prekinem izvodit gluposti i da si kupim neki receiver za sobu ako već oću neko jače pojačalo i da time riješim stvar, ali ja jednostavno patim za time da si sam složim pojačalo... Upravo kako kažeš, mi uživamo u tome što istražujemo, gradimo pojačala/zvučnike, eksperimentisujemo itd. A problem je što ja neću stati na jednom pojačalu... Već sam tri mala napravio sa chipovima iz autoradija, pa ovaj 7294 i jedno tranzistorsko koje sam zapustio a uskoro mislim i nešto sa STK probati...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike20.11.2009. u 12:16 - pre 175 meseci
Ma razumem ja tebe, ali ko zna kakvi bi mi bili ljudi da imamo para,znas ono Ljude pare kvare.....tako da pretpostavljam da bi imali druge hobije,jurnjava kolima,putovanja brodovima,....ne bi gubili toliko vremena na pravljenje necega,sto moze neko drugi mnogo strucniji i mnogo bolje napraviti i mnogo lepse a ti mu platis,jos ga castis krastarenjem, mislim da bi nam mozak drugacije razmisljao..Pozzz
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike20.11.2009. u 13:59 - pre 175 meseci
Pioneer cdj 200 ne znam kako su kupjeni posto nisam se ni rodio uzeo sam od komsije ove zvucnike su smenili vise gazda prvo je uzeo moji ujko sa pojacalom od 30w sound mislim da se zove pojacalo dali su sa njim nisam siguran pa posle on je dao komsiji i po nekoliko godina ja sam ih kupio od komsije odusevio me je zvuk bili su pokvareni pa sam resio da ih popravim smenio sam nove za da mogu da slusam na te iste kutije a ove polako popravjam pa cu mu napraviti lepu novu kutiju.inace ove zvucnike sto sam objavio su polovne kupjene od coveka koi poznajem nisu pustene na maksimum bili su ugradjeni u automobilu ali pojacalo od automobil je slabo tako da davalo je slabi zvuk nisu osetili maksimum samo su probani.od germanije su tako mi reko covek dali je to istina ne znam imao je kuci dobre stvari pojacala za u kola kucno pojacalo jos zvucnike ali slabije za ove nije napravio kutiju posto je omatorio nije vise za slusanje pa resio da ih proda mene interesuje trazio sam na googlu nisam nasao nista dali vrediju za te pare zvucnici su u ovakvom stanju od sedenja u podrumu treba da kupujem emiter nisam razmisljao o tome.
u prodavnici sam pitao 10 inca su 30 evra dali za jedan par ili za oba ne znam da nisam ih previse platio?
pozdrav
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike21.11.2009. u 11:14 - pre 175 meseci
Pigoza, to je istina. Ja uvijek govorim da me novac nebi promjenio, ali to svatko može reći a opet se dogodi... No ipak mislim da novac ne čini čovjeka sretnim, već ono čime se čovjek bavi... Ja da postanem miljunaš, ostao bi opet sam svoj a novac bi trošio na korisne ili stvari koje me čine sretnima, a ne skupu kuću, kola "od marke" itd.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

ZX-0

Član broj: 232088
Poruke: 274
77.28.121.*



+2 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike21.11.2009. u 16:01 - pre 175 meseci
"Muabet" vam je super!

Samo tako, pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike22.11.2009. u 12:08 - pre 175 meseci
pozdrav drustvo evo mene probao sam da povezem zvucnik direkno na zice zvucnik radi ali grci daje izoblicenje i mnogo slabije zvuci.sta moze biti jel treba da premotam membranu.zvucnik je sasvim nenormalan kako sto sam napisao prethodno dok je bio ugradjen u kutiju malo da ga udarim pocice da radi.kada pojacam glas do neki stepen opet iskjuci se.sada kada sam ga otvorio grci a radi bez prestanka i cuje se slabije sta vi mislite?pitao sam jednog druga koji je kupio emiter nije imalo za thel smail parametre nacekao je u jednom emiteru ali nezna gde ga je ostavio.dali ima otvoreno neka tema za preracun thel smail parametri ako ima napisite link .iskreno nisam se snasao sa winISO nakucao sam sve dimenzije i nije mi izracunao ako ima i tutorijal za njega mnogo bi mi pomogao.niste mi odgovorili dali ove 10 inca zvucnike vrediju za 22 evra da nisam ih previse platio.povezao sam jednog zvucnika 10 inca sto je na slici i jos jedanu zvucnu kutiju na poseban kanal,ovaj 10 inca se slusao jace i lepse izgleda mi ovi zvucnici u kutiju nevajaju...
pozdrav
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike22.11.2009. u 16:20 - pre 175 meseci
Jesi li pročitao tutorial od g-na Bore; http://bas.elitesecurity.org/mojiprojekti1.html ? Pod tutoriali ćeš naći
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

aca13

Član broj: 84168
Poruke: 85
*.kladovonet.com.



Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike22.11.2009. u 16:24 - pre 175 meseci
E ljudi, ja sam pregledao ono na ju tub i mogu da vam kazem da mi se svidja kako prave zvucnike.E a kad mota zicu tj.kad formira namotaj on cetkom maze i zicu i papir.Interesantna tema Sta mislite cime maze namotaje?Sta vi koristite za pricvrscenje namotaja... Pozzzzzzzzzzzzzzz
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike22.11.2009. u 18:30 - pre 175 meseci
Pioneer cdj 200 procitao sam taj tutorijal ali neke reci i pojmove nerazumem zato nemogu da se snadjem dali ima nesto jednostavnjie malo opsirnije kako moze da se presmeta litraza thal smail parametri pokusao sam nekoliko puta da probam ali sam svaki put negde zakocio.
aca13 i ja se pitam cime lepiju ako se samo namota zica ce da se mrda kako sto pamtim od srednje skole namazali smo to sa belu mast ne znam kako se zove razmontirao sam zvucnik skros evo snimio sam ga sa telefona mnogo grci vidite klip.klip je u 3gp formatu za manje upload ne znam dali ce moci da zakacim probacu sada pa vidite pozdrav svima
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike23.11.2009. u 14:17 - pre 175 meseci
Maze se specijalnim lakom,koji je ujedno i lepak,znaci otporan na temperaturu.Takav lak se moze naci kod vinklera motora,oni sto premotavaju elektromotore,ako nemaju znaju gde moze da se nabavi,inace je u velikom pakovanju i veoma je skup.

Sto se tice problema sa zvucnikom,Nikola reci mi na sta si bio prikljucio zvucnik,jel dovoljno jak taj pojacivac?
Ako jeste meni lici da da kalem kaci od magnet,znaci mora da skines membranu u pogledas da nije malo nagoreo namotaj,kao i da vidis da nisu ogrebani namotaji od kacenja sa zidovima magneta,mislim da moras da skines membranu sa kalemom.

Ako ti se svidja zvuk,nisi ih mnogo platio,bitno je sta se tvom uvetu svidja

Idi na Borin sajt,Pojednostavljen metod za izracunavanje THS parametara,nista nije komplikovano,ali radi po uputstvu,malo je duzi nacin,ali ako nemas parametre i jedinstven.:
http://bas.elitesecurity.org/mojiprojekti1.html i skini sa interneta TS_proracun.xls kao i :
http://www.linearteam.org/download/winisd/winisdbeta.exe

Sledi pazljivo uputstva!

Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: dali ima spasa za ove zvucnike29.11.2009. u 12:04 - pre 175 meseci
pozdrav svima izvinite sto me nije bilo imao sam problema sa netom kupio ruter dok sam nasao ruter koj mi parira prodje 2 dana.kod zvucnika onaj koi sam otvorio poznaje se crno da je izgoren namerno sam slikao to za da bi ste videli pogledajte malo sa zumom tu sliku treba da ga prenamotam mislim da ima ta mast da se kupi i u manjem pakovanju radio sam to u srednjom negde 100 grama je pakovanje.imam jedno pitanje od gde znam koja zica je plus koja minus bas mi je cudno gde treba najvise da obratim paznju pri vadjenje namotaja i pri namotavanja pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: dali ima spasa za ove zvucnike

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16073 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.