Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU ukinula vize za građane Srbije !

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: EU ukinula vize za građane Srbije !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45841 | Odgovora: 205 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 17:02 - pre 175 meseci
ovo je najbolja vest u poslednjih 20 godina!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 17:08 - pre 175 meseci
Citat:
gidraa1: Jel postoji sad neki preduslov kod prelazenja granice, da se npr mora imati odredjena kolicina novca ili tako nesto ?


Videcemo uskoro, ja se nadam da nece bas doslovce to primenjivati jer je malo van mozga. Bar koliko je slovenacki ambasador objasnio a i posle sam cuo od jos par ljudi, pri prelasku treba da imas u kesu 66e po osobi za dan boravka, potrosio ne potrosio treba da imas kod sebe i to kao kes (nista kartice) tako da za mas troje za deset dana boravka treba da vucem u dzepu cirka 2000e sto ni lud ene bi radio da me neko opljacka i izbode. Al navodno to je na snazi jos od kad je uveden sengen, medjutim meni nikad nisu trazili niti su mojim poznanicima koji cesto poslovno putuju bas za sengenske zemlje ikad trazili niti pitali. Ja mislim da je to ona fora sa "odstupnicom" ako se cariniku ucinis sumnjiv da si dosao da peres sudove na crno a nema po cemu da te otkaci trazi ti kes na uvid znajuci da il nemas il si dovoljno obazriv da ne vuces te pare u kesu
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 17:14 - pre 175 meseci
kako će oni da znaju koliko dana ostaješ?
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 17:20 - pre 175 meseci
Citat:
mmix:  medjutim meni nikad nisu trazili niti su mojim poznanicima koji cesto poslovno putuju bas za sengenske zemlje ikad trazili niti pitali.


Ni meni! Prvi put cujem za to.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 17:23 - pre 175 meseci
pitace te usmeno, imaces "anketni" listic da popunis, zavisi kako gde putujes. Nemoj da se mnogo lozite sa tog stanovaista ovo nije ukidanje viziranja, ovo je ukidanje cekanja na vizne vinjete i umesto toga dobijanje viznog pecata na granici; imigracioni sluzbenik i dalje ima diskrecionio pravo da te posalje nazad, i dalje cemo na aerodromima cekati u "Other" redu, moracemo da kazemo gde i zasto idemo, itd. Nije bas ko prelazak pancevackog mosta, ali je ipak veliki pomak na bolje samo to sto vise ne moras da vadis krstenicu za psa i da cekas celu noc ispred ambasade zbog vinjete.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 17:48 - pre 175 meseci
Citat:
mmix:  Ja mislim da je to ona fora sa "odstupnicom" ako se cariniku ucinis sumnjiv da si dosao da peres sudove na crno a nema po cemu da te otkaci trazi ti kes na uvid znajuci da il nemas il si dovoljno obazriv da ne vuces te pare u kesu :)


Carinik te neće ništa pitati jer kad si stigao do njega, tebi je već odobren ulazak :)

Policajac sa druge strane može da ti traži novac, rezervaciju hotela i sl. dokumente koje bi pokazale tvoje namere u EU, ukoliko mu se učiniš sumnjivim... Za zdravstveno osiguranje ne znam, ali pretpostavljam da će se morati pokazati na granici, jer su do sada to kontrolisali u ambasadi - nemaš osiguranje, ne možeš da dobiješ vizu. Ali vrlo je verovatno da će za one 'zaboravne' biti opcija da isto osiguranje kupe na licu mesta uz razumnu nadoknadu :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 18:17 - pre 175 meseci
Citat:
ventura: Carinik te neće ništa pitati jer kad si stigao do njega, tebi je već odobren ulazak


U pravu si, lapsus keyboardus

Da, to za zdravstveno ce biti zanimljivo narocito u situacijama kad se nasi proslepaju napolje pa im se nesto desi. Ja zdravstveno religiozno kupujem (mislim da u srbiji svi osiguravaci preprodaju isto zdravstveno) za svako putovanje iako mi UK immigration officeri to nisu nikad trazili ni za vinjete ni za ulaz u zemlju, ne daj boze da se coveku nesto desi medicinska repatrijacija kosta ko omanja garsonjera.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 18:21 - pre 175 meseci
Pa UK imigraciono boli cosak za tvoje zdravstveno :-)

Ako si primetio u tvojoj vizi pise "No work or recourse to public funds" - tako da, ako se razbolis i nemas osiguranje... c'est la vie. Primice te sigurno za urgentne slucajeve ali onda i ispostaviti masan racun :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 18:52 - pre 175 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Sta je tacno SVE potrebno od dokumenata (i sve ostalo, slike broj, format, itd)?

http://www.mup.sr.gov.yu/cms_cir/dokumenta.nsf/putne-isprave.h
Citat:
BluesRocker: Stari pasos na uvid

Naravno, na uvid - prilikom podnosenja papira; na ponistenje - prilikom preuzimanja novog.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 19:04 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa UK imigraciono boli cosak za tvoje zdravstveno :-)
Ako si primetio u tvojoj vizi pise "No work or recourse to public funds" - tako da, ako se razbolis i nemas osiguranje... c'est la vie. Primice te sigurno za urgentne slucajeve ali onda i ispostaviti masan racun :)


Pa to stoji, ali pretpostavljam da je bilo nemalo slucajeva neplacenog medicinskog turizma sa nasih prostora tamo kad je uvedeno obavezno osiguranje za sengen, UK je valjda previse daleko za tu vrstu "usluga" pa se ne trzaju mnogo :). Ako je ta obaveza zadrzana a preneta na immigration officer-a na granici onda ce biti puno negativniih iznenadjenja pocev od toga da me recimo ne puste na jedan dan u madjarsku u soping zbog zdravstvenog. Kontam malo vlast sad da izmuze poene za ovo ukidanje pa ce neko valjda zvanicno iz EU da objavi sta je potrebno obavezno imati sa sobom da ne bi bilo posle jao.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 19:24 - pre 175 meseci
Citat:
Java Beograd

Sad će da postanu obosolite teme "Kako do hrvatskog pasoša ?"


Hm, ne znam, Hrvati mogu bez viza u UK, Irsku, Kanadu (od 2011 verovatno i u SAD), Japan, Hong Kong, Maroko, čitavu Južnu Ameriku...moraće ovi naši politikosi da još malo porade da ih dostignemo
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
94.101.196.*



+105 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !30.11.2009. u 19:46 - pre 175 meseci
Hah! Pa jedna Rusija je veca od svih tih zemalja ;)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.68.99.*



+6455 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !01.12.2009. u 11:38 - pre 175 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Hah! Pa jedna Rusija je veca od svih tih zemalja ;)

A za koju nam opet trebaju vize :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !01.12.2009. u 11:57 - pre 175 meseci
Zar nisu ukinute pre nekoliko meseci?

Citat:

Visa-free agreement between Russia, Serbia announced
29/05/2009

MOSCOW, Russia -- The foreign ministry announced on Thursday (May 28th) that a bilateral agreement for visa-free travel between Russia and Serbia will take effect on June 10th. The agreement, signed in February, will relieve visa restrictions for citizens of the two countries traveling with valid passports. They will be able to enter and stay on the territory of the respective country for up to 30 days without a visa. Nor will they need invitations or tourist vouchers to enter the other. (Tanjug - 28/05/09)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.68.99.*



+6455 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !01.12.2009. u 12:09 - pre 175 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Zar nisu ukinute pre nekoliko meseci?

Jesu, ali jedna od stavki nedavno odmrznutog SSP je da prilagodimo vizni režim prema EU, što znači da moramo uvesti vize i Rusiji, a što znači da će i oni nama...

Ali iako me direktno pogađa vizni režima sa Rusijom i ex. republikama, više volim da bez vize putujem u EU nego po Rusiji :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !01.12.2009. u 12:11 - pre 175 meseci
???

zasto bi to bilo tako?

zasto bi srbija morala da ima isti vizni rezim kao eu ,iako nije u istoj?
onaj ko moze uci u sr,ne mora znaciti da moze uci u eu bez problema,niti preci granicu bez preglada pasosa
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !01.12.2009. u 12:16 - pre 175 meseci
I ja prvi put cujem za to, harmonizacija viznog rezima nas ceka jednog dana ono ihahaj u buducnosti ako resimo (a reseni smo ) da udjemo u sengensku zonu, pre toga granice ka sengenu su kontrolisane i samim tim nema potrebe da srbija sprovodi sengensku viznu politiku u ime iste. Jednostavno nema ni logike u svemu tome.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !01.12.2009. u 12:52 - pre 175 meseci
Hrvati i Rusi su odavno međusobno ukinuli vize. I sad, zasad ne razmišljaju o uvođenju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !01.12.2009. u 13:08 - pre 175 meseci
Citat:
ventura
Jesu, ali jedna od stavki nedavno odmrznutog SSP je da prilagodimo vizni režim prema EU, što znači da moramo uvesti vize i Rusiji, a što znači da će i oni nama...


Vize se uvode Rusiji kada zelis da udjes u Sengen - tj. nekoliko godina pre. Bugarska, Slovacka i sl... su u isto vreme radile na pristupu i EU i Sengen zoni (naravno, ovo drugo traje vise) pa su u jednom momentu pre nekoliko godina morali da uvedu vize Rusima.

Srbija ce mozda moci da udje u Sengen, sta znam, neke 2020-te godine - sto znaci da nema potrebe uvoditi vize Rusima jos dosta godina.

A do tada moze lako da se desi da i Rusima ne trebaju vize za ulaz u sengensku zonu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tekilagerilla
student

Član broj: 242068
Poruke: 2
77.46.166.*



Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !02.12.2009. u 00:06 - pre 175 meseci
mos mislit'
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: EU ukinula vize za građane Srbije !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45841 | Odgovora: 205 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.