Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU ukinula vize za građane Srbije !

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: EU ukinula vize za građane Srbije !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45864 | Odgovora: 205 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 19:56 - pre 175 meseci
Da i ja sam se zacudio odakle toliko retardiranih ideja o nekakvom "laganju za vize" kad ono... :-)

Posto je sibicarski-praziluk-2-zuba-u-vilici lobi prso, i pored svih mogucih back-pedalling mera nisu uspeli da nekako odloze ukidanje viza, sada se mora preci na nazivanje toga prevarom ;-)

Kretenizam poslednje vrste - valjda misle da zaplase ljude idiotlukom, ali to ce tesko da ide cim prve mase pohrle i vrate se sa pricom kako nije bio nikakav problem preci granicu :-)

Mada ko zna, mozda je sledeci korak izmisljanje ribarskih prica o tome kako su nekog Srbu zatvorili u podrum i mucili strujom zato sto nije poneo dovoljno para... gadni ti Evropejci :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 19:57 - pre 175 meseci
Pa vlast je sama kriva za taj fallout, postoji nesto sto se strucno zove "managing expectations" i generalno je vlast opasno omanula na tom aspektu a na svoju stetu jer sad ta glupost preti da zaseni uspeh koji su napravili sa ukidanjem viza. Sve sto im kurir sad radi je posledica njihovog sopstvenog skupljanja politickih poena nemustim i netacnim izjavama.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 20:01 - pre 175 meseci
Hahaha al najjace je sto je meni kolega jutros poslao "upustvo nemacke ambasade" sa titlom poruke "zeznuli nas"

Kako se udbasko kurir djubre prenosi covece - ko BitTorrent seed jbt :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 20:20 - pre 175 meseci
Kurir je samo loš WC papir. Ko obraća pažnju na njihove tekstove, taj može i neku od bivših proročica da upita za mišljenje.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 20:26 - pre 175 meseci
Ma najgore je sto ce uspeti da nadju takav materijal. Ja sam ubedjen da ce biti dosta pokusaja prelaska na autobuskoj liniji ka rodbini, bez poziva, bez kartica (da me ukradu u belom svetu), bez garancija o preuzimanju troskova, znaci klot samo crveni pasos i 20 evra u kesu da se kupi neka kafa i sendvic usput. Pa kad ga vrate bice na sva usta "slagali nas za vize, izbacen iz autobusa, ne zna kako da se vrati kuci, morala porodica da ide po njega kolima do horgosa, itd itd" a ima ko ce to da procita i da svari ko istinu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 20:43 - pre 175 meseci
Citat:
etjen
Kurir je samo loš WC papir. Ko obraća pažnju na njihove tekstove, taj može i neku od bivših proročica da upita za mišljenje.


Kurir jeste WC papir, ali se "vesti" sa njega sire ko kuga - pazi kada je to jutros do mene stiglo preko N "hop-ova" iz Srbije pa do DE.

Posto sam vrlo upoznat sa granicnim rezimima, znao sam da je vest glupost, jer je to sasvim normalan granicni rezim koji vazi za sve - od Amerikanaca preko Japanaca pa sve do The Serbs, i pozivno pismo treba samo ako se vi sami ne izdrzavate...

Ali vecina ljudi u Srbiji, posle par decenija zatvorenosti, sigurno nema puno znanja o tome - i zaista moze da prodje ta teza "da ih je neko zeznuo" - pogotovu ako se doda ono sto mmix rece, da je Vlada Srbije lozila narod lovackim pricama koje nemaju bas puno veze sa mozgom

Ono tacno mozes da zamislis kako se udbasko djubre siri po kladionicama, kafanama, po kuhinjama u firmama uz kafu... "Kako su nas OPET za**bali ti Evropljani... vidi ovo sta Kurir kaze..."
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 21:15 - pre 175 meseci
pa pazi, neki će uvek nalaziti izgovore i verovati raznoraznim Kuririma i ostaće zatucani do kraja života, tu jednostavno nema leka.

A neko će lepo da sedne u auto/voz/autobus i da obiđe malo sveta i na kraju se vrati sa OK pričom koju će podeliti dalje i tako... Pametni će shvatiti, oni drugi neće, sve i da odu teleportom u sred Minhena
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 21:19 - pre 175 meseci
Citat:
vlada131
http://www.kurir-info.rs/

Naslov preko cele prve strane: SLAGALI SU NAS ZA VIZE!


Citat:
ali se vrlo lako može desiti da vas vrate nazad ukoliko nemate potrebnu dokumentaciju, dovoljno para ili zdravstveno osiguranje!


Sokantno! Nista na kako cemo - lako cemo, prevara cista.


Kakva je to grupa ljudi, covece.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 21:23 - pre 175 meseci
Znam ljude (u realnom životu) koji su protiv te Jevrope , barem se tako predstavljaju u diskusijama (čitaju Kurir - Pravdu itd ) i koji su pričali priče tipa kome trebaju te vize, nikad to neće da se ukine itd. Ali sad kad su čuli da su ukinute eno ih, čekaju u redu za pasoš :) Naravno ne planiraju da se tamo odsele ili nešto tako. Ali ljudi se jednostavno drugačije osećaju kada imaju pasoš i kada imaju mogućnost da ako im zatreba da iz bilo kog razloga odu negde to mogu da urade bez mnogo petljanja. To je dobro. Kuriru će se ovakav način izveštavanja obiti o glavu to je sasvim sigurno :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.44.*



+5251 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 21:43 - pre 175 meseci
Pa objektivno je vecina protiv evropske unije, samo se deklarisu drugacije, misleci da ce "vec nekoga da preveslaju".

Uglavnom su mamac "pare", "bolji zivot" i slicne price, kao da iza toga ne sledi red rad i disciplina, i to na mnoogo vecem nivou nego sto misle.

Nema prasica i rakijice..ali niko o tome ne razmislja, zvezda vodilja su "fondovi"...gomile para za klepanje.

Jako mali procenat bi se uopste snasao u principima rada i zivota EU, jedino sto je lako, to je da se gledaju pejzazi, i pazari poneka stvarcica.

Poz
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 21:49 - pre 175 meseci
Mislim da je objektivno većina za bolji životni standard. Bolji životni standard se ne postiže ako sediš zarobljen u četiri zida i mrziš čitav svet. Ljudi to znaju i shvataju.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !10.12.2009. u 08:23 - pre 175 meseci
Citat:
vladd: Pa objektivno je vecina protiv evropske unije, samo se deklarisu drugacije, misleci da ce "vec nekoga da preveslaju".
Uglavnom su mamac "pare", "bolji zivot" i slicne price, kao da iza toga ne sledi red rad i disciplina, i to na mnoogo vecem nivou nego sto misle.

Ima NAS (dakle i moja malenkost) koji i inače poštujem red i disciplinu a na rad sam navikao od malih nogu. A družim se uglavnom sa sličnima meni (razumljivo, zar ne ?) U tom krugu mojih prijatelja objektivo je većina ZA Evropsku Uniju.
Zapravo manje za Evropsku Uniju kao "super državu" a više za vladavinu prava, istinsku demokratiju, i realni savremeni kapitalistički sistem. Neka bude i kao Norveška, koja nije u Evropskoj Uniji, ili Švajcarska na primer. Zašto onda EU ? Zato što bi smo samo tako bili primorani i naterani da u mnogim sferama zavedmo red, sami sebi. Mislim: mi Srbi. Mada ni ostali balkanski narodi ne odskaču mnogo.


Citat:
vladd: Nema prasica i rakijice..ali niko o tome ne razmislja
Otkud ti to da nema prasića i rakijice ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !10.12.2009. u 09:16 - pre 175 meseci
Prisetimo se na primer pasoša.

Šta je bilo PRE :
- Pasoš sa imenom nepostojeće države ! (Ej !!!!)
- Tehnologija izrade stara oko 50 i više godina (E - he -hej !!!!)
- Izdavanje je bilo u jurisdikciji lokalnog šefa policijske stanice, što je rezultovalo ogromnim brojem fantomskih pasoša u korist kriminalaca, a i nemali broj fantomskih DIPLOMATSKIH pasoša u službi visokog kriminala.

Jasno je da sa nama, takvima, niko nije 'teo da se druži. Koja NORMALNA zemlja može da primi nekog sa TAKVIM pasošem ? Logično je da su stoga, uveli vizni režim koji je bio strožiji od režima izdavanja srpskih putnih isprava.

Na šta je Srbija bila primorana i naterana, u svoju sopstvenu korist:
- Da svojim građanima izdaje pasoše na kojima piše "SRBIJA" (Ej !!!!)
- Da svojim građanima izdaje pasoš na svom, ćiriličnom pismu (Ej !!!!) Naravno, i na jednom od svetskih jezima
- Da uvede savremenu tehnologiju izrade pasoša. (Da nam objasne da je Tito umro, a bogami i Krleža i Moše Pijade)
- Da centralizuje izdavanje pasoša, tako da se za svaki pojedini primerak zna i ko je izdao i ko ga je primio ! Jednoznačno i nedvosmisleno.

E, tek onda, neka NORMALNA zemlja ZNA ko se to pojavio na graničnom prelazu. A ako zna KO ulazi, onda viza i nije neophodna, jer nepoželjne može da vrati, još sa granice. A 99% ostalih - izvol'te !



Sam Bog zna do kad bi smo se mi zamajavali plavim Jugoslovenskim pasošima, da ovima nije prekipelo i dok se nisu ONI smorili redova pred svojim ambasadama i dok nisu rekli "Ej, Srbi, dosta je bilo. Smorili ste. Ajde da vam pokažemo kako se prave pasoši, kako se uručuju, kako se vodi policijska evidencija, i sve ostalo." Iskreno se nadam da će da nas nauče kako se vode i matične knjige državljana, rođenih, venčanih, umrlih ... I, najlepše molim da nas nauče kako se vodi katastar. Da nas primoraju i nateraju sve u našu sopstvenu korist.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 10.12.2009. u 10:28 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !10.12.2009. u 14:15 - pre 175 meseci
Citat:
Java Beograd: Otkud ti to da nema prasića i rakijice ?


Ma gde nema, ovi moji "nemci" se naselili u mesto sa 30% domacih gastosa, svapski farmeri valjaju prasice i samo broje pare Jednog su cak naucili kako da pece prasence sa hrskavu kozuricu pa covek kupio pecenjaru i susaru i pravi domace pecenje i dimljeno meso, neizostavan sastojak dobrog pasulja, a sve uredno i po propisima Rakija isto, pece se koliko hoces mada bez propisa, nemci je zovu cini mi se svarcbrener ili nesto slicno i peku je vala vise od nasih, jedino sto je iskljucivo za licnu upotrebu, tamo ne mozes od toga da napravis karijeru tj. da nalijes radzu u prljave flase i prodajes na pijaci pod brendom "zozovaca". Ima bre svega, ako nema srpskih radnji ima turskih radnji koje valjaju srpsku robu. Imas i plazma keks da kupis (mada se iz nekog razloga tamo zove Lane), ima zacin C, ima eurokrem, ima od skoro i domaca "brendirana" kafa (ako pored sve one nemacke kafe pozelis ukus domaceg mulja).
Mnogo ima predrasuda i podcenjivackih i preterivackih o tome ko su sta su i kako nas vide evropljani zato je i vazno da ljudi izadju i da vide, a i da budu vidjeni.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !10.12.2009. u 14:50 - pre 175 meseci
Sve je to lepo, al` ne sviđa mi se što i dalje ne mogu da sednem u auto, krenem u Grčku i biram gde ću da se zaustavim, da biram mesto, gajbu, cenu...mada mislim da će to na leto sve da padne u vodu i da će Grci da ignorišu traženje rezervacije i slične gluposti. Isto mislim da neće ni Mađari da traže, bolje im da nam prodaju opet tone salame i kačkavalja.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !10.12.2009. u 14:57 - pre 175 meseci
Ko kaze da ne mozes?

Operacija traje 3 minuta i ne kosta nista.

Odes na sajt nekog hostela, napravis rezervaciju, odstampas je i to je to. Posle samo odradis odjavu rezervacije.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !10.12.2009. u 15:23 - pre 175 meseci
Fama oko zabrane pečenja rakije i prasića pride, zapravo potiče od stroge regulative o prodaji alkohola i prehrambenih artikala. Dakle, ono što je strogo regulisano i rigorozno se kažnjava to je prodaja alkohola bez deklaracija, bez akciza i poreza i stavljanje u promet prehrambenih artikala bez deklaracije o ispravnosti i svega ostalog. Tj. nema prasića iz gepeka Lade, koji se prodaju u okolini pijace i nema rakije "šećeruše" na pijaci.

Za sebe i svoje potrebe - peci koliko ti duša ište. I rakije i prasića.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !10.12.2009. u 18:26 - pre 175 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Ko kaze da ne mozes?

Operacija traje 3 minuta i ne kosta nista.

Odes na sajt nekog hostela, napravis rezervaciju, odstampas je i to je to. Posle samo odradis odjavu rezervacije.

Da, to mi je palo na pamet u slučaju da je takav dokument validan na granici. Jedino mi smrdi odjava rezervacije, mogu da je provere sa granice.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !10.12.2009. u 18:32 - pre 175 meseci
A sta bi drugo bilo "validan dokument na granici" - da im gazda hotela posalje DNK? :-)

Kada bi granicna sluzba sengenskih zemalja proveravala svaki dokument, ne bi se moglo docekati da predjes granicu.

To se naravno ne desava - ako nemaju razloga da sumnjaju da ih lozis, pustice te bez problema.

Ako neko dodje u raspalom kecu kome 'fali pola auspuha i sa krilima razlicite boje, i taj neko im gurne pod nos nekakvu rezervaciju hotela koji kosta 200 EUR/noc i kaze da ide u turneju oko Evrope na 3 meseca, vrlo verovatno ce se jos malo pozabaviti proverama :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !10.12.2009. u 18:33 - pre 175 meseci
Mnogo paranoisete. Nikakve provere na granici i slicno nisu moguce sto se tice rezervacije hostela.... Ti na rezervaciji nemas u nekim slucajevima uopste telefon. Kako mislis da ce da provere? :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: EU ukinula vize za građane Srbije !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45864 | Odgovora: 205 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.