Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU ukinula vize za građane Srbije !

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: EU ukinula vize za građane Srbije !

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 45868 | Odgovora: 205 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !12.01.2010. u 09:07 - pre 174 meseci
Citat:
bttp
Nisam čuo da postoje "vize sa pozivom", niti da su potrebne. Ajde pozivno pismo i može da posluži, ali šta, prvo nigde ne piše koliko će neko da ostane negde, može da ostane 5 dana a može mesec dana. Zar je neophodno da ti znaš unapred koliko ćeš se negde zadržati ako ideš u privatnu posetu? Mogu ja da planiram da ostanem recimo 10 dana, i predomislim se pa ostanem 20. Jel to neki problem?


Pazi ovako, bttp - svaka turisticka viza C tipa za privatnu posetu zahteva garantno pismo.

Garantno pismo je legalno obavezujuci dokument kojim pozivac garantuje da ce snositi troskove gosta, i sklapa se obicno u opstini na kojoj boravi pozivac, gde se i arhivira za slucaj buduce upotrebe.

Sta je tu toliko cudno? Ako nemas svoje izvore prihoda a tvrdis da ce neko da te izdrzava u inostranstvu, neke zemlje jednostavno traze dodatne garancije za to - a pravna forma pozivnog pisma kao garancije za vizu je idealna za to, jer predstavlja legalno obavezujuci dokument.

Ja ne vidim ama bas nista cudno u tome. Svako moze da napise da ce Pera ili Zika da ga izdrzavaju - samo, ako se nesto desi, bez legalno obavezujuce garancije svako moze da se izvuce i kaze "a, ne... ja to ne placam"

Kapiras?

Citat:

Mogu ja da planiram da ostanem recimo 10 dana, i predomislim se pa ostanem 20. Jel to neki problem?


Nije, ako imas svoje izvore prihoda.

Ako nemas, neko mora da pre toga potpise da ce da te izdrzava na taj rok.

Zaposlis se, i onda nemas taj problem.

Diskriminacija? Jeste, ali za mnogo stvari si diskriminisan ako ne radis - ne mozes ni da uzmes kredit u banci, moras sam da placas zdravstveno osiguranje ako nisi socijalni slucaj, ne racunaju ti se godine za penziju ako sam ne uplacujes, itd... sta ces, mora da se radi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !12.01.2010. u 09:53 - pre 174 meseci
Možda bi ljudima bilo lakše da shvate 'vako:
EU je kao restoran koji na ulazu ima redare. Dakle, u principu, svako može da uđe, ali redari imaju pravo da ne puste u restoran likove za koje procene da će da prave njesra u restoranu, da neće imati da plati piće/has i slično.

Dakle, normalan čovek, normalnog izgleda, normalnih namera - uđe, jede, pije, plati i izađe.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !15.01.2010. u 09:09 - pre 173 meseci
Evo ovde sve lepo pise :
http://www.belgrad.diplo.de/Ve...eich__visa__allgemein__de.html


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !15.01.2010. u 10:23 - pre 173 meseci
Da.
Lepo piše. Ali tome treba dodati i preporuku donjeg citata:

Citat:
Java Beograd: Možda bi ljudima bilo lakše da shvate 'vako:
Dakle, normalan čovek, normalnog izgleda, normalnih namera...


Uz dodatak...kulturnog ponašanja, podrazumevajući poštovanje službenih lica, sa kojima tog momenta mora obaviti jedan formalno/službeni kontakt/razgovor.

Pojednostavljeno - mora se uskladiti "slika sa tonom" i traženim dokumentima

Čim nešto od tih elemenata nije u skladu, nastaje konfliktna situacija i naravno, po pravilu - neobjektivno prepričana priča u novinama.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 15.01.2010. u 12:55 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !15.01.2010. u 11:38 - pre 173 meseci
Uz jos jedan, mali dodatak.

Sluzbenici na carini imaju i pravo, i obavezu, kada procene, da zapocnu neku vrstu provokacije. Jednostavno da provere zatecenu "sliku i ton", da li su odrzivi.

Provokacija je normalna procedura takvih i slicnih sluzbenih lica, bez obzira na moguce "uvrede", pa se tako treba i odnositi prema istoj.

Jednostavno, sluzbenici su instruirani da vode situaciju od krajnje ljubaznosti do provokacije, i da se uvere u karakter licnosti.


Poz
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !15.01.2010. u 11:47 - pre 173 meseci
Ma dzabe prostaku preporuka da glumi finu i kulturnu osobu ako to nije .
Cim predje granicu , kad-tad ce biti "zaustavljan" , "proveravan" i novcano kaznjavan" zbog svojih manira .
A onda nazad kuci

Citat:
vladd: Uz jos jedan, mali dodatak.
Sluzbenici na carini imaju i pravo, i obavezu, kada procene, da zapocnu neku vrstu provokacije. Jednostavno da provere zatecenu "sliku i ton", da li su odrzivi.
Provokacija je normalna procedura takvih i slicnih sluzbenih lica, bez obzira na moguce "uvrede", pa se tako treba i odnositi prema istoj.
Jednostavno, sluzbenici su instruirani da vode situaciju od krajnje ljubaznosti do provokacije, i da se uvere u karakter licnosti.
Poz

Da , ovo je dobra preporuka za one koji su "plahovite" naravi

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

alfa2005

Član broj: 49335
Poruke: 13
*.w802.net.



Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !18.01.2010. u 21:13 - pre 173 meseci
Citam u novinama razne gluposti te treba ovo te ono za prelazak granice,sve su to gluposti od 19 decembra 2009 sam tri puta prelazio granicu na Horgosu,isao u Nemacku,Austriju a bas danas sam otisao do Segedina cisto iz radoznalosti i pazario par gluposti.Moram priznati da sam prilikom prvog prelaska pre nesto manje od mesec dana pribavio sve te gluposti (garantno pismo,medjunarodnju vozacku 2600 din,putno osiguranje na nedelju dana 900 din i noc pre prvog odlaska razmisljao sta cu reci cariniku ako me nesto pita).LJUDI NIKO ALI NIKO ME NISTA NIJE PITAO NITI TRAZIO NESTO VISE OD BIOMETRISKOG PASOSA ALI NISTA !!!
Samo treba biti normalan.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !19.01.2010. u 07:50 - pre 173 meseci
Citat:
vladd: Sluzbenici na carini imaju i pravo, i obavezu, kada procene, da zapocnu neku vrstu provokacije. Jednostavno da provere zatecenu "sliku i ton", da li su odrzivi.


Ruski granični organi (carina i policija) su imali sledeći metod: netremice gldaju u tebi celih 5 minuta. Bez grimase, bez pitanja, bez reči. Samo gleda i ćuti. I gleda, i gleda i gleda ....

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !19.01.2010. u 09:42 - pre 173 meseci
Citat:
alfa2005
Samo treba biti normalan.


Eh... "samo" :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !19.01.2010. u 10:16 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Eh... "samo" :)


To je bar nama lako.
Proglasimo njih za nenormalne što uvode/sprovode Propise van svake pameti...i eto nama sreće.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Cezar
Brcko

Član broj: 20132
Poruke: 91
*.teol.net.



Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !11.04.2010. u 10:40 - pre 171 meseci
Da ne otvaram novu temu, a moderatori nek' prebace ako misle da treba :)
Ovako:
Prije 20-ak dana sam podnio zahtjev za LK i pasos. Juce sam otisao da sve to preuzmem, kad ono...
Kaze teta u MUP-u "pasos je gotov, ali LK nismo uradili zato sto otisak prsta nije dobro ispao, pa ovi u BG nisu htjeli da je urade" Sistem prepoznao samo pola otiska i to ne samo meni, vec je bilo vise takvih situacija tog dana. E, sad... Da li je to do sistema ili do gospodje koja je uzela otiske, ne znam. Samo znam da nije do mene. OK... Ponovo mi uzela otiske, slikala me i rekla da dodjem po LK za 7 dana. Pitam je li pasos u redu. Kaze da je OK i da ga mogu odmah preuzeti.
Problem je u sljedecem:
Danas sam procitao da se u biometrijske cipove na novijim pasosima (izdatim zadnjih par mjeseci) unose i otisci prsta. Pa koji je onda otisak unesen u taj cip? Ovaj koji sam juce ostavio sigurno nije. Dakle, onaj stari, neuspjeli, polovicni...
Bojim se da mi to ne napravi problem kad pokusam da predjem granicu.
Ima li neko savjet?
Hvala

[Ovu poruku je menjao Cezar dana 11.04.2010. u 15:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !11.04.2010. u 12:37 - pre 171 meseci
Kakav cip u biometrijskom pasosu? Kako bi uopste ugurao plasticnu stranicu pasosa u citac kartica?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !11.04.2010. u 12:58 - pre 171 meseci
Ima čip, ali se radi o RFID.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !11.04.2010. u 14:18 - pre 171 meseci
rfid nema storage, samo identifikacioni broj, sto znaci da se eventualni upit sa granice salje drugim kanalom i ocitava trenutno stanje u bazi MUPa. Ja koliko znam pasos nema cip u smislu lokalnog skladistenja informacija.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Cezar
Brcko

Član broj: 20132
Poruke: 91
*.teol.net.



Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !11.04.2010. u 14:37 - pre 171 meseci
Evo sta me zbunilo
Citat:
Beograd -- MUP će prilagoditi sistem za izdavanje ličnih dokumenta drugoj generaciji biometrijskih pasoša sa čipom sa otiscima prstiju prema preporukama Evropske komisije.

Izvor
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !11.04.2010. u 15:38 - pre 171 meseci
Citat:
mmix: rfid nema storage, samo identifikacioni broj, sto znaci da se eventualni upit sa granice salje drugim kanalom i ocitava trenutno stanje u bazi MUPa. Ja koliko znam pasos nema cip u smislu lokalnog skladistenja informacija.


Slažem se sa eksternom proverom preko baze ali sam siguran da tu ima i memorija za sliku i ostale podatke, nije klasičan rfid. Verovatno isto kao i na ličnim kartama, samo što je eto očitavanje bežično.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !11.04.2010. u 15:40 - pre 171 meseci
Citat:
mmix: rfid nema storage, samo identifikacioni broj, sto znaci da se eventualni upit sa granice salje drugim kanalom i ocitava trenutno stanje u bazi MUPa. Ja koliko znam pasos nema cip u smislu lokalnog skladistenja informacija.

Naravno da RFID ima storage...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !11.04.2010. u 15:41 - pre 171 meseci
Cisto sumnjam da na ulazu u neku EU zemlju proveravaju fingerprint podatke u pasosu, bez obzira na to gde su skladisteni - mislim to bi zahtevalo i da ih porede sa otiscima coveka na licu mesta, sto bi produzilo proceduru provere i zahtevalo bi ugradnju skenera za otiske na svakom pultu.

To rade u USA, ali zato tamo svaki pult ima skener za otiske prstiju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !11.04.2010. u 17:34 - pre 171 meseci
Ma daj ventura, ocekujes da verujem da pasivni RFID koji je ugradjen u centar polikarbonatne kartice ima lokalni storage i drzi offline verziju biometrijskih podataka i ima data exchange protokol za ocitavanje istih. Daj neki link, al ne sa domacih news sajtova tipa daciceve izjave. Neki spec?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !12.04.2010. u 00:41 - pre 171 meseci
Citat:
mmix: Ma daj ventura, ocekujes da verujem da pasivni RFID koji je ugradjen u centar polikarbonatne kartice ima lokalni storage i drzi offline verziju biometrijskih podataka i ima data exchange protokol za ocitavanje istih. Daj neki link, al ne sa domacih news sajtova tipa daciceve izjave. Neki spec?

Koliko znam RFID-ovi nove generacije sadrze digitalnu sliku, tj template iste. Nas pasos ne sadrzi otiske prstiju kao ni vecina pasosa, ali je u planu da svi EU pasosi sadrze dva otiska prstiju u buducnosti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: EU ukinula vize za građane Srbije !

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 45868 | Odgovora: 205 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.