Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU ukinula vize za građane Srbije !

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: EU ukinula vize za građane Srbije !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45851 | Odgovora: 205 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

carrier
mehanicar

Član broj: 242758
Poruke: 1
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !07.12.2009. u 15:17 - pre 175 meseci
Nikakvu korist obican smrtnik nema od svega ovog, ljudi ovo je balkan i nikad,nikad,nikad ovo nece biti evropa.Ne cekaju nas oni rasirenih ruku vec prosiruju svoja trzista, a ni tamo za pridoslice vise ne cvetaju ruze
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !07.12.2009. u 18:53 - pre 175 meseci
^^??
pa kako nema?
ima trosak manje ako zeli da ide u zonu sengena - vizu ne placa,prevoz do ambasade,pice/klopu dok ceka/vozi se do ambasade[konzulata] i ostale troskove vezane za to
 
Odgovor na temu

carrier
mehanicar

Član broj: 242758
Poruke: 1
91.150.77.*



Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !07.12.2009. u 21:49 - pre 175 meseci
Slazem se sa tim, ostane koji dinar ali malo je onih koji putuju iz zadovoljstva a taj dinar njima ne znaci bas mnogo. Vize vezane za posao placao je gazda, tako da je njemu manji trosak. Sad kad smo ,,SLOBODNI,,i mozemo da putujemo,mi smo iscrpljeni vec duzi niz godina i nemamo bas mnogo sredstava za neka putovanja, osim tu do Madjarske i to da donesemo nesto da otplatimo put.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !07.12.2009. u 22:16 - pre 175 meseci
pa ne slazem se,znam dosta ljudi koji su isli npr u grcku na letovanje...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !07.12.2009. u 22:24 - pre 175 meseci
za ovu vest je zaista glupo reći da je loša ili nebitna. Ovo je najbolja vest od kad su nam uveli vize i to je fakat!

Svaka druga priča je čisto spinovanje.

A sad, da li su za to zaslužni ovi ili oni, da li je to moglo ranije ili nije, to je druga stvar. Vest je odlična i treba se radovati.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
82.212.51.*



+586 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !07.12.2009. u 22:53 - pre 175 meseci
Citat:
carrier: Nikakvu korist obican smrtnik nema od svega ovog, ljudi ovo je balkan i nikad,nikad,nikad ovo nece biti evropa.Ne cekaju nas oni rasirenih ruku vec prosiruju svoja trzista, a ni tamo za pridoslice vise ne cvetaju ruze


To jeste sustina EU - zajednicko trziste, a ne usrecivanje ex komunistickih zemalja ;)

Inace, Srbiju niko ne tera u EU da ide dok nije ekonomski spremna. Zbog toga se i radi studija izvodljivosti kad bi i sta bi moglo.
A sad sto neko hoce da sad preda kandidaturu taman pred izbore da bi pokupio glasova na tom populistickom potezu - to je nesto drugo.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
93.231.148.*



+7177 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !07.12.2009. u 23:01 - pre 175 meseci
Citat:
carrier
Slazem se sa tim, ostane koji dinar ali malo je onih koji putuju iz zadovoljstva a taj dinar njima ne znaci bas mnogo. Vize vezane za posao placao je gazda, tako da je njemu manji trosak.


Zaboravljas VREME - vreme potrebno da se:

a) Pripreme dokumenti
b) Dodje do ambasade
c) Ceka prijem u ambasadi
d) Ceka realizovanje vize

Svako ko je zaposlen zna da vrednuje vreme - nije bas jednostavno odvojiti vreme za idenje do nekakve ambasade, pogotovu ako ne zivis u gradu gde je ista + cekanje za vizu takodje komplikuje aranziranje putovanja.

Prema tome, potpuno je nepotrebno nazivati ovu meru "nebitnom" - daleko je ona od nebitne, pa makar i za 10% stanovnistva - tih 10% ce sigurno biti jako zadovoljno sa ovom merom.

I, uzgred, ima ne tako malo mladih ljudi, profesionalaca - u IT-u, ekonomiji, advokaturi, itd... koji imaju dovoljno sredstava za letovanje i zimovanje - tim ljudima ovo i te kako znaci jer ne moraju da se lomataju i cekaju red za turisticku vizu.

Takodje, ovo ce dovesti i neke low-cost avio kompanije, cime se povecava mogucnost izbora ljudima da putuju.

Sve u svemu, jedna od boljih stvari koje su se desile Srbiji u poslednjih 10-tak godina.

Ako ti licno nemas nista od nje, OK - ali budi siguran da ima bar nekoliko stotina hiljada ljudi kojima ovo i te kako znaci.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.44.*



+5251 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !07.12.2009. u 23:55 - pre 175 meseci
Vest o ukidanju viza je dobra, i SSP je takodje doba vest, samo, ko izadje poslednji, neka ugasi svetlo

Poz
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.178.*



+21 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !08.12.2009. u 00:50 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zaboravljas VREME - vreme potrebno da se:

a) Pripreme dokumenti
b) Dodje do ambasade
c) Ceka prijem u ambasadi
d) Ceka realizovanje vize
...

Uff sve to je bilo toliko ponižavajuće!
Pre par godina, kada mi je ćerka još bila maloletna, prošao sam kroz kompletan "drill" vadeći vizu za nju u ambasadi Švajcarske.
Tada sam morao da odlazim ukupno četiri puta u Bg, daju mi onaj "logoraški broj" i onda čekam na ulici u redu ograđen lancima (dva puta po kiši) - sve baš kao u konzlageru!!!
Posle toga sam u besu zafrljačio negde vlastiti pasoš i ne znam ni danas gde mi je!
U sretna vremena sam obišao skoro celu Evropu (veći deo, još kao klinac auto-stopom), a bilo je godina kada sam i po 4 puta tokom godine odlazio u London jeftinim čarter letovima "Jugotursa".
Sada više ne mogu da priuštim ni odlazak u Bg, tako da mi ni pasoš ni "bela lista" ama baš ništa ne znače.

Ali značiće, nadam se, konačno našoj deci...

PS
Što se "gašenja svetla" tiče, nema ovde već 20-ak godina šta da se ugasi, jer je svetlo nestalo još tamo krajem osamdesetih... ostale samo još neke lelujave žiške u mrklom mraku
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !08.12.2009. u 14:09 - pre 175 meseci
Evo šta će konkretno trebati od papira za ulazak u Nemačku od 19.12. (uz biometrijski pasoš, naravno)

Citat:
Šta se na zahtev graničnih službi mora predočiti na granici prilikom bezviznog ulaska u šengenski prostor?

Prilikom bezviznog ulaska u šengenski prostor morate biti u stanju da na zahtev graničnih službi predočite dokaze o finansiranju boravka i troškovima putovanja, kao i o svrsi putovanja.

To mogu npr. biti sledeći dokumenti:

za dokazivanje svrhe putovanja:


turizam: rezervacija hotela, putovanja ili turističkog aranžmana

poslovno putovanje: povrda firme sa sedištem u Nemačkoj, poziv na kongres,

seminar ili sastanak sa poslovnim partnerima

privatno putovanje: pozivnica prijatelja/rođaka

drugo putovanje: potvrda o kursu jezika, potvrda škole ili drugih organizacija

za dokazivanje finansiranja putovanja:

1) gotovina u iznosu od 45,00 EUR po danu boravka

ili

putnički čekovi

ili

izjava o preuzimanju obaveza (Verpflichtungserklärung) - tzv. "garantno pismo"

Izjavu o preuzimanju obaveza (Verpflichtungserklärung) prema § 66. do 68. Zakona o boravku stranaca (AufenthG) - tzv. "garantno pismo" – osoba sa prebivalištem u Nemačkoj koja Vas poziva može da izvadi samo u nemačkim uredima za strance. Morate biti u stanju da je prilikom ulaska u šengenski prostor predočite u originalu.

2) putničko zdravstveno osiguranje (koje ima minimalno pokriće od 30.000 EUR i važi u svim šengenskim zemljama)

3) povratna avionska karta (u skladu sa gore navedenim rokom od 90 dana)

4) važeći pasoš (mora da važi još 3 meseca u trenutku napuštanja šengenskog prostora)

Sve navedene dokaze treba na zahtev predočiti prilikom ulaska na teritoriju država-članica Konvencije o sprovođenju Šengenskog sprazuma (tj. na tzv. spoljnoj granici šengenskog prostora). Ukazujemo na to da strancu na granici može biti uskraćen ulazak na teritoriju šengenskih zemalja, ako on ne raspolaže potrebnim finansijskim sredstvima, odnosno ako ne može da na legalan način stekne sredstva koja su potrebna za njegov boravak, ili ako ne može da dokaže (npr. avionskim kartom) da će se vratiti u zemlju porekla, odnosno u treću zemlju za koju ima dozvolu za boravak i u koju se na osnovu te dozvole može vratiti. Stranac može biti vraćen sa granice i u slučaju da ne može predočiti dokumenta koja dokazuju svrhu i okolnosti njegovog boravka u šengenskom prostoru.

Bezvizni boravak u šengenskom prostoru je moguć max. 90 dana u polugodištu, pri čemu rok teče od datuma prvog ulaska u šengenski prostor.


http://www.belgrad.diplo.de/Ve...eich__visa__allgemein__de.html
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !08.12.2009. u 14:23 - pre 175 meseci
A ako ides kolima? Opet avionska karta?

ovo mora da su nasi iz ambasade kucali, nemci su nekako mnogo pedantniji za detalje od ovoga...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !08.12.2009. u 14:32 - pre 175 meseci
Citat:


privatno putovanje: pozivnica prijatelja/rođaka


u kom obliku?
"ja,rodjo perin,imenom pero peric,pozivam peru da mi dodje u goste na tacno 3 dana i ni dan vise"?

Citat:

ili sastanak sa poslovnim partnerima


je l i za poslovni sastanak treba pozivnica?

Citat:
(mora da važi još 3 meseca u trenutku napuštanja šengenskog prostora)


moze neko da objasni zbog cega ovo?

i naravno ono sto je i mmix primetio,sta ako ne dolazis avionom,ili ovaj spisak vazi samo za avio transport? [a u stvari,postoje uopste granice izmedju nemacke i bilo koje susedne drzave,sa sve granicarima? ili samo tabla da ulazis u nemacku?]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !08.12.2009. u 17:18 - pre 175 meseci
Provera se vrsi na ulazu sengen, dakle za nas madjarska ili slovenija kolima ili aerodrom u EU na koji sletis ako ides avionom. Ako prodjes kolima horgos do izlaska te niko nista nece vise pitati.

Ja se iskreno nadam da nece bas biti izivljavanja na granici sa ovim pravilima jerbo ce onda biti problema kako logistickih tako i u glavama lokalnog zivlja ovde.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !08.12.2009. u 21:04 - pre 175 meseci
^^da,tako sam i ja mislio

ali to onda nikakve veze nema s nemackom,jer nemacki carinici samo mogu na aerodromima da proveravaju ta "stanja",tako da je potpuno ispravan deo vezan za avione
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !08.12.2009. u 22:36 - pre 175 meseci
Na granici mogu da pokažem pasoš, karticu, karticu zdravstvenog i bude li mi neko opet tražio neki papir zgaziću im kućicu kolima :)

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !08.12.2009. u 23:02 - pre 175 meseci
Citat:
Horvat: ali to onda nikakve veze nema s nemackom,jer nemacki carinici samo mogu na aerodromima da proveravaju ta "stanja",tako da je potpuno ispravan deo vezan za avione


Zato ja kazem da je to preveo i prekucao neko nas i izvukao ono najcrnje da te obeshrabri odmah
Cela osnova funkcionisanja sengena je da SVE zemlje imaju identicnu viznu politiku, tako da je nevazno koja zemlja te kontrolise i kako ulazis, po pravilu bi morao da ispunis iste uslove svuda. Zato kad te jedan primi na teritoriju racuna se da si ispunio uslove i za sve ostale i zato unutar sengena na granicama ima samo tabli sa dobrodoslicom. Sad kad je to receno javna je tajna da nas neki lakse vare a neki teze, a to je nazalost nevezano za pravila vec za to koliko je imigracioni sluzbenik nadrkan generalno klbinovano sa nadrkanoscu na nas Tako da moze lako da se desi da jednostavnije dodjes kolima do nemacke preko madjarske ako nas madjari pustaju zbog segedinskog sopinga nego je doci avionom u nemacku gde naletis na pedantnog nemackog sluzbenika kojem moras da pokazes 45e po glavi dnevno u kesu. Iz tih rzloga moze lako da se desi da i avion iz budimpete za nemacku bude bolje varijanta od leta iz beograda, za onaj prvi si vec prosao barijeru i izlazis sa aerodroma kao da je lokalni let.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !08.12.2009. u 23:33 - pre 175 meseci
Moze te pitati carinik za taj novac, ali su sanse male da ce ti zavirivati u novcanik. A i ako se desi da nemas dovoljno u kesu koliko bi kao trebalo, ne verujem da ce te vratiti nazad.

Bar je tako bilo u mom sucaju ;)


To se vise odnosi na ljude koje je svako video ako je bar jednom stajao ispred nemacke ambasade, koji idu kod brata 3 meseca turisticki u Frankfurt u posetu sa 200 ojra u dzepu - da se odmore malo ;)
Sanse da ce dobiti vizu su male, ali desi se.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !08.12.2009. u 23:43 - pre 175 meseci
Carinici ne pregledaju novcanike - vec samo prtljag. O dozvoli ulaza se brine policija :-)

A panduracija svuda ima sac metodu - sistem ne bi funkcionisao kada bi svakog "istresali iz gaca" i trazili da prebrojava pare.

Pitaju gde idete, zasto idete, mozda da li imate rezervacije za hotel - eventualno da ih pokazete, mada ako im nista nije sumnjivo obicno moze da prodje i prica da cete uzeti hotel po dolasku u mesto gde hocete da budete.

Ako imaju razloga da sumnjaju da imate dovoljno love - mogu da pitaju, a tu obicno i kreditna kartica resava posao.

Ti likovi imaju trening - imaju neke svoje metode za procenu da li osoba laze / krije nesto - ne kazem da su te metode uspesne (na kraju krajeva, 9/11 pokazuje da nisu) ali sluze da obezbede dovoljno brz protok ljudi uz neki dovoljan nivo sigurnosti.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 01:06 - pre 175 meseci
Naravno, u čemu je onda poenta slobodnog kretanja? Ako ću prikupljati sve te papire, neću ni ići (turistički). Hoću da sednem u kola i da ne znam gde idem, i koliko ostajem. A to sa novac/dan postoji skoro u svakoj zemlji, ne samo u Šengenu, i retko gde se striktno gleda.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: EU ukinula vize za građane Srbije !09.12.2009. u 01:12 - pre 175 meseci
Citat:
Ti likovi imaju trening - imaju neke svoje metode za procenu da li osoba laze / krije nesto - ne kazem da su te metode uspesne (na kraju krajeva, 9/11 pokazuje da nisu) ali sluze da obezbede dovoljno brz protok ljudi uz neki dovoljan nivo sigurnosti.


Nešto kao zapadne komšije?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: EU ukinula vize za građane Srbije !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45851 | Odgovora: 205 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.