Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija dobija nuklearku?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija dobija nuklearku?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17525 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?05.12.2009. u 17:10 - pre 175 meseci
Citat:
BBS
Jesi li nekad gledao (tv snimak, dokumantarac) zamenu turbine? Znas li koliko je ozracena?


Turbine na KOJEM tipu NE? To je kljucan podatak koji je neophodan za diskutovanje o ovoj tvrdnji.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?05.12.2009. u 17:39 - pre 175 meseci
Citat:
BBS: Od lazi opasnije je samo poluistina nestrucnih ljudi a koji sebe smatraju strucnjacima.


Slazem se, nalazost meni se cini da si ti u toj ulozi.

Prvo je bio turn-severin, pa sad kad smo utvrdili da nije, onda je Kozloduj? Istina, kozloduj je bio klasifikovan kao opasna elektrana (operativna rec BIO) do 1.1.2007 kad ih je EU naterala da ugase VVER-420 reaktore i pored implementiranih promena ali to nije imalo nikakve veze sa bilo kakvim ispustanjem kontaminanata vec sa post-chernobilskim revizijama projekata elektrana. Tvoje pominjanje te elektrane u kontekstu djerdapskih gajgera medjutim samo pozicionira tebe kao protagonistu sopstvene kritike. Vidis, kozloduj je NIZVODNO od djerdapa i osim ako ne pruzis neku validnu argumentaciju po kojoj su ti navodno ispusteni radioaktivni izotopi isplivali 160km uzvodno u prkos recnoj struji sve do djerdapa 2 i uspeli se uz propelerski stub jednostavno nemam izbora nego da ponovo zakljucim da si lupio zestoko.

Ja sam siguran da ti duboko verujes u to sto pricas, ali nazalost to nije tacno i mislim da svojoj strani u debati cinis vise stete nego koristi. Sorry.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?06.12.2009. u 16:13 - pre 175 meseci
Evo, posto ja mnogo pricam o tome a nemam nijedan postdoktorat iz fizike (sram me bilo sarlatansku) ima ko prica istu pricu a ima doktorat:

Organizator: SRPSKA AKADEMIJA NAUKA I UMETNOSTI

Prof. dr Jasmina Vujić
dekan Fakulteta za nuklearnu tehniku Kalifornijskog univerziteta i direktor novoosnovanog Centra za nuklearna istraživanja Berkli

Predavanje
RENESANSA NUKLEARNE ENERGETIKE U SVETU I MOGUĆNOSTI REGIONALNE ENERGETSKE SARADNjE NA BALKANU

Svečana sala Akademije
Sreda 23. decembar 2009. u 12:00 časova.


Pa koga ne mrzi nek odslusa predavanje...


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija dobija nuklearku?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17525 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.