Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija dobija nuklearku?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija dobija nuklearku?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17392 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 18:07 - pre 174 meseci
Srbija dobija nuklearku?

Nece valjda? Zar braca Rusi...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 18:30 - pre 174 meseci
Kamo srece da je izgradimo... ali nismo mi za to, mi smo za uzimnje kredita i energetsku zavisnost.
Sve najmocnije/najrazvijenije zemlje koriste nuklearnu energiju, nas bi verovatno pokrila jedna takva centrala + ono sto imamo od hidro centrala.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.44.*



+5251 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 18:48 - pre 174 meseci
Daj boze da je izgradimo.

I to neku u paketu, da se sklepa za par meseci.

Ako je vec bio donesen, los, zakon o zabrani gradnje nuklearki, zbog ostre borbe nuklearnog lobija, vreme je da se ukine.

Lazarevac i Obrenovac su se spojili sa jalovinom, Kolubara je unistena, postala je slivnik, ako se nastavi koriscenje "ciste" termoelektrane koja trosi blato lazarevackih rudnika, bice unisteno 10% Srbije. Sada je unisteno 3%, nepogodno za zivot, mesecevo tlo, a jos 2%, u okolini je nezdravo za zivot.

Poz
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 18:56 - pre 174 meseci
Slazem se sa a1200 i vladd-om - bilo bi dobro izgraditi nuklearku.

Medjutim, ne treba zaboraviti da je i uranijum ruda koja nestaje - postoje predvidjanja da uranijum moze nestati i brze od fosilnih goriva.

Takodje treba biti jako dobar u pregovorima - nuklearne elektrane su jako skupa rabota, pogotovu onaj deo POSLE gasenja iste, kao i skladistenje svog djubreta - treba biti pametan, kao sto rekoh, i nabaciti najbolje uslove.

A tu je upravo "kvaka 22" oko koje bih se brinuo - srpske tzv. "Vlade" nisu u stanju da sagrade 100 km auto puta kako treba, tako da je upitno koliko su pametni da sklope dobar energetski dil. Tu ne racunam iskustvo u pravljenju tzv. "posrednika" i kupovini energije od njih po naduvanim cenama.... to je burazer-ekonomija, a ne relevantno iskustvo.

Sto se "Rusi vs. ne-Rusi" price tice - i Rusi i ostali koji nude su sasvim u stanju da izgrade modernu nuklearnu elektranu... stvar je jedino udilovati se tako da se najbolje prodje.

Takodje, nuklearka moze biti samo deo sire energetske strategije zemlje... ne treba stvari tako ad-hoc graditi vec treba temeljno utvrditi strategiju za buducih nekoliko decenija koja ukljucuje vise vidova izvora energija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 19:03 - pre 174 meseci
Vidim da se svi slazete da treba da se izgradi. Ne poricem ja to, koliko znam i FR ima nuklearke, pa nisu crkli.

Mene brine upravo ovo:
Citat:
Ivan Dimkovic
A tu je upravo "kvaka 22" oko koje bih se brinuo - srpske tzv. "Vlade" nisu u stanju da sagrade 100 km auto puta kako treba, tako da je upitno koliko su pametni da sklope dobar energetski dil. Tu ne racunam iskustvo u pravljenju tzv. "posrednika" i kupovini energije od njih po naduvanim cenama.... to je burazer-ekonomija, a ne relevantno iskustvo.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
109.93.44.*



+184 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 19:11 - pre 174 meseci
Sklepacemo mi sa njima takav ugovor da ce nas gradnja i prvih recomo 20 godina koriscenja izaci jeftinije nego njih, ali za uzvrat ce oni kod nas da skladiste svoja nuklearna g****. Jescemo mi radioaktivni krompir. http://www.youtube.com/watch?v=diq4U-V7JkY
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 19:54 - pre 174 meseci
Podilazi me blaga jeza od same pomisli kada cujem da u istoj recenici neko spomene Srbiju i nuklearke
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

NeZtOc

Član broj: 226379
Poruke: 18
93.87.157.*



+1 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 20:14 - pre 174 meseci
Ma... Modernu nuklearku ne bi pravili Srbi u Srbiji, modernu nuklearku opsluzuje 5-6 ljudi. Mozemo da se isprsimo za 5-6 japanca, nije veliki trosak.

 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 20:31 - pre 174 meseci
Citat:
Modernu nuklearku ne bi pravili Srbi u Srbiji, modernu nuklearku opsluzuje 5-6 ljudi. Mozemo da se isprsimo za 5-6 japanca, nije veliki trosak.

Mislim da bi, za pocetak, trebalo zabraniti pristup "ekspertima" iz Vince kao i celokupnoj politickoj garnituri... tu bi se eliminislo barem 70% eventualnih problema
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
93.86.46.*



+132 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 21:18 - pre 174 meseci
Citat:
Mislim da bi, za pocetak, trebalo zabraniti pristup "ekspertima" iz Vince kao i celokupnoj politickoj garnituri... tu bi se eliminislo barem 70% eventualnih problema :)

haha. E a stvarno, Srbi ne znaju ni Yugo posteno da sastave,a kamoli nesto slozenije, mozda da ulete neki strendzeri da rade. Onda bi bilo OK.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 21:26 - pre 174 meseci
Hahahah zamislite taj rad - "srpska nuklearka" - ogradjen prostor u kome je zabranjen pristup bilo kome osim radnicima Japancima :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 22:15 - pre 174 meseci
Pa sta, globalizacija bato.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?30.11.2009. u 22:29 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hahahah zamislite taj rad - "srpska nuklearka" - ogradjen prostor u kome je zabranjen pristup bilo kome osim radnicima Japancima


Samo ti zezaj! Ali jedino bih tad imala poverenja u nuklearke na teritoriji Srbije.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?01.12.2009. u 02:34 - pre 174 meseci
Jedan od komentara citalaca Blica:

Citat:
Moze, ali da sediste srpske vlade i zgrada ruske ambasade budu neposredno uz reaktor.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?01.12.2009. u 03:28 - pre 174 meseci
Citat:
Sklepacemo mi sa njima takav ugovor da ce nas gradnja i prvih recomo 20 godina koriscenja izaci jeftinije nego njih, ali za uzvrat ce oni kod nas da skladiste svoja nuklearna g****. Jescemo mi radioaktivni krompir.

Nešto mi govori da ćemo uvoziti nuklearno gorivo, a isto (u potrošenom stadijumu) vraćati pošiljaocu, imajući u vidu da nemamo adekvatne prostorije za skladištenje istih.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?01.12.2009. u 19:10 - pre 174 meseci
Citat:
maliradojca: haha. E a stvarno, Srbi ne znaju ni Yugo posteno da sastave,a kamoli nesto slozenije, mozda da ulete neki strendzeri da rade. Onda bi bilo OK.


Da su Srbi uvek tako neozbiljni kako sami vole da pričaju sa Jatom bi dnevno ginulo 1000 ljudi. Kada su ozbiljne stvari u pitanju, umemo i dobro radimo.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.44.*



+5251 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?01.12.2009. u 19:27 - pre 174 meseci
Citat:
EmilijaV: Samo ti zezaj! Ali jedino bih tad imala poverenja u nuklearke na teritoriji Srbije.


Pa nemoj bas tako. Nismo mi bas toliko veci prasici od Rumunije ili Bugarske. Pa funkcionise proizvodnja struje.

U sustini je bitno da pravimo energiju, da ne unistavamo okolinu. Nuklearka je ipak nemerljivo cistija energija nego lozionice, a ne pravi jezera od reka, ne potapa zdravu zemlju.

A zatupasta kmecanja citaoca novina(to je valjda jedina literatura koju citaju), nisu povod ni za salu. Priglupa briga na agresivnom nivou.

Pa sva sile cepaju struju iz nuklearki, a mi valjda treba da budemo nacionalni park...da ne radimo nista, ne proizvodimo nista, ..od cega da zivimo..od ljubavi

Ili od izvoza pokvarenih politicara...to bi bio posao veka.

Poz
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?01.12.2009. u 23:36 - pre 174 meseci
@vladd

Ma skroz si ti u pravu kad bi u ovoj zemlji svako radio svoj posao. Ne sumnjam da bi se naslo strucnjaka, nisu valjda svi strucnjaci tih profila zbrisali napolje.

Nego se ja plasim one nase uobicajene varijante u posednje vreme - postave za direktora nekog istoricara umetnosti, u za njegovog pomocnika jednog (u svim postavama neizbeznog) pravnika, a za savetnika podsekretara dodje sociolog, jer je upravljanje nuklearkom pripalo toj i toj partiji, a to je njihov kadar i nema niko da se buni. I onda oni pozaposljavaju rodbinu i kumove, pa onda bude...

Pa zamisli samo da nuklearka zapadne u ruke Velji Ilicu...
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?01.12.2009. u 23:42 - pre 174 meseci
Samo da podržim ideju o nuklearki. Ovo je jedina dobra vest koja je došla iz Rusije.

I loše je ovo što je sve veća nestašica uranijuma.


http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.44.*



+5251 Profil

icon Re: Srbija dobija nuklearku?01.12.2009. u 23:53 - pre 174 meseci
Citat:
EmilijaV: @vladd

Ma skroz si ti u pravu kad bi u ovoj zemlji svako radio svoj posao. Ne sumnjam da bi se naslo strucnjaka, nisu valjda svi strucnjaci tih profila zbrisali napolje.

Nego se ja plasim one nase uobicajene varijante u posednje vreme - postave za direktora nekog istoricara umetnosti, u za njegovog pomocnika jednog (u svim postavama neizbeznog) pravnika, a za savetnika podsekretara dodje sociolog, jer je upravljanje nuklearkom pripalo toj i toj partiji, a to je njihov kadar i nema niko da se buni. I onda oni pozaposljavaju rodbinu i kumove, pa onda bude...

Pa zamisli samo da nuklearka zapadne u ruke Velji Ilicu...


Tja.

Nekada je bilo strucnjaka i experata, i to ozbiljnih. Gradilo se Krsko, radila Vinca...bilo neko vreme kada je znanje i sposobnost imalo cenu.

Nije fer samo spomenuti Velju, svi su taman iste dijabole. Moze da se zakine na betonu, na oplati, na tenderu...

Medjutim mislim da se ozbiljne zemlje, u koje naravno smatram i Rusiju, ne zavitlavaju sa sibicarima na ozbiljnom poslu.

Nije da ih nemaju, nego im je to zabranjena zona.

Zato mislim da ce se sibicari okrenuti na tako im slatku prodaju struje, em ih ne boli glava od strucnosti, em su uvezbani u aktivnosti "marka za marku".

U sustini, i pored sibicara, bice solidan plus za drzavu. Ne tri ili cetiri plusa, da su normalni, ali i jedan je vajdica

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija dobija nuklearku?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17392 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.