Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravna drzava i postena policija

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravna drzava i postena policija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8623 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.167.*



+3 Profil

icon Pravna drzava i postena policija03.01.2010. u 11:59 - pre 174 meseci
Nesto mi nije jasno ...

09.11.2008 uhvati me radar u drugoj opstini da sam prekoracio 5km/h u naseljenom mestu (na izlazu al ajd) kretali se u koloni i eto ja mu se u sredini svideo (Zato sto sam mlad)
I posle prepirke sa policijom i njihovog trazenja mita naravno ..ja nisam hteo da im dam novce (mada ni nisam imao kod sebe) i oni mi napisu prijavu.... stizali mi pozivi na sud ali niko od mojih ukucana nije ih primio...
Znaci zvanicno nisam obavesten da me sud trazi...i malo pre dodju sa nalogom da me hapse zbog ne odazivanja na sud....
Meni nisu jasne dve stvari...zar prekrajni slucaj ne zastareva posle godinu dana i dal imaju oni pravo da hapse nekog ko nije informisan da ga trazio sud?


Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-3.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija03.01.2010. u 12:38 - pre 174 meseci
Zastareva posle 2 godine, ako nešto nije izmenjeno u zakonu u poslednjih godinu dana. Mogu da te pokupe, jer je odbijan prijem poziva.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.167.*



+3 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija03.01.2010. u 12:42 - pre 174 meseci
aha to me interesovalo..hvala....
btw kako moze biti odbijanje poziva kad nisam kuci? da kuca primi umesto mene? :)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija03.01.2010. u 12:50 - pre 174 meseci
Citat:
dal imaju oni pravo da hapse nekog ko nije informisan da ga trazio sud?


Ti si na adresu dobio pismeni poziv, to sto "niko nije primio" ne verujem da moze biti opravdanje.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.167.*



+3 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija03.01.2010. u 13:33 - pre 174 meseci
nisam dobio pismeno .... znaci ostalo je kod postara....
ja to nisam citao....

ako ne vazi to onda sto se trazi potpis? meni samo to nije jasno...onda bi mogli u sanduce da ubace i kazu primio si ...ne bi trazili potpis ... ;)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija03.01.2010. u 13:35 - pre 174 meseci
Imaju pravo da te privedu na suđenje. Šta si mislio, da će da te mole da dođeš?

Ne volim kad se ovako piše, kao ti se bezgrešan, nevin vozač koji je"ničim izazvano" došao na udar korumpirane i zle države.

Kao kretao si se u koloni i svi su vozili brzo a baš je tebe zaustavio, i svi ste baš vozili 5km/h brže od dozvoljenog, i otvoreno su ti tražili mito a ti si kao pošten pa im ni u ludilu ne bi dao (jes da nisi ni imao pare al nema veze), i posle su još došli da te hapse iako ti ni kriv ni dužan nisi ni znao da to tako može i blabla.

Kako su ti oni tačno tražili mito? Šta, rekli su ti daj nam 2000 din da te pustimo bez kazne? Moguće je ali sumnjam, obično ti ponude da platiš najjeftiniju mandatnu kaznu, tipa za nevezivanje pojasa ili tako nešto.

Meni je jednom u životu saobraćajni policajac otvoreno tražio mito, i ja sam mu platio jer mi je to bilo najlakše. Ali to je bilo za komplikovan prekršaj, vozio sam auto na strane tablice, pa je mogao i da mi ga oduzme da je baš hteo. Tražio mi je 2500 din a ja sam mu dao 2000. Čak je išao samnom do obližnje menjačnice jer nisam imao sitno (sve vreme držeći moja dokumenta u ruci :). Dao sam mu 2000, on mi je vratio dokumenta. To je bilo pre malo više od 2 godine.

Pre neki dan me je saobraćajac pustio iako sam napravio prekršaj. Kod tramvajskog mosta na prilazu sa nbg strane ima deo kod tramvajske stanice gde je zabranjen saobraćaj za vozila u dužino od 100-nak metara, te se to nešto zaobilazi pa se izađe iza te stanice na isti put. E ja sam "pametan" videvši da nema gužve i ne znajući kako se to tamo zaobilazi jer nisam dugo tuda prolazio, jednostavno prošao tih 50ak metara uprkos znaku izričite zabrane.

Naravno, 100m dalje me je zaustavila patrola koja čeka baš takve pametne kao ja i ništa, pitao me je da li znam zašto me je zaustavio, ja sam rekao da znam. Rekao mi je da je kazna za to 5000 din, pitao me šta ćemo. Bio sam sa ženom i detetom u kolima, svi vezani, dete u sedalici. Ja rekao da ne znam kako se tu zaobilazi, da su to menjali, a da žurim jer je dete pospano. Rekao sam mu i da sam pre par dana dao 9000 din za pauka i da zaista nemam toliko para za kazne, da nismo bogati pa da ako može da "nam" progleda kroz prste. Sve to onako uz obostrani blagi osmeh. I ništa pustio me je. A mogao je da me kazni ili da mi traži pare.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 03.01.2010. u 15:03 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija03.01.2010. u 13:54 - pre 174 meseci
Citat:
onda bi mogli u sanduce da ubace i kazu primio si

Pa cekaj, ako ne mogu da dodju do tebe slanjem poziva, sledeci logican korak je da posalju nekog po tebe, sta tu ima cudno? :)
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija03.01.2010. u 15:27 - pre 174 meseci
A koliko su te puta obavestili pismenim putem? Jednom nisu sigurno. Dakle, odbijao si pozive. Svako može tako da se pravi lud i da mu pismo iz suda nikada ne dođe.
Da si se odazvao, cepnuli bi ti neku sitnu kaznu, pa čak i kada je ne bi platio, stigla bi ti opomena da biraš između krompira u Padinjaku i plaćanja. Ovako, pravo na krompir.

A za te lopine i drumske razbojnike, muriju, carinike i slične šerife, jedna kamerica u kola, pa snimaj kad traže mito.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
79.101.203.*



+7 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija03.01.2010. u 15:30 - pre 174 meseci
Cisto da znas, to sto su dosli po tebe ces morati da platis... :(

Inace 3x ti stize poziv, cetvrti put, plavi andjeli.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
93.87.253.*



+10254 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija04.01.2010. u 08:30 - pre 174 meseci
Budi "srećan" što su tvoji bili tu da odbiju prijem poziva. Ukoliko sudski dostavljač nikog ne pronađe, procedura je sledeća: u policijskim podacima (lična karta, pasoš, vozačka ...) za navede posebna napomena za tebe: "fiktivna adresa", što je i logično, jer te nema tamo gde bi trebalo da budeš. Onda kad dođeš policiji na noge ("mečki na rupu"), jer dokumenta će ti sigurno trebati, onda ti, osim plaćanja svih kazni i sudskih troškova, sledi i ponovno dokazivanje mesta stanovanja i još trista peripetija.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.205.*



+363 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija04.01.2010. u 09:20 - pre 174 meseci
Citat:
bttp:Rekao sam mu i da sam pre par dana dao 9000 din za pauka i da zaista nemam toliko para za kazne, da nismo bogati pa da ako može da "nam" progleda kroz prste. Sve to onako uz obostrani blagi osmeh. I ništa pustio me je. A mogao je da me kazni ili da mi traži pare.


A nemanje novca je opravdanje da krsis zakon? Svesno si isao nedozvoljenim smerom? Svesno si parkirao na nedozvoljenom mestu? Zbog takvih slucajeva kao sto su ti policajci nece nikad ni biti reda u ovoj drzavi vec ce sve da se nastavi po starom-selektivna primena zakona...

Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija08.01.2010. u 17:45 - pre 173 meseci
Nisam svesno parkirao na rezervisanom mestu, jer mi se ne daje 9000 din za pauka.

No ti očito ne razumeš kako funkcioniše sistem kažnjavanja građana. Da je sve tako kako ti misliš (utopijski), svako bi plaćao po neku kaznu svakodnevno, te zbog prelaska van pešačkog, te na crveno, te što nema prvu pomoć, pa što su mu šare na gumama manje od propisanih, pa što mu auto troši ulja ko benzina, pa što priča mobilnim, pa nije vezao pojas, pa su mu prljave tablice, ne radi mu svetlo za tablice, produvao mu auspuh, ne nosi ličnu kartu, ne živi na adresi na kojoj je prijavljen, nije prijavio boravište itd itd.

Država uvek može da te kazni ako hoće i da ti nađe nešto, samo što se to tako ne radi.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija08.01.2010. u 18:31 - pre 173 meseci
bug,pa ti nisi nikakav "faktor" [da se tako izrazim] u drzavi,nisi ni mafijas,ni politicar da mogu da te "ne nadju" i da ti lepo zastari slucaj

potpis bas zato i treba da ne bi mogao da se vadis na to "meni nije stigao poziv",a postar kaze "ja ga ubacio u sanduce"
a posto te postar nije nasao,za tobom se raspisuje "poternica" pa krecu lepo od tvoje kuce,ako nisu tamo pitaju ukucane di si bio,pa idu na "poznata mesta" na kojima obitavas [drugari/rodbina...] dok te ne nadju [a posto nisi "faktor" velika je verovatnoca da ce te naci]
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija08.01.2010. u 19:21 - pre 173 meseci
Ako si vozio u koloni, kako oni mogu da tvrde da je to tvoja brzina. Ti uvek mozes da kazes da to nije tvoja brzina, nego brzina onog ispred tebe ako nemaju bas sliku sa + (centrom) na tvom vozilu. Mada cisto sumnjam da su to uspeli da slikaju.


Ako je bila kolona, uvek mozes da kazes da su greskom izmerili brzinu onog ispred tebe a ne tvoju. Da li pise negde u zapisniku da je bila kolona, tj. da li se pominju druga vozila, ako toga nema u zapisniku sud uvek veruje sluzbenom licu jer on "nema razloga da laze."




"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija08.01.2010. u 19:57 - pre 173 meseci
Citat:
Jagnjeca brigada: sud uvek veruje sluzbenom licu jer on "nema razloga da laze."


Ni da uzima mito
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.87.153.*



+3 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija08.01.2010. u 20:00 - pre 173 meseci
Citat:
Horvat: bug,pa ti nisi nikakav "faktor" [da se tako izrazim] u drzavi,nisi ni mafijas,ni politicar da mogu da te "ne nadju" i da ti lepo zastari slucaj

potpis bas zato i treba da ne bi mogao da se vadis na to "meni nije stigao poziv",a postar kaze "ja ga ubacio u sanduce"
a posto te postar nije nasao,za tobom se raspisuje "poternica" pa krecu lepo od tvoje kuce,ako nisu tamo pitaju ukucane di si bio,pa idu na "poznata mesta" na kojima obitavas [drugari/rodbina...] dok te ne nadju [a posto nisi "faktor" velika je verovatnoca da ce te naci]

jest vala horvat... da sam npr izbo nozem nekog decka u centru grada sa par mojih "drugara" i da voznim besna kola i divljam po kruznim tokovima i da mi otac npr ima fabriku za punjenje sokova i pica.... dobio bi oslobadjajucu presudu ...al posto nisam , posto mi cale nije budza, keva nije ambassador, vozio 20god star auto...i sl ..eto to mi se desilo...

no nije vazno...navikao sam na to...


Citat:
Jagnjeca brigada: Ako si vozio u koloni, kako oni mogu da tvrde da je to tvoja brzina. Ti uvek mozes da kazes da to nije tvoja brzina, nego brzina onog ispred tebe ako nemaju bas sliku sa + (centrom) na tvom vozilu. Mada cisto sumnjam da su to uspeli da slikaju.


Ako je bila kolona, uvek mozes da kazes da su greskom izmerili brzinu onog ispred tebe a ne tvoju. Da li pise negde u zapisniku da je bila kolona, tj. da li se pominju druga vozila, ako toga nema u zapisniku sud uvek veruje sluzbenom licu jer on "nema razloga da laze."

sve to stoji ..i sve sam ja to sa njima tamo ... i trazio papir o atestu uredjaja (koji nisu imali) i etc...i tu se oni naljutali i napisu mi kaznu ...tako da ono smejanje i sl nije palilo jer sam ja odma krenu da mi objasne neke stvari ... i zadrzali me 45min (i ako je 15min zakonski) .. bilo propusta sa njihove strane i cimao sam unutrasnju kontrolu da ih prijavim al sam odustao zbog srbije...+ ja ne mogu nista da dokazem jer je policija kod nas bog i batina....


no kaze...nije vazno ... snacu se kako znam i umem...interesovalo me samo koliko je vremena potrebno za zastarevanje...

hvala svima...moze lock/delete teme...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija08.01.2010. u 20:23 - pre 173 meseci
pa sve to lepo ponovis na sudu :)
[jesi potpisao zapisnik? i da li si rekao da se te primedbe - nemanje atesta,kolona... uvedu u zapisnik?]

 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija08.01.2010. u 20:59 - pre 173 meseci
Ti si jos imao i srece, obicno ti panduri banu negde izmedju 4 i 5 h ranom zorom (to se desava kada se ne odazoves na sudski poziv, bilo da si svedok ili da si pocinio neki prekrsaj kao ti). Sam pitaju da li tu i tu stanuje taj i taj, i samo ti kazu "podjite sa nama". Kada ih ti pitas zasto da podjem oni ti kazu "znate vi sto" (naravno ni panduri nemaju pojma sto ti da podjes sa njima, samo su dobili nalog da te privedu).


Ako tvoji kazu da ne stanujes tu i da nemaju pojma, tek tada si se zeznuo... sledi ti raspisivanje poternice i trazice i u misijoj rupi. Tako da je dobro sto se nisi i sad krio.


"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.87.153.*



+3 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija08.01.2010. u 21:25 - pre 173 meseci
Citat:
Horvat: pa sve to lepo ponovis na sudu :)
[jesi potpisao zapisnik? i da li si rekao da se te primedbe - nemanje atesta,kolona... uvedu u zapisnik?]

ajd razmisli malo ...kome bi verovali ...sluzbenom licu koji je pod zakletvom ili obicnom gradjaninu? :) mozda u svajcraskoj ...ovde ne....

Citat:
Jagnjeca brigada: Ti si jos imao i srece, obicno ti panduri banu negde izmedju 4 i 5 h ranom zorom (to se desava kada se ne odazoves na sudski poziv, bilo da si svedok ili da si pocinio neki prekrsaj kao ti). Sam pitaju da li tu i tu stanuje taj i taj, i samo ti kazu "podjite sa nama". Kada ih ti pitas zasto da podjem oni ti kazu "znate vi sto" (naravno ni panduri nemaju pojma sto ti da podjes sa njima, samo su dobili nalog da te privedu).


Ako tvoji kazu da ne stanujes tu i da nemaju pojma, tek tada si se zeznuo... sledi ti raspisivanje poternice i trazice i u misijoj rupi. Tako da je dobro sto se nisi i sad krio.


ma znam to ...nacuo sam se tih prica... ja sam sad gori kriminalac nego komsija koji dila drogu ...a sad nzm dal bi vazilo da sada platim (jer onda kad se to desilo stvarno nisam imao dinara) ili je puj pike ne vazi :D
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Pravna drzava i postena policija08.01.2010. u 21:45 - pre 173 meseci
Za saobraćajne prekršaje se ne raspisuje poternica. Nije još dotle došlo. Poternice idu samo za krivična dela.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pravna drzava i postena policija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8623 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.