Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78844 | Odgovora: 197 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?26.01.2010. u 14:57 - pre 173 meseci
Citat:
boki: laser je bio oko 160$ cini mi se i kao sto rekoh nisam platio carinu..
Doneo postar na vrata bez ikakvih problema. Ameri imaju zakon da ne sme vise od 5mW, ovde mozes 200 opusteno

Da, pomislio sam da mozda i kod nas postoji neko ogranicenje... ne po jacini (to bi bilo suvise napredno :P ), nego nesto u fazonu "ugozava opstu bezbednost SFRJ" (zaostali zakon ).

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?26.01.2010. u 15:47 - pre 173 meseci
Citat:
mr. ako: Da, pomislio sam da mozda i kod nas postoji neko ogranicenje... ne po jacini (to bi bilo suvise napredno :P ), nego nesto u fazonu "ugozava opstu bezbednost SFRJ" (zaostali zakon ).


Drug stari je voleo ratove zvezda
sorry za off

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?28.01.2010. u 00:02 - pre 173 meseci
Prica se da, kad su mu ukrali njegov omiljeni crveni lightsaber, 3. maja '80. dan kasnije umro od tuge i zavisti, jer nije mogao da podnese da on ima samo zeleni, a Winston Churchill cak tri boje...
(takvo medjudrzavno takmicenje je bilo poznato u narodu kao "siljenje predsednickih lightsabera")
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?02.02.2010. u 13:23 - pre 173 meseci
Meni se do sada izgubio samo jedan paket za koji sam dobio nazad novac od paypal-a (uplatom na visa karticu). Jednostavno ako ne zelite da izgubite posiljku samo zatrazite register mail, tu dobijete trackign number i stvar je resena. Robu mozete da trakujete na ulazu i na izlazu, tj. kada roba izlazi iz zemlje iz koje ste porucili i kada stigne u Srbiju. Za Srbiju je zaduzen ptt-ov track and trace( solidno updejtuju), dok za druge zemlje zavisi od sluzbe koja salje. Posto ja u glavnom radim sa Kinom preporucio bih da trazite prodavce koji salju preko China post posto Hong Kong post je pretrpan i daleko se dugo ceka a mozda je veza sa Srbijom jednostavno bolja preko China post-a, u svakom slucaju brze stize. Posta koja ne ide preko register mail-a ne moze se naci, tj. moze ispasti iz kamion a niko za to nece odgovarati, jedino Vam preostaje da trazite novac nazad prvo od prodavca pa posle od Paypal-a.
 
Odgovor na temu

navigare

Član broj: 158258
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?19.02.2010. u 09:29 - pre 172 meseci
moje iskustvo me je nateralo da nadjem nove nacine transportovanja stvari kupljenih sa interneta , posto vise nisam zeleo da imam posla sa carinom, da se svadjam sa njima... Ima dosta ljudi koji dolaze iz EU i koji to rade za novac, tako da mi se taj vid transportovanja vise svidja, brzi je i jeftinije me izadje nego bilo koja druga varijanta
 
Odgovor na temu

BoskoBG

Član broj: 245816
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Odrase me carinici ovi nasi lupezi!24.02.2010. u 15:52 - pre 172 meseci
Haha ovo mi se drugari prvi put desilo odrala me carina.
Narucio sam neke 2 majce i neku jako tanku jaknu.Objektivno jako mali paket.Vrednost prava je bila oko 180dollara.Naravno prodavac(jedna poznata online prodavnica iz USA) mi je stavio manju vrednost po 5 dolara za majce na npr i kao GIFT.Poslato je preko USPS express.Dobijem danas paket,ali ne lezi vraze CARINA 4000din.A deklarisana vrednost paketa 22 dolara(sto je najgore stvarno je lepo obelezeno tako pise na paketu video sam dok je postar drzao u ruci).
E sad stvarno ne znam sta da radim,dal da se zalim i kome-KAKO STAVISE 4000 carinu dusmani,dal da platim i progutam knedlu,paket me ceka u lokalnoj posti..
Ne znam gde sam se zeznuo u obelezavanju,mozda nisam trebao gift da stavljam.
Hvala na odgvorima
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?24.02.2010. u 16:24 - pre 172 meseci
Pa muvao si, sta da ti radim, verovatno te procitali i otisli na sajt i videli pravu cenu

Nema lazi nema prevare, idi u postu, kazi coveku na salteru da sumnjas u ispravnost carinskog obracuna i da ti ga samo pokaze bez preuzimanja paketa. Na tom papiru ces imati sve iskazano, na koju osnovicu koja carina i koji PDV i kolika provizija. Ako ti se osnovica razlikuje onda su te provalili. Jbg ipak se vidi kad su nove majce, verovatno su i u celofan upakovane Gift te inace ne oslobadja carine i PDVa, samo iznos se gleda


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?01.03.2010. u 09:35 - pre 172 meseci
Danas je mojoj zeni stigao neki paketic. Vrednost 800din. Carina je naplacena 80din. PDV ide na vrednost, tj. na carinsku osnovicu, i iznosi 160din., i naplacena je taksa 350din.
Ovo se prvi put desilo, pa ih je nazvala da se raspita. Znaci carina se placa na sve. Pa i ako je vrednost 1e. Ne naplacuju carinu ukoliko primate neki poklon, i to samo do 20e vrednosti. Sve preko toga se placa. PDV ide na carinsku osnovicu, tj. na vrednost te robe koju primate. Ma zakon nije normalan.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?02.03.2010. u 08:36 - pre 172 meseci

Stigao mi je u petak, 26.02., wireless Joypad za PS2,koji je plaćen 7.59 USD, i dostava 6.99 USD. Kupljen i plaćen 13. januara ....

i na tih 14.58 USD mi je neka guska Evica, napatila carinu i porez 938.50 diara, a az osnovicu uzela 20 evra, onosno 1975.10 dinara po kursu na taj dan, tj. četvrtak, 25.02.2010.

I sada štampam detalje plaćanja PayPal gde se vidi gde i kako je plaćen, i KOLIKO je plaćen ..... smrdovi ....
Pa ću da im pošaljem nazad, da se žalim ...
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?02.03.2010. u 09:12 - pre 172 meseci
Evica Radic?
a pa ona to redovno radi.. meni carini stvari od 9$ (630din) po nekih 1400din...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?02.03.2010. u 11:55 - pre 172 meseci
E, bas fino. Toliko dugo su neki pljuvali nas i americke "e-ducane" (posrednike) da smo na kraju probudili sotonu i evo nam ga! Ocekujem danas, sutra,..., posiljku koja je poslata preko USPS i provereno je na carinjenju a vrednost robe + transport = 100$, sto ce reci da sam ga zesce nadrljao, odrace me.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?02.03.2010. u 12:16 - pre 172 meseci
Treba da se zalite na te pakete manje od 20e, mozda ona pumpa svoju dnevnu kvotu na vama a niko se ne buni jer su iznosi mali A inace, deo te naplatne sume je fiksna naknada od 350din koja bas zulja ako je vrednost paketa mala, nek je 10% carina i 18% PDV ako ti ocarini paket od 1000 dinara platices carinu 100, porez 200 i 350 Evici za "uslugu" , vise od pola.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?02.03.2010. u 13:46 - pre 172 meseci
Upravo mi stigao paket iz Amazona, UK. Svi troskovi 13 funti. Knjige. Vrednost paketa 80 funti. Stvarno mi nije jasno zasto u Srbiji tako deru ljude... btw stiglo UPS SAVER-a za 2 dana iz UK u Sofiju...
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.directonpc.com.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?02.03.2010. u 15:36 - pre 172 meseci
Eh, Slobodane, kao da ne znas odakle si otisao i zasto. Da je sve kako treba da bude, ne bih se ni ja przio na +40C 300 dana godisnje.
 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?03.03.2010. u 00:34 - pre 172 meseci
Da svi poznajemo Evicu, prijatna zena:) Ja sam po prvi put imao ozbiljnijih problema pre par nedelja kada su mi stigli par paketa koje nisma mogao da uvezem zbog kolicine iste robe. Mislim da sam preterao ovaj put i svestan sam svoje krivice. Bio sam do carine popricao i dobio obavestenje da mi je ime oznaceno u sistemu i da cu za sve sto narucim dobijati poziv od carine?? Od njihovog sistema sam video jednog lika koji rucnim skenerom u zagusljivoj sobi nasumicno odvaja pakete, leva strana za carinjenje, desna strana slobodna.... U svakom slucaju na kraju su mi pustili pakete posle dugog ubedjivanja i naravno povecali su vrednost robe i ako sam im odneo racun. Imaju i komp da bi pratili cene proizvoda za koje ne znaju cenu, tako su i nasli da je moja roba skuplja, naravno ne racunaju ako je kupljeno na snizenju ili na rasprodaji ili slicno... Savet svima koji imaju problem je da bolje odu licno nego da pisu pisma ili sta vec...

Neko je gore pisao da se carina placa i na 1$, to je istina u slucaju da paket primate od pravnog lica, dok paket primljen od fizickog lica do 20eur ne podleze carini. poz
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?03.03.2010. u 08:02 - pre 172 meseci
Jesu oni tebi pokazali neki papir ili je to Evicin zakon na delu? Cuj pravno lice 0, fizicko 20, sad je Evica i klasifikator stranih lica? Kakva rupa od zemlje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?03.03.2010. u 09:16 - pre 172 meseci
Citat:
Evica Radic?
a pa ona to redovno radi.. meni carini stvari od 9$ (630din) po nekih 1400din...


Baš ona ....

Znači, vrlo savestan radnik, kao da radi na procenat?


Neko reče da idem lično .... iz Požarevca sam, tako tek nemam računa ...

a da ću da pošaljem poštom, to hoću ....

nema smisla, stvarno .....
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.pool.e-mobile.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?03.03.2010. u 11:25 - pre 172 meseci
Zakon je takav kakav je - i to je krivicom ljudi koji su iskoriscavali prethodni sistem.
Mislim da je nekerman bio u pitanju - uzme porudzbine ovde, posalje iz hrvatske i izbegne carinu i PDV i zavrne drzavu. E onda drzava kaze - ne moze to tako. Sada se sve od pravnih lica carini, a od fizickih do granice od 20eur.
A nisu ni oni sisali vesla da ne znaju kako se fakture laziraju bez problema. Kinez ce drage volje napisati sta hoces na paketu. A to sto neko misli da odnese potvrdu za paypal koliko je placeno - ko garantuje da nije postojala jos neka druga transakcija? Solarno? Placeno na alternativne nacine? Za robu oni imaju svoj katalog i kada ne veruju u iskazanu cenu pogledaju katalosku vrednost i to je to.
Uz to... bas njih briga dal si ti kupio na rasprodaji ako oni ne poveruju u cenu.

P.S. Uvek mi je dolazila roba sa urednim cenama - i nikad mi nisu obracunali vise cene nego sto je navedeno.
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?03.03.2010. u 11:30 - pre 172 meseci
Poslah mejl, i dobih odgovor:

Postovani gospodine ,



Sve informacije koje se ticu carinjenja postanskih posiljki mozete dobiti na sledece telefone:



Posta carinjenja, Savska 2, Beograd

Kontrolori 011/3643-053 I 011/3643-059



CI Posta 011/201-5961.



Takodje na sajtu Uprave carina mozete naci informaciju koja se tice zakonske regulative carinjenja postanskih posiljki link http://www.carina.rs/srpski/putovanja/povlastice.htm.



Pozdrav,



Odsek za odnose sa javnoscu

Uprava carina Srbije

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?04.03.2010. u 12:53 - pre 172 meseci
Da li neko zna iz konkretnog iskustva koliko vremena je potrebno Evici da svrsi - na pracenju posiljke pise: "Into Foreign Customs, February 28, 2010, 1:43 pm, SERBIA" i kad mogu prosecno da se nadam da ce mi posta isporuciti paket?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78844 | Odgovora: 197 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.