Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78616 | Odgovora: 197 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?04.03.2010. u 17:14 - pre 172 meseci
Ih, taj ko bi znao to, para bi se namlatio ..... udarao bi Evku, i uzimao kintu od forumaša da im se NE carine paketi .... naravno, zavisi koliko bi dobro udarao .... ;)
 
Odgovor na temu

shamanNS
Predrag Đokić
Ruma - Putinci

Član broj: 183707
Poruke: 5



Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?10.03.2010. u 16:09 - pre 171 meseci
Znaci,koliko sam skontao iz cele ove price ja niposto ne bih trebao da narucim sa amazon.com da mi posalju Kindle (koji kosta 260 $)? Osim ako nemam u steku viska dodatnik 100+ evra za dranje od strane carine?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?10.03.2010. u 18:13 - pre 171 meseci
A koji ce ti kindle uopste, ima mnogo boljih :) i bice jos boljih uskoro. Cine ti uslugu sto te smaraju :)

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

susumiga
Novi Sad

Član broj: 35816
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yoyoyu.knot-theory.co..


Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?10.03.2010. u 19:32 - pre 171 meseci
Citat:
tdjokic: Da li neko zna iz konkretnog iskustva koliko vremena je potrebno Evici da svrsi :-) - na pracenju posiljke pise: "Into Foreign Customs, February 28, 2010, 1:43 pm, SERBIA" i kad mogu prosecno da se nadam da ce mi posta isporuciti paket?


Verovatno su ti poslali obavestenje/poziv da dodjes na upoznavanje :)
Meni se desilo da je obavestenje putovalo 6-7 dana.
Jednom su me zvali da donesem racun, a drugi put jer je paket bio ostecen pa da proverim sadrzaj.

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?10.03.2010. u 20:05 - pre 171 meseci
Ma dobro je proslo. Ono obavestenje je na sajtu USPS i onda smo cekali nedelju dana i u ponedeljak, 8 marta, stigo paket. Evica me je ovoga puta ignorisala, platio sam samo 270 dinara :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

shamanNS
Predrag Đokić
Ruma - Putinci

Član broj: 183707
Poruke: 5



Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?11.03.2010. u 13:03 - pre 171 meseci
Citat:
mmix: A koji ce ti kindle uopste, ima mnogo boljih i bice jos boljih uskoro. Cine ti uslugu sto te smaraju


Sta ce mi? Da citam ebooks ko covek,da me ne bole oci. U tom cenovnom rangu (260 $) nema bolji eReader,plus Kindle/Amazon je jedini ciji sistem isporuke knjiga direkt u uredjaj radi i u Srbiji.Takodje jedini koji salju van USA/u Srbiju. A da ce biti boljih,u smislu eventualnog kolor prikaza,boljeg/manje ogranigenog web browsera slazem se,al takodje ce im i cena biti znacajno veca neko Kindle 2.A ja em nemam em necu da dam brdo para za eReader (cak i tih 260 $ tj nekih 240 evra da ti stigne u neku drzavu tipa Holandije,Nemacke,pa da neko "prenese u dzepu" u Srbiju) mi deluje kao donekle preterana cena i luksuz. Tako da,sve u svemu il da sad kupim Kindle,il da se ceka 2,3,4 godine da ti buduci/novi/bolji eReaderi budu prihvatljive cene.A do tad oci iscurile
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?11.03.2010. u 13:52 - pre 171 meseci
^ Mozda da sacekas ovo?

Citat:
Da li ovo zvuči kao lajt varijanta ajpeda, sa svim funkcijama koje su nam na ajpedu nedostajale? Moglo bi se reći. A što je najbolje: lajt je i cena. Houm tablet sa memorijom od dva gigabajta (mikro SD karticom može se proširiti za još 32 GB) koštaće samo 149 evra. Verzija sa osam gigabajta će koštati samo 179 evra.


link na ceo txt
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?11.03.2010. u 14:08 - pre 171 meseci
to je LCD , nije eInk. Necu da offtopikujem mnogo, samo da ti kazem da kindle nije nista specijalno i 6" je veoma malo za komotnu upotrebu (nacrtaj samo 6" kvadrat na papiru pa vidi koliko je to). Imao sam prilike da ga drzim u ruci isto kao i recimo Sonyev eBook reader i mogu ti reci da je potonji daleko bolji, a ljudi su mi pricali da ni sonijev nije nista posebno naspram ostalih, pride uskoro dolaze i eInk varijante u boji. Jos kad sam cuo da je Amazon obrisao ljudima knjigu sa Kindleta ja sam sa njima zavrsio, kad kupim eBook reader zelim da je moj, ne da Amazon ili bilo ko drugi moze da prcka po njemu i odredjuje sta mogu i sta ne mogu da citam. Ti kako hoces naravno, tvoj je kes. U vezi teme, gledaj samo da ti obavezno posalju regularnom postom (sa osiguranjem) da bi ga dobio bez vecih muka, ali racunaj na bar $80 za takse, carinu i porez (svi i ako zaobidjes speditere).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

shamanNS
Predrag Đokić
Ruma - Putinci

Član broj: 183707
Poruke: 5



Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?11.03.2010. u 15:02 - pre 171 meseci
Nista posebno,samo eReader Sto je ono sto i trazim :P Ono,s obzirom da prakticno svi eInk eReaderi koristi iste display-e sustinske razlike (kvalitet prikaza texta) bas i ne moze biti. Naravno da mi ne bi smetalo i da smatram za plus ako neki od njih ima pored isto kvalitetnog prikaza i neku bonus funkciju (tipa podrsku za memorijske,wireless a ne 3G,da nije locked down OS/firmware i sl),al ono,treba sve izbalansirati.. I na kraju ostaje najznacajnija cinjenica kako ce to raditi u Srbiji tj sta ces od svih tih mogucnosti ovde moci da iskoristis (a tu npr Nook ostaje sa strane).Nije bitno dal cu ja sad odmah hteti da kupujem knjige,a ne samo da citam ono sto sam konvertovao i ubacio sa kompa,u svakom slucaju je pozeljno imati i mogucnost da lako dodjes do knjige ako ti zatreba.
Za 6": da nije idealno,ali uzmi u obzir i portabilnost. Po meni su Kindle DX/10" eReaderi vec preglomazni za nosanje van kuce tj upotrebu van zatvrenog prostora. Jesu gotovo savrsena velicina za apsolutno prijatno citanje knjiga,a i novina u neku ruku,al ono ne mogu da ga ponesem u ruci/dzepu jakne kad krenem na voz i sl,niti bih bas bio motivisan da sa tako necim upadljivo glomaznim sedim negde dok treba da cekam sat vremena. Plus,pitanje cene.Preskupi su uredjaji tog ranga.
A tih 6" je tek nesto manja velicina od toga na koliko se prostora nalazi text na tipicnoj fizickoj knjizi A5 formata,znaci da je skoro pa "savrseno". Sony nikad ne bih uzeo,zbog formata koje (ne)podrzavaju,i prilicno siromasnog izbora dostupnih knjiga.
Za sada najbolji kompromis izmedju portabilnosti i uzitka u citanju mi se cini 8" tj nesto tipa iRex Iliad-a,al i on je prilicno skup,tako da Kindle za pocetak.

A za carinjenje,nema sanse da cu naruciti da salju u Srbiju.Necu bzvz da me oderu dodatnih 80,100+ evra bez potrebe,i jos da se pitam dal ce stici citav paket,i dal ce uopste stici. Strpicu se neko vreme dok se neko iz Holandije (ili neke od Evropskih zemalja za koje Amazon pri narucivanju Kindle-a odmah naplacuje VAT (+19%) i sam regulise carinjenje,pa da mi donese to. Ili dok nasi talibani takodje ne uvedu fixnu nadoknadu za svu uvezenu robu.

edit: Da zaboravih par stvari: ne bih bas rekao da ce uskoro biti E-ink kolor display-a,u pravom smislu te reci. Mirasol i Pixel Qi bas i nisu = kolor E-ink, niti po tome koliko su zahtevni po bateriju,a verovatno nisu ni toliko freindly prema oku kao E-ink. A i implemenatije toga skoro nece u "oko 200 $" cenovni rang. A i ono,za citanje knjiga bas mi i ne nedostaje kolor,za surfovanje da,al eReader je za knjige,one su 90% text...
A za incident brisanja Orvela,pa ono refundirali su ljudima novce plus su navodno u sledecem firmware update-u izbacili tu mogucnost da ti brisu oni sta hoce.A naravno uvek postoji mogucnosti blagovremenog backup-ovanja knjiga,pa i ako obrisu ti vratis

[Ovu poruku je menjao shamanNS dana 11.03.2010. u 16:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?11.03.2010. u 15:38 - pre 171 meseci
Jel neko skoro narucivao neku tehnicku stvar? Kako stoji situacija sa onom famoznom ekoloskom taksom? Ne bi me cudilo da naplate 60din/kg paketa sa sve ambalazom i filerima.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milivoj13

Član broj: 254825
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?16.03.2010. u 18:29 - pre 171 meseci
Pogledaj ima i za srbiju, tj. srebia and Montenegro, i sve zavisi od tezine pakete ali u sustini nije puno oko 20$ me izaslo zadnji put.a koriste sve Fedex ups dhl.

Pozz
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?17.03.2010. u 02:05 - pre 171 meseci
Citat:
milivoj13: Pogledaj ima i za srbiju, tj. srebia and Montenegro, i sve zavisi od tezine pakete ali u sustini nije puno oko 20$ me izaslo zadnji put.a koriste sve Fedex ups dhl.

Pozz
Izvini, kako je ovo moguce? Izuzev ako se paket salje USPS-om, sve ostalo podleze odredjenom postupku na aerodromu, koji ima fiksne troskove, neka prilicno visoka svota, sve i da ti je dosla prazna kutija. Licno sam bio u situaciji da pitam onu svoju posrednicku firmu od ranije, da li bi mogli da na moju vec porucenu robu dodadu jednu sitnicu, beznacajne vrednosti i dobio sam bas takav proracun: cena na sajtu + provizija + transport = sve to je bilo sasvim malo, a onda onako opusteno "... i troskovi carinskog pregleda i speditera, 6.000 dinara". Na ES-u ima nekoliko tema gde se spominje ovaj fenomen i nije mi jasno kako je to kod tebe. Kao sto rekoh, mozda je u N.Sadu to civilizovanije reseno, odes do DHL-a ili koga vec, pa tamo to obavis kulturno, sto ovde ne moze nikako.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?21.03.2010. u 13:13 - pre 171 meseci
http://www3.serbiancafe.com/la...to-salje-tetka-iz-amerike.html
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?21.03.2010. u 13:48 - pre 171 meseci
Iz licnog iskustva znam da smo mi generalno ili malo naivniji od drugih ili manje informisani ili manje pohlepniji ili smo vece svadjalice ili bog zna sta, uglavnom zivimo slabije od vecine u okruzenju. Sto je najgore, kod ostalih bi se moglo reci da vise rade na poboljsanju zivota nego mi, bez obzira ko je na kom nivou trenutno. Kao takav narod, mi biramo i takve politicare, koji, evo, u zadnje vreme, najvise koriste dve veoma vazne "privredne grane" za namicanje sredstava za budzet - zidanje megalomanskih TC (sa nadom da ce promet u njima kroz PDV obogatiti drzavu) i rasprodaju svega zivoga. Mene bi bilo sramota da prodajem nesto, sa obrazlozenjem da ce drugi uspeti bolje da ga vodi, kao sto se sada vec otvoreno prica o Telekomu. A Telekom je vec bio prodat, pa smo ga demokratski pobedonosno vratili i sad opet prodaja.

Ovaj dugacki uvod sluzi kao podloga za kratko objasnjenje za ovo dole. Nekermanov zakon je sramota za Srbiju i muka za mnoge skromne ljude, jer on ne pogadja tajkune i mafiju. Da je neko radio svoj posao kako treba, ne bi ni doslo do kataloske prodaje dimenzija pravog uvoza, ali bez carine i ostalih redovnih obaveza. BEZBROJ PUTA SAM OVDE BIO KRITIKOVAN KAKO KUPOVINOM NAPOLJU RUSIM PRIVREDU ZEMLJE, ALI JA LICNO NE MOGU DA SE SETIM KAD SAM POSLEDNJI PUT KUPIO NAPOLJU NESTO STO JE MOGLO DA SE KUPI OVDE. Postoji mala razlika u ceni tamo i ovde, nekad bude jeftinije, ali to nije sustina problema, jer ceo taj postupak oko kupovine je relativno komplikovan i ne isplati se za neke minimalne razlike u ceni. Tu je jos pitanje garancije, probe (odeca, obuca), mogucnost da robu vidis fizicki pre nego sto je platis itd.

Dakle, ne rusim ja ekonomiju ove zemlje, nego gulanferi koji guse ovdasnju proizvodnju, za ono sto bismo eventualno mogli da proizvodimo, i guse trgovce, koji onda manje uvoze ili uvezu mnogo robe, ali sve isto, nema mnogo modela. Cesto gledam www.pcberza.rs i www.itsvet.com, sajtove gde su izlistani razni nasi prodavci racunarskog hardvera, i onda vidis situaciju da se na 1.342 pozicije nude razna kucista, a kad pogledas malo bolje ispadne da ih ima svga 10-tak modela. Ovo sam prilicno karikirao, da bih lakse objasnio na sta mislim.

Citat:
Zbog ovako strogih carinskih propisa, internet i kataloška trgovina u Srbiji još su u povoju. Recimo, kada je aprila 2005. godine „Nekerman” počeo katalošku prodaju, pošta je imala 117.000 paketa!

Pod hitno je donet „Nekermanov zakon” i postali smo jedina zemlja u svetu u kojoj se naplaćuje carina na pošiljke vrednosti manje od 100 evra, a na carinu se dodatno plaća i porez.

Uostalom, zarada od poštarine daleko prevazilazili dobit koju država ima od naplate carine


Narocito je zanimljiva ova poslednja recenica. O tome smo mnogo diskutovali i ja sam cesto tvrdio da je posta tolerantnija prema primaocima paketa bas iz tog razloga - cesto im se ne isplati da pisu obrazac za carinu, veca steta od koristi. Ali, na aerodromu, prilikom prijema kargo posiljki preko DHL, UPS, FerEx i slicnih, nema te "opasnosti" jer je drzava na njih zaboravila, pa oni cak i kad otvore prazan paket i ne ocarine nista, debelo naplacuju svoju uslugu, dok jadna posta pregled i dostavu na kucnu adresu naplati 270 dinara, sto u poredjenju sa oko 4.000 dinara globe na aerodromu nije nista.

U nekom organizovanom drustvu ne bi smele da postoje stvari za koje niko nije zaduzen. U mom kraju se javna rasveta pali veoma rano, negde oko 16 sati, kao da smo u 18 veku, pa mora onaj sa merdevina da hoda naokolo da pali fenjere, a gasi se dok je jos mrkli mrak, a ja nemam pojma koga bih pozvao da upozorim na to a iz licnog iskustva znam da cak i kad pozoves mozes naici na neljubazan ili grub prijem ili cak postanes rame za plakanje onome tamo "Eh, gospodine, zar mislite da ja tu nesto odlucujem?" - to je bio odgovor na moje pitanje dezurnom u toplani zasto loze kad je napolju +18 C, od pre par godina, i evo, prekjuce opet isto!!!!

Znaci, onaj ko je zaduzen ili nema ovlascenja da menja nesto, ili nema znanja ili sredstava, a onaj drugi, koji sve to ima problem ne primecuje, a izmedju ove dvojice nema komunikacije i sve ide po inerciji.

Konkretan primer je ono sto sam vec spomenuo ranije - jedna roba me kosta "cena sa sajta + transport + 270 dinara" dok me druga slicna roba kosta "cena sa sajta + transport + 6.000 dinara", na kome se vidi da postoji ocigledna disproporcija u dve drzavne sluzbe, po istom pitanju. Onda nije cudo da samo nabijaju cene goriva, da bi namicali pare, kad ih nista drugo ne zanima.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vjamovic
Vlada Jamovic

Član broj: 99968
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?21.03.2010. u 14:20 - pre 171 meseci
BEZBROJ PUTA SAM OVDE BIO KRITIKOVAN KAKO KUPOVINOM NAPOLJU RUSIM PRIVREDU ZEMLJE, ALI JA LICNO NE MOGU DA SE SETIM KAD SAM POSLEDNJI PUT KUPIO NAPOLJU NESTO STO JE MOGLO DA SE KUPI OVDE.

Pa ti koji te napadaju da rušiš privredu Srbije neka se zamisle jel koriste usluge Telnor mreže ili pozivaju nekog ko ima 063 broj , koje je to tek rušenje privrede (deviznog bilansa) kada obični telefonski razgovori unutar Srbije iznesu iz Srbije godišnje par stotina milona evra na ime dobiti stranog vlasnika.

a kada se proda Telekom eto nama jos dva puta toliko minusa u zemlji.

Daleko smo mi da internet kupovinom možemo da dodjmeo do tog nivoa.
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?23.03.2010. u 18:34 - pre 171 meseci
Stoke ponovo na delu...

Kupim 03.03. jedan deo za fotoaparat, vrednosti 60eur, posalju ga sutradan iz engleske
i daju mi tracking broj RJ469515338GB da bih mogao da pratim posiljku...
Paket udje u zemlju 06.03, sto se i moze videti na:
http://www.posta.rs/struktura/...ti/web/sr_posiljkePracenje.asp

08.03. izadje sa carine... 12.03. i dalje nema paketa, meni sumnjivo pa nazovem carinu,
oni mi daju neki treci broj da nazovem, neka neljubazna krava mi se javi i kaze da idem u postu po svoj paket, ja odem u postu, malazi koji tamo rade ne znaju nista, pogledaju na netu kaze paket je jos na carini, sticice vam za 5 dana na kucnu adresu...
POtpuno isto sve ponovim i 16.03. zovem razne telefone, pisem email odeljenju za praqcenje tih posiljki sa sajta posta.rs, idem direktno u moju postu, ista prica sticice za neki dan..
I danas mi covek iz Engleske salje email, kaze dobio je nazad paket, sta da radi da li opet da salje ili da refundira troskove i salje mi fotku paketa na kojoj pise 'nije trazio dostavu'
Nije trazio dostavu?? WTF??????????!!!!!!
Kao prvo trazio sam dostavu i preko telefona, i licno, i smarao ih par dana, oni u posti su prevrtali oci kada me vide.. usotalom cak nisam ni trebao da trazim nista vec je postar trebao da mi donese uputnicu ali ne....
http://img46.imageshack.us/img46/8615/img018q.jpg

e srbijo, sa razlogom si u sranju u kom se nalazis...


p.s. inace na pracenju posiljke kad paket dodje u moju postu pise ovo:
11070 Beograd 27 - 11070 Beograd 27 Otprema

za ovaj paket pise da nije ni dolazio znaci u postu... ne zna se ko laze...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?23.03.2010. u 19:14 - pre 171 meseci
Ovo na slici bi trebalo da znaci da je postar donosio paket, ali da niko nije hteo da ga primi, i da je razlog odbijanja "nije trazio" te se stoga vraca. To ljudi obicno rade ako treba puno da plate prilikom preuzimanja. Posto ti nisi ni video taj paket, poteraj ih malo. Pocni od svoje dostavne poste.
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?23.03.2010. u 19:46 - pre 171 meseci
Nope, da je postar donosio paket pa da ja ga nisam hteo, razlog vracanja bi bio 'refusal' tj. 'odbio paket' to je ono polje iznad ovog koje su stiklirali.. anyway postar svakako nije donosio nista a online pracenje im je krajnje cudno za ovaj paket.. jer i da je stigao u postu pa da su pokusali dostavu pisalo bi:
tad i tad 11070 Beograd 27 - 11070 Beograd 27 Otprema
u svakom slucaju, ocgledno da svi sa kojima sam razgovarao u carini ili u posti su lagali ili nisu znali sta pricaju...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?23.03.2010. u 20:06 - pre 171 meseci
Nisam ja rekao da si ti odbio da primis, nego da ljudi tako rade ako im je skupo. Drugo, ta preporuka je po svemu sudeci bila pretvorena u vrednosno pismo...dole levo na slici su, cini mi se, ostaci te nalepnice. To se obicno radi kada ima neku vrednost. Tako da pod R-Engleskim brojem nije ni zavedena u tvojoj 11070 posti. Moz' da bude, ali ne mora.

Moguce da je i postara mrzelo da ti nosi, pa je najlakse napisati neki razlog odbijanja. Zato sam ti i rekao da pocnes od svoje dostavne poste i svog postara.
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?23.03.2010. u 20:16 - pre 171 meseci
to da, bilo je kao vrednosno pismo.. iako je poprilicno habast paket u pitanju...

evo kako izgleda vrednosno pismo iz engleske, RJ469515576GB, stiglo mojoj devojci.. ovaj put je pismo bilo u pitanju... takodje nije ni pokusana dostava 12.03 kao sto pise.. vec je otisla u postu 17.03. pa ajde da se rapita za pismo koje treba da joj stigne i nasli ga, verovatno pred samo slanje nazad...
Mada je moj problem taj, kao sto sam napisao, i sto mi ti sad predlazes da idem u svoju postu.. ja sam naime isao u svoju postu u 2 navrata u periodu kada je paket sigurno bio u zemlji, ali oni su pricali da ga nisu ni dobili oba puta i da cu ga ja dobiti kroz neki dan kada ga njima carina prosledi...

anyway, da ne smaram vise sa tom pricom.. ovo je cisto jos jedan moguc scenario koji moze lako da vas zadesi ukoliko zivite u Smrdiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se Vi snalazite za carinjenje paketa?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78616 | Odgovora: 197 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.