Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 969967 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.05.2003. u 09:53 - pre 254 meseci
Da dodam samo: pre neki dan je isla neka nova dugacka reklama, gde je rekao da je sertifikat njegove skole medjunarodno priznat.
Mozda je mislio eventualno na RS :)
Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

L I L I T
nadmin

L I L I T
Član broj: 2437
Poruke: 868
*.dial.InfoSky.Net

Jabber: lilit@elitesecurity.org
Sajt: www.geekchix.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.05.2003. u 11:00 - pre 254 meseci
evo malo novosti šta nam radi žarkić ovih dana ...

pre nekoliko dana naš dragi mali Žarko je pao na testovima za vozački ispit ...

toliko o tehnici brzog čitanja ili čega već ...
koga li taj zavarava ...
blah
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.05.2003. u 13:44 - pre 254 meseci
hehehe
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.beograd-3.tehnicom.net



+3 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!17.05.2003. u 18:34 - pre 254 meseci
Gledao sam ga danas na tv :-)

Covek je super, kaze: "E sad u knjizi ubodemo prstom neku rec. Evo 'organizovano', dobro to je kao neki glagol, sad na m treba i jedna imenica..."

Postace mi pasija da mu u slobodno vreme hvatam gluposti koje izvaljuje, sto i nije bas tesko.
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.beotel.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!18.05.2003. u 01:56 - pre 254 meseci
Citat:
L I L I T:
evo malo novosti šta nam radi žarkić ovih dana ...

pre nekoliko dana naš dragi mali Žarko je pao na testovima za vozački ispit ...

toliko o tehnici brzog čitanja ili čega već ...
koga li taj zavarava ...
blah


Pribelezi i to... Pa jednog lepog dana, ako dodje do nekog tv duela, da se i to zloup... iskoristi :)
Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.neobee.net



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!18.05.2003. u 05:54 - pre 254 meseci
Ne mogu da verujem...

Ne volim da gledam TV imam previse drugog posla

Tek prekjuce sam gledao neke Zarkove "promocije"

1995 god. sam dobio zlatnu medalju u Briselu na sajmu industrijske svojine i inovacija, a naredne godine poziv za ucesce na najvecoj manifestaciji istog tipa u U.S.A "INPEX" u Pitsburgu.
Poziv mi je poslao organozator licno, tri godine za redom, sa sve garantnim pismom overenim od strane odgovarajuceg okruga
Imao sam kontakte sa MAZDA motors, HONDA, i Ford Motor company (da izdvojim meni neke najdraze)

Ovo sam napomenuo zato sto smatram da imam odgovarajuce znanje o patentnim prijavama kao i o svim procedurama po pitanju zastite industrijske svojine

Veoma sam iznenadjen da je bilo ko na televiziji bilo drzavnoj bilo privatnoj dopustio da pomenuti Zarko prica o nekakvoj tastaturi
Postoje vrlo precizni mehanizmi zastite patentnih predlozaka, kao i veoma visoke kazne za kradju industrijske svojine/pronalazaka

Prioritetno pravo se dokazuje vec i samo na osnovu patentne prijave i nas patentni zavod je veoma merodavna institucija:
Recimo u "Patentnom Glasniku" koji izdaje Savezni Zavod za Patente, Beograd, svoje patentne predloske objavljuje i Americka kompanija Elli Lilly. To je jedna od najvecih svetskih farmaceutskih kompanija (npr. kada je svojevremeno bio trazen lek za Tita, SFRJ se obratila toj kompaniji - to dovoljno govori o znacaju te kompanije na polju proizvodnje lekova)

"Lilly is a leader in the pharmaceutical industry. The company employs more than 43,000 people worldwide and markets its medicines in 146 countries. Obtain facts and information here that describe our company and its operations." (sa njihovog site-a)

Napominjem da svaki pojedinac ili kompanija mora posebno traziti od Saveznog Zavoda objavljivanje u njihovom patentnom glasniku

Iz navedenog se vidi da svetski gigant smatra nasu instituciju dovoljno znacajnu (kao uostalom i mnoge druge sirom sveta), te se stoga postavlja pitanje zasto je gospodin Zarko smatra nedovoljno bitnom za zastitu autorskih prava.

Ono sto je dalje veoma bitno je to da se sa nijednom kompanijom NE MOZE stupiti u BILO KAKVE pregovore dok nemate registrovan patent ili bar podnesenenu patentnu prijavu sa uverenjem o prioritetnom pravu

Prvo sto mi je MAZDA motors zahtevala je bilo neko od pomenutih uverenja. Naime, veoma je nezgodno da se neka kompanija uplice u kupovinu ideje koja nema potvrdu o autorskim pravima.

Recimo to ovako: Paja nesto proda Microsoftu, oni to izbace na trziste, a onda dodje Pajin drug sa studija Pera, koji kaze da ga je Paja pokrao i lepo pokaze svoj patent i sve zajedno sa svojim advokatima tuze Microsoft na basnoslovnu sumu

Takodje postoje i drugi nacini, ja sam recimo morao traziti recenziju i objavljivanje u Mobility and Vehicle Mechanics (jedan od recezenata prof. Dr. Dusan Gruden - direktor razvoja u Porsche-u u to vreme 1993 god)

Odlazak na svetsku izlozbu/sajam/takmicenje kao sto je Brisel, Zeneva, Pitsburg... stiti prava pronalazaca na nivou CELOG SVETA u trajanju od 6 meseci ili do naredne izlozbe ili do ostvarivanja patentnih prava.

U Beogradu ima vise advokata specijalizovanih za patentna prava. To su veoma ozbiljni ljudi i mnogi od njih i pravni zastupnici za razne svetski poznate kompanije.
U svakog udruzenju/savezu pronalazaca se mogu dobiti sva detaljna uputstva BEZ OTKRIVANJA patenta njima. Uglavnom sam imao pozitivna iskustva i zaposleni u tim udruzenjima su me veoma rado uputili u sve bez ikakve nadoknade (doduse imao sam preporuke Razvojnog Sektora Nagtagasa i Tehnickog Razvojnog Centra kao i nekoliko prof. sa fakuleteta tehnickih nauka - Novi Sad)

Takodje tu je i Jugo-inspekt koji vrsi procenu vrednodti intelektualno svojine, sto je i veoma dobra polazna osnova (sada se zovu drugacije usled raspada bivse jugoslavije) gde je i nase pravosudje smatralo Jugo-inspekt kao i kasnije pripadajuce institucije kao merodavne institucije

Secam se da je ogromna nemacka kompanija Krupp svake godine kontaktirala Savezni Zavod za patente u Beogradu da bi proverili da li jedan nas inovator jos uvek odrzava patentna prava za proizvodnju posebne vrste betona. Nisu se usudili da "ukradu" patentna prava od malog jugoslovenskog pronalazaca

Poznato je medjutim da je Minolta ukrala projekat auto-fokus od NASA-e, ali je isto tako poznata ogromnaa odsteta koju su isplatili

Siguran sam da je u ovim teskim vremenima i Savezni Zavod za patente u verovatno teskim uslovima, ali napominjem da sam se ja licno time bavio 1993 god. kada je sigurno bilo (u zemlji zahvacenoj ratom i besparicom) mnogo toga teze ostvariti.

"gospodin" Zarko iz NL PRO svojim tvrdnjama neoprostivo vredja sve one koji su isli putem industrijskih inovacija, kao i sve nadlezne institucije u zemlji i inostranstvu

naravno, postoje i mnoge price o pronalascima koji nikada nisu videli svetlo dana bas iz razloga sto remete tekucu serijsku proizvodnju, ali se i takvi patenti otkupljuju za znacajne iznose da se ne bi proizvodili

voleo bih da ovaj mail prosledite i Voji na paralax-a, zaprepasten sam njegovim izvestajem o odredjenom konkursu za inovacije gde se Zarko pojavio sa besmislenom pricom o "tajnosti"

Jos jednom napominjem, nijedna kompanija nije mogla da stupi u pregovore sa njim bez dokaza o patentnoj prijavi, a jos manje da nudi bilo kakve iznose

P.S. U samo cetiri patentne kancelarije se moze izvrsiti kompletna zastita u svim zemljama sveta: Geneva, Tokio, New York, London i to je kostalo svojevremeno oko 100.000 DEM
Ukoliko zelite da pregovarate sa Americkom kompanijom, oni ce traziti na prvom mestu da imate patent zasticen u vasoj zemlji (npr. Jugoslavija - Srbija) a zatim i u njihovoj zemlji, recimo Amerika i tako redom... Pregovarate li potom sa Nemackom kompanijom, onda ce i oni traziti zastitu u njihovoj zemlji. Pojedinacne zastite imaju razlicite tarife, kod nas je bilo reda oko 50 DEM a u Japanu oko 3500 DEM, mada zavisi i od patenta i od dodataka osnovnom patentu.

Bilo bi veoma lepo da neko javno, upita gospodina Zarka, koje je konkretne korake on preuzeo, kada je uspeo da mu velike svetske kompanije nude iznose za otkup ideje (ideja se nikada ne prodaje/kupuje vec samo patent)

Ukoliko vam je zaista stalo da ga sistematski raskrinkate, kontaktirajte neku od advokatskih kancelarija specijalizovanih za zastitu patentnih prava
U Saveznom zavodu za patente su svojevremeno davali spisak ovlascenih advokata

Toliko. Znam da sam oduzio i da sam previse formalan....ali .... pa radim neki veliki download sa net-a pa imam vremena :-))))

 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.neobee.net



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!18.05.2003. u 11:44 - pre 254 meseci
Ehhhh...

Tastatura...
Negde tamo pre 15 godina, bila je u jednom od onih lepih stranih casopisa za racunare predstavljena i neka, recimo tastatura..
Otprilike nesto velicine shake sa pet tastera za ispod svakog prsta i jos par dodatnih...

Sa kombinovanim stikasnjem tih dugmica su se mogli kucati svi standardni znaci...

Trebalo je par sati da se nauci kombinacija stiskanja (ne mogu da kazem kucanja) tastera i to bi bilo to...
Bio je to neki engleski ili nemacki proizvod cini mi se... evropski....

Medjutim, evo do danas nisam video da je to zazivelo...

Osim kod nas? Sa Zarkom? Samo ima za obe ruke....
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!18.05.2003. u 17:05 - pre 254 meseci
Citat:
L I L I T:
evo malo novosti šta nam radi žarkić ovih dana ...

pre nekoliko dana naš dragi mali Žarko je pao na testovima za vozački ispit ...

Ma covek mozda odlucio da primeni guzanove mape i na voznju - brza voznja, samo instruktori jos ne razumeju te revolucionarne metode ;)
Nego, LILIT hvala ti na ovako lepim vestima :)

"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!18.05.2003. u 17:07 - pre 254 meseci
Citat:
XTeam:
Toliko. Znam da sam oduzio i da sam previse formalan....ali .... pa radim neki veliki download sa net-a pa imam vremena :-))))

Ne ne nikako! Samo ti pisi;) Sad smo jos 1 korak dalje u raskrinkavanju Zarka...

"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

iz0t0p

iz0t0p
Član broj: 8731
Poruke: 87
*.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.05.2003. u 10:27 - pre 253 meseci
Jeste ga gledali sad za vikend: ne mozete kreativno misliti dok vas ne naucimo da kreativno mislite...

On je jako kreativan kao sto je i pokazao, ko je njega naucio.

mislim na to koliko je para zaradio na toj skoli (
da, pa da me provalite provalite ko sam!!!
 
Odgovor na temu

Laci
Beograd

Član broj: 5568
Poruke: 54
*.nbjzopgf.co.yu

Jabber: jok@ja.bre


+3 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.05.2003. u 11:54 - pre 253 meseci

" SKOLA ZA VOZNJU "

Dodjite u moju novo-otvorenu skolu za vozace ! Za samo 7 dana ucim i najgluplje da voze ! Vestine su sledece :
1. Gledanje kroz prozor
2. Gledanje u retrovitor
3. Okretanje volana
4. Ne diranje papucica za gas, kocenje i kuplunga
5. Vikanje i psovanje drugih vozaca
6. Ucenje izogovora " BRRRM, BRRRRm"

Ne volim DOS-OVCE
& stop the USA agression!
 
Odgovor na temu

L I L I T
nadmin

L I L I T
Član broj: 2437
Poruke: 868
*.yubc.net

Jabber: lilit@elitesecurity.org
Sajt: www.geekchix.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.05.2003. u 13:13 - pre 253 meseci
hmm čini mi se da si izostavio
- izbacivanje lakta na prozor
- i mangupiranje, da ne kažem .... :p


čak ću i na kraju pomisliti da ste ljubomorni na malog Žarka ;)
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.05.2003. u 19:02 - pre 253 meseci
Citat:
iz0t0p:
Jeste ga gledali sad za vikend: ne mozete kreativno misliti dok vas ne naucimo da kreativno mislite...


to kreativno misljenje je klasicno prose**vanje new age religije





"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.05.2003. u 19:17 - pre 253 meseci
Citat:
Laci:

3. Okretanje volana


ma ne: 3. ugradnja novog revolucionarnog volana u vas auto mnogo lakseg za upotrebu od ovog dosadasnjeg, pregovori vodjeni sa fordom, bmw-om, audiem...samo jos oni ne razumeju taj revolucionaran metod ;)

"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!20.05.2003. u 10:30 - pre 253 meseci
Citat:
the.kum:
Citat:
iz0t0p:
Jeste ga gledali sad za vikend: ne mozete kreativno misliti dok vas ne naucimo da kreativno mislite...


to kreativno misljenje je klasicno prose**vanje new age religije






Cela recenica je oksimoron(-ska). Kreativno znaci stvaralacko, tj. novo i originalno. Ne mozes nekog nauciti kreativnosti, mozes mu eventualno zadavati zadatke (problem-solving) pomocu kojih ce izvezbati "mozdani misic", ali to svako ko iole nesto u zivotu radi vec cini i bez NLpro-a.
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.neobee.net



+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!23.05.2003. u 03:32 - pre 253 meseci
Kaze jedna moja prijateljica koja je sve do skora radila u novosadskoj "Smart School":

"da, naravno da sam cula, sve i svasta o njemu.
> Znam da je otvorio i odeljenje svoje skole negde u
> NS, znam da je usao u vojsku i u osnovne skole
> Beograda, sto ce reci da neko iz vlade stoji iza
> njega!!!"

Nego ono "NL" je znaci od "Nezni Leopard"....? Neka curica...?
Eh, mene naivnog, a ja mislio od
Neuro - Lingvinisticko PROgramiranje.....
Eto.... rekoh kada se Zarko bavio i Silva metodom....i tu nekim mapama uma...

Kad ono "Nezni Leopard" pa onda to spojio PRO (sto je obicno extenzija od PROfesionalno ili PROgramiranje).....

P.S. Mozda je doduse ono PRO od PROsera***.....
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.panet.co.yu



+1342 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!02.06.2003. u 21:01 - pre 253 meseci
Koliko god da se mi cudili Zarkovim glupostima on je sve popularniji i sve je veci broj ljudi koji mu veruju!
Inace, sto se mene tice, bolje se licno osecam kada objavim neki njegov biser bez obzira sto se moze pomisliti da za to nema svrhe.
Elem, nas prijatelj je postao je i savetnik za security! Evo samo jednog kraceg isecka iz novina (gde se vidi cime se bavio (bez podcenjivanja bilo kog posla) zapravo tacno onim sto odgovara njegovom obrazovnom nivou -bio je portir):

Zvanično, niko ne može ili ne želi da potvrdi sumnje da se kod nas
prisluškuje internet saobraćaj. Nezvanično, ipak, postoje kompetentni ljudi
koji o tome otvoreno pričaju. Jedan od njih je Žarko Radosavljević, vrhunski
programer, matematičar, inovator, vlasnik škole računara "NL pro group" iz
Beograda. Ovaj kompjuterski genije započeo je karijeru upravo u Telekomu.
Prvo je radio na poslovima obezbeđenja, ali kada je talenat izbio u prvi
plan, postao je programer i instruktor za obuku novih kadrova.

- Nedavno smo kontaktirali sa čuvenim "Majkrosoftom" - priča
Radosavljević. - Poslali smo jednu poslovnu ponudu na njihovu šifrovanu i-
mejl adresu i oni su nam uzvratili. Međutim, samo petnaest minuta kasnije,
na našu adresu je stigla ponuda firme "San mikrosistem" za isti posao.
Dakle, pratili su našu komunikaciju sa "Majkrosoftom" i odmah reagovali.

Kompjuterske firme, poput “Majkrosofta, namerno ubacuju greske u svoje programe i onda te zamke za one koji ne znaju izazivaju pad sistema i kvarove. Kompletno opremljen racunar u Americi kosta 2.000 dolara, a njegovo odrzavanje 20.000 dolara! ( “Ekspres, 6. maj 2000. CELA strana o njemu!)

Tastatura budućnosti

Žarko Radosavljević, vlasnik škole računara "NL pro group", proteklih pet godina je posvetio konstruisanju nove revolucionarne tastature za kompjutere. Ispitivanja su pokazala da će na njoj "slepo" kucanje moći da se nauči za jedan sat!

- Nisam je još patentirao. Imam sve neophodne dokumente i čitava stvar je u postupku zaštite. Zbog bezbednosti, nova tastatura je trenutno u delovima, u 263 segmenta koji se nalaze na različitim lokacijama.

Radosavljević je do sada o serijskoj proizvodnji tastature pregovarao sa domaćim biznismenima kao i sa poslovnim ljudima jugoslovenskog porekla koji žive u Americi. Kaže i da mu je čuveni "Majkrosoft" preko posrednika ponudio velike pare pod uslovom da se potpuno odrekne autorskog prava.
Kada je jedan americki bankar zatrazio prezentaciju moje tastature, porucio sam mu da ponese novac, ugovor i – motornu testeru! Porucio sam mu da cu ga za sat vremena nauciti slepom kucanju na tastaturi, da moze da mi odsece obe ruke ako ne uspem!

Milan JANKOVIĆ

(naslov tog teksta na celoj strani je “ Upotreba motorne testere u kompjuteristici”, a naravno, tastaturu niko nikada uzivo nije video, jer ne postoji niti ce ikada postojati.)



 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.06.2003. u 00:15 - pre 253 meseci
Ao svi radite press cliping izjava onog kretena, a niko da ga demantuje?!

Mada sumnjam da bi to novine objavile dok ne bi svi mi bacili potpise, jer onaj placa te oglase.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!09.06.2003. u 12:43 - pre 253 meseci
Hej, nisam znao da je Zarko bio u redakciji PC Pressa. Donosio je skicu svoje tastature kod Voje Antonica kada je bio onaj konkurs za najbolju ideju.
Procitajte:
http://www.paralax.co.yu/pat002.htm
 
Odgovor na temu

manca
N/A

Član broj: 460
Poruke: 1299
*.ptt.yu

Jabber: manca@elitesecurity.org
ICQ: 94432046
Sajt: www.mtldesign.co.sr


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!09.06.2003. u 22:31 - pre 253 meseci
Znam bila je ta emisija odavno......taj kao HACKER kaze da je napravio tast. sa kojom bi za 2 H naucio slepo kucanje.....e da Vanja ga je pitao koliko su mu kintu nudili ameri, a on ponosito 10 miliona USD, ali je odbio rekavsi da vredi vise....
BOLEST!!!!!!!
Keep the faith....
MTL Design Studio....
http://www.mtldesign.co.sr
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 969967 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.