Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 974073 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BojanM
Bojan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 6957
Poruke: 5
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!09.06.2003. u 23:22 - pre 254 meseci
Ljudi ,bre ,dosta vise o tom Zarku ,postajete opsednuti njegovim likom i delom.
 
Odgovor na temu

exPirat

Član broj: 7959
Poruke: 211
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!09.06.2003. u 23:41 - pre 254 meseci
Ne mogu a da ne prokomentarisem :-((
Iz svih ovih poruka viri onaj osecaj kao kad te svrbi a ne mozes da se poceses ...

Mislim stvarno ..... nesto bi se moralo konkretno preduzeti, a da ne bih bio jos jedan nick sa beskorisnom porukom, evo dajem konkretan predlog:

1) prikupiti sto vise mail adresa medija i licnosti kojima ima smisla poslati ono pod tackom 3
2) Prikupiti odavde sto vise "dobrovoljaca" koji su spremni da na sve te mail adrese posalju ono pod tackom 3, ali da te poruke budu potpisane i sa brojem licne karte kako bi sve imalo oblik nekakve peticije.
3) Osmisliti zajednicki tekst maila kako bi tacke 1 i 2 dobile smisao :))
4) U par dogovorenih dana izbombardovati sve prikupljene mailove porukom (pogadjate, iz tacke 3)


ux, ako smatrate ovo dobrim predlogom, nemam nista protiv da povedem neku mailing listu (na yahoo ili slicno) gde bi se vrsila razmena mailova i usaglasavanje

'ajd
 
Odgovor na temu

goky2002

Član broj: 3848
Poruke: 191
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!10.06.2003. u 12:24 - pre 253 meseci
Citat:
prikupiti sto vise mail adresa medija i licnosti kojima ima smisla poslati ono pod tackom 3


Pitanje koliko bi to imalo efekta jer ti ljudi kojima bi slali i onako nisu njegova ciljna grupa, a ne znam da li Zarko krsi neke zakone osim sto laze i obmanjuje ljude(i to bi trebalo dokazati).

Ja bih najvise bio za to da kao sto on objavljuje placeni oglas preko cele strane gde kaze da je genije, prica o greskama i sl. da se objavi isti takav oglas sa smisljenim argumentima koji to demantuje.
Mislim da bih bio spreman da prilozim neke pare za tako nesto.
Ako bi bilo dovoljno ljudi to ne bi bila neka znacajna cifra.
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!10.06.2003. u 13:59 - pre 253 meseci
Citat:
goky2002:
Ja bih najvise bio za to da kao sto on objavljuje placeni oglas preko cele strane gde kaze da je genije, prica o greskama i sl. da se objavi isti takav oglas sa smisljenim argumentima koji to demantuje.
Mislim da bih bio spreman da prilozim neke pare za tako nesto.
Ako bi bilo dovoljno ljudi to ne bi bila neka znacajna cifra.

meni nikako nije jasno zasto se ostale "postene" skole racunara nisu medjusobno dogovorile i udarile neke "kontraoglase" u medijima..zarko ce im oteti sve musterije ;(

"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

exPirat

Član broj: 7959
Poruke: 211
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!11.06.2003. u 03:18 - pre 253 meseci
Citat:
Pitanje koliko bi to imalo efekta jer ti ljudi kojima bi slali i onako nisu njegova ciljna grupa, a ne znam da li Zarko krsi neke zakone osim sto laze i obmanjuje ljude(i to bi trebalo dokazati).


Pa obmanjivanje ljudi jeste valjda krsenje zakona. KOlko se secam, skoro su povukli iz opticaja razne gospon-dame (Djole B.) vracare i slicne.

A sto se tice efekta, mislim da bi bilo efekta ako bi se po medijima pocelo pricati/pisati o njemu na "nas" nacin.
Ako ne bi zavrsio sa Cecom, ono bi barem ostao bez posla ......

Udariti na "ciljnu grupu" ne vredi, jer taj ko je spreman da poveruje u njegove price i da plati za taj "kurs", tesko da ce da shvati o cemu mu mi pricamo.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!23.06.2003. u 12:11 - pre 253 meseci
Zarko ponovo jase :)

BLIC NEWS broj 180, od 18.juna 2003, strana 10

MICROSOFT IZGUBIO TRKU U SRBIJI?

Najpopularniji operativni kompjuterski sistem Windows konacno je dobio i svoju verziju na srpskom jeziku, i to i na cirilici i na latinici. Ova verzija vec je i promovisana, a ucinili su to srpski ministar kulture i medija Branislav Lecic i generaini menadzer komponije Microsoft u Srbiji iCrnoj Gori Dejan Cvetkovic.

Rec je, naime, o jednoj od poslednjih verzija sistema Windows,Windows XP koja je prilagodena tako sto je prevedeno 300.000 reci i stvoren recnik termina koji
ce se koristiti za lokalizacije drugih racunarskih programa.

Ova verzija, kako je najavljeno, bice besplatna za sve korisnike legalnog programa na engleskom jeziku. Svi drugi, medutim, morace zaovu verziju da izdvoje oko 100 evra, a ukoliko zeie da nabave i Microsoft Office na srpskom, na to ce morati da cekaju jos oko sest meseci i da izdvoje jos dodatnih 500 evra.

Zarko Radosavljevic, osnivac i vlasnik skole racunara NLP Pro Gropu, medutim, tvrdi da su u ovoj skoli proizveli softver, znatno jeftiniji od novog Windowsa na srpskom, koji omogucava da vec instalirani Windows, cak i onaj starije generacije, prevede na srpski.

- Nas softvef "Moze da se primeni i no Windows 98, Windows 2000 i na Millennium edition i na XP. To znci da neko ko zeli da ima ovoj operativni sistem na srpskom jeziku ne mora da kupuje novi windows, vec moze samo da stavi disk sa programom u racunar i da radi normalno - kaze Radosavljevic.

On dodaje da u ovoj skoli jos ne prodaju taj program, ali kada budu odlucili da to urade, cena ce biti oko 10 evra. Radosavljevic, takode, naglasava da su u NLP Gropu vec izradili i Microsoft Office na srpskom, cija ce cena na trzistu biti oko 50 evra.

Na pitanje da li su time uradili nesto nelegalno, Radosavljevic odgovara odrecno.

- Mi nismo piratisali njihov program, vec smo samo napravili softver koji omogucava da se jedan operativni sistem koristi na srpskom jeziku - dodaje
Radosavljevic.

Prema njegovim recima prednost ovog softvera je i sto moze da se iskljuci ukoliko je potrebno da se u Windowsu ponovo radi na engleskom jeziku, a postoji mogucnost i delimicnog ukljucivonja programa za rad na srpskom samo za delo-
ve koji su neophodni u radu.

MARKO R. PETROVIC


Tekst je skeniran tako da mozda ima nekih gresaka.
 
Odgovor na temu

babylonian
Dragan Petrovic
Israel

Član broj: 448
Poruke: 201
*.red.bezeqint.net

Jabber: babylonian@elitesecurity.org
ICQ: 112117969


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!23.06.2003. u 17:22 - pre 253 meseci
omg, pa dokle vise !!! :(

strasno je koliko su novine dezinformisane i ako je ovo placena reklama, sta oni objavljuju !!! sramota !

i hoce li neko uraditi nesto povodom ovoga !!! NECE !!!
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!02.07.2003. u 17:23 - pre 253 meseci
Ne bih vas gnjavio previse, jer ja sam vec isrpljen citajuci ovo od pocetka (2001.god.). Naisao sam slucajno na ovaj "thread"? trazeci nesto u Google-u (vec sam i zaboravio sta), ali sam procitao sve i odlucio da napisem nesto iz prostog razloga sto poznajem doticnog Zarka 13-tak godina. On mozda jeste za psihijatriju ali nije prevarant. Covek veruje u to sto prica. Dzabe sam se prepirao sa njim oko horoskopa, ubedjivao ga da ne moze da napravi revoluconarni motor (jos jedan od njegovih projekata), ili da promeni standard za tastaturu... Sta da vam kazem, mozda treba biti lud da bi stvari pomerio s mesta? Dakle, nije sva ta galama oko njega brizljivo isplanirana, covek je takav kakvog ga vidite na TV-u, a to sto obicni narod pale takve price... Jos nesto o skoli. Mnoga predavanja i predavace sam lako zapamtio jer su pominjali ptice na dalekovodu, ljuljanje jabuke na grani, ruske eksperimente sa telepatijom (verovatno i Zarko ima pricu o parizeru i sl.), sto znaci, nije dovoljno imati znanje vec ga treba i preneti. Mucio sam se par godina sa srednjoskolcima i osnovcima drzeci casove (zavrsio sam VETS) i znam da je Zarko imao vise uspeha u obucavanju. Valjda zato sto je zanimljiv! Kako nauciti nekoga nesto sto ga ne interesuje, a misli da mu je potrebno? Ispricaj mu na Zarkov nacin. Jeste da ce to brzo i da zaboravi ali ce se secati svih bisera koje je na predavanju cuo. Uf, ako vas nesto interesuje o njemu licno, pitacu ga sta mogu a sta ne da objavim. On nema vremena (a mozda ni znanja da pristupi forumu).Kao ni ja, uostalom.
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.beotel.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.07.2003. u 02:02 - pre 253 meseci
Citat:
Gjagji:
Covek veruje u to sto prica.


To i ja kazem.

Uostalom, ima o njemu na vec pominjanom sajtu www.paralax.co.yu, u delu gde se govori o "izumima"... Posle toga, sve ti je jasno.
Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.07.2003. u 18:01 - pre 253 meseci
Citat:

On mozda jeste za psihijatriju ali nije prevarant


Oni koji su za psihijatriju treba i da budu tamo, a ne na TVu i u novinama.

Citat:

Covek veruje u to sto prica


Btw, vidovita Zorka je verovala da je vidovita, a nije, pa su je uhapsili.




 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.07.2003. u 19:49 - pre 253 meseci
Citat:
Gjagji:
On nema vremena (a mozda ni znanja da pristupi forumu).


hmm, mislio sam da barem browser zna da koristi...
zar nije malo cudno da covek koji ne zna ni da surfuje drzi skole racunara?

p.s. nemam nista protiv Zarka, on mene ne ugrozava ni na koji nacin, samo se pitam...
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nspoint.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.07.2003. u 22:14 - pre 253 meseci
Citat:
Predrag Damnjanovic:
p.s. nemam nista protiv Zarka, on mene ne ugrozava ni na koji nacin, samo se pitam...



Uh, meni se cini da doticni Zarko ugrozava svakog iole normalnog coveka. Ako ce debil napraviti jos debila onda ima manje mesta za nas ostale. Opstanak...:)
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!03.07.2003. u 23:52 - pre 253 meseci
bas naprotiv - ako bude bilo puno debila - nas normalne ce vise da cene i placaju
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!04.07.2003. u 00:15 - pre 253 meseci
Ma sta znam, ja njega kad god vidim na TV-u ja se ubijem od smeha :))). Najjaca mu je ona prica kako ce za 7 dana da nauce ljude da programiraju u C++ a kao trojanski konj objektni paskal koji isto traje 7 dana pa tako kada saberes dobijes da za 14 dana ti postajes ultra turbo mocni programer :), a ja bi takvog programera pitao da mi napise najobicniji program koji ce da sortira niz brojeva , ili neki programcic za rad sa dinamickim strukturama podataka tipa sredjivanje binarnog stabla ili tako nesto :))) u principu da se ne lazemo ne ide se na fakultet 4-5 godina ako to moze da se nauci za 7 dana :)))
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!04.07.2003. u 14:22 - pre 253 meseci
Reklama je cudo! Pronasao sam e-knjigu sa interneta "Visual Basic for 24H" ili tako nekako, pa sam sa odusevljenjem pozeleo da naucim programiranje za 1 dan. Ispostavilo sa da je to 24 lekcija, koje bi se predavale po sat vremena, pa posle toga sam radi vezbe... Inace, da nastavim thread, Zarko (ili njegovi parteri?) ima 7 skola po BG-u i normalno da ne drzi on predavanja, tako da, ako je predavac malo normalaniji (nisu valjda svi k'o Zarko) polaznici nisu previse ugrozeni ? Znaci, Zarko je samo frontmen, ili se kaze fenomen...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ptt.yu

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!04.07.2003. u 15:40 - pre 253 meseci
Evo, častim vas sličicom za Nokiu sa Žarkovog telefona.

Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!04.07.2003. u 23:49 - pre 253 meseci
Jel ovo neki roshtilj? hahha
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Slobodan Milivojevic
Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.124.182.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!07.07.2003. u 10:24 - pre 253 meseci
Malopre se probudio, upalim TV, kad ono na BKTVu niko drugi no Žarko. Pored dnevne štampe evo i njega. Ima par provala koje ću morati da citiram.

Citat:
Photoshop koji ima 1000 strana, mi smo uspeli da svedemo na 7 fotografija, a onih 15 stranica teksta na početku služi da razbije strah...


Citat:
A i Corel koji se uči više od godinu dana, a ljudi znaju da je njegovo učenje mukotrpno, kod nas se uči za sedam dana...


Kakvo paljenje širokih narodnih masa :) , ali ništa čudno za NL-Pro Group, to je jedini marketing koji Žarko ima. Mora da mu je ponestalo posla, pa je rešio da se još malo reklamira.


Citat:
Mi polazimo od toga da niko ništa nezna: Pokažemo ljudima komp i frižder, i pitamo ih da li vide razliku. Kad kažu NE, onda mi kažemo da će malo više da ostanu kod nas.

Pa samo takvi ljudi koji ne razlikuju comp od frižidera, mogu i da idu kod njega. :-) lol

A evo i ostalih provala:

Citat:
Mi znači radimo Windows, koji se uči nekoliko meseci, za 1 dan.
Word, koji je veoma težak, mi radimo za 2 dana.
Excel, koji samo dobri poznavaoci matematike mogu da savladaju za manje od godine dana, mi radimo za 3 dana. Znači, sve i procente i sume, sve.
Čak i E-Mail, od koga se ljudi ježe, i beže, mi radimo za nekoliko sati.
Ja sam čak sanjao E-Mail 6 meseci, dok ga nisam skapirao...
I još internet, to sve za 1 dan.
Za ukupno 7 dana, mi možemo ljude osposobiti da rade na računarima, a dajemo im još mesec dana da dolaze kod nas da pitaju o stvarima koje im nisu jasne...


Pa šta reći, čak je i moj ćale za 2 dana ukapirao osnove windows-a i word-a (ne kod njega naravno).

Citat:

Žarko: Kod nas se radi sasvim drugačije od ostalih škola...
Voditelj: Pa to je očigledno, ali recite nam šta je tajna vaše škole.
Žarko: Nije hipnoza. Mi koristimo metodu memorisanja podataka (mape uma), ali na skroz drugačiji način od onoga koji se zvanično promoviše...


I za kraj jedna interesantna stvar:
Citat:

Voditelj: Sada se za trenutak vraćamo na dnevnu štampu....
...I kada smo već kod crne gore, interesantan tekst u Blic-u na 11 strani.
Naime, crnogorski premijer, ovaj crnogorski ministar ... crnogorski ... crno ...
( prekid emisije )


Sad, ne znam šta je bilo voditelju, ali se plašim da nije posledica Žarkove škole...

Jezivo...

P.S. Citati baš nisu tačni 100%, ali sam se trudio da se setim svega što je rekao...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!08.07.2003. u 04:10 - pre 253 meseci
Mi se ovdje zajebavamo, a on mlati pare... svaka mu cast kada shisha naivni narod. Ne zbog toga sto je on strucan, vec zbog toga sto niko nece (ne smije?) da kaze da on obmanjuje narod... Vecito smo mi imali neke lazne heroje i ostalu izpropagiranu gamad...

Da li ste znali da u 7 dana ima
7*24 casa = 168 casova/sati...

Mozda za toliko i neko moze da nauci da koristi neke osnove racunara, ali za 7 dana (dan za danom) nema sanse...
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!09.07.2003. u 01:37 - pre 253 meseci
Postoje nastavni planovi koje su pravili u ministarstu za obrazovanje za srzanje kurseva obuke rada na racunarima za totalne pocetnike.
-Po tom planu kurs je trajao nekih 140 skolskih casova.
-Kurs je obuhvatao: osnove rada u windows-u, word-u, excel-u, powerpoint-u, zatim koriscenje internet browsera i e-mail klijenata.

kurs je lepo isplaniran i to je otprilike neko optimalno vreme za obucavanje grupe totalnih pocetnika do nivoa da mogu samostalno da koriste racunar.

Jedina mana je neisplativost kursa jer ako uzmete cinjenicu da kursevi od 30-40 h kostaju od 50 - 200 eura takav kurs bi kostao 200-300 eur.
i to je valjda jedini razlog zasto sve privatne skole drze kurseve na 30-40 h.
po mom misljenju to i dalje nije dovoljno za normalnu obuku polaznika.

Kurs od sedam dana ?!?!?
o.k. 7 dana jest 168 h ali bi ipak mogli dopustiti polaznicima da malo odspavaju.

Prosecan slusalac moze da budno prati neko predavanje oko 40-60 min. (sto mislite zasto casovi u skoli traju 45 min???)

Na ovakvim kursevima paznja polaznika a samim time i efikasnost predavanja strahovito opada nakon 1.5 - 2 sata. sve posle toga je razbacivanje vremena, para i zivaca.

sad mi nije jasno otkud njima ta moc da odrze paznju polazniku 10 sati dnevno, 7 dana u nizu i da uspeju da mu prenesu bilo kakva saznanja. Cini mi se da svako ko je prosao kroz skolu, kad razmisli malo o toj ideji shvata da je to teska glupost.


Zasto niko ne reaguje ???

Pa sama akcija ima uvek snazniji odjek nego reakcija.
Da sutradan neko od nas ode u "bisere" ili nesto slicno i kaze da su ljudi iz nl pro-a debili i prevaranti, ljudi bi samo pomislili da smo ljubomorni ili da zelimo samo da napakostimo tim "divnim ljudima" iz nl pro-a.


i na kraju jedno izvinjenje zbog duzine post-a


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 974073 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.