Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi "Apis"? Daj,više,bože...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novi "Apis"? Daj,više,bože...

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 40519 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 19:14 - pre 173 meseci
Cek, stani, snimi pa gledaj kasnije..

Nije firma ili DOOnastala ni iz cega.. Predugo si u EU, a to nije dobro po zdravlje

Dogodila se privatizacija, u reziji DRZAVE, i pomalo mahera, i slicnih posednika nekog noca(da ne ulazimo u strukturu te imovine).

Firme su "dobijene" po smesno malim cenama(svojevremeno je moj predlog bio da se dele i besplatno), ali sa ciljem da se zanovi poslovanje, i trzisno poslovanje. Da se bar uhvati pocetni korak ka normalizaciji.

Zatim su preuzete i socijalne obaveze, i napravljena (losa i parcijalna) regulativa poslovanja(najidrziviji je PDV, ali on je deo, mali deo zamisli...).

I pod tim uslovima je prihvaceno formiranje "firmi" i DOO.

To je mala predistorija, da razumes razliku izmedju "firmi" i DOO ovde i u EU.

Zatom drzava nije obezbedila okolnosti, a pravnom regulativom (zakonom o radu), namirila je svoje zelje, ali je zabasurila i ostavila prostor za nove nepravilnosti..

Iz takve predistorije..i planova i 5, oktobra..stigli smo do male grupe lopuza.."po zakonu"..

I pred vrata socijalnih nemira..

Poz
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 19:19 - pre 173 meseci
Ma zna Ivan kako se ovde sve izprivatizaovalo i na koji nacin, samo se pravi tosha ;)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.202.*



+558 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 20:03 - pre 173 meseci
Ne pravi se niko nista, nego kako kazu ne treba plakati nad prosutim mlekom, ili kako jednom Djindjic licno rece i to na TV, posle onoga nema kajanja. Dzabe sad dranje. Svesu to gluposti i smaranje. Vise nije cak ni zabavno forumasiti o tim stvarima.
Citat:
Srđan Pavlović: Na zapadu bi izasli na ulice i za mnogo manje stvari, a mogu da zamislim za one koje ti ugrozavaju egzistenciju.
I sta bi bilo? Srusili bi sistem? Iznudili izbore? Nema od toga nista.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 20:10 - pre 173 meseci
Citat:
Ako firma bankrotira.. bankrotirala je, ne vidim sta onda ima da se prica o "varanju zaposlenih".


U vecini slucajeva je sledeca shema u pitanju :)

1. Kupi se firma na aukciji i pritom se napravi deal da se placa u ratama.

2. Uslovi prodaje nalazu da se moraju zadrzati trenutno zaposleni u firmi i pokrenuti proizvodnja (nigde ili vrlo retko pise rok)

3. Uplacuje se prva rata za kupovinu AP-u.

4. Uzima se kesh kredit na hipoteku firme.

5. Gazda pravi fiktivne fakture i prisvaja kesh za sebe.

6. Krece se se prodajom sirovina koje su bile u firmi prilikom prodaje.

7. Isplacuje se neki topli obrok da bi se kupilo vremena za 8.

8. Prodaju se masine

9. Bezi se iz zemlje ili se ceka da drzava "pokrene" postupak

Kako sudovi u Srbiji vrlo lose funkcionisu dobija se na kraju neka uslovna kazna i to je to.

 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.136.*



+7 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 20:16 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa da, umesto da uteriju dug, i time bar namire svoja trazenja - oni su odlucili da prave probleme i ljudima koji nemaju veze sa tim.

Citat:
Citat:
vladd: Pa ne mogu ni oni. Postoji "pravni lek", zalba na neizvrsenje presude, i to nije problem ostecenih vec funkcionisanja drzave.

Da Ivane,kako god,ali postoji pravni lek i kada se ispucaju svi pravni lekovi u ovoj našoj majmunari tim ljudima preostaje Sud za ljudska prava u Strazburu....

...a znaš ko jedino može biti tužena strana prilikom podnošenja apelacije tom sudu?

Samo i niko više nego D R Ž A V A S R B I J A!

A državu Srbiju čine i svi njeni građani,dakle i oni koji se u postupcima i potezima ovih nesrećnika sa raznoraznih protesta i blokada osećaju u tolikoj meri ugroženim i sprečenim u ostvarivanju svojih prava.

Presuda jednog takvog suda kao što je ovaj u Strazburu,biće,ni manje ni više,nego na teret te države Srbije i onih gore pomenutih građana,a ne protiv tamo nekog Šaje,Paje,Mike ili žike sa računima na Kajmanskim ostrvima.

Dakle,ako misliš da država nije dužna da bilo šta izmiruje tim nesrećnicima,itekako će biti kad takva jedna presuda stupi na pravnu snagu.

Komitet ministara Saveta Evrope će se za to pobrinuti....znaš ti sve to itekako dobro.

Svi oni koji misle da država ne duguje ništa tim radnicima,a pogotovu onima koji već imaju izvršne presude domaćih sudova u rukama, grdno se varaju i nisu u pravu.

Slati policiju na te ljude umesto da se odmah uradi ono što će se neminovno uraditi po presudi Strazbura,to može sebi dozvoliti samo bolumenta nadobudnih majmuna od državnih funkcionera.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 20:28 - pre 173 meseci
OK,

I kakve veze ima sprecavanje drugih ljudi da rade sa sudom u Strazburu??

Kakve veze to ima sa bilo cim? Meni se cini da je jedina stvar koju ce postici sa tim da ih ostali ljudi zamrze.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 20:38 - pre 173 meseci
Kontam da je hteo reci da ce gradjani u svakom slucaju da budu na steti. Ili indirektno preko blokada ili direktno isplatom iz budzeta ovima koji strajkuju preko presude iz Strazbura.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.197.*



+7 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 20:45 - pre 173 meseci
Ivane,siguran sam da si mnogo,mnogo bistriji momak,nego što to sada pokušavaš da ispoljiš....

...amnestirao si ovu državu po pitanju obaveze prema tim ljudima....

...pa sam zato ono gore i napisao ...

...jer ako ćemo morati da čekamo presude Strazbura,biće skuplja dara nego mera.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 20:52 - pre 173 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:Kako sudovi u Srbiji vrlo lose funkcionisu dobija se na kraju neka uslovna kazna i to je to.

Sve si lepo napisao, samo, ovo na kraju, odnosi li se na stecajni postupak, ili neki krivicni-prekrsajni?

Citat:
Ivan Dimkovic:I kakve veze ima sprecavanje drugih ljudi da rade sa sudom u Strazburu?

Pa vidi, ne znam koliko je to ljudi spreceno da idu na posao blokadom pruge!? Ili nekog puta za Kosmet...

I uzevsi u obzir da se preko 80% tih blokada desava na jugu Srbije, a da tamo bas i nema neke firme koja radi, ne verujem da blokade smetaju nekome radi odlaska na posao. Uostalom zato ti strajkaci-demonstranti i imaju podrsku u svojoj okolini.

Polako ce sada da izbija da je privatizacija bila klasicna prevara-pljacka, gde se obogatilo nekoliko desetina ljudi, a ostali...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 20:52 - pre 173 meseci
Koga sam ja amnestirao?

'Ajde bre nemoj da se pravimo blesavi - blokiranje ulica apsolutno nista ne postize, osim cinjenje stete drugima...

- Da li te akcije nesto nadoknadjuju radnicima? NE.
- Da li te akcije omogucavaju da bankrotirane firme prorade? NE
- Da li te akcije mozda cine neku revoluciju? LOL

Sve u svemu, to je najobicnije drecanje gde ti prevareni ljudi imaju ideju da ce uspeti da nekako ucene drzavu da nesto ucini, mimo sistema sibicarski, zato sto misle da su oni jedini na ovom svetu i da je njihov problem najveci - kao u "stara dobra" vremena, da izadje neka govedja glava i da kaze "sve sredjeno, a sad svi nazad na svoje zadatke". 'Oce malo sutra - iz prostog razloga sto ih uopste nema toliko koliko bi neki voleli da ih ima, pa su krajnje irelevantni - a i zbog toga sto drzava tesko da ima odakle bilo sta da im "nadoknadi", posto je i sama u minusu i mora da se zicka od MMF-a.

Medjutim, i pored toga sto su irelevantni sto se promena tice - oni i te kako mogu MNOGIM ljudima zagorcati zivot sprecavanjem dolazenja na posao, zastojima i sl... steta, steta i samo steta i to je to. To je ukratko opis akcije.

Da li ja mislim da drzava treba da bude amnestirana? Ne, ako postoji krivica drzave - onda bi trebalo nesto uraditi, bar podneti te tuzbe, pa ako ih neko odbije da postoji razlog za idenje u taj Strazbur... cemu bre sluzi to urlikanje i blokiranje ulica?

Ako vec hoce revoluciju, onda su se malo zeznuli u koracima - jerbo sa ovim samo mogu da izazovu da ih ostatak ljudi i te kako zamrzi, jer njihovi problemi nisu nista veci od problema sa kojima su i ostali suoceni, ali bi oni da nekako cimnu nesto od drzave na brzaka.

Citat:
vilil1
Polako ce sada da izbija da je privatizacija bila klasicna prevara-pljacka, gde se obogatilo nekoliko desetina ljudi, a ostali...


Pa nek idu da biju te koji su popljackali, ili da njima blokiraju ulicu... eno onaj, kako se zove, isto govedja glava - poslanik u skupstini koji je bio glavni za privatizaciju... neka njega do'vate i "popricaju" sa njim.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 20:55 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
'Ajde bre nemoj da se pravimo blesavi - blokiranje ulica apsolutno nista ne postize, osim cinjenje stete drugima...


I to ogromne.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 21:08 - pre 173 meseci
Citat:
vilil1Sve si lepo napisao, samo, ovo na kraju, odnosi li se na stecajni postupak, ili neki krivicni-prekrsajni? .


Prvo ide stecajni postupak, pa stecajni upravnik hoce da nesto sredi ali naravno ne moze i to se tako tegli vise od godinu dana... Tek ako neko digne vecu buku u javnosti (hint: Jugoremedija- Zrenjanin) krece neka kao istraga i vracanje postupka na pocetak...Krivicno prekrsajni postupak jako retko dolazi na red :)

Sto se tice blokada...Srbi (vecina) ce za iste optuziti drzavu a ne radnike koji blokiraju i onda radnici dobijaju pojacanje jer su tada svi protiv drzave jer ona ne sklanja radnike sa puteva i saobracajnica tako da je to cist dobitak za njih i dodatni pritisak za drzavu. ;)
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
109.93.165.*



+7 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 21:44 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Koga sam ja amnestirao?

http://www.elitemadzone.org/t389145-2#2503861
http://www.elitemadzone.org/t389145-2#2503909
http://www.elitemadzone.org/t389145-2#2503940

Postavljam samo pitanje da li je ova država sada,u slučaju ovih blokada,ili ikada,nastupala u svom punom kapacitetu?

I da jeste,da li bi smo onda sve ovo preživljavali?

Da li baš uvek neko sa strane,u ovom slučaju Strazbur, mora ovu državu prvo da opauči po ušima,pa tek onda da nastupi kompetentno?

Citat:
Sve u svemu, to je najobicnije drecanje gde ti prevareni ljudi imaju ideju da ce uspeti da nekako ucene drzavu da nesto ucini,
--------------------------------------------
a i zbog toga sto drzava tesko da ima odakle bilo sta da im "nadoknadi", posto je i sama u minusu i mora da se zicka od MMF-a.

Za penzije...najbrojnijem glasačkom telu...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 21:46 - pre 173 meseci
Citat:
vilil1: Pa vidi, ne znam koliko je to ljudi spreceno da idu na posao blokadom pruge!? Ili nekog puta za Kosmet...

Pazi, uopste nije bitno da li idem na posao ili gde. Sa kojim pravom on mene da sprecava da prodjem?



Da sam na vlasti, sve bih ih pohapsio a ako se opiru, napravio bih srpski Tiananmen.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.202.*



+558 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 21:51 - pre 173 meseci
Citat:
Kosuth: Za penzije...najbrojnijem glasačkom telu...
I to su gluposti. Najbrojnije biracko telo trenutno nisu penzioneri, nego ovi sto se upisuju na fejsbukove, ovi odrasli devedesetih, a oni se zna za koga su, 90% njih. Eno ih po ulicama traze knjigu Kristijana Golubovica kod ulicnih prodavaca. A i da jesu najbrojnije biracko telo penzioneri, ti si zaboravio izgleda koja je godina i to da penzionere u velikom delu cine oni koji su bili protiv patriota svih 20 godina. Pa onda, to sto ti places kako oni primaju penzije kme kme, oni su ih ba zaradili kolike god da su, a nisu velike, a ti ako si mlad i u punoj snazi, lopatu u sake ako ti nesto ne valja pa radi i imaj. I da obratis paznju malo na staru mudrost da covek treba da pazi na svoje zelje, jer moze da se desi da mu se ostvare, mislim to o ko je koje telo. Nemoj fejsbukasi da ti biraju Kristijene da prave drzavu pa ces da se pusis.
Citat:
Kosuth:...jer ako ćemo morati da čekamo presude Strazbura,biće skuplja dara nego mera...
OK, ajde da idemo da ih bijemo sad odmah, u boj, krenite junaci i svi i ne zalte zivot svoj, ginite braco, plinte u krvi, pustite mene da bezim prvi. Nemojte da ste smesni. Kako se vise niste smorili posle cetvrt veka jedne iste price. A mozda si ti mladji pa se lozis, odakle znam.

Bez brige, sve ce da bude u redu. Ilovaca je univerzalni lek protiv svih bolesti, i tela i duse.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.202.*



+558 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 21:58 - pre 173 meseci
Citat:
vilil1: ...Polako ce sada da izbija da je privatizacija bila klasicna prevara-pljacka, gde se obogatilo nekoliko desetina ljudi, a ostali...


Citat:
Nije vam odgovaralo da svi budemo jednaki i da nema ovakvih razlika medju ljudima. Nije sa rat ni zavrsio, a ti si se vratio sa posteno zaradjenim kapitalom. Pre tebe, njih hiljadu. Posle tebe jos hiljadu! Da ponovo zidate dvorce i zamkove. Da ponovo tlacite i unistavate ljude. Je li? Pa jesu mene zatvarali samo zato sto su me terali da verujem, a tebe ne zatvaraju zbog onog zbog cega smo se borili! Pa majku vam **bem!!!! Sta to znaci? Pa jel to znaci da sam je celog zivota bio budala koji je radio protiv svojih principa? Da sam bio stalno na suprotnoj strani? Jel to znaci? Pa jesu mene zatvarali samo zato sto sam vikao "ZIVEO STALJIN I SVETSKA REVOLUCIJA"!!! Jeste me zato zatvarali?? Pa sta je trebalo da vicem? ZIVEO KAPITALIZAM??


Trazena je sloboda i dosla je. Nema plakanja.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 22:09 - pre 173 meseci
Pa oni i ne placu, oni ce da zakrce put, to je nesto konkretnije od sedenja i kukanja, od cega su valjda videli da se nece leba najesti.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 22:18 - pre 173 meseci
"Za nasu apatiju placamo time sto nam sada vladaju zli ljudi"...



Citat:
Ivan Dimkovicblokiranje ulica apsolutno nista ne postize, osim cinjenje stete drugima...


Kako, koliko, i kojim "drugim ljudima"

Los sistem drzave nanosi stetu SVIM gradjanima, zaustavljanje saobracaja tamo negde, pravi relativno sitnu stetu pojedincima..

Ako mahniti mentalitet napravi stetu 70 milijardi, a zaustavljanje saobracaja par miliona..sta bese vece..

Nego, igramo se zamene teza, sto i nije lose..kao vezba.

Citat:
Lesli Eldridz: Trazena je sloboda i dosla je. Nema plakanja.


Na nesrecu nema, a to znaci, da ce umesto plakanja biti malo gadnije...
A sloboda lagano odlazi, stizu pendreci, da zastite i transport i gazde


Poz

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 22:24 - pre 173 meseci
Citat:
vladd
Los sistem drzave nanosi stetu SVIM gradjanima, zaustavljanje saobracaja tamo negde, pravi relativno sitnu stetu pojedincima..

Ako mahniti mentalitet napravi stetu 70 milijardi, a zaustavljanje saobracaja par miliona..sta bese vece..

Nego, igramo se zamene teza, sto i nije lose..kao vezba.


Koliko ja mogu da primetim, ako neko menja teze to si ti.

To sto ti ljudi rade je CIST NERAFINISANI JAVASLUK. Upravo ono za sta optuzuju "Drzavu" i boga oca. Njihov javasluk cini drugim ljudima stetu - koliko ljudi? Pa kada se ekipa nadje ispred Vlade Srbije nije tesko izracunati prosecan broj ljudi koji tuda prolazi * kasnjenje * koliko kosta satnica - koja je izgubljena, jer su ljudi umesto da rade cekali u guzvi zbog ovih.

Cak i kad po tim delovima Juzne Srbije nesto blokiraju, isto tako neko biva ostecen - zasto bi bilo ko trebao da bude ostecen zbog njih? Sta su skrivili ti ljudi? Nista.

Situacija je takva da SVAKO misli da je uhvatio boga za onu stvar i da ima pravo da nesto blokira van zakona i na tudju stetu. Od bezobraznih taksista koji traze da ne placaju porez kao i svi ostali, preko malinara koji traze da drzava kupi od njih maline po fantasticnoj ceni koja je veca od trzisne cene, ono... jeftinije izadje da dovlace te maline iz Nemacke onda - pa do defilovanja razno-raznih ljudi koji misle da su osteceni i da drzava treba nesto da im plati jer im je preduzetje puklo.

Znas sta je najgore - najgore je sto SVAKO OD NJIH ima neku svoju tuznu pricu, i rukovodeci se tom pricom, svako moze da se stavi na njihovu stranu i da optuzi druge da su bezdusni, da su izrabljivaci ovo ono... lepo je to, samo sto nije bas realno.

Pa jbt, nema te drzave na ovom svetu koja ce moci celoj toj ekipi da udovolji. Stavise, ako im svima udovolji - to je isto cist javasluk. Sta mislis, odakle treba da dodju pare da se isplate plate tim radnicima? Aaaa.. pa naravno, iz budzeta. Super, hajde da platimo i taksistima porez iz budzeta, jadni oni... i malinarima maline iz budzeta... i svima, sve!

Jedino hebe to sto i taj budzet ima limit... koji je odavno probijen.

Najgore prolaze LJUDI KOJI RADE - i koji rade za sebe / svoju firmu, a ne u nekom drzavnom propalom "kombinatu" ili istom takvom propalom "kombinatu" koji je privatizovan zbog jedine stvari koja je i vredela u njemu - nekih nekretnina. Planska privreda je propala, i krs proizvodi nikom ne trebaju, a kome trebaju - eto Kine, jesu krs ali i kostaju u skladu sa tim.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.202.*



+558 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 22:33 - pre 173 meseci
Sve u svemu, sma-ra-nje. Ajde ova zanimacija po forumima, ali ko se jos uopste ozbiljno lozi na te dosadne price o nekim pravdama i nepravdama. Koga briga za pravde uopste.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novi "Apis"? Daj,više,bože...

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 40519 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.