Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi "Apis"? Daj,više,bože...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novi "Apis"? Daj,više,bože...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 40521 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 23:32 - pre 173 meseci
Citat:
vilil1: @mrle 011

Jbt. postoji li ijedna tema ovde koju ti ne pocnes da zagadjujes sa pricama o sfrj, dontitu, tekovinama...Da li je moguce da si toliko opterecen tim stvarima da ne mozes bar malo da se uzdrzis.


nije, nego ti mnogo volis da citas moje postove, pa onda preskaces ostale ... dakle ne pratis pravilno fabulu radnje.

... evo sad sam pregledao celu temu ..... moja dva posta u kojima spominjem druga titu na ovoj temi su 4. i 13. post po redu, od svih postova u kojima se spominje drug tito.

------

prema tome, nemoj da trolujes ovde, nego da se vratimo na temu ...

... dakle .... ko vise ugrozava tudja ljudska prava ...

ovi sto strajkuju, pa ugrozavaju pravo ovima ostalima da se vozaju po putevima i prugama

ili

ovi sto bi da se vozaju bas tuda gde ovi ostali strajkuju, pokusavajuci time da im uskrate ljudsko pravo na strajk


[Ovu poruku je menjao mrle 011 dana 27.01.2010. u 00:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 23:40 - pre 173 meseci
Pa na to pitanje je vrlo lako dati odgovor,

Kada se saka jada od par stotina skupi i ode "u Beeeograd" gde cini problem mozda desetinama hiljada ljudi, uopste nije tesko oceniti ko tu kome smeta. Relativizacije tu ne prolaze.

Uzgred, radnici propalih firma ne strajkuju - niti mogu da strajkuju, jer su im firme propale. Kad firma ode na dobos, sledi razlaz i nema vise rada... pa ne mozes ni da "odbijas da radis".

Ista stvar i za one malinare... kako moze neko ko nije u radnom odnosu da strajkuje? WTF?

I sve i da mogu da strajkuju - strajk podrazumeva prestanak rada, nigde ni jedan zakon ne garantuje pravo da blokiras puteve. To nema veze sa strajkom - to je javasluk.

Cirkus bre... samo cekam momenat kada cu da cujem da je neko izasao da strajkuje zato sto je hladno vreme i da zablokira neku saobracajnicu.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...26.01.2010. u 23:54 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

To sto ti ljudi rade je CIST NERAFINISANI JAVASLUK. Upravo ono za sta optuzuju "Drzavu" i boga oca. Njihov javasluk cini drugim ljudima stetu - koliko ljudi? Pa kada se ekipa nadje ispred Vlade Srbije nije tesko izracunati prosecan broj ljudi koji tuda prolazi * kasnjenje * koliko kosta satnica - koja je izgubljena, jer su ljudi umesto da rade cekali u guzvi zbog ovih.

Cak i kad po tim delovima Juzne Srbije nesto blokiraju, isto tako neko biva ostecen - zasto bi bilo ko trebao da bude ostecen zbog njih? Sta su skrivili ti ljudi? Nista.

Situacija je takva da SVAKO misli da je uhvatio boga za onu stvar i da ima pravo da nesto blokira van zakona i na tudju stetu. Od bezobraznih taksista koji traze da ne placaju porez kao i svi ostali, preko malinara koji traze da drzava kupi od njih maline po fantasticnoj ceni koja je veca od trzisne cene, ono... jeftinije izadje da dovlace te maline iz Nemacke onda - pa do defilovanja razno-raznih ljudi koji misle da su osteceni i da drzava treba nesto da im plati jer im je preduzetje puklo.

Znas sta je najgore - najgore je sto SVAKO OD NJIH ima neku svoju tuznu pricu, i rukovodeci se tom pricom, svako moze da se stavi na njihovu stranu i da optuzi druge da su bezdusni, da su izrabljivaci ovo ono... lepo je to, samo sto nije bas realno.

Pa jbt, nema te drzave na ovom svetu koja ce moci celoj toj ekipi da udovolji. Stavise, ako im svima udovolji - to je isto cist javasluk. Sta mislis, odakle treba da dodju pare da se isplate plate tim radnicima? Aaaa.. pa naravno, iz budzeta. Super, hajde da platimo i taksistima porez iz budzeta, jadni oni... i malinarima maline iz budzeta... i svima, sve!

Jedino hebe to sto i taj budzet ima limit... koji je odavno probijen.

Najgore prolaze LJUDI KOJI RADE - i koji rade za sebe / svoju firmu, a ne u nekom drzavnom propalom "kombinatu" ili istom takvom propalom "kombinatu" koji je privatizovan zbog jedine stvari koja je i vredela u njemu - nekih nekretnina. Planska privreda je propala, i krs proizvodi nikom ne trebaju, a kome trebaju - eto Kine, jesu krs ali i kostaju u skladu sa tim.


Ne ne, ne menjam ja teze, i ne skakucem sa pruge do skupstine

Prvo, slozio bih se da je "neprskani javasluk" da su ljudi istrcali na stazu momentalno, cim im je zakasnila plata, par dana. Ili meseci.

Ili iz taksistickih razloga..nece PDV..

Malinare kolju hladnjacari, koji pljackaju malinare..i tu se trazi sistemsko resenje. Ne treba placati malinare iz budzeta, ali poslove "posrednika" moze da preuzme drzava(makar i preko Agencije za izvoz malina), i da puni budzet!!
Mogli bi da uzmu maline, i da isplate procentualno malinare, sa fiksnim procentom zarade za drzavu, malinari bi verovali drzavi, za razliku sto, s pravom, ne veruju lopinama..
Ali, to bi bile kontrolisane, a ne "slobodne" pare



Izasli su na prugu zbog nepostovanja sudske odluke, i stete koja im je pricinjena.
Nemaju oni sta vise da pricaju sa GAZDOM, ili da gazdi "zatvaraju ulicu". Ili da uzimaju zakon u svoje ruke.


Po PRESUDI SUDA, gazda treba da plati sta treba, ali se PRESUDA drzavnog organa NE PRIMENJUJE..

A ako ne vaze zakoni sudovi..to je, valjda, opsta steta. Haos...

Jeste da malo "laviram" vremenski, ali cisto da se razjasni, kako je pocela, kako je funkcionisala, sprega korumpiranih cinovnika, i dokle dovodi.

Znaci da ipak nije bas "bezobrazluk", probali su regularnim putem, dobili pravdu na sudu, i STA??

To je ono sto mene vise brine, od njihovih platica ili nadnica (i visine i urednosti)..



I to je ono sto bih voleo, da se MENI udovolji. Da se postuju makar ovi kilavi zakoni..do nekih boljih..

A ne da se igramo "radio Sapca"..zelja i cestitki...

A da je sistem u kome si ti uljuljkan, eee,,,i taj "Gazda" ne bi vise nista radio osim setnje po krugu, i radnici bi mogli da nadju drugi posao, i drzava bi malo socijalno brinula o njima..


Poz


P.S.
Citat:
vladd: "Za nasu apatiju placamo time sto nam sada vladaju zli ljudi"


Ne primetiste.. Platona..
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 01:27 - pre 173 meseci
OK, pazi, drzava kriva jer se ne primenjuju presude i... i zbog cega god. OK, drzava kriva.
ALI, sta ja, hebeno imam veze sa tim?? Idi i maltretiraj drzavu, nemoj mene. I nemoj da pravdas to opstim dobrom jer ce i mene da stigne red. Nemas ti (tj. "blokiraci") pravo da o mom dobru odlucujes, bilo u pozitivnom, bilo u negativnom smeru. Moz' usput da me pozoves i kazes da je to i za moje dobro i da me pozoves, pa ako hocu da ti se pridruzim super (za tebe) a ako necu, ne diraj me.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 06:31 - pre 173 meseci
Pa ti si drzavljanin i rezident drzave Srbije tako da imas veze ;) Drzava nije pojam sam za sebe vec je cine gradjani. Btw ko ti je drma kavez od ovih strajkaca pa si toliko popizdeo? :P
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 07:07 - pre 173 meseci
...kao i obicno, vrlo zanimljivo razmisljanje na ES...
vjerovatno ste u pravu i jedni i drugi... i ovi sto podrzavaju blokadu puteva i ovi sto to nepodrzavaju.

Ali jedino sto ja primjecujem je nebriga ovih sto "blokiraju" za ove koji su "blokirani"... Naravno, to je uzajamno, tako da oni koji rade i imaju plate, savrseno boli briga za ove koji nemaju vise posao i nemaju od cega da zive.
Problem je sto ovi zaposleni ne uzimaju u obzir da sudbina ovih prvih moze da zadesi i njih. U neuredjenoj drzavi u kojoj se ne postuje sudska odluka, postovana gospodo, nepravda moze (i hoce) zadesiti svakoga.

To ne moze da shvati onaj ko nije iskusio na svojoj kozi...

Ja sam izgubio posao, na vrlo cudan nacin, jer moja frima nije propala. Kao visak radne snage sam otpusten zajedno sa jos 700 ljudi. Paradoks je u tome sto se nakon naseg otpustanja u istoj firmi zaposlilo 800 ljudi?! U cemu je onda bio visak? Odmah da sprijecim demagoge - zaposleni su ljudi na ista radna mjesta sa istom strucnom spremom ALI bez naseg radnog staza i iskustva. Cak u prosjeku se ne radi o nesto posebno mladjim ljudima... a na tim radnim mjestima godine zivota nisu previse bitne.
Elem, da odem na sud bilo koje drzave, koja je zaista pravna, cak mi ni advokat ne treba da dokazem da su tu neke kruske trule.
Ali ne - na balkanu nema svrhe se tuziti... jer po osnovu nase tuzbe, drzavni tuzilac, zamislite, ZABRANI ISTRAGU za djela koja smo naveli u tuzbi?!

I sta mi preostaje? Kuka i motika pa na ulicu? To ne radim, jer mogao bi jos da budem izudaran...

Ali onda ide prica o tome kako bi ja time ugrozio prava drugih koji sretno rade i zaradjuju?
Odlicno - ali gdje su moja prava? Ili ovi koji imaju posao ne vode racuna ni malo o tome - "sit gladnom ne vjeruje". Ali uzmite u obzir da i VAS moze zadesiti ista sudbina...
E zato je javasluk DRZAVE takav kakav jeste - jer nema "kriticna masa" ljudi koji bi se bunili protiv nepravde. E zato nam jeste kako jeste, jer sacica bijednika koja blokira prugu, moze da se kazni zbog toga, da se pendreci, da se razne stvari rade. Ali da je 100.000 ljudi izaslo na ulicu i trazilo da se postuje sudska odluka... e to bi bilo nesto sasvim drugo.

Solidarnost nije politicko pitanje, vec humanisticko. Zakon je isti i vazi za sve. Ili mozda nije?
U Italiji kad strajkuju zaposleni u aerodromima, njima se pridruzuju i taksisti, i masinovodje i vozaci autobusa... ljudi blokiraju Italiju i dodju do pravde. A pridruzuju se jer su svjesni da se nepravda ucinjena nekome, moze desiti i njima. Ocigledno tamo sindikati postoje za zastitu prava zaposlenih a ne da djele sindikalnu pomoc...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 07:50 - pre 173 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Pa ti si drzavljanin i rezident drzave Srbije tako da imas veze ;)

Aha, pa onda kao deo drzave, mogu i da odradim deo (onaj represivni) drzavnog posla. Mislim, kad bi se tako gledalo.

Citat:
Slobodan Miskovic: Btw ko ti je drma kavez od ovih strajkaca pa si toliko popizdeo? :P

Pa, zapravo, vrlo retko se desavalo da naidjem na te sto blokiraju puteve i sl. al' mrzim bezobrazluk pa je dovoljno i to sto trabunjaju ovde.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 08:02 - pre 173 meseci
Citat:
yolja624:Ali jedino sto ja primjecujem je nebriga ovih sto "blokiraju" za ove koji su "blokirani"... Naravno, to je uzajamno, tako da oni koji rade i imaju plate, savrseno boli briga za ove koji nemaju vise posao i nemaju od cega da zive.
Problem je sto ovi zaposleni ne uzimaju u obzir da sudbina ovih prvih moze da zadesi i njih. U neuredjenoj drzavi u kojoj se ne postuje sudska odluka, postovana gospodo, nepravda moze (i hoce) zadesiti svakoga.

Nije obavezno uzajamno i da "sit gladnom ne veruje", ali na taj nacin mu gotovo sigurno niko nece pomoci, vec ce mu se protiviti. Moze meni da smeta sto je neko prema tebi nepravedan. U nekoj situaciji bih mozda i pomogao nesto u vezi toga. Ali, ako krenes mene da maltretiras, mnogo je veca sansa da ti odmognem.

Citat:
yolja624: I sta mi preostaje? Kuka i motika pa na ulicu? To ne radim, jer mogao bi jos da budem izudaran...

Ali onda ide prica o tome kako bi ja time ugrozio prava drugih koji sretno rade i zaradjuju?

Naravno, ide prica o tome - i tacna je ta prica.

Citat:
yolja624: Odlicno - ali gdje su moja prava? Ili ovi koji imaju posao ne vode racuna ni malo o tome - "sit gladnom ne vjeruje". Ali uzmite u obzir da i VAS moze zadesiti ista sudbina...

Ali mi vam ih nismo oduzeli. S' druge strane, tacno, moze i meni da se desi, ali je to moj hebeni problem i ako ja necu da brinem za sebe, molim lepo, nemoj ni ti za mene (pogotovo ne tako sto ces mi zapravo odmagati). Ako hoces da i ja nesto uradim povodom toga - pozovi me kulturno da ti se pridruzim, mozda i hocu (ako pod "ja" podrazumevamo uopsteno nekog, neko ce hteti, neko nece).

Ako hoces princip kuke i motike, super, uzmite vase kuke i motike i idite i opkolite kucu tog tuzioca koji jeste kriv za to, umesto da blokirate nas koji nismo. Samo sto znate da bi vas onda pohapsili odmah, kao sto bi trebali a ne rade kada blokirate puteve.

Citat:
yolja624: E zato je javasluk DRZAVE takav kakav jeste - jer nema "kriticna masa" ljudi koji bi se bunili protiv nepravde. E zato nam jeste kako jeste, jer sacica bijednika koja blokira prugu, moze da se kazni zbog toga, da se pendreci, da se razne stvari rade. Ali da je 100.000 ljudi izaslo na ulicu i trazilo da se postuje sudska odluka... e to bi bilo nesto sasvim drugo.

Kriticnu masu neces postici tako sto tu istu masu maltretiras. Nece tu bas proraditi princip ako ih ne mozes pobediti pridruzi im se - jer ih mozes pobediti. Veca je sansa da se skupi kriticna masa koja ce biti protiv vas.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 27.01.2010. u 15:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 08:29 - pre 173 meseci
@Shadowed
Nadam se da te nece stici sudbina ljudi koji su obespravljeni... al posto vidim kako se odnosis prema tome, pretpostavljam da si se vec obezbjedio za zivota pa te te muke ne mogu stici. Lijepo je to, kad covjek uspije u zivotu... Samo, nismo svi te sudbine ili sposobnosti.

Zanima me, cime tebe ometa blokada neke zeljeznicke pruge? Ili neke ulice? Ti si tu ugnjetavan, jel`te?
Oduzeto ti je pravo da ides vozom do Kraljeva, Valjeva...? Ma nije valjda!

Nemoj da pomislimo da si sebican i egoistican... to nisu pozitivne osobine

ps
cisto za informaciju, quotujes pogresnog covjeka... naljutice se @Slobodan Miskovic
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.71.*



+7 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 08:37 - pre 173 meseci
Citat:
Shadowed: OK, pazi, drzava kriva jer se ne primenjuju presude i... i zbog cega god. OK, drzava kriva.
ALI, sta ja, hebeno imam veze sa tim?? Idi i maltretiraj drzavu, nemoj mene. I nemoj da pravdas to opstim dobrom jer ce i mene da stigne red. Nemas ti (tj. "blokiraci") pravo da o mom dobru odlucujes, bilo u pozitivnom, bilo u negativnom smeru. Moz' usput da me pozoves i kazes da je to i za moje dobro i da me pozoves, pa ako hocu da ti se pridruzim super (za tebe) a ako necu, ne diraj me.

Mladi čoveče,jesi li izlazio na izbore ikada u životu?

Jesi li ikada saslušao, čuo procente o postizbornim rezultatima?

Od,ne znam,lupam sad, 'ukupnog broja upisanih birača,izašlo na izbore 52%!!!

Od ukupnog broja onih koji su glasali,pobednička opcija dobila je podršku 51% i osvojila toliko i toliko mandata!!!

Demokratski centralizam???!!!

"Većina" vlada "manjinom"???!!!

Jasno je ko dan da zamor glasačkog materijala dovodi do ovoga:
Citat:
vladd: "Za nasu apatiju placamo time sto nam sada vladaju zli ljudi"

i stvara fantastične uslove politikantskim manipulantima.

A takvi su A P S O L U T N O svi ovi naši politikanti,jer političara među njima i nema.

I takvi onda personifikuju državu i unutar i van njenih granica,državu sa eksponentima za koje smo svi,pa i ti,glasali,aktivno ili PASIVNO !

U političkoj borbi je sve dozvoljeno i sve moguće,tako da ja u ovim protestima i blokadama zapažam i taj momenat i ni u kom slučaju nemam prava da im osporavam njihovo pravo na izbor sredstva za iznalaženje rešenja za probleme u kojima se nalaze,kojima smo i ti i ja,pasivno ili aktivno svakako doprineli.

Pokušali su stvari da reše u okvirima institucija sistema...i....ne ide...

...ostaju im samo vaninstitucionalni načini.

E,sad što to sve nije artikulisano po nekim strogim matematičkim zakonitostima,kako to Dimković navodi,priznaćeš,ne možemo im zameriti.

Dugo godina,decenija je ovaj narod uljuljkivan u komunističkoj kolevci,bez ikakve preke potrebe da aktivno razmišlja o svojim demokratskim pravima i obavezama...

...IZBORIi iz tog doba su tek bili svojevrsna smejurija...sećam se ko danas,kada sam sa napunjenih 18 godina,kao gimnazijalac stekao biračko pravo i sav važan izašao na izbore da ispunim svoju omladinsku obavezu...

...dobijem listić,a na njemu samo jedno ime i prezime!!!

...nemam pojma ko je,verovatno neki "Đura" , "Čvorović"...

...pitam:pa koga ja sada da biram?

...a oni kažu:Pa njega!I ne pametuj mnogo!!!

Danas nije bolje ni za jotu i otud tolika apatija među biračima,potpomognuta i višedecenijskim navikama,usađenim u taj narod i njihovo potomstvo metodima komunističke demokratije.

Treba se sada snaći u ovim novim uslovima i podrediti duhovnu i fizičku glad borbi protiv te apatije...

...a to je dugoročan, veoma kompleksan i bolan proces,proces koji je neminovno bolan za sve...

...i u tom procesu teško da ima mesta nekakvim matematičkim obrascima.

E,@Lesli,da ne zaboravim i tebe
Citat:
Nije vam odgovaralo da svi budemo jednaki i da nema ovakvih razlika medju ljudima.

Drugovi i drugarice,našom klasnom borbom stvorili smo društvo u kome su svi jednaki....

...samo su NEKI malo jednakiji !


(rekao Vlada Bulatović-Vib još u doba kada smo bili"jednaki")

I sad jedno,možda indiskretno,pitanje za tebe,ali u neku ruku bitno,da bi svima bilo jasnije s kojih pozicija istupaš,dakle:

Koliko godina već uživaš u i'validskoj penžiji?

Jer,rekao bih da si tu negde,"Đurin" ispisnik...

edit:
Ivane,stičem nepogrešivi utisak da si ti,ustvari,samo savremenija verzija @Leslija,a taj moj utisak potkrepljen je i jednim tvojim postom,davno napisanim i ne znam tačno na kojoj temi,gde si izneo podatak da ti je jedan od roditelja,iz pragmatičnih razloga bio aktivan učesnik naših komunističkih zbivanja iz salonskog doba.

Pokušavao sam da razumem tvoje koprcanje u prihvatanju neminovnoh činjenica oko ovih zbivanja iz teme i jedino sam tu našao objašnjenje,a sve to još nadopunjeno dugododišnjim tvojim bivstvovanjem tamo,napolju.

Što bi se reklo,daleko od očiju,daleko od srca!



[Ovu poruku je menjao Kosuth dana 27.01.2010. u 09:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 10:20 - pre 173 meseci
Citat:
Shadowed: OK, pazi, drzava kriva jer se ne primenjuju presude i... i zbog cega god. OK, drzava kriva.
ALI, sta ja, hebeno imam veze sa tim?? Idi i maltretiraj drzavu, nemoj mene....a ako necu, ne diraj me.


Svi mi radimo različit posao, u različitim gradovima, različitim putevima idemo na posao , različiti smo fizički i mentalno
ali živimo u istoj državi i svi imamo ista prava pred zakonom .
Ako su ta zakonska prava nekom od nas uskraćena , uskraćena su i tebi ili će ti biti uskraćena.
To se zove kolektivna svest koja postoji u bilo kojoj iole civilizovanoj zemlji .

Pre par meseci je bila "blokada" na granici kad su zemljoradnici izvozili u rusiju ,
a carinici nisu hteli da propuštaju robu subotom i nedeljom jer im je naravno to bogom dato,
pa dok stigneš do rusije ima sve da se ucrvlja i ne možeš nikom da prodaš pokvareno voće i povrće .

Eto i tada ljudi nisu mogli da rade i da ostvare svoja prava na rad jer su bili blokirani, a o šteti da ne pričam,
a sad se neki bune jer je to kao i njih potkačilo zbog nepravde prema njima koji hoce da rade i dolaze na posao .
To su dvostruki standardi pri posmatranju problema.

A onda sve te zemljoradnike da upropastimo skroz da ne prave probleme po putevima ,
da bi mi mogli na vreme da se ušuškamo u svoje tople kancelarije
i na kraju sami sebi da budemo najveci neprijatelji .

I toga se nakupi godinama koliko hocete direktno zbog nemara i javašluka koji vlada u državi ,
ali se uglavnom sklanja pogled sa tih tema, brzo se zaboravlja , to je jelte "default stanje u državi - kako nam je tako nam je".

A kad dodje do tačke usijanja, čudite se i besni ste sto se završi na nekom strajku ili blokadi puta
nazivajući ga javašlukom, bahanalisanjem i maltretiranjem ostalih ljudi .







[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 27.01.2010. u 11:40 GMT+1]
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 10:23 - pre 173 meseci
Citat:
Kosuth: ...dobijem listić,a na njemu samo jedno ime i prezime!!!


cekaj bre koshut, razuman si covek ....

u cemu je razlika dal' na tom papiricu stoji samo jedno ime ili stoje dva-tri ista imena?

eto .... nema ni veze sto zivimo u srbiji ...... sta ce u zivotu jednog amerikanca da se sustinski promeni, ako na sledecim izborima pobedi jedna od dve iste partije, koje se tamo smenjuju na vlasti 100 godina?

... ili u zivotu npr. jednog grka, gde se isto 2-3 porodice demokratski smenjuju na vlasti vec 100 godina .... kada tu nema nikakve razlike?

.... mislim, meni je brate u neku ruku postenije da na papiricu imam samo jedno ime .... ako nista drugo, makar odmah znas na cemu si, a ne ovako kao sad - nesto se kao nadas da ce nekakvo dzvrljanje po papiricima nesto promeniti.

uostalom, da li stvarno mislis da je, kada bi neko ime na papiricu zaista i bilo razlicito od ostalih i stvarno zelelo da nesto sustinski promeni, to uopste izvodljivo?
... pa ni oni, imena sa papirica, se nista ne pitaju o sustinskim stvarima.

ova "demokratija" je oktroisana, nametnuta odozgo, a ne odozdo ..... i sada se taj sistem otrgao kontroli i sam sebi postao svrha .... instanca kontrolisanja, kojim se, doduse, moze upravljati i kontrolisati ga, ali samo donekle, dokle se ne menja njegovo samo ustrojstvo.

svi smo mi samo apologete tog sistema .... i mi koji zaokruzujemo po listicima i zaokruzena imena, i sve sto je moguce promeniti je samo neka nasa medjusobna rokada imena, ali i i dalje ostaje nas medjusobni eksploatatorski odnos ... i dalje ce uvek biti onih koji nemaju sta da daju deci da jedu i onih pri vrhu hijerarhije (imena sa listica) koji ce lagodno ziveti, a koji imaju, i to samo prividnu, moc kontrole sistema, ali nemaju neophodnu moc za promenu istog.

sustinu stvari nije moguce promeniti iz sistema - iznutra, zato je potpuno nebitno sta ti i ja zaokruzujemo po papiricima.

sva ta imena su deo hijerarhije sistema, ali samo kao njeni simptomi, a ne aktivni cinioci koji mogu menjati sistem.
jednostavno .... poredak stvari zahteva i ove sto strajkuju po pruzi, i ove kojima oni smetaju jer ne mogu da se vozaju okolo, i ove politicare takve kakvi jesu ... i moguca je, kao i ovde na forumu, samo medjusobna borba izmedju tih grupa za manje ili vise privilegovaniji polozaj unutar sistema, ali niko tu nece sustinski kontrolisati sistem ili ga menjati.
... to ti je ono kao kad meni dimkovic kaze - ko ti brani da i ti budes kapitalista, a ne rob .... tj. bilo sta na hijerarhiskoj lestvici unutar sistema.

trzisna ekonomija i demokratija su se toliko otrgle kontroli i postale same sebi svrha, da vise to ne mogu kontrolisati ni oni na vrhu hijerarhije koji su globalno uspostavili taj sistem, dokaz za to ti je ova SEKA.

rekao bih da je WW3 vec poceo, samo je ovaj put neprijatelj malo nevidljiviji nego u prethodna dva rata, tj. mi smo sami sebi neprijatelji.

.... ili je mozda to vec WW4, ako se racuna onaj "hladni rat" od 1945. pa do pre dve decenije ..... pojma nemam.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 11:04 - pre 173 meseci
Otkrivamo postepeno sustinu.

-postoji odsustvo kolektivne svesti, da ne kazem grubo, veliki stepen sebicnosti.


Ne postoje opcije ZA i PROTIV, sto se tice blokade. Ni ti ljudi koji blokiraju prugu nizu ZA blokadu..
Ko se deklarise "protiv"..najezim se kada ih saberem, ukljucujuci i "jak razlog", za protivljenje..

Postoji losa situacija, postoji odsustvo kolektivne svesti i postoji korupcija...ne postoji zelja da se (naglo) nesto promeni.

U takvom momentu, drzava reaguje najtrapavije moguce, sece macem posledicu problema, a ne uzrok...ubija zrtvu...

Srbija danas...


Sto je nagore..ponavlja se istorija..bez nauka. Oni kojima je trenutno, prividno "dobro", ne osvrcu se na sustinsku trulez koja ce im osvanuti jednoga dana kao "jako lose".



Poz
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.202.*



+558 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 11:05 - pre 173 meseci
Citat:
yolja624: Ja sam izgubio posao, na vrlo cudan nacin, jer moja frima nije propala. Kao visak radne snage sam otpusten zajedno sa jos 700 ljudi. Paradoks je u tome sto se nakon naseg otpustanja u istoj firmi zaposlilo 800 ljudi?! U cemu je onda bio visak? Odmah da sprijecim demagoge - zaposleni su ljudi na ista radna mjesta sa istom strucnom spremom ALI bez naseg radnog staza i iskustva. Cak u prosjeku se ne radi o nesto posebno mladjim ljudima... a na tim radnim mjestima godine zivota nisu previse bitne
Pretpostavljam da ste bili zaposljeni na odredjeno itd. verovatno je stvar bila u tome sto "gazde" imaju od drzave oko 120,000 kao pomoc kad otvore novo radno mesto, ako zaposle nekoga sa biroa. Muckaju ljudi u skladu sa propisi. Zato treba da se uvede krivicno delo "zloupotreba pravnog sistema" kao u USA.
Citat:
Kosuth: I sad jedno,možda indiskretno,pitanje za tebe,ali u neku ruku bitno,da bi svima bilo jasnije s kojih pozicija istupaš,dakle: Koliko godina već uživaš u i'validskoj penžiji?
Ne, ja sam verovatno tvoj ispisnik, a mozda i mladji ko zna, samo ja nikad nisam ocekivao od drzave nista i nisam cekao da mi drugi "daju platu" niti sam pa isao kod "gazdi" da me zaposle, i nisam prismrdeo ni jednoj partiji, niti sam pa ikad trazio vezu za bilo sta, nego sam se sam "opravljao" u zivotu kako sam znao i umeo. I ne, nisam ni "snalazljivac" niti sam pa gazda, ali koliko imam meni dosta, a ne treba mi mnogo. Znaci, nije mnogo, ali je prilicno siguran prihod. Samo ne vidim kakve to veze ima sa svim ovim stvarima. Zasto bih ja zalio bilo koga ko nije nikad u zivotu uradio nista samoinicijativno za sebe nego je uvek cekao da njegove probleme resi neko drugi?

Ne valja drzava? Tacno. Dozvoljava da "gazde" koriste rupe u zakonima itd itd? Tacno. Cak dozvoljava da "gazde" uticu na pisanje zakona? Tacno. Na izbore izlazi jeddva pola glasaca? Tacno. Evo i zasto, deo citata sto je jedan pisao, nadam se da nece da ga obrisu kao "bavljenje politikom" jer on to nije, vise je socioloska analiza. Italik je moj, da bi tekst bio jasniji.

Citat:
Vec sam naveo jedan (problem) da se politickim marketingom dolazi do situacije da partije ne sprovode svoj primarni zadatak - promovisanje ideja, vec redefinišu svoj cilj u puko osvajanje vlasti. Vlast tako prestaje da bude sredstvo i postaje cilj sam po sebi. Korupcija sledi logicno, ako vec nije uzrok pojave. Elita prestaje da vodi narod i pocinje da ga sledi. Dolazi do povratne sprege, mikrofonije, nacionalizma i/ili demagoškog populizma. Neko ce reci "šta je loše u skladu naroda i vlasti"? Pa evo. Da se malo vratim na samoupravljanje, isti konflikt interesa postoji i u demokratiji. Ako društvo ude u blokadu, potrebu za reformom sistema, vecinski interes nije reformski. Izmedu investicija i potrošnje (komfora) vecina po pravilu bira komfor. Logicno, komfor postaje sve manji, manji ... do bede. Autodestrukcija demokratije. Rešenje koje nudi demokratija je paradoksalno: suspenzija demokratije! Odnosno, u manjoj ili vecoj meri - diktatura i apsolutizam koji se tada nazivaju reformatorstvom. E, sad: neuspešni reformatori postaju izdajnici, a uspešni dobijaju oreol i kult.

Mane demokratije rastu logaritamski: povecava se apstinencija (na izborima) . U svim demokratijama danas to je rak rana koju ne leci ni pretvaranje politike u estradu. Najcešce takvo "rešavanje" proizvodi još gore posledice. I sami smo svedoci. Politicari postaju estradne zvezde a gadenje vecine (dakle apstinencija) raste. Novi paradoks. Odlucivanje prelazi u ruke manjine, ovog puta cak ta manjina i nije elita, naprotiv...

Dakle, ono što se cini da je zloupotreba demokratije (meka diktatura i upotreba sile u nekim slucajevima) je zapravo njena srž. Zabrana organizovanog delovanja nacista (i slicnih koji onemogucavaju normalno funkcionisanje drustva) je najmanje bolan nacin samoodbrane društva (i nacije) od katastrofe. Da li se kancer leci apelima?


Znaci sta? Sve to tako mora, polako be drugovi, ima da kosite, zalivate, i djubrite travnjak jos 500 godina pa da tek onda lici na engleski, i to samo mozda, jer ima i ona, a ona je najvaznija, kakvi ste vi Englezi... A ni Engleska nije bila Engleska odmah. Sto kazu, Rim nije napravljen za jedan dan. Sta ste uopste ocekivali, da se svi problemi zemlje rese carobnim stapicem. Nije nego.

BTW, sta ti znaci ovaj naziv teme "novi Apis daj boze" ? Jel to neko poziva na asasinacije drzavnih organa? Niste odavno roknuli kakvog kralja ili premijera pa vam dosadno? Crna ruka nikako da nestane sa Balakana, jel to? Jel to ono kao sto je pisalo pre neki dan u nekom od wannabe tabloida (u stvari huskackih propagandnih pamfleta koji su pod kontrolom zlikovaca) "ustanak" a zna se sta ovde ta rec znaci? Jel to pozivate na oruzanu pobunu zarad rusenja drzave i sistema? Malo Bader Majnhof, a? U stvari, eto, cak i takve mogu vise da cenim od ovih sto blokiraju puteve. Bili uzeli ljudi stvar u svoje ruke, nisu cekali da im je rese Pera i Mika.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 27.01.2010. u 12:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.202.*



+558 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 11:22 - pre 173 meseci
Citat:
...onda je Bog pogledao Srbe. Baš nekako u ono vreme, kad su Srbi rešili da batale aeromitinge sa zubima. Znate vec: Srbi lete, CNN prenosi akrobacije za debele pare, a babe po belom svetu gledaju i uživaju. Kokice u krilo, pivo, pa zevaj! Red Homera, red letecih Srba. "E, nece više moci", rekoše Srbi, privijajuci obloge na bolna mesta. Tako su Srbi, istorijskog 5. oktobra, odlucili da se vrate zemnom životu.

Novi Srbi, pripravljeni za remont, rešili su se, za tili cas, ogromnog broja starih strahova. Kako došli, tako i otišli. A onda se pojavio jedan novi. Veliki strah, ali konstruktivan. Da neko, slucajno ne uradi nešto, a da ih nije pitao. Lepo su Srbi izvadili blokce, podvukli crtu i svecano izjavili: dosad se možda, cutalo i trpelo, ali nema više. Narod ima da se pita, a narocito, radnicka klasa. Jer, kako se, u Srbima, probudio Zapad, tako je zarudeo i Istok. A drug Tito, sa oblaka, ocinski šapuce:

–Ne dajte se, drugovi, secate li se kako je bilo...!?
Srbi, ganuti i razneženi, odgovaraju:
– Secamo se, kako se ne bi secali...!"

Sede Srbi, okupani, presvuceni, ocešljani, sede i cekaju da – da cika bonu. Da neko izade i pita, lepo, ljudski:
– Treba li, narode moj, para?
Lepo bi mu i odgovorili:
– Treba. Sipaj!

A ovi, ništa. Onaj mali, pritego štampariju u Topcideru, onaj drugi, žutokljunac, stis`o kesu. A DJindic, parce leda umesto srca. Samo ponavlja ko papagaj:
– Da zaradimo, da zaradimo.

Srbi skoce na noge lagane. Koji strah, koji bakraci. Kad su onoga slistili (posle samo 13 godina), od ovoga ce da drhte! Prvo u štrajk, a onda u lice. Odbruse mu:

– Da zaradimo, da zaradimo! To smo, bato, znali i bez tebe. Je l` možeš ti nešto bolje da smisliš, doktore i filozofe?!

Nek` se ljuti kol`ko hoce, boli ih uvo. Što da mu ne kažu. Dosta je bilo. On, medutim, ni da trepne. U oci ih gleda i kaže:
– Ne mogu.

Oni, ušima da ne veruju:
– Pa, jesmo li se za to borili!?
Ovaj ništa konkretno ne odgovara. Šta bi? Mrsi opet :da se radi, da se zaradi....

Srbima, teška guka pada na prazan želudac, a strah se uvlaci u srce: "Jao, majko mila, nije valjda dotle došlo...?"
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 11:47 - pre 173 meseci
Ja ne bih stavljao u isti kos taksiste koji nece da placaju PDV (da, to jeste cist javasluk),
i ljude koji ni na koji nacin nisu krsili zakon, a osteceni su od strane drzave ili poslodavca.

(po nekima ovde, takvih zapravo nema)

Kresnuli biste vi svoj auto samo tako da izostane samo jedna plata (a ne nekoliko meseci),
i zakrcili bi Takovsku samo tako.... a ne... vi biste isli po srpskim sudovima i policijama...
to je efikasnije :) (now comes the part where mr. mrmot folds his chocolate)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 12:07 - pre 173 meseci
Citat:

BTW, sta ti znaci ovaj naziv teme "novi Apis daj boze" ? Jel to neko poziva na asasinacije drzavnih organa? Niste odavno roknuli kakvog kralja ili premijera pa vam dosadno? Crna ruka nikako da nestane sa Balakana, jel to? Jel to ono kao sto je pisalo pre neki dan u nekom od wannabe tabloida (u stvari huskackih propagandnih pamfleta koji su pod kontrolom zlikovaca) "ustanak" a zna se sta ovde ta rec znaci? Jel to pozivate na oruzanu pobunu zarad rusenja drzave i sistema? Malo Bader Majnhof, a? U stvari, eto, cak i takve mogu vise da cenim od ovih sto blokiraju puteve. Bili uzeli ljudi stvar u svoje ruke, nisu cekali da im je rese Pera i Mika.

I meni je naslov bezveze , mislim onako vise senzacionalisticko novinarski.

Cilj bi bio da ova drzava pocne da se ponasa kao drzava a ne kao leglo šibicara, jajara i probisveta .
Jel su zaplenili one skupe automobile od kriminalaca - narko dilera i rekli da se tim parama otvaraju nove škole i vrtići" .
Super , pozdravljam akciju .E pa ako je takav zakon neka ga primenjuju na sve.

Neka onda zaplene svu imovinu vlasnika koji su izgubili spor na sudu
(firmu, kuću ,automobile, akcije ,štednju sve sto može da se naplati )
i od tih para naplate dugovanja potražiocima .

Ali ne, narko-dileri nisu povlašćeni, a tajkuni i bizmismeni jesu, jer zajedno duvaju u istu tikvu sa vlastima .
Ja tebi preduzeće po povoljnoj ceni , ti meni dobar procenat od prodaje .
Ruka ruku mije ...




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 12:25 - pre 173 meseci
Svarno je zalosno da ova korumpirana drzava niti ima resenja niti hoce da resava problem ekonomije koja je u katasrofalnom stanju. Dokaz da nece je poslednji predlog za reizbor sudija koji je skandalozan (jedan od stubova drzave). Jug Srbije je narocito pogodjen, pr. Kursumlije. Mrtav grad, nijedna firma ne radi, narod je na rubu egzistencije i bas se mnogo brinu da li nekog ugrozavaju blokadom ili ne kad im je ugrozeno pravo na zivot. To nema nikakve veze sa strajkom, jednostavno ceo grad je ustao na noge. Slicna je situacija i u Prokuplju i Nisu. Nesto se i gradilo i radilo dok nisu potrosili pare koje je jos Djindjic obezbedio, posle toga sve je stalo. Zalosno.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 12:40 - pre 173 meseci
Kome jos nije jasno kako funkcionishu stvari u Srbiji neka pogleda ovo:

Citat:
Vrhovni sud Srbije i okružni sudovi neće postupiti po preporuci Ministarstva ekonomije da se prekinu sva suđenja i zamrznu izvršenja pravosnažnih sudskih odluka koje se tiču radnih odnosa, piše "Blic" u izdanju za ponedeljak.

Sporovi koje su povele hiljade radnika nezadovoljnih privatizacijom svojih firmi biće nastavljeni, a o naplati će sudovi odlučivati u redovnoj proceduri, uprkos inicijativi Ministarstva ekonomije.

Prethodno je Vrhovni sud Srbije prosledio okružnim sudovima dopis Ministarstva ekonomije u kome se traži da se prekinu sva suđenja i zamrznu izvršenja pravosnažnih sudskih odluka koje se tiču radnih odnosa, što znači da bi tuženi poslodavci oštećenim radnicima koji su dobili sporove zbog neisplaćenih zarada mogli da ne uplate nijedan dinar.

Dopis je sačinjen 16. marta i nosi potpis državnog sekretara Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja Nebojše Ćirića.

Adresovan je na ime državnog sekretara Ministarstva pravde Slobodana Homena, koji ga je uputio Vrhovnom sudu Srbije.

Najviša redovna sudska instanca ga je zatim prosledila predsednicima okružnih sudova uz napomenu da s njegovom sadržinom budu upoznati predsednici opštinskih sudova i sve sudije koje rade na takvim predmetima.


Jel' treba jos nesto da se kaze? Preporuka ministarstva ekonomije a prosledjena sudijama od strane ni manje ni vishe nego Vrhovnog suda Srbije. Srecom pa se sudije "nece" pridrzavati tog pisanog dokumenta - mozda zato sto je procureo u javnost? Sta mislite koliko ima ovakvih uticaja na sudstvo u ovoj banana drzavi - posebno sad, kad je sudstvo "reformisano"

http://www.mondo.rs/v2/tekst.php?vest=128669

Citat:
Ministarka pravde Snežana Malović ocenila je da je potez Ministarstva ekonomije, koje je uputilo dopis da se na godinu dana obustave radni sporovi, neprimeren, ali da ga ne smatra zlonamernim, niti pokušajem da se utiče na sudsku vlast.

Malovićeva je u izjavi novinarima koji prate konferenciju o prevenciji torture u Srbiji, rekla da je Ministarstvo pravde tu bilo "isključivo u funkciji poštara", jer je "integralni dopis Minitarstva ekonomije prosledilo Vrhovnom sudu Srbije".

"Sudstvo je potpuno samostalno i potez koji je Ministarstvo ekonomije iskazalo pisanjem ovog dopisa nazvala bih neprimerenim, ali svakako ne bih ga smatrala zlonamernim i pokušajem uticaja na sudsku vlast", ponovila je Malovićeva.

Prema njenom mišljenju, prethodno je trebalo obaviti konsultacije kojima bi se Ministarstvu ekonomije ukazalo koje su "granice postupanja izvršne vlasti prema sudskoj".

http://www.mondo.rs/v2/tekst.php?vest=128789

I sta ocekujete od radnika i drugih obespravljenih lica u takvoj "drzavi" - da "cekaju/ocekuju" pravdu i zastitu prava od drzave koja pokusava da im obstruira i obustavi sudske procese

Bananistan™





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 27.01.2010. u 14:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
93.87.221.*



+132 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 13:58 - pre 173 meseci
Kada su u privatizovanom Ikarbusu radnici poceli da se bune drzava je odmah raskinula ugovor sa kupcem i firmu vratila nazad u svoje ruke. A kada su npr. Kraljevacke firme Magnohrom i Fabrika vagona potpuno propale nakon privatizacije(mada su i pre bile u skroz ocajnom stanju), i to u rukama 'privatnih vlasnika', drzavi su bile potrebne godine da bi raskinula ugovore.

Naravno potpuno kasno. Dakle drzava Srbija je nije obavljala svoju ulogu i dozvolila je prevarantima da krse ugovore i ne uplacuju novac iz ugovora, neispunjavaju druge obazveze koje su preuzeli, ne bave se proizvodjom iz ugovora, rasprodaju imovinu firme itd. A takvih privatizacija u Srbiji ima sigurno mnogo, i tu je kriva samo drzava(odnosno njeni organi, imenom i prezimenom), i niko vise.

E sad ,u cemu je razlika izmedju Ikarbusa i druge neke firme iz Srbije. Razlika je sto radnici Ikarbusa mogu da dodju u skupstinu i svaki dana da protestuju ili cak da razbiju glavu nekom od politicara, a ovi iz unutrasnjosti mogu da skapaju od gladi jer su daleko. Jer nije ovde pitanje nadleznodti opstina, vec na republicnom nivou.

Ne podrzavam strajkove, niti imam nesto protiv, da se razumemo. Ali ne moze se gladnim ljudima potupati iskljucivo, jer se tako ne resava problem. Jer se oni ne bune kao ovi iz Eps-a ili Telekoma, sto su ima male plate, vec sto nemaju gde da rade i od cega da zive. A takvi ljudi mogu postati mnogo veci problem nego sto je problem strajkova po saobracajnicama.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novi "Apis"? Daj,više,bože...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 40521 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.