Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi "Apis"? Daj,više,bože...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novi "Apis"? Daj,više,bože...

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 40514 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.118.*



+7 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 14:10 - pre 173 meseci
Citat:
mrle 011:u cemu je razlika dal' na tom papiricu stoji samo jedno ime ili stoje dva-tri ista imena?

...pa rekao sam:
Citat:
Danas nije bolje ni za jotu i otud tolika apatija među biračima,

...a to je bila samo jedna zgodna anegdota iz mog "filma",iliti buđenje ranog proleća,brijanje na suvo,provera školskog gradiva u praksi...,kako god...
Citat:
kristi1:jednostavno ceo grad je ustao na noge. Slicna je situacija i u Prokuplju i Nisu .

O ovome pričamo!

Međutim,ušuškani Beograd je slep kod očiju i ne vidi šumu od drveća,već svak zapišava svoje stablo,strogo vodeći računa da mu pogled slučajno ne zaluta van okvira tog stabla!

Biće da policija zna mnogo više nego što smeju i da kažu njeni sindikalni lideri,taktički se povlači i vruć krompir prepušta ovima:

Kako vas samo nije sramota,
Vi paraziti celog zivota.
Ne znate za sram i blam
Trazite penziju da vam dam.
Pre rudara, sto ugalj kopa
U jadnoj zemlji,koja je tropa.
Gospodine iz poslanicke klupe
Mislite samo na svoje doope.

Mislite kako nagraditi sebe,
Vi ste bitni,ko narod *ebe.
*ebi se sada radnicka klaso
I ja sa tobom za njih sam glaso.

Pesnik:Ilic Vasilije od Semberije

Uživajte u stihovima uz prigodnu muziku:http://www.youtube.com/watch?v=3n4H1uNgSxg
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 14:13 - pre 173 meseci
Citat:
yolja624: Nadam se da te nece stici sudbina ljudi koji su obespravljeni... al posto vidim kako se odnosis prema tome, pretpostavljam da si se vec obezbjedio za zivota pa te te muke ne mogu stici. Lijepo je to, kad covjek uspije u zivotu... Samo, nismo svi te sudbine ili sposobnosti.

Nije me stigla ista, ali slicna (blaza varijanta) jeste. Ali onaj ko ce zbgo toga da zazali je direktni krivac, ne neko ko sa tim nema nikakve veze.

Citat:
yolja624: Zanima me, cime tebe ometa blokada neke zeljeznicke pruge? Ili neke ulice? Ti si tu ugnjetavan, jel`te?
Oduzeto ti je pravo da ides vozom do Kraljeva, Valjeva...? Ma nije valjda!

Jeste valjda. Cak i da sam samo otisao da prosetam, to se onog ne tice. Nema pravo to da radi. Nisam mu nista skrivio.

Citat:
yolja624: Nemoj da pomislimo da si sebican i egoistican... to nisu pozitivne osobine

Sebicno je to sto rade ti ljudi. Ja uglavnom vracam trostruko onome kakvi su drugi prema meni, dobrima dobro, losima lose.

Citat:
yolja624: cisto za informaciju, quotujes pogresnog covjeka... naljutice se @Slobodan Miskovic ;)

Hvala, ispravih :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 14:17 - pre 173 meseci
Nema ja da se naljutim na Senaka nikad ;)

Elem, svako je u nekoj meri upravu ali prvo pitanje je sta je resenje problema, ovo sto se desava je samo posledica, ako se posledice uklone a uzroci ostanu onda je to sizifov posao...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.202.*



+558 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 15:19 - pre 173 meseci
Citat:
Kosuth
Citat:
jednostavno ceo grad je ustao na noge.


O ovome pričamo!

Međutim,ušuškani Beograd je slep kod očiju...


Uživajte u stihovima uz prigodnu muziku:http://www.youtube.com/watch?v=3n4H1uNgSxg

Ajde bre kako sam sebi nisi dosadan sa tim pricama o pravdi. Ja ne kazem da ovi sto se bune nisu u pravu, ali nit je bilo gde ceo grad ustao ni ni sta, pa i da je ustao koga briga, to ustajanje nece nista da resi, od nicega ne mozes da pravis nesto, niti pa ima veze sa vezom ovo plakanje o nekim andjelima i pravdi na koje se loze jos samo bubuljicari.

A sta ste drugo ocekivali? Jel lepo rek'o Djindjic onima u Boru "imam dobru i losu vest; losa vest je da nema vise bakra; dobra vest je da 99,99999% ljudi na svetu ne zive od vadjenja bakra". To je to, vazi i za Bor, i za Kursumliju, i za Prokuplje i za bilo sta. I sta vise hocete? Meni stvarno nije jasno sta hocete. Kursumlija, Vučje, Prikuplje, Janko, Stanko, sve te fabrike koje su bile tamo su Titine fabrike koje mogu da funkcionisu samo u uslovima planske privrede, kad zemlja proizvodi sve sama za sebe a uvozi samo ono nuzno.

Svet se promenio, planeta se promenila, ova zemlja se promenila, ne samo geografski, i te fabrike vise ne mogu da funkcionisu, osim ako ne vratite plansku privredu. Prvo je bila muka da je ukinete i slobodu da dobijete. Nije vama valajlo to o cemu stalno kukate. Sad vam pa ne valja sloboda. Evo, jel hocete da vratite plansku privredu i da te fabrike priofunkcionisu? Meni ne smeta, hajde vratite. Ali cete onda da zaboravite na sve te fine stvari za kojima vam oci zeljno lutaju, da zaboravite na sva fensi mesta sa prospekata turistickih agencija itd, i ima da zivite kao sto se zivelo u Titinoj Jugoslaviji dok je bila planska privreda (socijalizam cemo da ostavimo na stranu, neka ostane kapitalizam, nije vazno) - skromno, tiho i polako. Aaaaa, ni to necete. E pa kus petao pile dovijeka. A smesne price o pravdi batalite, to je ispusena lula vec 20 godina. Iza svake price o pravdi stoji neka licna frustracija, kakav altrulizam, kakav humanizam, to su samo racionalizacije. Da iskoristim jednu parafrazu, kad cujem rec pravda ja se odmah uhvatim za...

Sve u svemu, bunili se oni ili ne bunili isto im je. Dok se ne uzmu lopate u sake, lepe zelje bace u klozet i onda pocne da se radi sa onim sto se ima, a ja ne znam sta to ima u Kursumliji i Prokuplju, mozda vocnjaci, mozda vinogradi, mozda ribnjaci, to ce oni sami da vide, ali nesdto sigurno ima, nije moguce da nema bas nista, nije tamo valjda pustinja Gobi, nema nista ni od koga. Samo se dzabe deru. Jedino sto moze tim dranjem da se postigne je da se na vlast vrate oni sto vole da pale ambasade (koji isto tako nista nece moci da urade ni za koga, ali ce zato samo jos vise da zamute vodu) i nista drugo oni da postignu ne mogu tim dranjem.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 18:00 - pre 173 meseci
Opet Lesli i lopata.

Zabranjeno je, Lesli, lopatati gde se hoce. I nema svako svoje parce livade za lopatarske zamahe.

Kao sto si rekao, promenilo se covecanstvo, nije vise kameno doba, naprotiv, vek informatike, milenijum racunara..

Sa druge strane, nisu sve privatizacije identicne, pa da isti recept primenjujemo.

Kako god s to odvijalo, drzava mora da ima neku viziju, na sta ce to sve da lici. Pa i kada "privatnici" otpustaju ljude, to MORAJU da rade u saglasnosti sa drzavom, neko se konsultuju, dogovore korake, tajminge, da drzava ima mogucnosti za nekakav socijalni program..

MOZDA sve to deluje idealisticki, ali postoji i drugi ekstrem. Ako drzava ne zeli da bude DRZAVA, pa ne treba im ni porez koji placam, eto nisam zainteresovan da punim budzet, neka dizu kredite i neka se troskare.

Ja bih da gledam svoja posla i stedim svoje parice



I da, TREBA bar tri imena na birackom listicu, makar bili trizanci, da se boje smenjivosti, da paze sta rade, ako ne zbog biraca, onda bar zbog "borbe" sa druga dva kvarna konkurenta..koji ce ga drzati pod lupom tokom celog mandata..

Smenjivost, i to laka, na vlasti, omogucava laksu i bolju kontrolu, zvalo se to demokratija ili kako god

NOAM COMSKI:

"Nejefikasniji nacin za ogranicavanje demokratije je da se donosenje odluka prebaci iz arene javnosti u institucije koje NIKOME ne polazu racune: kraljevima i princevima, svestenickim kastama, vojnim huntama, partijskim diktaturama ili modernim korporacijama..."

Kod nas je trenutno mix poslednja dva "nepolagaca racuna"..korumpirani partijski cinovnici, i kvazigazde napljackane drzavnom imovinom..


Poz
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.202.*



+558 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 18:25 - pre 173 meseci
Pusti Comskog, omiljenog mislioca Ivice Dacica i slicnih. On to sto pise pise sa cilem da kapitalizam i demokratija postanu bolji, a ne da pravi revolucije i da podrzava ideju da drzava bude tata nekima tamo koji su radili u propalim firmama.
Citat:
vladd:Zabranjeno je, Lesli, lopatati gde se hoce. I nema svako svoje parce livade za lopatarske zamahe.

Kao sto si rekao, promenilo se covecanstvo, nije vise kameno doba, naprotiv, vek informatike, milenijum racunara.
Odlicno, kazite to onima u Prokuplju i Kursumliji. Dajte svima po jedan racunar pa nek čukaju.

Jel jasno vama da ste svi vi ovde sa ovog dela Balkana u EU planirani kao poljoprivredni region, kad jednom budete milom ili silom prikljuceni? Pisete nesto bezveze. Kako hocete, cim necete da radite sa onim sto imate nego hocete racunare, onda se derite po ulicama i placite i trazite pravdu, mene bas zabole. Mozete da jedete CD ove, i tako ih vesate o retrovizore.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.118.*



+7 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 20:05 - pre 173 meseci
Direktori smenjivani zbog neisplaćenih zarada
Citat:
Više od hiljadu direktora ruskih preduzeća smenjeni su prošle godine na inicijativu državnog tužilaštva zbog neisplaćenih zarada radnicima, saopštilo je Vrhovno tužilaštvo Rusije.

Citat:
Isto tako, prošle godine je 32.000 rukovodilaca administrativno kažnjeno zbog nepoštovanja zakona o isplati zarada.


"Analizom poštovanja zakona kada je u pitanju pravo građana na redovnu isplatu zarada u uslovima krize, utvrđeno je da su mere tužilaštva preduzete u 2009. godini doprinele obuzdavanju širenja takvih pojava", prenela je agencija Itar-Tas, navodeći kao jednu od efikasnih mera smenu direktora.
http://www.vesti-online.com/Ve...vani-zbog-neisplacenih-zarada-

Tako to izgleda u državi koja se trudi da bude maksimalno korektna prema svojim poreskim obveznicima...

A kako ove naše glavonje i guzonje naterati,ninašta drugo,već samo da rade svoj posao?

Opšta građanska neposlušnost?

Solidarno svi?

I oni što imaju (za sada) kakav-takav posao?

Jer:

U Njemačkoj,

prvo su došli po komuniste,

ja se nisam protivio,

jer nisam bio komunista,

onda dođoše po Jevreje,

ja se nisam bunio,

jer nisam bio Jevrej,

onda su došli po unioniste,

ja nisam protestovao,

jer nisam bio unionist,

onda su došli po Katolike,

ja se nisam suprostavio,

jer sam bio Protestant,

Kad su došli po mene,

niko više nije ni ostao,

ko bi mogao da se pobuni.

Martin Niemoeller
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.202.*



+558 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 20:08 - pre 173 meseci
Tako je, nacisti i ove jajare ovde so kraduckaju u skladu sa propisi ali se zato u svoj posao slabo mesaju, sve je to isto. Sma - ra - nje. Elem.

Znas sta je ova poslednja prica, koja se u stvari stalno i stalno ponavlja od raznih, pa je jos Arcibald Rajs pisao sta ovde treba da se radi? To je ono kad Jakovljevic prica kako smo mi sa Vojvodinom i Macvom do sada morali da hranimo pola Evrope, a Ilija ga snima i tu pricu uzima kao jedan od glavnih dokaza Jakovljeviceve izdaje. E sad ko je Jakovljevic, a ko Ilija, to ja ne znam, ali znam da mi vise nismo industrijska zemlja, niti cemo to ikad vise biti, bili smo za vakta druga Tite, ali to je drugo vreme bilo, u medjuvremenu se svet promenio a mi otisli u regresiju, i to je to.

Sad vise uopste nemamo kapacitete za tako nesto, da ponovo budemo industrijska zemlja, sto se lepo vidi na onim testovima primenljivosto znanja kad smo uvek poslednji, mada je tacno i da djaci imaju nekakvo enciklopedijsko znanje, ali to nicemu ne sluzi. E sada jeste da je potreban izvestan broj onih koji ce da se bave hi - tech stvarima, ali taj procenat je u zemlji ove velicine i znacaja na ovom stupnju razvoja (kako tehnoloskog tako i civilizacijskog) jednocifren. A tu je i cinjenica da EU ovaj deo Evrope planira za poljoprivredni region, a ne za industrijski.

Doduse, vi mozete i dalje da ignorisete stvarnost pa da "zelite da verujete" , da kukate o pravdama, da pozivate na neke revolucije po forumima, da pravite fejsbuk grupe "Dinkicu daj jos 980 evra" , da se derete po ulicama i sprecavate ljude da prolaze ili sta vec radite, srecno vam sa time.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
109.93.238.*



+132 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 20:58 - pre 173 meseci
Doduse, vi mozete i dalje da ignorisete stvarnost pa da "zelite da verujete" , da kukate o pravdama, da pozivate na neke revolucije po forumima, da pravite fejsbuk grupe "Dinkicu daj jos 980 evra" , da se derete po ulicama i sprecavate ljude da prolaze ili sta vec radite, srecno vam sa time.[/quote]
Da Lesli, ti si jedini pametan i znas sta se sprema i sta treba raditi. Ostali su glupi. Secam se teme gde si nas ubedjivao da moze da se jede mesecno za 1.500 dinara, sa nekim makrobiotickim biljem i poparama. Eto resenja. Ali ajde daj nesto konstruktivno da cujemo o ovoj temi od tebe.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 21:16 - pre 173 meseci
A sta ima konstruktivno u blokiranju ulica?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.118.*



+7 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 21:46 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A sta ima konstruktivno u blokiranju ulica?

Ima malo ovde:
http://www.elitemadzone.org/t389145-7#2505501

a i ovde:
http://www.elitemadzone.org/t389145-8#2506129
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.202.*



+558 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 22:26 - pre 173 meseci
Sta ima? Plakanje o manama demokratije? O tome sto ako na izbore izlazi oko 50% biraca i onda oko 50% od izaslih izabere drzavni aparat to znaci da je u stvari 25% gradjana izabralo tu drzavu. I sta je tu konstruktivno? Sta cete ti i ostalih 50 - 75% da uradite povodom te velike nepravde? Da izazovete "socijalni bunt" , opljackate dragstor, i svako da drpi po crevo salame podriguse? I sta cete onda kad to pojedete? Jel se bar zna kad se samospaljujete na nekom trgu, pa da dodjemo da navijamo.
Citat:
maliradojca: Da Lesli, ti si jedini pametan i znas sta se sprema i sta treba raditi. Ostali su glupi.
Nisam ja jedini pametan, ima ih mnogo i bilo ih je mnogo, ali ih niko nije slusao i nece ni da ih slusa. Ne svidja im se to sto cuju. Znasa film Viking Erik, Monti Pajton ekipa, kad ono ostrvo tone, i oni sede na nekim stepenicama, voda im do brade, a ubedjuju ove vikinge da njihovo ostrvo ne tone. E to vi hocete da radite. Pa srecno sa tim. Samo je malo nezgodno sto vise nema spoljnog neprijatelja, pa je ostalo jedino da se pokrljate medjusobno. STo se mene tice i to moze. Samo napred. Mudar potez. To ce da resi sve probleme. Ako ne umete da radite umete da se bijete, reko je drug Sloba jos 1991.
Citat:
maliradojca: Secam se teme gde si nas ubedjivao da moze da se jede mesecno za 1.500 dinara, sa nekim makrobiotickim biljem i poparama. Eto resenja. Ali ajde daj nesto konstruktivno da cujemo o ovoj temi od tebe.
Pa eto, cuo si, vidis da se secas. Hrana za jednoga 1500 - 2000 din mesecno, a za to vreme neka smisle kako da izvuku sopstveno preduzece, koje cine licno oni i eventualno njihova uza porodica (zena i deca) iz ova go**na, sto bi rekao Srećko Šojić. Aaaa, nece, oce da ih vadi drzava? E ne moze. Tacno je da se socijalne drzave vracaju, ali se vracaju u smislu da recimo bude za sve placena osnovna zdravstvena zastita iz budzeta i tako te stvari, da ima neko vreme neka socijalna pomoc za nezaposljene, ovo ono, ali da drzava bude nekome tata koji ce da ga tegli celog zivota, da sanira propale firme itd, to cete vi malo da izvinite. Nema toga vise i nece ni biti. Takva im karma ovima sto se bune, sta da im radim. Ako nemaju ni tih 1500 dinara za semenke dok ne smisle sta ce, nek jedu kolače. Glavno da imaju da daju okotu za mobilne i patike po 200 - 300 evra, i kad treba da orgijaju po slavama i svadbama. Tad imaju.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.202.*



+558 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 22:39 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A sta ima konstruktivno u blokiranju ulica?
Ima sto ce tako da se deru jos malo, a kad uskoro dodje lepo vreme, opet ce cvrcak da zaboravi na sve i da celog leta igra i peva, pa kad dodje sledeca zima opet sve u krug. Takvi su oni.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 22:46 - pre 173 meseci
@Kosuth, fina ti je pesmica, ali ne pali jer se ne uklapa u situaciju jer u pesmici ovi po koje su dolazili nisu maltretirali naratora. Da jesu, ne bi bila ta pesmica tako zanimljiva ;)
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 22:52 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A sta ima konstruktivno u blokiranju ulica?


Ocekujes nesto konstruktivno od takvih?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 23:06 - pre 173 meseci
Ima destruktivno, a to i treba.

Konstruktivnost je iluzija. Ono sto je za nekoga konstruktivno za druge nije.

Elem, vidim da ste potonuli u apatiji, Lesliju ni Petko ne treba, vecina gleda svoja posla..

Ugledacu se na Dimkovica, odoh u Uniju...a vi se zabavljajte ovde..

Poz
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...27.01.2010. u 23:29 - pre 173 meseci
@Shadowed
Do direktnog krivca je teze doci u nekim situacijama - a ako se ne sprovodi sudska presuda onda je krivac drzava... a kako onaj ko ne moze da dodje do svog prava, da natjera drzavu da ispuni obavezu i da skrene paznju javnosti na sebe?
Izjavom za stampu? Lijepljenjem plakata? Javnim odsjecanjem svojih dijelova tjela?
Ali posto ne vjerujem da cu svojim pisanjem da promjenim tvoje misljenje, jednostavno cu pustiti da i dalje vjerujes da si u pravu
Vjerujem da je neko tim blokadama pokvario tvoju popodnevnu setnju. Ocekujem da ce se strajkacki odbor oglasiti sa svojim izvinjenjem. Jbg, ipak te mnogo ostetilo... nadam se da te to vise ne boli? :P

@vladd
A u EU - http://www.youtube.com/watch?v=jBv2Nguvd4c
I molicu lijepo:
"Ko izadje poslednji, nek ugasi svjetlo..."

[Ovu poruku je menjao yolja624 dana 28.01.2010. u 00:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...28.01.2010. u 02:40 - pre 173 meseci
Samo se ti zezaj, ja ozbiljno pricam. I bez nekog jakog argumenta, naravno da mi neces promeniti misljenje. Kazes, ne mozes doci do onog ko jeste kriv. I sta onda? Udri po kome mozes?
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.86.153.0



+132 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...28.01.2010. u 05:41 - pre 173 meseci
http://www.politika.rs/rubrike...lija-radi-svega-43_000.lt.html
Dimkovicu evo naslov i tekst u Politici govore o stanju u zemlji, posto si rekao da pretpostavljas da nije toliko lose u gradovima. Kada je ovolika nezaposlenost,onda nije ni bitno kolika je prosecna plata, jer je ocigledno mnogi nemaju uopste.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Novi "Apis"? Daj,više,bože...28.01.2010. u 08:15 - pre 173 meseci


Citat:
Niš – Prema zvaničnim podacima Regionalne privredne komore u Nišu, gradu sa oko 300.000 stanovnika, radi 43.000 ljudi. Od tog broja čak 38.000 je u republičkim i gradskim organima, javnim preduzećima, zdravstvenim ili obrazovnim ustanovama. Prosto rečeno, gro zaposlenih Nišlija plate prima iz kase državnog ili gradskog budžeta, a samo pet hiljada uposlenih radi u preduzetničkim firmama i dolaze do zarade u nekoj od proizvodnih oblasti. Možda se za ovo ne bi ni saznalo da podatke nije izneo Stojan Prokopović, sekretar Gradske organizacije Crvenog krsta, govoreći o sve većem broju socijalnih slučajeva u gradu i korisnika pomoći „narodne kuhinje”.


samo Elektronska, Masinska, Djuro Salaj, Niteks i Duvanska su u ono zlo doba, da mu ime ne spominjem .... pu-pu ne ponovilo se .... zaposljavali skoro vise radnika nego sto je grad Nis imao ukupno stanovnika.

to nije valjalo, tako kazu experti .... nije bilo zasnovano na trzisno-ekonomskim principima.

sad smo uveli ovaj velicanstvani sistem, pa u Nisu, u proizvodnji radi izmedju 0% - 1% stanovnistva ..... dakle, posmatrano u procentima, 100 puta manje nego nekada.

mnogi ni dan danas ne mogu da shvate da to tako treba ..... zato sto je sada proizvodnja zasnovana na zdravim, trzisno-ekonomskim temeljima.
.... tj. da se proizvodi po prirodnim zakonima ponude i potraznje ..... a posto nema potraznje, jer skoro niko ne prima platu, pa nema od cega nista ni da kupi .... onda ne treba nista ni da se proizvodi.
prosto ko pasulj.

to, kako ova velicanstvana ekonomija sama od sebe sve nivelise i regulise, mogu da vam jos bolje objasne ovi forumski drugovi kapitalisti .... ja nisam bas toliko upucen.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novi "Apis"? Daj,više,bože...

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 40514 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.