Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7704430 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.08.2013. u 08:43 - pre 130 meseci
Savke, druže, objasni malo, ako te ne mrzi, kakvi su utisci sa Ferroli-jem pošto ga koristiš dve sezone i to još uglavnom sa Traterovim peletom.
Mislim na čišćenje rešetke, da li je bilo zabudživanja softvera, spirala i tako to.

Pitam zato što me dvojica pitaju za Ferroli-ja da li da kupe ili ne, kao...da im ja dam preporuku, a sve što sam pročitao o tom gorioniku su uglavnom utisci od Rade i Baneta sa foruma, ali oni imaju i "odgovarajuće" kotlove (mislim na Bosh/Ferroli).
Nezgodno je što treba da dam mišljenje za nešto što nisam lično koristio, a bilo bi mi korisno da imam još kojeg korisnika peleta u komšiluku, a opet sa druge strane kada im preporučim gorionik od 1000+ eura tu odustanu u startu.


[Ovu poruku je menjao MiskoNo1 dana 09.08.2013. u 10:08 GMT+1]
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.08.2013. u 09:14 - pre 130 meseci
Nazalost imam iskustva samo prosle godine i to jedno 2 meseca. Imao sam problema sa elektronikom, ali sam skontao da je u pitanju bio napon. Kada padne ispod 190V pocinje da prijavljuje kojekakve greske ali sve to je prestalo kada sam produznim doveo drugu fazu. Nekog zaglavljivanja u puzu nije bilo, ali to je zato sto Trater pravi malo sitniji pelet (80% peleta je ispod 2cm) ali zato je dosta cvrst. Resetku sam cistio jednom dnevno, ali desavalo se i da zaboravim da ocistim pa je radio i 2 dana bez problema, mada mislim da vise od toga ne bi izdrzao bez ciscenja. Za nedelju dana se nakupi otprilike malo vise od pola dzaka pepela u pepeljari. Inace kod mene je u pitanju Bosch tropromajni kotao od 32kw.

Ne bih mogao jos da preporucim nekome da li je Ok ili nije, dok ne prezimim barem celu jednu zimu sa njim, mada jedno je sigurni a to je da mora redovni da se cisti, za razliku od nekih drugih gorionika.

Inace nadam se da cu uspeti da ubacim i akumulaciju pre zime, ali sve zavisi od para i vremena. Tada ide sasvim drugi princip rada. Nece raditi u modulaciji vec cu mu nastelovati najverovatnije snagu 3 da bude kako treba i zakucati mu da radi samo na njoj.
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.08.2013. u 09:53 - pre 130 meseci
Hvala na odgovoru! Vidiš, nije mi palo na pamet da proverim napon, a imao sam par puta slučaj da mi se (pred kraj ove sezone) ne pokrene gorionik kada bi trebalo , tj. izjutra kada dobije signal od termostata. Ja ga onda isključim i uključim i sve bude ok, ali mi je čudno što se nije pokrenuo kada je sve bilo u redu.
Mada, kada malo bolje razmislim, nisam ga otvarao od kako sam ga kupio da ga malo izduvam kompresorom i podmažem ono što bi se moglo podmazati.
 
0

error_free2003

Član broj: 9297
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.08.2013. u 17:33 - pre 130 meseci
Hvala Savke na odgovoru,
sad se sve uklapa. zato su mom drugaru rekli preko telefona da ne vracaju afu...

A ova procedura na granici mi je jasna. I dobro, nemaju ugovor, pa sam novac moraju da ti isplate u Maku u toj firmi...
Izgleda da moram ja otici sa nekim ko dobro zna madjarski ( da li se isplati da ih zovem na engleskom) i da se svadjam i ne izlazim dok mi ne popune papire. A jesu li to klasicni papiri kao kod nas Ref4? Pa da kupim negde u Madjarskoj kad predjem i izvucem tom namcoru u firmi keca iz rukava?


Pozdrav

Citat:
savke_79: Bas tamo sam ja kupio moj gorionik. Procedura je bila sledeca: Otisao sam tamo, a kada smo pitali za povracaj poreza, oni su rekli da to ne rade, od kada su usli u EU. Naravno kada smo rekli da onda odustajemo od kupovine, rekao je da sacekamo da vidi da li ima jos tih obrazaca i naravno nasao je jedan. Sve je to popunio i krenuli smo ka granici. Kada dodjes na Madjarsku granicu, ne cekas u onoj redovnoj koloni vec ides na skroz desnu rampu, tamo stanes, odes peske do neke od kucica koje rade da ti izregulisu pasose. Zatim u toj desnoj kucici predas te papire i pasos da oni provere i popune. Ako je sve OK, imas sve sto je potrebno za povracaj poreza. Da je u pitanju Metro ili neka od firmi sa kojima imaju ugovor, mogao bi u kucici sada skroz na levoj strani da dobijes povracaj poreza, ali posto ta firma nama ugovor sa ovima na carini, povracaj radis kada sledeci put budes dolazio. Imace nije lose odmah otici do one kucice gde rade povracaj poreza i zamoliti ih da provere da li je sve popunjeno i overeno kako treba. Kada sam sledeci put isao u Madjarsku otisao sam opet u Mako u tu radnju da dobijem pare nazad, ali je opet bilo potrebno ubedjivanje posto su tvrdili da nesto nije bilo dobro popunjeno. Naravno posle malo ubedjivanja pristali su.

Tako je bilo pre dve godine, a da li bi sada hteli da se bakcu sa papirima ne znam, ali sigurno je da moras imati pored sebe nekoga ko zna dobro da se prepire na madjarskom.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.08.2013. u 22:13 - pre 130 meseci
Pozdrav svima.
Interesuje me sta se desava sa gorionicima koji su uvezeni iz Madjarske kada se pokvare, a jos su pod garancijom. Ko daje garanciju u Srbiji.
Ako nekoga interesuju feroli gorionici koji su najeftiniji i pored toga uracunat je PDV kao i vazeca garancija. Neka se jave firmi EKONA-TIM.
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.08.2013. u 22:22 - pre 130 meseci
Na svu srecu nisam imao kvarova a garancija je istekla, ali recimo moj brat je kupio samsung tv u madjarskoj i raspitao se kod nas u nekom ovlascenom servisu i rekli mu da nema nikakvih problema i da slobidno donese kod njih ako bude bilo kakvih problema posto priznaju garanciju bez obzira iz koje zemlje su racun i garancija. Veliko je pitanje da li je i Feroli toliko ozbiljan, ali ko god nabavlja na ovaj nacin gorionik, mora biti spreman i na neke rizike, u odnosu na cenu.
 
0

error_free2003

Član broj: 9297
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.08.2013. u 06:26 - pre 130 meseci
Citat:
savke_79: Na svu srecu nisam imao kvarova a garancija je istekla, ali recimo moj brat je kupio samsung tv u madjarskoj i raspitao se kod nas u nekom ovlascenom servisu i rekli mu da nema nikakvih problema i da slobidno donese kod njih ako bude bilo kakvih problema posto priznaju garanciju bez obzira iz koje zemlje su racun i garancija. Veliko je pitanje da li je i Feroli toliko ozbiljan, ali ko god nabavlja na ovaj nacin gorionik, mora biti spreman i na neke rizike, u odnosu na cenu.



Jos nam reci koliko realno moze novca da se vrati? Mislim da se nikad ne moze ostvariti tacan povracaj punog poreza.

I jos nesto,
ima li neko sugestije za prepravku vrata za Viadrus U22?
Imaju gotova da se kupe? Slika vec prepravljenih? Nacin na koji je to uradjeno..


Unapred hvala svima
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.08.2013. u 06:52 - pre 130 meseci
Ne secam se tacno koliko oni zadrzavaju od povracaja mada mislim da je u pitanju bilo ispod 5 procenta, ali nemoj me drzati za rec.
 
0

error_free2003

Član broj: 9297
Poruke: 41
77.46.175.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.08.2013. u 21:44 - pre 130 meseci
I kad smo vec kod toga, moze li neko okaciti slike prepravljenih vrata Viadrus kotla za Ferroli kotlove?
Da li neko prodaje vec prepravljena vrata, odnosno mogu li ona sto Portal proadje za Pelltech gorionike?
Unapred hvala na instrukcijama...
Mirko
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.08.2013. u 00:44 - pre 130 meseci
Jednostavno je to: prosečete vrata tako da otvor bude manji od flanše gorionika, a veći od tubusa. Ne mora (otvor) da bude okrugao - ništa ne smeta da bude i četvrtast. Potom izbušite rupe u vratima prema onima na flanši, urežete navoj i ušrafite brezone, postavite "pletenicu" da spoj dihtuje, pričvrstite maticama i to je to. Gledajte da otvor bude što niže, ama ipak da tubus odstoji koji santimetar od rešetke. Ako kojim slučajem tubus bude kačio otvor ložošta, ništa zato - višak tubusa "pod konus" odsecite brusilicom, ali tako da gađa onu ogradicu rešetke gorionika i taman koliko treba, ne i više. Tako sam ja uradio, mada moj gorionik nije Ferroli već Termis, ali slični su.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

error_free2003

Član broj: 9297
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.08.2013. u 13:59 - pre 130 meseci
Ok,
poprilicno mi je jasno, samo da vidim hocu li se dogovoriti sa Madjarima.
Ako se vrati ta njihova afa, vredi se potruditi, ako ne... ima u Srbiji za 720e gorionik da se pronadje...

Mogu li racunati na tvoj support zmajdine kad budem ovo montirao, kod secenja i kod programiranja samog gorionika?

Unapred se zahvaljujem


Mirko


Citat:
zmajdin: Jednostavno je to: prosečete vrata tako da otvor bude manji od flanše gorionika, a veći od tubusa. Ne mora (otvor) da bude okrugao - ništa ne smeta da bude i četvrtast. Potom izbušite rupe u vratima prema onima na flanši, urežete navoj i ušrafite brezone, postavite "pletenicu" da spoj dihtuje, pričvrstite maticama i to je to. Gledajte da otvor bude što niže, ama ipak da tubus odstoji koji santimetar od rešetke. Ako kojim slučajem tubus bude kačio otvor ložošta, ništa zato - višak tubusa "pod konus" odsecite brusilicom, ali tako da gađa onu ogradicu rešetke gorionika i taman koliko treba, ne i više. Tako sam ja uradio, mada moj gorionik nije Ferroli već Termis, ali slični su.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.08.2013. u 17:35 - pre 130 meseci
Šta god treba, tu sam.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Filip321
Beograd

Član broj: 316936
Poruke: 2
5.134.104.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.08.2013. u 10:52 - pre 130 meseci
Jel ima neko iskustva sa gorionikom ABC uzice.Imam njihov kotao i oni mi predlazu taj gorionik zato sto ce da bude najbolja iskoriscenost.Pa me zanima kakvi su to gorionici da li cesto kvare i kakva je iskoriscenost u odnosu na Ferroli i ostale gorionike.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.08.2013. u 14:10 - pre 130 meseci
Abc kotao nije dobro resenje za pelet. Vec sam pisao o njemu. Temperatura dimnih gasova dostize i do 280-300c.
Koji ABC imas. Jedino superekonomik moze da da bolje rezultate. Ekonomik kao i doming su srednja zalost. A domino i klasik su katastrofa za pelet.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.08.2013. u 14:16 - pre 130 meseci
Citat:
Filip321:
Jel ima neko iskustva sa gorionikom ABC uzice.Imam njihov kotao i oni mi predlazu taj gorionik zato sto ce da bude najbolja iskoriscenost.Pa me zanima kakvi su to gorionici da li cesto kvare i kakva je iskoriscenost u odnosu na Ferroli i ostale gorionike.

Pitajte ih (nih iz ABC-a) šta podrazumevaju pod onim "najbolja iskorišćenost", koliko je to u brojevima. Bilo bi zanimljivo čuti odgovor.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Filip321
Beograd

Član broj: 316936
Poruke: 2
5.134.104.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.08.2013. u 15:30 - pre 130 meseci
Citat:
vasic74:
Abc kotao nije dobro resenje za pelet. Vec sam pisao o njemu. Temperatura dimnih gasova dostize i do 280-300c.
Koji ABC imas. Jedino superekonomik moze da da bolje rezultate. Ekonomik kao i doming su srednja zalost. A domino i klasik su katastrofa za pelet.


Imam dominant ekstra od 40 kW.Oni su meni rekli da je taj gorionik najbolju posto je namenski pravljen za njihove kotlove.
 
0

jedanalivredan
Ni.fox

Član broj: 307672
Poruke: 73



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.08.2013. u 17:59 - pre 130 meseci
pa kakvi bi trgovci bili kad bi rekli nešto drugačije, inače ''posao'' gorionika je da sagoreva gorivo i pravi toplotu a kotla da toplotu prenese vodi iz sistema cg. Kakve veze ima ko proizvodi koji element ovog sistema jer su to dva zasebna elementa jednog sistema.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.08.2013. u 19:16 - pre 130 meseci
Neće biti da je "namenski pravljen za njihove kotlove": reč je o prilično neuspeloj kopiji slovenačkog Ecoma koji, iskreno, i nije bog-zna-šta.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2013. u 10:51 - pre 130 meseci
Da li neko ima problem sa Seltronom sa motornim pogonom .
Nekad otvara zatvara nekad se ucuti.
A onda radi duze vreme bez problema.
Dali je to zaglavljen ventil pa reaguje zastita da ne pregori.?
Da li je mali motor na veliku cijev stavljen.?
Vredil podmazivanje O ringa.
Brza promjena temp.Hladan O ring.
Koje sve smetnje mogu da postoje.?

 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.08.2013. u 14:09 - pre 130 meseci
za početak odvoji pogon od ventila i utvrdi "đe ba zapelo" pogon ili mehanika ventila. Gdje god se smanji trenje podmazivanjem neće da škodi pod uslovom da mazivo nije agresivno. Pogon sa momentom 5 Nm namjenjen je za ventile do 5/4" Ako treba nešto jače potraži ovdje:
http://www.pik.ba/pretraga?trazilica=elektro+pogon
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7704430 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.