Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700141 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.06.2014. u 21:45 - pre 119 meseci
Citat:
vasic74:
Zaboravio sam da napisem da pored automatskog ciscenja posude za sagorevanja i pepela iz kotla ima i automatsko ciscenje cevnih izmenjivaca, tj motor pokrece spirale gore dole i cisti cevne izmenjivace. Znaci kompletan je automatizovan.


Vasicu ovo je vrlo interesantno . full automatski pelet kotao za 2,800 eura . Jos samo da je i kvalitet i nema im ravna .
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 08:13 - pre 119 meseci
Sto se tice kvaliteta tu su vrh. Bio sam u fabrici. Preko 25 boksova za rucno zavarivanje. Dva boksa sa robotima. 135 radnika. 4 hale za rad.mnogo toga sto ne smem da pisem.
60% proizvodnje rade za drugog usluzno. I to veoma poznate marke. Nisam mogao da verujem dog nisam video. Slikao sam i kotao u izradi i debljinu kotlovskog lima. 5mm je kotlovski lim.
Sve u svemu izuzetno dobro rade.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 08:44 - pre 119 meseci
A veoma vazan deo kotla - elektronika ? cija je elektronika ? Da li je display na Srpskom ( Bosanskom ) jeziku ?
 
+1

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 09:11 - pre 119 meseci
Elektronika je slovenacka. Jednoredni je displej.
Na elektronici ima vise nego sto treba. Mozete da je vezete i na mesni ventil.
Iskreno receno ima 150 parametara. Bukvalno sta god pozelite nalazi se na toj elektronici.
Najbitnija stvar sto za krajnjeg korisnika je potrebno samo da je ukljuci i iskljuci. Ostalo sve sam radi. Ko voli da se igra sa stelovanjima moze da menja parametre kako pozeli..
Sto se tice nedeljnog programiranja slicno je Tanebovom. Podesavanje temperature za svako paljenje.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 09:41 - pre 119 meseci
Citat:
SKIDANOVIC:
Ove jeseni ce bas biti zestoka konkurencija , stizu novi kotlovi na pelet sve bolji ali nazalost i sve sve skuplji.
Uniko iz Kovacice se najavio sa Pelmaxom ali jos nista od toga , kazu problem sa elekttonikom.
Sada i ova nova serija Stimletal kotlova ,
Bosanski proizvodjaci postaju veliki igraci na Balkanu .

Odavno je Zmajdin nesto najavljivao ali nista od toga. Verujem da su i njega razocarali nasi naucnici koji izmisljaju vrucu vodu.

Nisu mene razočarali naučnici koji izmišljaju toplu vodu, a i rupu u saksiji - dodao bih, jer sam ja taj, ama oni koji su trebali stvar da realizuju su zakazali. Prosto, nisu verovali u isplativost projekta. To me, međutim, nije omelo, već samo usporilo: preuzeo sam organizaciju proizvodnje, obezbedio kintu... Prvi proizvod će da bude gorionik namenjen Visadrus kotlovima, za njim integralni kotao u dve večličine - 12 i 18 kW. Ni to, doduše, ne ide onako kako bih voleo da ide, ali napreduje.

Pojava Stilmetala je jako dobra vest, naročito glede cene. Daću sve od sebe da ga podledam izbliza, nadam se i da ga testiram.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 11:04 - pre 119 meseci
Zmajdine LEGENDO , to su lepe vesti od tebe , pomalo mi je krivo sto smo u Srbiji postali inferiorni u odnosu na ostale zemlje u okruzenju .
Imali smo i inzenjere a i masineriju da budemo vodeci u regionu ali ljudski faktor je ponovo zakazao , volimo vise da se bavimo trgovinom
nego proizvodnjom.

Cim se ukaze prilika za test STILEMETAL-ovog kotla obavesti nas kako se ponasa pod tvojom kontrolom .

 
0

mymoon68
Leskovac

Član broj: 280582
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 13:25 - pre 119 meseci

Nadam se da će do realizacije gorionika za Viadrus doći pre početka nove grejne sezone. U to ime želim Vam puno uspeha.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 14:15 - pre 119 meseci
Prvi primerak nulte serije je vama i namenjen.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 14:47 - pre 119 meseci
Pitanje za majstore a prvenstveno Zmajdina , da li je ovaj kocept unutrasnjosti kotla i turbulatoa dobro osmisljen ?

STILMETAL PELET KOTAO








-
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 16:14 - pre 119 meseci
Tako se to uobičajeno radi: što bi braća Švabe rekli "aber ziher" - tako je zgotovljen Toby, Biodom, Kovan... Jedini je problem, kod svih njih, što mu/im je tlocrt poveći - onom o kome je sad reč, od 30 kW, dubina je 830, a širina 1120 mm, a onaj od 40/50 kW je 1025 x 1220 mm. Uzgred, težak je "ko smrt" - 450, odnosno 550/570 kilograma. Za velike kotlarnice koje su još u ravni sa tlom to i nije problem, u suprotnom (bogami) jeste.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 17:27 - pre 119 meseci
Nije dobro prikazan presek. U prvoj komori gde sagoreva pelet nalaze se u gornjem delu iznad gorionika i red vodenih cevi. Pod uglom su postavljene.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 21:09 - pre 119 meseci
Vasicu kad ce moci da se vidi taj automatski kotao kod tebe u Beogradu ?
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.06.2014. u 21:42 - pre 119 meseci
Ne znam jos. Do Avgusta bi mogao da bude jedan kod mene.
 
0

darkopetrovic79
Knjaževac, Srbija

Član broj: 293471
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.06.2014. u 00:45 - pre 119 meseci
Kad vidim koliko neki od vas troše pelet, dođe mi da udaram glavom o zid. Ja sam ove sezone od 6. novembra kada sam ugradio gorionik do kraja sezone potrošio 9 tona peleta. Decembra i januara sam trošio po 5 džaka za 24h, a kada je bilo -10 6 - 6 1/2 džaka. Imam Podvisov kotao koji je pravljen za gorionik za naftu, a gorionik sam ugradio Pulsar, prave ga u Nišu. Četvorokraki ventil nije ugrađen. Pelet kupujem u Knjaževcu. Ovi što prave gorionik kažu da je loš pelet, a ovi što prave pelet da je loše iskorišćenje gorionika pa je zato takva potrošnja. Celokupna površina koju grejem je 110m2, u kući gde se etaže ispod i iznad ne greju. Izolaciju nemam, ali je kuća građena od siporex blokova. E sad kotao je predimenzionisan (46kw), a verovatno i gorionik. Pošto sam se opeko sa eksperimentisanjem sada hoću da kupim integrisani kotao na pelet i da više ne razmišljam. Zanima me ako možete da mi kažete koji je po vama najbolji, odnos cena - kvalitet - potrošnja peleta. Kotao mora da bude u mogućnosti da gori koštice od višnje i eventualno od šljive (ali one nisu toliko bitne).

Pročitao sam forum i vidim da su nekoliko hvaljeni kao dobri: Slimpel, Termoflux, Biodom 27, Topling, Toby, Kovan. Koji od njih je po vama najbolji i zašto? Koliko sam video cene su im uglavnom slične. Ovamo gde kupujem pelet su mi rekli da je biodom 27 najbolji, ali opet mislim da vi ovde ipak bolje znate od njih (pogotovu što su mi oni i preporučili ovaj gorionik što imam). Trenutno grejem 110m2, ali u planu je da se u naredne 2-3 godine završi i etaža iznad i onda bi grejao 220m2. Tada bi i stavio stiropor od 8cm na plafon kao izolaciju. Prema onome što sam video ovde trebalo bi da kotao od 25kw zadovolji potrebe. Ako nije tako onda napišite i koje jačine da uzmem kotao. Unapred hvala.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.06.2014. u 08:33 - pre 119 meseci
Ako mene pitas ja bi ti preporucio kotao sa kompletnim automatskim ciscenjem. Naravno 25kw. Treba da naprave jedno 50 komada.
Ja bi tako uradio.
Najverovatnije cu i ja sebi ubaciti 35 cu sa kompletnom automacijom umesto Abc ekonomik i gorionika.
Kada vec hocu da uzivamsm u grejanju onda bas da uzivam.
:-)
 
0

darkopetrovic79
Knjaževac, Srbija

Član broj: 293471
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.06.2014. u 08:45 - pre 119 meseci
To verovatno misliš na ovaj stilmetal. U tom slučaju morao bi da uzmem od 35kw, jer ne rade od 25kw i opet bi mi bio predimenzionisan. Taj kotao je nov, niko ga još nije isprobao, strah me da ne bude posle da ima neke falinke za koje se nije znalo dok nije krenuo u proizvodnju.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.06.2014. u 09:13 - pre 119 meseci
Ja sam i mislio na 25kw.Napravice 25kw a od 35 ce se samo razlikovati po dimenziji ili vec kako naprave.
Vec rade celu zimu i imas 6 godina garanciju na kotao. U BiH ima ugradjeno preko 20kom. Tako su rekli.
Vec dve godine ih testiraju. Imali su problem sa materijalom za posudu za sagorevanje peleta. Imali su problem sa oprugom za vracanje posude u prvobitno stanje.
Sada su sve to otklonili. Iztestirali su broj otvaranja i zatvaranja opruge za narednih 7 godina. Sa dodatnim zagrevanjima itd.
To je ono sto sam dobio informaciju i malo video u fabrici.
Zato je obavezno posle svake grejne sezone da se odradi servis i prekontrolise ceo kotao i produzi garancija. Naravno servis se placa, medjutim bilo sta od mehanickih delova da se pokvari, oslabi, deformise, zakaze, gratis se menja narednih 6 godina.
Iz tog razloga bi sebi ugradio 35cu. Jer ja imam 300m2. Ja ne mogu manju. Naravno svako treba sam da odluci sta je njemu najbolje.
Zaboravio sam da napisem da ima i opcija da se na elektronici podesi i max i min nivo peleta u rezervoaru.
Kada se spusti ispod min pocne da pisti alarm. Ubacuje se dodatan senzor u rezervar da bi elektronika alarmirala.
To je za one koji retko ulaze u kotlarnicu. :-)

 
0

darkopetrovic79
Knjaževac, Srbija

Član broj: 293471
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.06.2014. u 09:30 - pre 119 meseci
A da li znaš možda koja će da bude cena tog od 25kw i da li će da ima automatiku pošto od 20kw izgleda da nema, prema onim cenama koje si napisao?
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.06.2014. u 09:42 - pre 119 meseci
@darkopetrovic79
Pulsar? Koji je sad pa to gorionik. Na "net-u" ne uspevam ništa o njemu da nađem. Imate li neko uputstvo za upotrebu, tehničke karakteristike, bilo šta tome slično?

Potrošnja vam je stvarno vrh vrhova, a za nju je pre svega odgovoran gorionik, pa odsustvo četvorokrakog ventila, na kraju i predimenzionisanost kotla.

Slobodan sam da tvrdim da do peleta nije: knjaževačli pelet, istina, nije vrhunski, ali nije ni đubre. Naime, razlika između lošeg i dobrog peleta očitava se u ostacima na rešetki - da li ima zgure ili ne, odnosno koliko je ima ako je ima. Sa druge strane razlika u energetskoj vrednosti nije, niti može da bude velika.

U svakom sličaju, menjali kotao ili ne, ugradite četvorokraki ventil. Takođe, neophosna je i optimizacija gorionika, prevedeno na srpski - "štelovanje", potom i optimizacija celog sistema.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.06.2014. u 11:34 - pre 119 meseci
Citat:
vasic74:
Elektronika je slovenacka. Jednoredni je displej.
Na elektronici ima vise nego sto treba. Mozete da je vezete i na mesni ventil.
Iskreno receno ima 150 parametara. Bukvalno sta god pozelite nalazi se na toj elektronici.
Najbitnija stvar sto za krajnjeg korisnika je potrebno samo da je ukljuci i iskljuci. Ostalo sve sam radi. Ko voli da se igra sa stelovanjima moze da menja parametre kako pozeli..
Sto se tice nedeljnog programiranja slicno je Tanebovom. Podesavanje temperature za svako paljenje.



sta se dobija kada se elektronika na ovom kotlu poveze na mesni ventil, koji naravno ima na sebi pogon..
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700141 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.