Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7705244 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2015. u 23:12 - pre 111 meseci
ultrena,

vraćam se od septembra na drva. nema 'leba od ovog servisera, on da ume da našteluje kotao kako treba, uradio bi to u startu. ovako da produžavam agoniju i da se rgam ja, koja veze sa mašinskom strukom nemam, ne pada mi na pamet. zato ću odgovarati sve koje znam od kupovine centrometalovih kotlova i saradnje sa firmom koja ih ugrađuje.
 
0

bure
blazo djukic
Beograd

Član broj: 40062
Poruke: 76
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2015. u 23:40 - pre 111 meseci


Evo 15 dana posle ovoga, ja prijavim da je sve pod kontrolom... Kotao radi perfektno, posle detaljnog ciscenja naravno. Pali greje, malo trosi i izgleda jelte sjajno.

Sezona je skoro pa gotova, do ovog dogadjaja, potrosio sam oko 3500 kg peleta bez zastoja.

Zasto se ovo desilo:

1. Kotao nije podesavan ni pre dogadjaja a ni posle
2. Pelet nije menjan ni pre a ni posle

Prolem je nastao jer je u jednom od dzakova naisao VLAZAN pelet. Pelet se zazario i slabo goreo. Dovoljno da elektronika MISLI da je kotao upalio i da pocne da ga zatrpava peletom (posto je bio ukljucen automatski rezim snage). Pelet se zario ali nije sagorevao kako treba i tako...

Posle ciscenja, kotao je normalno upalio i evo sada 15 dana kasnije mogu reci da nema nikakvih posledica.

Sto se tice grejanja na PELET, paaaa ja sam generalno zadovoljan. Kotao je uspesno grejao 300 kvm kuce i garazu (prizemlje garaze). Koliko vidim do kraja sezone oticice mi ukupno 4 tone peleta sto je za mene odlican rezultat. Sam kotao je zaista odlican i uz malu korekciju bice savrsen. Kvalitet izrade je kada ga uporedim sa centrometalom i ostalim prisutnim na nasem trzistu je 2 svetlosne godine ispred i po dizajnu i po izradi...

Podrska za sam kotao je za sada uzasna (prava BORBA) steta za jedan takav proizvod da se tako lose radi postprodaja ...

Za sledecu sezonu jedino sto cu sigurno dodati je zmajdinovo upravljanje mesnim ventilom i to je to, nista mi vise netreba...
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 08:44 - pre 111 meseci
Citat:
zvonchica27:
ultrena,

vraćam se od septembra na drva. nema 'leba od ovog servisera, on da ume da našteluje kotao kako treba, uradio bi to u startu. ovako da produžavam agoniju i da se rgam ja, koja veze sa mašinskom strukom nemam, ne pada mi na pamet. zato ću odgovarati sve koje znam od kupovine centrometalovih kotlova i saradnje sa firmom koja ih ugrađuje.



Da sam ulozio toliki novac, sigurno ne bih odma odustao. Ako je problem u serviseru, jednostavno zvati nekog drugog. Ne moguce da na teritoriji Valjeva samo taj odrzava kotlove.
U slucaju da ste bas zacrtali da necete koristiti pelet, onda bih pokusao reklamaciju proizvoda (trzisna inspekcija, agencija za zastitu potrosaca, itd.) i trazio da mi vrate novac. Ipak je 3000 eura necijih nekoliko godina rada i ne treba im bas tako pokloniti to.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 09:11 - pre 111 meseci
A prodati taj gorionik po nekoj normalnoj ceni je praktično nemoguće...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 11:47 - pre 111 meseci
Citat:
Ultrena:
Da sam ulozio toliki novac, sigurno ne bih odma odustao. Ako je problem u serviseru, jednostavno zvati nekog drugog. Ne moguce da na teritoriji Valjeva samo taj odrzava kotlove.


Ostali serviseri su još gori od ovoga, raspitala sam se.

Citat:
Ultrena:
U slucaju da ste bas zacrtali da necete koristiti pelet, onda bih pokusao reklamaciju proizvoda (trzisna inspekcija, agencija za zastitu potrosaca, itd.) i trazio da mi vrate novac. Ipak je 3000 eura necijih nekoliko godina rada i ne treba im bas tako pokloniti to.


Od tog posla nema ništa. Tržišnoj inspekciji su donošenjem Zakona o zaštiti potrošača od pre neku godinu, ukinuta sva ovlašćenja. Sad ste prepušteni na milost i nemilost prodavcu. Svojevremeno kad sam se zaletela pa kupila Candy sudomašinu, videla sam šta znači maltretiranje od strane ovlašćenog servisera. Od samog početka, mašina je po završetku pranja, "na plafonu" imala kapljice pene, koje padaju po "opranim" sudovima. Zovnem ovlašćenog servisera u VA, on mi kaže da moja mašina radi bolje od njegove. Nisam te pitala kako radi tvoja, a ako ti je ovo dobro, onda ti bato pojma sa životom nemaš. Kontaktiram ovlašćeni servis u BG i pošaljem njima. Dobijem nakon valjda 10-14 dana pisani odgovor da mašina radi u skladu sa, citiram: "...projektovanim tehničkim karakteristikama" i vrate mi je natrag tako neispravnu. Onda sam uzela fotoaparat, pa sam pustila ciklus pranja, otvarala sam vrata i fotkala unutrašnjost po fazama. Poslala sam sve fotke i detaljnu priču hronološki šta se dešavalo od lokalnog pa do glavnog servisera - prodavcu direktno i zahtevala zamenu uređaja uz doplatu za Bosch. Zvao me direktor prodavnice da mi se izvini za maltretiranje koje je trajalo duže od mesec dana i bez ikakvih primedbi pristao na zamenu. Uzela sam Bosch (made in Germany) i najzad odahnula.

Smorila sam sa pričom koja nema veze sa ovim forumom, ali samo da vam pokažem čemu su izloženi kupci u Srbiji danas. Bukvalno zavisimo od dobre volje prodavca.

Što se tiče Centrometalovog kotla, od oktobra 2014. do 6. januara 2015. godine, koristila sam ga kao kotao na drva. Pre njega sam imala Labinov kotao star 35 godina i u sezoni sam trošila 20 m3 drva. Sa ovim Centrometalovim sam bila prezadovoljna, do kraja sezone bih verovatno izgurala sa max. 12 m3! Onda sam prešla na pelet i nastali su problemi. Kuća u kojoj se greje ne više od 100 m2 prostora koji je solidno izolovan (debljina izolacije na zidovima od 8-10 cm, s tim što na zapadnoj međi zid nije izolovan jer je kuća nalepljena na susednu), u krovu je 12 cm mineralne vune (iznad jedne sobe je min.vuna 20 cm postavljana po ploči), drvena stolarija "Jelovica" od pre Hrista - dnevno troši 2.3 džaka peleta (džakovi variraju u težini od 15.4 kg do 15.8 kg). Ako je to optimalno za centrometal, onda svaka čast!

Nema šanse da će prodavac pristati da primi natrag kotao. Šta će da radi sa njim? Reći će mi da kotao radi "u skladu sa projektovanim tehničkim karakteristikama". To što potrošnja peleta nije optimalna, nije njihov problem. To što ako je u sobi u kojoj se nalazi bežični termostat temperatura 20.8C, a max. termperatura na termostatu podešena na 19C, a kotao i pored toga gari grejanje umesto da prestane sa radom, opet će da mi prospu neke nebulozne priče kako termostat ne utiče na rad kotla, već pumpe i slično, za koje ja ne mogu da znam da li su tačne ili me farbaju.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 12:41 - pre 111 meseci
Svaki problem ima svoje rešenje: u vašem slučaju to je akumulator toplote ako imate dovoljno prostora da ga postavite- dovoljan bi bio onaj od 500 litara, što će reći cca 500 evra i kvit posla. Drugog rešenja nema: prosto, gorionik koji imate tri puta je jači od onoga što je vama za solidno grejanje potrebno, šta više, najmanja snaga (24 kW) je oho-ho veća od potreba i to u najhladnijm periodu zime.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 13:11 - pre 111 meseci
Zmajdine,

je l' mislite na nešto ovog tipa, kao što je CAS-501: http://www.etazgrejanje.com/cm...alog/product_files/591_cas.pdf

Za koliko bi se njegovim postavljanjem smanjila potrošnja peleta?

Problem mi je da ga smestim u kotlarnicu, sa ovom širinom od 85 cm. I rezervoar za pelet nije mogao da ide original, nego smo ubacili manjih dimenzija (neki Bosch-ov), da bi mogao da se smesti.

Hvala za informaciju.

 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 13:30 - pre 111 meseci
A sad mi je jasno zasto su zidovi onako zaprljani.Tu su se lozila prvo vlazna drva ne osusena dvije godine na promaji.20 metara za 100 kvadrata.???
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 13:46 - pre 111 meseci
Drva su od prošle sezone, stajala pod šupom. Nisu bila izlagana kiši. 100 m2 je grejanog prostora (kuća je veća, međutim ne grejemo zimi sve prostorije), ali imaj u vidu da je Labinov kotao kupljen 1980. godine i da je njegov stepen iskorišćenja daleko ispod današnjih kotlova.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 14:03 - pre 111 meseci
Mislio sam baš na taj, mada ima ih i domaćih. Biće, očekujem, i manjih, od 350 litara prečnika najviše 70 cm: radim nešto na tome.

Ne bih mogao da kažem koliko će manja potrošnja da bude, jer ne znam kolika je sad, ali sa akukumulatorom toplote potrošnja je najmanja moguća, a kvalitet grejanja kao i (drug) konfor najveći. Recimo, za tih 100 kvadrata ni u kom slučaju ne bi bila veća od 3 tone.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 14:59 - pre 111 meseci
Ta potrosnja je jako diskutabilna stvar... Meni je prosek 30 kg po danu na 150 kvm, a neko kaze da greje 250 kvm sa 4 tone (20 kg po danu).
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 15:04 - pre 111 meseci
Imate li akumulator toplote? Mešni ventil? Na kojoj temperaturi radi kotao? Itd.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

ft2236ft2236
penzioner
nova varos, srbija

Član broj: 311678
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.apartmanzlatar.org


+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 15:35 - pre 111 meseci
Citat:
zvonchica27:
Drva su od prošle sezone, stajala pod šupom. Nisu bila izlagana kiši. 100 m2 je grejanog prostora (kuća je veća, međutim ne grejemo zimi sve prostorije), ali imaj u vidu da je Labinov kotao kupljen 1980. godine i da je njegov stepen iskorišćenja daleko ispod današnjih kotlova.



Kotao liveni zrenjaninac star 34 godine. Kuca 150m2 na 1100 metara nadmorske visine. Izolacija 8 cm stiropor. Stolarija stara drvena al ne duva.Temperatura u kuci od 22 do 24C. Drva ovogodisnja susena na polju. Potrosnja 10m3 bukovine svake godine.
Vijadrus u22 30Kw, Ekopel
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 15:43 - pre 111 meseci
Spreman za testiranje novi pogon za pužni transporter. Reduktor sa sinhronim motorom, izlaz iz reduktora 2 ob/min. Vaše mišljenje, kako će se ponašati plamen kada bude ravnomjerno (nadam se) dobijao manje količine goriva a u dužem intervalu?
 
0

rastislav.vlcek

Član broj: 314707
Poruke: 60
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 17:25 - pre 111 meseci
@ dusanmijat
a kakva je izvedba,jel nov pelet pada od gore na vec uzaren pelet ili gura zar napred?
takodje koji je fi puza tj kolko pelta ubaci za 1min rada?
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 17:35 - pre 111 meseci
pelet pada u pužni dodavač kome takođe mogu mjenjati broj obrtaja. Spirala je fi 65 a doziranje po minuti tek treba da utvrdimo kad postavimo pogon. Po nekom odokativnom poređenju, dozator bi trebao da se uklopi u kapacitet 4-5 kg/h (ili mi je to samo želja)
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 17:43 - pre 111 meseci
triper kombinacija koja se sastoji od: Feroli kotla GN1N3 i Feroli plamenika Sunp7 te u spoju slijepog crijeva dodan je spremnik 200 litara,troputni miš ventil upravljan acc10 i na spremniku diferencijalni termostat od 18*C koji pali plamenik na 60*C i gasi na 78*C,grije se objekat 180kvm sa kvalitetnom pvc stolariom sa troslojnim staklom ali nema baš nikakve termo izolacije ni na zidovima ni na krovištu,plamenik radi 24/7 na snazi od 11 do 13kW (u modulaciji),troje male djece i temperatuja je konstantno 22~23*C,potrošnja od 01.09.2014. do 01,03.2015 dakle 6 mjeseci non stop rada je 5T (pet tona),isprobavao sa spomenutim milion kombinacija i zaključak je sljedeči: na prvom mjestu potrebna je dobra termo izolacije objekta - na drugom mjestu kvalitetna regulacija grijanja - sve ostalo su nijanse,ne slažem se sa konstataciom da je neophodan veliki bufer za grijanje na pelet,plamenik ipak ima nekakvu regulaciju rada i nema potrebe da predaje/stvara višak topline,najbolje za plamenik tj. najmanja potrošnja ili najekonomičniji rad je kad plamenik radi onoliko koliko grijača tijela (radijatori) mogu preuzeti i predati toplinu prostoru za koji su namijenjeni da griju,u ovakvom slučaju bufer služi SAMO za preuzimanje trenutnog viška topline koja grijača tijela nisu uspijela predati prostoru a plamenik zbog svog načina rada je morao isporučiti,pod način rada plamenika mislim na njegov program rada sa najekonomičnijim postavkama za određeni pelet koji prema svojoj kalorijskoj vrijednosti je dostatan za kvadraturu za koju je namijenjen, za usporedbu kad putujete od točke A do dočke B za točno predviđeno vrijeme, auto kojim putujete najmanje troši-najekonomičnije radi na npr 1800 ok/sek. pri brzini od 100km/h, sa takvim radom motora vi ste prešli 100km za 40 minuta a imali ste predviđeno vrijeme od 60 min. ali sa drugačijim ne baš ekonomičnim karakteristikama vožnje,dakle em ste ušparali na gorivu em ste ušparali na vremenu koristeči najidealnije postavke rada motora,tih 20 minuta sjedite u hladovini i brojite koliko vam je ostalo novaca za ne potrošeno gorivo i višak plačenoga vremena,u našem slučaju e ta hladovina je taj bufer a te postavke motora vrijede i za naš pelet plamenik /broj okretaja=doziranje peleta a brzina vozila=brzina ventilatora plamenika////(spomenute veličine su informativne samo radi primjera i nemaju veze sa stvarnim vrijednostima)

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 06.03.2015. u 19:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 06.03.2015. u 19:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 06.03.2015. u 19:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 06.03.2015. u 19:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 06.03.2015. u 19:13 GMT+1]
 
0

rastislav.vlcek

Član broj: 314707
Poruke: 60
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2015. u 19:40 - pre 111 meseci
g.Dusane mislim da ce biti razlike u izgaranju peleta i manje dima u peci tj vatra ce biti konstantnija i sagorevanje ce biti kvalitetnije, teoretetski gledano ali praksa ce da pokaze...
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2015. u 07:02 - pre 111 meseci
Citat:
zmajdin:
Imate li akumulator toplote? Mešni ventil? Na kojoj temperaturi radi kotao? Itd.

Ako se ovo pitanje odnosi na mene, nemam nista od pomenutog. Nacitao sam se o ulogama mesnih ventila zasto je on dobar, ali niko nije izneo konkretnu cifru te ustede... Kotao je podesen na 55 stepeni (uvek se vrti od izmedju 45-55), dnevna temp 24, nocu 21 stepen (preko noci se i ne pali gorionik, ne padne dovoljno temp), 150 kvm, izolacija blok-vuna-cigla, na tavanu stiropor i perlit (na podu), drvena stolarija Jelovica. Treba li jos neki podatak?
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

rastislav.vlcek

Član broj: 314707
Poruke: 60
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2015. u 09:29 - pre 111 meseci
Da budem iskren sa mesnim ventilom i nema neke velike ustede u kg-ma ali ima razlike u komforu grejanja (bar kod mene je tako ) izolacija je ta koja stvara ustedu-tj toplotni gubici! kod mene je glavni problem sto nemam opciju gasenja kotla kad se dostigne zeljena temp. kad se ispuni taj uslov kad sobni termostat iskljuci kotao on prelazi u standby i odrzava zar tako sto na izvestno vreme doda neku kolicinu peleta i tinja da bude spreman za potpalu... a to kad se preracuna na 24 h iznosi oko 15 kg tako da mislim da bi jedina usteda za mene bila da se gorionik gasi i kad je potrebno sam pali jer ovako na 24h ode i 50kg slamenog peleta na 130kvm mislim sta reci...
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7705244 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.