Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7752577 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2015. u 20:36 - pre 104 meseci
Ako imas modulaciju smanjivace sam snagu .Nemoras trcati da smanjujes iako je na najvecoj.
 
0

GoranNBG
IT Support
Novi Beograd

Član broj: 330392
Poruke: 82
109.122.124.*

Jabber: nusmi81@gmail.com


+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2015. u 21:44 - pre 104 meseci
Ima modulaciju, ali ako je na najjacoj snazi, dodje na zadanu temperaturu od 75c, spusti na najnizu snagu kotla, al i dalje nastavlja da se penje temperatura, nekad cak do 85c, gde on potpuno prestaje sa doziranjem peleta, ulazi u da ga nazovem stadijum hibernacije, i ceka da se temperatura spusti/ohladi.
Kada se temperatura spusti par stepeni ispod zadane (znaci 72c), on ponovo pokrece paljenje i zagrevanje.
Dok on zaista i ponovo pokrene paljenje, temperatura se spusti do 50c.
Ovaj momenat me nervira, taj gubitak temperature kotla.
Mada on kad je na petici, relativno brzo zagreje temperaturu opet na 75, za nekih 10min.
I tako u krug...

Meni vise odgovara da sa maksimalnom snagom sto pre dostigne zadatu temperaturu, a onda na nekom minimumu snage odrzava tu temperaturu konstantnom.
Na najjacoj snazi trosi 6.7kg/h, a na najmanjoj 2.3kg/h.
Zato bi voleo kad bi mogao da mu bezicnim putem oborim snagu kada procenim da moze.
Smislicu vec nesto...





Thermoflux Pelling 35
 
0

3576

Član broj: 125713
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.11.2015. u 22:41 - pre 104 meseci
Da li je ovo normalno da bude ovako peleta po peći i u pepeljari?
Feroli 55kw
Prikačeni fajlovi
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 05:43 - pre 104 meseci
Nije,tu je prejak ventilator i izduva još nesagoreli pelet.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 07:33 - pre 104 meseci
Isto je mene to mucilo.Kad dostigne 75 pocne jos da raste jer se ventil zatvori i pumpa stane.Ode u gasenje.Onda sam sondu prenio na drugo mesto i ventil stavio da se ne zatvara 100%.Sa potrosnjom je najbolje kad radi na najvecoj snazi i obara snagu .To najmanje trosi.

Zasto podigne temperaturu posle 75.Pa mislim da sama tem ode gore u kotlu a ono dole pola ostane hladno.Kad stavim da mesa to se ne dogodi.Znaci zafrka ga ugasena pumpa i zatvoren ventil.

Ja nerazumem pojedince koi greju 180 kvadrata sa 9 kw i potrose 15-20 kg na dan.I da imam gorionik koi podrzava tu snagu nebi mi nizasta sluzio.
 
0

annoying_master_c
Nikola D
Svugde me ima.....

Član broj: 7361
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 07:58 - pre 104 meseci
@Pankec

Imam isti gorionik kao i Vi, ecopell i poljsku regulaciju mesnog ventila, zavidim Vam na opisanom nacinu grejanja. Pokusao sam da ga namestim na taj nacin, igrao se par dana ali jos uvek nije bilo dovoljno hladno da bih uspeo da postignem da ravnomerno gorionik radi a da pritom dogreva samo kucu.

Naime imam computherm q7rf termometar koji se trudi da drzi temperaturu u kuci u skladu sa zadatom semom koja je u sprezi sa prisustvom ukucana u istoj. Najbitniji cinilac je jutarnja temperatura do momenta napustanja kuce oko 8 ( podeseno je da se gorionik u skladu sa tim pali u 4.40 , da bi oko pola 7 u kuci bilo barem 21C, tokom noci odrzava 19C - do sad bez paljenja gorionika, zatim odrzava temperaturu od 19C - 20C do 17.00 casova kad je podize na 21C, da bi oko 19.00 podizao na 22C i odrzavao je do 22.00 a zatim odlazi na odrzavanje 20C do ponoci i potom nocni rezim 19C.

Do sad koliko vidim iz dnevnika gorionik je radio u proseku izmedju 5 i 7 sati u toku dana i trosio je do 30kg peleta u modulisanom rezimu od 9kw do 27kw.

Kotao je radijator FK3 a greje se oko 300m2 s tim sto je podrum iskljucen (oko 60m2) jer sam kotao zagreje ga na 24C, sprat je regulisan sa termoglavama (spavace sobe) dok prizemlje koje je manje vise celina od 150 m2 regulise sobni termostat koji je povezan sa gorionikom.

Imam pumpu u radijatorskom krugu koja je povezana na st431 (pali se na 65C) koji regulise otvaranje mesnog prema spoljnoj temperaturi i temperaturi povrata od 45C. Kotlovski krug ima bajpas pumpu vezanu sa sanitarnim bojlerom (ona je vezana za elektroniku samog kotla isto se pali na 65- 70C (svaka regulacija meri drugaciju temperaturu kotla) i pazi da se voda u bojleru ne zagreje preko 70C a da je diferencijal izmedju kotla i bojlera 5C.

Temperaturu kotla drzim na 80C, problem je sto gorionik se zagreje za nekih sat vremena na 80C i cim dostigne tu temperaturu prelazi u gasenje, pa pola sata cuti i opet se pali... kad sam namestio povrat na 55C gasio bi se i palio svakih 15 minuta. Ukljucio sam tada opciju odrzavanje vatre ali ona nesto brlja jer nekad radi zadato vreme dok voda ne padne na 60C pa upali gorionik a nekad gorionik predje u gasenje pa ponovno paljenje a sve uz to da sobni termostat nije dozvolio gasenje gorionika (svetli R na njemu).

Pokusao sam da namestim parametar smanjenja snage na 10,20 minuta ali ne pomaze a parametar povecanja snage na 40 minuta. Sledece sto cu uraditi za vikend jeste da povezem sobni i sa regulacijom mesnog ventila i sa kotlom a da namestim paljenje gorionika u jutarnjim i vecernjim satima automatski na njemu dok u medju rezimima odrzavanja (noc i posao) da se pali sa sobnim termostatom ukoliko je potrebno, a da regulisem polaznu temperaturu u skladu sa spoljnom temperaturom i sobnim termostatom.

Ecopellom sam zadovoljan, ima pregrst opcija i kvalitetno je napravljen, sve pohvale za Taneba i njegovu ekipu majstora. Uputsvo je moglo malo opsirnije da objasni logiku kotla, jer onda bih lakse namestio sve ostalo ali nista bez igranja desetak dana i posmatranja kako se sistem ponasa.


Imam pitanje vezano za temperaturu izduvnih gasova na snagama do 20kw ona je od 120C do 150C a na snagama od 24 do 27kw od 180C do 200C - izgleda da cu morati jos jedan set turbulatora da ubacim u srednju komoru?

Pelet koji koristim je RIZ brus i na manjim snagama ima grudvi fine zgure i pec je tamno siva do crna, dok na visim snagama nema zgure i pec je sivkasta.

Genija su meteori koji moraju da sagore da bi obasjali svoj vek.




 
0

ivan1973

Član broj: 331025
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 08:00 - pre 104 meseci
Koji motor preporučujete za mešni ventil?
Kotao WV term (TAM Stadler) 40kW,
Gorionik B-max essential 34-50kW,
Grejem (P+S+Po)=230m2+bojler za sanitarnu vodu 140l

 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 08:09 - pre 104 meseci
Citat:
annoying_master_c
...
Temperaturu kotla drzim na 80C, problem je sto gorionik se zagreje za nekih sat vremena na 80C i cim dostigne tu temperaturu prelazi u gasenje, pa pola sata cuti i opet se pali... kad sam namestio povrat na 55C gasio bi se i palio svakih 15 minuta. Ukljucio sam tada opciju odrzavanje vatre ali ona nesto brlja jer nekad radi zadato vreme dok voda ne padne na 60C pa upali gorionik a nekad gorionik predje u gasenje pa ponovno paljenje a sve uz to da sobni termostat nije dozvolio gasenje gorionika (svetli R na njemu).
...
.

Gorionik kad je na održavanju vatre i predje 10°C i preko zadate temperature ide u gašenje. Ovo je zastitna mera da nebi došlo do pregrevanja kotla.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 08:10 - pre 104 meseci
Citat:
annoying_master_c
...
Temperaturu kotla drzim na 80C, problem je sto gorionik se zagreje za nekih sat vremena na 80C i cim dostigne tu temperaturu prelazi u gasenje, pa pola sata cuti i opet se pali... kad sam namestio povrat na 55C gasio bi se i palio svakih 15 minuta. Ukljucio sam tada opciju odrzavanje vatre ali ona nesto brlja jer nekad radi zadato vreme dok voda ne padne na 60C pa upali gorionik a nekad gorionik predje u gasenje pa ponovno paljenje a sve uz to da sobni termostat nije dozvolio gasenje gorionika (svetli R na njemu).
...
.

Gorionik kad je na održavanju vatre i predje 10°C i preko zadate temperature ide u gašenje. Ovo je zastitna mera da nebi došlo do pregrevanja kotla.
Pored ovoga održavanje je i vremenski ograničeno na maksimalnih 60 minuta trajanja (ovaj parametar može da se podešava).
Hvala za pohvale.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

labla
Blagoje Lazic
Ub

Član broj: 108151
Poruke: 115
*.adsl-a-13.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 09:28 - pre 104 meseci
Ljudi pomagajte, napravio sam spremnik sa kosinom od 45 stepeni prema zadnjoj stranici a izmedju 2 bocne i zadnje takodje 2 kosine od 45 stepeni i u rupu koja je 15x15cm gurnuo cev od dozatora i desi mi se da cev ostane bez peleta i ja sipkom gurnem gde je usis i ono propadne, gde sam pogresio
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-8.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 11:32 - pre 104 meseci
Citat:
annoying_master_c:
@Pankec


Imam pumpu u radijatorskom krugu koja je povezana na st431 (pali se na 65C) koji regulise otvaranje mesnog prema spoljnoj temperaturi i temperaturi povrata od 45C. Kotlovski krug ima bajpas pumpu vezanu sa sanitarnim bojlerom (ona je vezana za elektroniku samog kotla isto se pali na 65- 70C (svaka regulacija meri drugaciju temperaturu kotla) i pazi da se voda u bojleru ne zagreje preko 70C a da je diferencijal izmedju kotla i bojlera 5C.

Temperaturu kotla drzim na 80C, problem je sto gorionik se zagreje za nekih sat vremena na 80C i cim dostigne tu temperaturu prelazi u gasenje, pa pola sata cuti i opet se pali... kad sam namestio povrat na 55C gasio bi se i palio svakih 15 minuta. Ukljucio sam tada opciju odrzavanje vatre ali ona nesto brlja jer nekad radi zadato vreme dok voda ne padne na 60C pa upali gorionik a nekad gorionik predje u gasenje pa ponovno paljenje a sve uz to da sobni termostat nije dozvolio gasenje gorionika (svetli R na njemu).

Pokusao sam da namestim parametar smanjenja snage na 10,20 minuta ali ne pomaze a parametar povecanja snage na 40 minuta. Sledece sto cu uraditi za vikend jeste da povezem sobni i sa regulacijom mesnog ventila i sa kotlom a da namestim paljenje gorionika u jutarnjim i vecernjim satima automatski na njemu dok u medju rezimima odrzavanja (noc i posao) da se pali sa sobnim termostatom ukoliko je potrebno, a da regulisem polaznu temperaturu u skladu sa spoljnom temperaturom i sobnim termostatom.

Ecopellom sam zadovoljan, ima pregrst opcija i kvalitetno je napravljen, sve pohvale za Taneba i njegovu ekipu majstora. Uputsvo je moglo malo opsirnije da objasni logiku kotla, jer onda bih lakse namestio sve ostalo ali nista bez igranja desetak dana i posmatranja kako se sistem ponasa.


Imam pitanje vezano za temperaturu izduvnih gasova na snagama do 20kw ona je od 120C do 150C a na snagama od 24 do 27kw od 180C do 200C - izgleda da cu morati jos jedan set turbulatora da ubacim u srednju komoru?


ne razumem bas sto si vezao termostat na kotao ....u gorioniku imas isto tajmere pa mozes da namestis kad da se pali kad da se gasi ...bolje ga vezi na mesni ventil kao sto sam ja uradio
ako sam te dobro razumeo ti se upravljas prema povratnoj temperaturi ....sto tako ...lakse ti je da meris polaz ka kuci
imas isti gorionik i automatiku kao i ja ...moze to lepo da se podesi i da budes zadovoljan...treba malo vremena da podesis diagram prema spoljnoj temperaturi a te razlike koje si pravio na sobnom termostatu mozes da pravis i na automatici ventila.malo je zajebano pohvatati kako al probaj
ja sam recimo stavljao prosle godine da polaz u jutarnjim satima podigne za 10c da bi dobio brze zagrevanje jer kuca je malo hladnija
dakle umesto na sobnom da smanjujes ili povecavas temperaturu to mozes i na mesnom da menjas temperaturu polaza sve to imas u automatici koju imas
moja ideja je da razdvojim kotao od kuce u smislu da upravljanje bude razdvojeno,kotao da bude na 80c...a u kuci 23...nocu manje
mislim da treba da smanjis maksimalnu snagu gorionika nije tako hladno da bi radio na 27kw...i ta temperatura dima jeste velika stavi jos turbulatora
Ecopell 35
 
0

mvp84
preduzetnik

Član broj: 232394
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 13:54 - pre 104 meseci
pankec
Citat:
ako nemas autmatiku na m.ventilu onda je bolje pumpu gasiti preko sobnog a kotao polako da nastavi a jer nema cirkulacije brzo ce dici temperaturu i smanjiti snagu i kad opet padne sobna on ce upaliti pumpu i tako u krug...
zaboravih ...neces smanjiti potrosnju tako vec ces je povecati ...jer svako paljenje i gasenje je rad u kome se pelet ne iskoristi na najbolji nacin ..tj sagorevanje je losije

Ali kada nema cirkulacije brzo ce doci do ciljane temperature i posle modulacije otici na cekanje tako da opet imamo ponovo paljenje kotla kao i kada termostat upravlja gorionikom a kotao pumpom.
Meni se cak i desava da ne ode na cekanje nego ponekad potpuno ugasi kotao i moram rucno da ga ukljucim jer ne reaguje na termostat.(Toby30).To mi se desava retko ali nervira.Uglavnom ode na gasenje kotla pa na cekanje,a u ovoj situaciji posle gasenja kotla pise kotao ugasen.Zna li neko zasto se to desava i moze li da se u podesavanjima to sredi.
Toby 30
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
62.193.135.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 14:38 - pre 104 meseci
Pankec, koju regulaciju koristite?
 
0

Karabajaem
Emir Mekanic
nastavnik
škola
Zenica

Član broj: 312298
Poruke: 51
*.dynamic.telemach.ba.

Sajt: www.medenko.com.ba


+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 14:38 - pre 104 meseci
Svaki objekat koji se grije je poseban, mnogo faktora utiče na količinu toplotne energije koju je potrebno obezbjediti da bi se zagrijao određeni prostor. Ovih mojih 35*C je moguća misija ali u mom prostoru i na snazi P1 koji je extra izolovan bar za nase bosanske uslove. Grijanje na ovim parametrima ima i svoja ograničenja, nisam govorio da se sa ovim parametrima može grijati kad krenu minusi. Pratili ste moje postove i vidje li ste da se to odnosi na trenutne uslove koji vladaju u okruženju.
Od kada su krenuli minusi a to je od početka novembra P1 i 35*C nisu dovoljni da se održi stabilna temperatura u prostoru preko 22*C, daleko više vremena treba da se postigne zadata temperatura u kotlu 73*C.
Trenutno su sljedeći parametri P3, zadata u kotlu 73*C, prema kući ide :

-prizemlje 35*C, temperatura uvjek 23*C i više ( kameni zid 60 cm, izolacija 5 cm s vana (tri vanjska zida) i 3 cm unutra na jednom zidu po širini kuće, te četvrti zid u prizemlju 25 betonski blok + 10cm stiropr izolacije, i u podu 3-5 cm stiropora i estrihu.
U prizemlju 6 radijatora površina 2x28 kvadrata =55 kvadrata(jednosobna dva stana)

-Sprat i potkrovlje 36*C, temperatura 22*C pa ide do 23*C, izolacija 10 cm na zidu od betonskih blokova sprat i cigla blok 25 cm potkrovlje, u tavanu 25 cm izolacije ( 5 cm stiropor + 20 cm staklena vuna), u podu 4-5 cm stiropora ispod estriha i na spratu i u potkrovlju.
Sprat 2 radijatora, 2 registra (kupatilo) + podno komplet ukupno 65 kvadrata.
Potkrovlje 3 radijatora, 1 registar (kupatilo) bez podnog, ukupno 40 kvadrata.

Grijanje radi bez prekida od 7 do 20 sati (prosječna potrošnja 1,8 kg/satu) ili ti 23.4 kg/dan.

Napomena.
Kako jutarnje i dnevne temperature budu padale snagu peći dizati po potrebi, a kada krene žestoka zima i hladnoća onda peć ide u modulaciju pa nek sam određuje snagu u skladu sa potrebama.
Naravno i vodu koja ide ka kući povećavati temperaturu polaza ali nikad iznad 40*C bez obzira koja je hladnoća vani.
Takođe produžavati vrijeme grijanja i bez pauza u radu, a najduže od 6 do 23 sata uveče. Ovako ja radim i praktikujem.

Zaključak: snagu peći, temperaturu polaza i dužinu rada u toku dana diktiraju VANJSKE TEMPERATURE.

ovdje prezentiram način na koji ja radim i grijem se s ciljem da i vas potaknem na razmišljanje , eksperimentisanje, ugradnju automatike i svega onoga što će doprinjeti da se što bolje ugrijemo a što manje potrošimo peleta i da vas uvjerim da nemoguće itekako postaje moguće.
 
0

annoying_master_c
Nikola D
Svugde me ima.....

Član broj: 7361
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 16:08 - pre 104 meseci
@Pankec

Najlogicnije mi je bilo da vezem termostat za kotao jer gledajuci rad istog on juri zadatu temperaturu sa odredjenom snagom, gde je zadat vremenski parametar povecanja snage, pri cemu se u toku ciklusa snaga i menja na vise. Dakle gorionik ima modulisan start i krece od 15kw pa ceka neko vreme recimo 30 minuta, ako nije postigao zadatu temperaturu on pojacava za jedan stepen i tako dalje ali bez obzira na zadati vremenski parametar smanjenje snage, on je u toku ciklusa ne smanjuje, nego juri do 75 ili 80C i prelazi u gasenje, gde izgara sav pelet pa podigne temperaturu kotla za 5 do 10C, izduvnih gasova za 20 do 30C i gasi se, cekajuci zadatu histerezu i pocinje ponovno paljenje. Tu sam pokusao da uskocim sa odrzavanjem vatre od 20 minuta da premostim paljenje - gasenje. Jer ne vidim rad PID algoritma, koji bi se ogledao u tome da priblizavajuci se zadatoj temperaturi kotla, snaga rada istog smanjuje tako da je temperatura peci uvek u okviru zadate, a snaga rada pokriva gubitke, dok on radi vise principom ON OFF?! Moguce je da sam pogresno nastelovao, zato sam i odabrao ecopell jer na kraju krajeva uvek imate koga da pitate da vam razjasni nedoumice.

Kada mi je sobni vezan za regulaciju mesnog , kotao se pali i gasi svakih 20 minuta, smanjio sam bio maks snagu ali onda mu treba dugo vremena da zagreje vodu. Zato sam stavio da se polaz odredjuje po spoljnoj temperaturi kriva je 45C na 10C pa po 5C povecanje za svakih 10C smanjenja a da povrat uvek drzi barem 45C da ne bih trosio 2 sata na zagrevanje u toku jutra.

Znam da i kotao ima mogucnost vremenskog ukljucenja. Mada mi nisu najjasnije strelice gore i dole i ko ima dominaciju tajmer , zadata temperatura ili prekidac sobnog termostata.

Jel Vama Pankec kotao stalno radi a elektronika mesnog uzima za radijatore koliko joj treba i kad joj treba? Moja je logika da se pali kad treba i radi koliko treba da ne bih grejao Evropu kroz odzak jer akumulacioni bojler nemam, a da sobni odredjuje kad mu treba grejanje a kad ne, dok regulacija mesnog ventila u odnosu na spoljnu temperaturu brine se da je zagrevanje ravnomerno kao i samo odrzavanje.


Pokusacu da namestim da se kotao sam pali u jutarnjim i vecernjim satima jer su tada i niske temperature i tad mi je primarno da kuca bude zagrejana, a da se u toku dana i noci kad je potrebno odrzavanje temperature od 18 - 19c pali po potrebi i da se to odredjuje sobnim termostatom, ciji bih relej umnozio na vise odvojenih odvoda preko visepolnog releja pa da kontrolise i kotao i mesni ventil i regulaciju sanitarnog bojlera koji bi preuzeo toplotu gasenja kotla umesto da ide u odzak sa promajom a mesni da smanji temperaturu u radijatorima.


Za vikend cu ponovo prosedeti u kotlarnici pa ako pronadjem zadovoljavajuci model to cu i napisati, inace bih najvise voleo da su radijatori uvek mlaki ali ne mogu da nateram kotao da odrzava u sebi izmedju 75 i 80c a da ne predje u gasenje.

parametar smanjenja sam namestio na 20 minuta a povecanja snage na 40 minuta a odrzavanja vatre na 20 minuta.
Genija su meteori koji moraju da sagore da bi obasjali svoj vek.




 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 16:40 - pre 104 meseci
Citat:
annoying_master_c:

Znam da i kotao ima mogucnost vremenskog ukljucenja. Mada mi nisu najjasnije strelice gore i dole i ko ima dominaciju tajmer , zadata temperatura ili prekidac sobnog termostata.



Niko nema dominaciju, moraju biti ispunjeni sva tri uslova koja su zadata.
Tajmere cu kasnije da objasnim, sad pisem sa telefona pa ne mogu da ubacim sliku, moram to sa racunara.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-8.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 16:52 - pre 104 meseci
@srecko 18
koristim poljsku regulaciju 431n ...ili tako nesto :)
nisam kuci pa ne znam napamet oznaku
@annoying_master_c
treba da ustanovis koja je to snaga kojom ce kotao da radi duze a da redje ide u gasenje i da ipak postize temperaturu kotla
mada te dnevne razlike u kuci su poprilicne sa 19 na 22....ko sto neko rece svaki je slucaj za sebe ...
meni je prosle godine radio na maksimalnoj snazi 21kw....ja snagu povecavam tek kad primetim da ne moze da se ugreje kotao
trenutno nebih znao koje su to postavke smanjenja i povecanja snage jer nisam kuci
te strelice znace dali je taj tajmer za gasenje ili za paljenje gorionika imas to u upustvu ili pitaj Taneba on ce to bolje da ti pojasni

Ecopell 35
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
62.193.135.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 17:40 - pre 104 meseci
Nisam znao da ta regulacija moze da uz pomoc sobnog termostata pritvori mesni ventil i tako spusti temperaturu u radijatorima ali da ne zatvori mesni ventil skroz. Ja sobni termostat ne volim iz tog razloga jer kada se postigne temperatura u sobi radijatori ostaju hladni....
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-8.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 18:04 - pre 104 meseci
Ja sam zato i stavio sobni ...samo kao korekcija...npr. rerna radi malo vise...ili sunce ugrejalo....
Ecopell 35
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2015. u 18:51 - pre 104 meseci
Čitam kako se preporuča rad plamenika na večim snagama jer to smanjuje potrošnju peleta,uzimam si za pravo na repliku netočnog navoda,ne to nije istina,plamenik troši manje kad radi na dovoljno maloj snazi duže vrijeme da grijača tijela/radojatori mogu preuzeti tu snagu i predati je okolini koju zagrijavaju nego da rade velikom snagom te brzo postignu potrebnu toplinu i gasi se,kod ponovnog paljenja ventilator plamenika dodatno pothlađuje kotao zatim pelet kod potpale ne služi za zagrijavanje kotla i u jedinici vremena u radu na večim snagama plamenik troši daleko više peleta,plamenik ako radi i velikim snagamo a radijatori to ne uspiju predati okolini tj. nema se spremnik topline dolazi do stalnog gasi pali rada plamenika što ujedno uvelike šteti samom grijaču plamenika a korisnik ima velike oscilacije topline radijatora,dakle bolje je imati plamenik koji može po potrebi raditi u malim snagama nego kupovati spremnik i trošiti pelet i za njegovo zagrijavanje

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 04.11.2015. u 20:02 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7752577 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.