Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7776464 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2015. u 19:46 - pre 104 meseci
Posto nisam upoznat i ucim u hodu (ovo mi je prva sezona) , zato sam i trazio misljenje iskusnih ljudi koji su imali makar i slicne probleme a to znaci i resenja za njih . Meni to nije delovalo kao problem sve dok mi drugi nisu to predstavili kao jedan takav . E sad , ja bih voleo da stavim u istu prostoriju recimo vas pankec i servisera i mog kolegu koji se pravi na pametnog , cisto da vidim da li bi se slozili oko bilo kakvog problema za neko resenje :)
Sumnjam da bi , sto ne mora da znaci da bas vi niste u pravu . Zelim samo da vidim misljenja drugih ljudi , pa onda sam procenim i odlucim sta dalje , te sam zato i zahvalan na svacijem komentaru tj misljenju , hvala .
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2015. u 19:51 - pre 104 meseci
@spinelectronic

Samo je jedna i nalazi se u samom kotlu
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2015. u 19:52 - pre 104 meseci
@spinelectronic

Samo je jedna i nalazi se u samom kotlu
 
0

3576

Član broj: 125713
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2015. u 19:57 - pre 104 meseci
Da li može neko da mi kaže da li je ovo normalna količina pepela na rešetci za jedan dan? Primetio sam da nekada na momenat bude i zelen plamen. Pelet je Sparow iz Varvarina.
Prikačeni fajlovi
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-8.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2015. u 20:04 - pre 104 meseci
nadji ti pumpu za pocetak pa probaj ovo sto sam ti ja rekao ne kosta nista ....ko znam mozda gresim
samo kazem da odavno nisam cuo vecu glupost
Ecopell 35
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2015. u 20:10 - pre 104 meseci
Citat:
malden mb:
Citat:
lavbanjalucki:
Citat:
malden mb:
Citat:
DBobo:
Kotlovi 35kW. Interesuje me vaše mišljenje. Centromrtal PelTec ili ThermoFlux PELLING ECO? Šta je bolje? Odnos cjena - kvalitet?



Peltec 35kW, za Boga miloga pa koliku površinu objekta mislite grijati, čovjek grije dobroizolirani objekat (stiropor 8cm+pvc stolarija+ dvije strehe) preko podnog+radijatori cca.420kvm sa Peltec 18kW i to bez spremnika topline sa potrošnjom ne večom od 1i1/2 vreče peleta (cca.25kg) u 24 sata+ 250 litara sanitarne tople vode


420kvm (plus sanitarna topla voda) sa 25 kg peleta dnevno?
To moze jedino ako je vanjska temp.19 a zahtevana 20*C(i to je diskutabilno)ali dobro,kod vas u EU/citaj hrvatska/ sve je moguce pa i to.Nego,blizu sam ti,hajde dodji meni nesto slicno da instaliras pa da te zdrav i veseo za Nobelovu nagradu predlozim.(i jos da te slavim umesto svetog "pitajbratalazova").


"Mileni" kad si toliko bistar onda se obrati vidovitom Milanu da on pogodi što i kako i u kojim uvijetima češ ti grijati sa kotlom od 35 kW na pelet i to ekstra van eu jer tamo vrijede po tvojemu druga pravila koja u ostatku svijeta ne vrijede,ako ti smeta što sam iz EU/Hrvatske reci adminu da mi zabrani sudjelovanje ili se ispričaj zbog rečenog ili argumentiraj svoje riječi,da li netko sa tobom na ovakav tvoj bezobrazan način razgovara na hrvatskom fotumu gdje si postavio isto pitanje,žalosno je tvoje ponašanje kao domačina prema gostu ,užas!


[Ovu poruku je menjao malden mb dana 25.11.2015. u 18:22 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 25.11.2015. u 18:25 GMT+1]


Prvo-ja ti nisam nikakav Mileni,moje kršteno ime je Bogoljub,kao što piše u profilu.Sledeće-ne smeta mi što si iz Hrvatske,naprotiv.Ne pada mi ni na pamet da ja kažem adminima da ti zabrane sudelovanje a oni ako hoće neka zabrane i tebi i meni.Da ti se izvinjavam(ispričavam,kako ti to kažeš)ne pada mi ni na kraj pameti jer ne postoji ni jedan jedini razlog za to.A ovo da argumentujem moje reči nije mi problem pa evo:
420kvm (plus sanitarna topla voda) sa 25 kg peleta dnevno? Ovu tvoju tvrdnju demantuje sam zdrav razum,ovde ne treba ni osnovno poznavanje zakona fizike i termodinamike da bi bi se zaključilo da lupetaš gluposti.Inače,što se tiče pravila EU,koja navodiš,ne znam,nisam upoznat da je tamo propisano da 1kg peleta ima kaloričnu moć 17 i kusur KW,kod nas je to još oko 4-4,5 KW,mi smo na brdovitom Balkanu.Kao što rekoh-blizu sam ti pa evo,nije mi problem da dođem da to vidim pa ću ovde da se javno izvinem za sve rečeno ako me uveriš u istinitost ovog što si napisao.
I, kao P.S. na ovo sve-da li neko sa mnom na ovaj način razgovarana Hrvatskim forumima,reći ću ti-NE.A znaš li zašto? Pa zato što ne lupam nebuloze.
I,ako mi adm.dozvole,iskoristiću priliku da se zahvalim ljudima na ovom kao i na HR forumu od kojih sam mnogo naučio.(To isto predlažem i tebi).

 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2015. u 20:16 - pre 104 meseci
@ pankec
hvala druze budi siguran da cu probati , a imam i cime ,kompresor, a i pistolj za pumpanje guma

@spinelectronic
kod mene to bas i neizgleda tako , pepeo je bas pepeo doduse sitan , a meni to lici na nekakav 'zgrudvani pepeo' koji kao da je navukao vlagu ?!?!

 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2015. u 20:33 - pre 104 meseci


Proizvedeno baš onoliko koliko je potrebno.
Već 3 sata radi na ovom režimu a temperatura u kotlu se pomjerila tek za 1 stepen u +.
Nastavlja istim tempom dok sobni termostat ne kaže "dosta"
Potrošnja 1840 gr/h koštice od višnje, ložište svijetlo-bijelo, vanjska temp. +1 stepen

 
0

DBobo

Član broj: 120975
Poruke: 131
*.crnagora.net.



+11 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2015. u 20:42 - pre 104 meseci
Citat:
lavbanjalucki: Prvo-ja ti nisam nikakav Mileni,moje kršteno ime je Bogoljub,kao što piše u profilu.Sledeće-ne smeta mi što si iz Hrvatske,naprotiv.Ne pada mi ni na pamet da ja kažem adminima da ti zabrane sudelovanje a oni ako hoće neka zabrane i tebi i meni.Da ti se izvinjavam(ispričavam,kako ti to kažeš)ne pada mi ni na kraj pameti jer ne postoji ni jedan jedini razlog za to.A ovo da argumentujem moje reči nije mi problem pa evo:
420kvm (plus sanitarna topla voda) sa 25 kg peleta dnevno? Ovu tvoju tvrdnju demantuje sam zdrav razum,ovde ne treba ni osnovno poznavanje zakona fizike i termodinamike da bi bi se zaključilo da lupetaš gluposti.Inače,što se tiče pravila EU,koja navodiš,ne znam,nisam upoznat da je tamo propisano da 1kg peleta ima kaloričnu moć 17 i kusur KW,kod nas je to još oko 4-4,5 KW,mi smo na brdovitom Balkanu.Kao što rekoh-blizu sam ti pa evo,nije mi problem da dođem da to vidim pa ću ovde da se javno izvinem za sve rečeno ako me uveriš u istinitost ovog što si napisao.
I, kao P.S. na ovo sve-da li neko sa mnom na ovaj način razgovarana Hrvatskim forumima,reći ću ti-NE.A znaš li zašto? Pa zato što ne lupam nebuloze.
I,ako mi adm.dozvole,iskoristiću priliku da se zahvalim ljudima na ovom kao i na HR forumu od kojih sam mnogo naučio.(To isto predlažem i tebi).
Citat:
lavbanjalucki: Prvo-ja ti nisam nikakav Mileni,moje kršteno ime je Bogoljub,kao što piše u profilu.Sledeće-ne smeta mi što si iz Hrvatske,naprotiv.Ne pada mi ni na pamet da ja kažem adminima da ti zabrane sudelovanje a oni ako hoće neka zabrane i tebi i meni.Da ti se izvinjavam(ispričavam,kako ti to kažeš)ne pada mi ni na kraj pameti jer ne postoji ni jedan jedini razlog za to.A ovo da argumentujem moje reči nije mi problem pa evo:
420kvm (plus sanitarna topla voda) sa 25 kg peleta dnevno? Ovu tvoju tvrdnju demantuje sam zdrav razum,ovde ne treba ni osnovno poznavanje zakona fizike i termodinamike da bi bi se zaključilo da lupetaš gluposti.Inače,što se tiče pravila EU,koja navodiš,ne znam,nisam upoznat da je tamo propisano da 1kg peleta ima kaloričnu moć 17 i kusur KW,kod nas je to još oko 4-4,5 KW,mi smo na brdovitom Balkanu.Kao što rekoh-blizu sam ti pa evo,nije mi problem da dođem da to vidim pa ću ovde da se javno izvinem za sve rečeno ako me uveriš u istinitost ovog što si napisao.
I, kao P.S. na ovo sve-da li neko sa mnom na ovaj način razgovarana Hrvatskim forumima,reći ću ti-NE.A znaš li zašto? Pa zato što ne lupam nebuloze.
I,ako mi adm.dozvole,iskoristiću priliku da se zahvalim ljudima na ovom kao i na HR forumu od kojih sam mnogo naučio.(To isto predlažem i tebi).

Grijem dvije kuće. Jedna oko 300m2, a druga 150m2. Kuće su udaljena jedna od druge 30m2. Spojene su vazdušno cjevima(ne mogu zemljom). Kuće su stare zidovi 60cm. Jedna je na 2 sprata visina plafona 3m. Sad koristim kotao Vitolig 150 40kW(piroliza). Razmatram mogućnost prelaza na pelet zato sam tražio informacije ljudi sa iskustvom. Ovaj kotao imama već 8 godina.


[Ovu poruku je menjao DBobo dana 25.11.2015. u 21:54 GMT+1]
 
0

Peckopp

Član broj: 303609
Poruke: 18
213.135.182.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.11.2015. u 20:52 - pre 104 meseci
nisam mnogo siguran, Giacomini ventile jeste li Super-Dobri-Losi ima li nekog iskustva.
Pecko
 
0

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2015. u 06:01 - pre 104 meseci
Vezano za invertor , već drugu godinu koristim invertor sinusni 450W (doduse za kamin interio 20KW čija je max. potrosnja oko 350W, stvarna oko 200). Ovaj invertor potpaljuje kamin bez problema jer u karakteristikama stoji da moze izdrzati povlacenje struje 900W u trajanju 6 sek. Probano par puta iz znatizelje i jedno pet puta potpalio je sam izjutra kada u toku noci nestane struje. Sto se tice kontinuiteta zavisi od kapaciteta akum. te 75 Ah moze oko 10h ali bez potpale, sve sa potpalom pola od tog vremena. Ovaj invertor (marke sole) placen 75 eur. ima od 600W 100eur. (doduse u BiH).
D.Milovic
 
0

Sijedi
Elektro-održavanje, Kondiktorska
industrija
BiH; 75,35k

Član broj: 303032
Poruke: 50
89.146.189.*



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2015. u 07:16 - pre 104 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
Posto nisam upoznat i ucim u hodu (ovo mi je prva sezona) , zato sam i trazio misljenje iskusnih ljudi koji su imali makar i slicne probleme a to znaci i resenja za njih . Meni to nije delovalo kao problem sve dok mi drugi nisu to predstavili kao jedan takav . E sad , ja bih voleo da stavim u istu prostoriju recimo vas pankec i servisera i mog kolegu koji se pravi na pametnog , cisto da vidim da li bi se slozili oko bilo kakvog problema za neko resenje :)
Sumnjam da bi , sto ne mora da znaci da bas vi niste u pravu . Zelim samo da vidim misljenja drugih ljudi , pa onda sam procenim i odlucim sta dalje , te sam zato i zahvalan na svacijem komentaru tj misljenju , hvala .

Proizvođači kamina i kotlova ne znaju na kakvu mrežu će se te peći priključiti pa ugrađuju expanzione posude "odokativnom" metodom. Čini mi se (ako griješim neka me iskusniji isprave) da kapacitet expanzione posude treba biti 10% od ukupne količine vode u sistemu. Možda je kod tebe jednostavno premala posuda pa imaš veće oscilacije.
Starac bez mora...
 
0

Sijedi
Elektro-održavanje, Kondiktorska
industrija
BiH; 75,35k

Član broj: 303032
Poruke: 50
89.146.189.*



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2015. u 07:21 - pre 104 meseci
Citat:
dragoljub.milovic:
Vezano za invertor , već drugu godinu koristim invertor sinusni 450W (doduse za kamin interio 20KW čija je max. potrosnja oko 350W, stvarna oko 200). Ovaj invertor potpaljuje kamin bez problema jer u karakteristikama stoji da moze izdrzati povlacenje struje 900W u trajanju 6 sek. Probano par puta iz znatizelje i jedno pet puta potpalio je sam izjutra kada u toku noci nestane struje. Sto se tice kontinuiteta zavisi od kapaciteta akum. te 75 Ah moze oko 10h ali bez potpale, sve sa potpalom pola od tog vremena. Ovaj invertor (marke sole) placen 75 eur. ima od 600W 100eur. (doduse u BiH).

Vezano za invertere, uopšte ne mora biti čisti sinus, i inverteri sa čistim sinusom su rijetki i jako skupi. Svi kompjuteri rade na jeftinim UPS-ovima kod kojih je oblik napona kvadratan.
To čak u većoj mjeri ne smeta ni motorima koji na tome rade uz možda malo povećanu buku i zagrijavanje. Napajanje bilo kakve elektronike (kompjutora) uopšte ne traži čisti sinus zato što sva elektronika radi na istosmjerni napon koji se može dobiti iz bilo kog oblika izmjeničnog napona (sinus, kvadrat, testera itd.)
Starac bez mora...
 
0

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2015. u 09:54 - pre 104 meseci
Slazem se da nije obavezan cisti sinus, koristio sam i modifikovani od 200W iz perioda kada sam imao sporet alfa 20 i na njemu kamin radi bez problema osim potpale naravno. Ako se desi situacija izjutra automatska potpala bez mreznog napona pregara osigurac , stoga sam presao na ovaj koji sam naveo i radi ekstra kod mene kao i kod nekolicine poznanika. Skupi su bili do prije par godina sada vise i ne toliko ( naveo sam cijene i proizvodjaca ). Kod invertora ima razlike u njihovoj vlastitoj potrošnji u toku invertovanja sto bitno utice na duzinu kontinuiranog rada.
D.Milovic
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2015. u 16:41 - pre 104 meseci
Pozdrav svima ,
Jutros sam zvao call centar Alfa Plam i trazio sam od operatera da mi da informaciju vezanu za pretvarace invertere , smem li , i koji , i naveo sam mu MC200
od 500w na kome je meni zapelo oko (sklad cene i performanse), da pita njihove inzenjere za elektroniku ,da li ima bojazni za elektroniku u kotlu . Kasnije , dobio sam odgovor da nema bojazni po elektroniku i da kotao moze na bilo kome od njih da radi , pa cak i na onom od 200w , s tim da je problem SAMO kod paljenja , jer tom prilikom grejac povuce 350w i velika je mogucnost da nece da upali. Medjutim ako je kotao u radu i struja se prekine , onda nema nikakvih problema , na svu srecu , te je za mene taj problem resen :) .
Tako bi trebalo da bude i kod vas momci .
Idemo dalje !!!
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2015. u 16:53 - pre 104 meseci
Evo nekih linkova pa pogledajte sami cene i kvalitet raznih invertera/pretvaraca

http://www.akumulator-shop.rs/...ac-felicity-ups-800va-detaljno

http://www.akumulator-shop.rs/...r-sole-12v-600w-1200w-detaljno

http://www.goglasi.com/search?...2%2012V%20600W%2F1200W%20(NOVO)



po meni , prvi je naj bolji ali i najskuplji ( Potpuno sinusni napon )
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2015. u 17:21 - pre 104 meseci
ko nam je "bulevarterm" u tabeli ? njemu toby 30 radi na 50kw

Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
Prikačeni fajlovi
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2015. u 22:13 - pre 104 meseci
Pozdrav i pitanje za sve znalce koji su ulazili i u bit konstrukcije gorionika.
Danas mi je gorionik bez prekida radio punih 13 sati od toga 11 sati na snazi oko 9 kw.
Dali je bolje da podešavanjem parametara dođe do gašenja gorionika bar 1 u ovom periodu rada i da pauzira oko pola sata ili da radi konstantno bez pauze?
Svi vanjski elementi su normalno topli i nema nikakvog znaka od povišenog grijanja. Ložište je dobilo tako lijepu svilenkasto-bijelu boju da je milina pogledati. Hvala
 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2015. u 22:22 - pre 104 meseci
Felipe , pitao si ko ima Alfa Plam Como peć .Postoji na ovom forumu posebno tema za te peći.
Mada mi se čini da na ovoj temi učestvuju veči stručnjaci (mislim stvarno i bez ironije).
Inače vazduh u instalaciji se izbacuje sa ventilima koji su stavljeni na mesta gde se može stvoriti čep .Kao na radijatorima
ako su potopljeni.Taj predlog da se ispusti voda i ponovo stavi u sistem je laički i bezkoristan.
Kada peć radi cela instalacija se kontroliše tako što se proveravaju radijatori dali su svi podjednako topli.
Tamo gde nisu treba posebno analizirati zbog čega je to.To ne rade ovi iz Alfa Plama-a.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.11.2015. u 22:47 - pre 104 meseci
Evo malo slika od 2 dana uzastopno. Pelet je JelaStar, a cini mi se da sagorevanje nije bas najbolje.

Slike od 25.11.2015.


Slike od 26.11.2015.


Situacija je skoro identicna, a vidi se zelenkast trag u pepelu. To je uzorak na ~25 kg sagorelog peleta (na 24h).
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
Prikačeni fajlovi
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7776464 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.