Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655913 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 374



+118 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2011. u 09:50 - pre 149 meseci
Evo nesto korisno za SSM-ovce:
http://www.youtube.com/watch?v...amp;NR=1&feature=endscreen
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2011. u 09:56 - pre 149 meseci
@jarebica.
evo da doprinesem nesto u vezi cena gorionika termis mkm knjazevac, http://www.youtube.com/watch?v...ature=mfu_in_order&list=UL
Trazila sam ponudu i dobila:

Vezano za Vaš zahtev nudimo:
1 . Gorionik na pellet tipa ” PG-40 ” raspona snage 15- 40 kW
proizvodnje Termis MKM Knjaževac.
Gorionik se isporučuje u kompletu sa spremnikom 220l, pužnim transporterom
za doziranje peleta i automatikom za vođenje procesa.
Napomena: Ugradnja i puštanje u rad nije u ceni.

Komplet 1 x 950,00EUR = 950,00 EUR

Garancija: 2 godine
Rok isporuke: 7 dana .
Plćanje: Avans 100%.
Paritet: f-co prodavac.
Opcija ponude: 10 dana

Na zalost ne mogu da nadjem nikakve kommentare na forumima, pa me zanima sta vi koji se bolje razumete mislite o njima.
Sto se cene tice, mislim da su bez konkurencije, ali nista ne znam o valitetu i sevisnoj usluzi.
Bilo bi dobro da se jave oni koji nesto vise znaju o tome

preduzimljiva baba
 
0

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2011. u 11:27 - pre 149 meseci
Mozda zato...sto sam i ja toleranan ..Salim se, u pitanju je smo malo jaci motor kolji ce da dopremi tu piljevinu, zapremina i masa samog gorionika, i dovoljno vazduha da sve to gori... nije to neka nauka kao sto izgleda.
Svidja mi se ovo sto su napravili ovi spanci...smo imam zamerku na brzinu dodavanja..kod mene se najbolje pokazalo da je dodavanje sto ravnomernije...da nema pauze izmedju stani-kreni..
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2011. u 16:17 - pre 149 meseci
Ima li neki komentar na ovaj gorionik termis MKM?
Da li neko zna kakve su mu mane? Cena je stvarno dobra, ali bezveze stedeti 100-200 eura i kupiti nesto sto ne valja.


preduzimljiva baba
 
0

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2011. u 16:47 - pre 149 meseci
da je jeftino jeste, jos samo da čujemo iskustva nekog korisnika što se tiče potrošnje i rada uređaja, a i kakvi su prema mušteriji posle prodaje aparata i kod eventualnih rešavanja problema.
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2011. u 17:00 - pre 149 meseci
Na upit koji sam im poslala dobila sam odgovor za15 minuta.
Ponovo sam poslala mail sa molbom da mi kazu nesto o servisnoj mrezi, kao i da mi posalju tehnicke karakteristike sa kvalitetom koriscenog materijala i proizvodjacem elektronike.
Odgovor cekam, ali ovog puta nisu tako brzi.
Javicu sta ce biti na dalje.

Bas bi mogao da se javi neko ko ima taj gorionik....nemoguce da nisu prodali bas ni jedan, i jos je vise nemoguce da su oni koji su ih kupili toliko zadovoljni da nemaju potrebe da se sunjaju po forumima.????
preduzimljiva baba
 
0

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2011. u 18:15 - pre 149 meseci
bela rada
Nikakvih informacija o "tvom" gorioniku..nazalost...
Nadji nekog majstora da ti napravi nesto kao na snimku koji je postavio DLALIC, Sure ili Vasic nek namontiraju elektroniku i Bog da te vidi..
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2011. u 18:37 - pre 149 meseci
Citat:
duca011: Mozda zato...sto sam i ja toleranan ..Salim se, u pitanju je smo malo jaci motor kolji ce da dopremi tu piljevinu, zapremina i masa samog gorionika, i dovoljno vazduha da sve to gori... nije to neka nauka kao sto izgleda.
Svidja mi se ovo sto su napravili ovi spanci...smo imam zamerku na brzinu dodavanja..kod mene se najbolje pokazalo da je dodavanje sto ravnomernije...da nema pauze izmedju stani-kreni..


duco,
da imam vise mesta u kotlarnici za neki veliki rezervoar za piljevinu (na primer sedmodnevni), sigurno bih isla na ovaj tvoj sistem. Ovako ako moram dva puta dnevno da lozim, onda mi je jednostavnije da nastavim sa ugljem. Jeste da moram da se kupam posle svakog lozenja, ali bar mogu da konkurisem za najcistiju babu u regionu.
U mom minimalnom prostoru izgleda da mi je pellet jedino resenje ako hocu da se spasem sopstvenog smrada posle lozenja.
preduzimljiva baba
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2011. u 18:49 - pre 149 meseci
Citat:
duca011: bela rada
Nikakvih informacija o "tvom" gorioniku..nazalost...
Nadji nekog majstora da ti napravi nesto kao na snimku koji je postavio DLALIC, Sure ili Vasic nek namontiraju elektroniku i Bog da te vidi..


Da li sam slepa ili glupa, ali ventilator vidim da je na odzaku? znaci vuce vazduh? A dole kod gorionika ima samo otvor i rupice?


preduzimljiva baba
 
0

nisnisnis

Član broj: 295313
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2011. u 22:47 - pre 149 meseci
Pozdravljam. Prevrnuo sam ovu temu ali nisam našao obješnjenja za modove od pr01-pr24 pa ako bi neko našao vremena da objasni meni a verujem i većini korisnika šta koje podešavanje znači. Unapred zahvalan:
 
0

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.12.2011. u 06:03 - pre 149 meseci
Ventilator a odzaku...na kojoj fotki to vidis?
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.12.2011. u 07:29 - pre 149 meseci
Pozdrav, jedno pitanje za ovaj gorionik Knjazevacki, tamo pise da ima ciscenje resete. Koliko vidim ima je ali pepo pada ispod rešetke i tu se zadrzava. Kako se ponasa kada je pelet malo lošiji, koji ostavlja vise pepela. i kako se ponaša klip za pomeranje prednjeg dela kada je izlozen visokim temperaturama i prašinom od pepela. To pitajte proizvodjača. Naravno vrlo je bitno koji je materijal korišten. Ipak kada kupujete nesto treba da traje.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.12.2011. u 08:09 - pre 149 meseci
Spominje se i rad na ugaljni pelet. Ugljani pelet ima izuzetno visoku temperaturu. Skoro duplo veću nego drveni. Tj ima oko 8500 Kcal. Za razliku od drvenog koji je oko 4500. Tu vam je veoma bitan materijal ložišta.
Pozdrav.
Sto se tice cene je veoma povoljna, u pogledu na druge gorionike. E sada kvalitet i i rad to ne znam. Ali ko hoće fiću kako je već neko napisao, i da fića vozi do mora onda je to okej.
 
0

shure
Miodrag Cvejin

shure
Član broj: 46098
Poruke: 59
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.12.2011. u 08:16 - pre 149 meseci
Citat:
vasic74: Pozdrav, jedno pitanje za ovaj gorionik Knjazevacki, tamo pise da ima ciscenje resete. Koliko vidim ima je ali pepo pada ispod rešetke i tu se zadrzava. Kako se ponasa kada je pelet malo lošiji, koji ostavlja vise pepela. i kako se ponaša klip za pomeranje prednjeg dela kada je izlozen visokim temperaturama i prašinom od pepela. To pitajte proizvodjača. Naravno vrlo je bitno koji je materijal korišten. Ipak kada kupujete nesto treba da traje.

Upravo to sam i ja hteo da primetim.Voleo bih da to vidim na delu,jer sam i sam eksperimentisao sa tim i nije se dobro pokazalo.
No mozda su ljudi iz Knjazevca to bolje resili.
Bilo bi jako lepo,da su za koriscenje agropeleta,dovoljna jednostavna resenja,ali ja to do sada nisam video
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-1.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.12.2011. u 12:45 - pre 149 meseci
Vasicu i shure,

dobila sam odgovor da je ovaj gorionik sa video klipa jos u fazi ispitivanja. Ponuda je za gorionik na pelet.

Postavila sam i pitanje vezano za materijal komore za sagorevanje i koji je proizvodjac elektronike, ali nisam dobila odgovor.

Duco,

na onom klipu sto su spanci pravili gorionik ne vidim ventilator nigde osim na cunku napolju.
preduzimljiva baba
 
0

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.12.2011. u 13:58 - pre 149 meseci
bela rada..ne vidim ni ja..ko zna zasto je to dobro..cega nema ne moze se ni pokvariti ;)
 
0

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
..9-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.12.2011. u 14:41 - pre 149 meseci
A sta mislite o ovom gorioniku cinimise da ima jako jednostavno resenje za izbacivanje pepela al ne znam sta sa onim koji propadne kroz resetku rado tisi iz BG pabi mogla i da svratis do te firme da vidis iz prve ruke i preneses utiske. http://www.youtube.com/watch?v=9gfJtYIUoK8
 
0

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.12.2011. u 16:36 - pre 149 meseci
Jesi li ti Duca 011 prošle godine bio kod mene u Hrtkovcima
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.12.2011. u 18:12 - pre 149 meseci
Pozdrav svima na forumu.
Prvi put se priključujem komentarima i ako je Vasic74 u nekoliko navrata pomenuo
dolazak u Leskovac i montiranje gorionika ECOM kod mene. Posle tačno mesec dana korišćenja želim da podelim
iskustva s Vama. Ukratko... parno grejanje imam ravno 30 god.(od 81 - na čvrsto gorivo, isključivo na drva i to hrast)
znači prilično iskustva. Ove sezone promenjen kotao (ispravan, gusani Zrenjaninac) kupljen Bosch 25kW (27kW) i posle duže
pretrage i praćenja raznih foruma Hr. Sl. i naših odlučio se za ECOM. Protekli period je sasvim dovoljan da (uz već lično vidjene gorionike na delu... MB, Feroli i CM)
zaključim sledeće - Potpuno sam zadovoljan izborom kotla Bosch i gorionika ECOM i ako je u kompletu kotao nudjen sa Ferolijem
(bez opisivanja i jednog i drugog mnogo je već ispričano). Gorionik radi besprekorno a na kotlu sam uradio par intervencija sa izolacijom i dihtovanjem
i postigao čak i malo više, nego što sam očekivao.
Grejem 160 m2 dobro izolovane kuće sa PVC stolarijom, svuda termo glave sem 2-kupatila i hodnik sa stepeništem. Potrošnju pratim na dva dana (tako mi je lakše)
i do sad se kreće u rasponu od 23-30 kg u zavisnosti od spoljne temperature, na režimu paljenje u 7,00 gašenje u 23,00.
Koristim pelet FE Doljevac o kome se već čulo nemam problema s gorionikom ali i pelet nije baš najbolje - to se vidi.
Sledeće godine već ću razmisliti o proizvodjaču.
@baneMilisavljevic
Zbog Vas sam se i uključio na forum jer imate isti kotao... grejete 110 m2 i veoma veliku potrošnju. Za naš (Vaš i moj) kotao sad sam siguran da je ECOM
bolji izbor jer ubacuje plamen spolja i zahvata prednji deo kotla što kod Ferolija i CM nije slučaj. Drugo... pojačajte izolaciju kotla sa 2 cm tvrdo presovane
vune pasuje odlično i ubacite turbulator koji ste dobili uz kotao. Ja sam kod mene naštelovao da se pumpa isklj. 1 stepen C pre ponovnog paljenja gorionika
i produžio standby za + 30-40 min (uz dodatnu izolaciju kotla) sa ujednačenim temperaturama u svim prostorijama.
Toliko od mene za sad.ž
Još jednom pozdrav svima.
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.12.2011. u 19:49 - pre 149 meseci
Tignes,
otici cu da vidim taj gorionik, ali hajde prvo da im trazim ponudu, da vidimo koliko kosta. To je u stvari negde prema Pancevu, a ja poslednje 4 godine ne vozim zbog nekih zdravstvenih problema. Ako je cena interesantna, spremna sam i taxijem da odem, nece mi biti tesko. A gde si ti na snimku video kako se otpepeljuje? Opasno sam izgleda zatupavela, ja nista nisam videla osim potpaljivanje i gorenje...

Marko67,
hvala ti na lepom opisu. Bilo bi jos lepse da stavis i neku slicicu, pa da nam pravis zazubice.

Citat:
duca011: bela rada..ne vidim ni ja..ko zna zasto je to dobro..cega nema ne moze se ni pokvariti ;)


Ha, ha, haaa.... ili "ceka nema bez toga se moze!!!???
preduzimljiva baba
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655913 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.