Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7736507 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.03.2017. u 21:53 - pre 87 meseci
Citat:
xicolina servis: Posle automatike duplo povecanja poterosnja PRE automatike nikakav problem normalna potrosnja .Naravno treba to ugraditi ali da smanji potrosnju peleta


Teško zamislivo.Srećom za sve postoji rešenje !
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.03.2017. u 21:58 - pre 87 meseci
Citat:
komshija:
kamin neće biti prikačen na akumulator

evo pokušao sam da nacrtam kako to sve izgleda. Broj 5 je buduća kotlarnica, i kako će biti postavljeni kotlovi i at. Ravod kroz kuću je urađen i nacrtan je crvenom linijom, a kamin će da dođe u prostoriju broj 1 i povezuje se na postojeći sistem grejanja sa ljubičastom linijom. Nadam se da je sad barem malo jasnije. na slici nisu nacrtana još jedna vrata koja su na samom početku pre ovih gde piše ulazna vrata.


Izvinjavam se, prevideo sam vaš post, zamajan raskrinkavanjem. Dakle, ako kamin neće da bude povezan na akumulator, onda kako rekosmo - četvorokraki ventil, taj Essbe koji imate i pumpa na potisnom vodu, ali samo ako je pumpa iz akumulatora ispred spoja. Ako je, pak, iza spoja, onda je dovoljna već postojeća, ta akumulatorska.

Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.03.2017. u 22:01 - pre 87 meseci
Citat:
xicolina servis:
Citat:
tommytom:
A sto nam lepo ne kazes ko je kupio automatiku...na sta je instalirana i sta se desavalo pre automatika a sta se sad sa njom desava? A ne ovako pausalno pisati i necije proizvode omalovazavati ili hvaliti bez ijednog konkretnog i valjanog podatka

Mesni 4 kraki ventil esbe m p seltron malo salje vode u sistem mala temperatura u kuci a kotao radi po 4-- 5 sati u visoom rezimu ime korisnika nije bitno ... Posle automatike duplo povecanja poterosnja PRE automatike nikakav problem normalna potrosnja .Naravno treba to ugraditi ali da smanji potrosnju peleta

Ovo je prilicno kontradiktorno. Ako predpostavimo da je sve instalirano po propisu, u slucaju da je mesni ventil vise zatvoren tj. da manje vode ide u radijatorski krug a vise se vraca u kotao nema nikakve sanse da se u tom slucaju poveca potrosnja energenta
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
0

komshija
Komshija

Član broj: 18258
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.03.2017. u 23:33 - pre 87 meseci
@goranto

verovatno nisam najbolje objasnio celu situaciju, razvod i radijatori su razvedeni, a ako ste pogledali moju skicu, videćete da u kotlatnici sam stavio kao crtu na pocetku crvene linije, prostorija broj 5, tako sam obelezio da je tu početak linije i da pre toga ništa jos uvek nije povezano, ali će biti kasnije. Kotlarnica tek treba da se odradi. kamin će biti vezan na postojeci sistem onako kako sam vec nacrtao. Biće par ventila na pocetku u kotlarnici i par na kaminu sto ne smatram nesto specijalno komplikovanim.

@zmajdin

iskren da budem nisam vas baš najbolje razumeo, ali recimo da za sada akumulatorska pumpa ne postoji i da će ova kod kamina biti jedina. Akumulatorska pumpa će biti posle akumulatora toplote, ako pogledate na skici u prostoriji broj 5, a ova na kaminu u prostoriji broj 1 i moći će kad za to dodje potreba da se odvoje ventilima od sistema u zavisnosti od toga koji će kotao biti u funkciji. Verujem da izgleda zamreno, ali zapravo nije.
 
0

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.03.2017. u 23:43 - pre 87 meseci
Malo vise tehnike i malo vise uljudnosti..bas bi prijalo.

Prikačeni fajlovi
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 06:22 - pre 87 meseci
Gospodine Tihi

Onakav post mozete samo vi da napisete jer ste podkovani ogromnim znanjem.Da je na ovom forumu jednoumlje to sam jos odavno primijetio.Ovdje je glavni baja sa jos nekoliko trolova ja kazem pulina jer mi je to slikovitije,.Iniko nema pravo da kaze ili da opovrgne njihovo misljenje.Ako neko podigne glavu tu su sankcije.

Nesmije se reci da je gas jeftiniji i prakticniji od peleta.Da je pelet nesiguran energent kao sto se pokazalo ove godine a moze i da bude 250 e sto gubi svaki smisao.

Treba sto manji kotao koji radi na maksimalnoj snazi.Pa kad zazimi dodas jos cetiri grijalice.

Kotao cumuras moze sa gorionikom iskoristivost 93% na nekoj snazi koju ja nastelujem.

Pocnes sa cumurasem super gorionikom zavrsis sa at i elektronikom i sa razocarenjem.



[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 05.03.2017. u 09:13 GMT+1]
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 07:24 - pre 87 meseci
Citat:
sudija77:
Nemas sta Mladene da se pravdas, iznosis svoje iskustvo na nama je da procenimo, sta i kako moze ili je moglo da se uradi,
tako pre par dana video da je jedan korisnik napisao za grejanje ove zime potrosio potrosio tonu i po pelete, taj je odmah sam sebe eliminisao iz ozbiljnog citanja buducih postova

Nemoras da citas ...grejanje radi od 6 do 23 h 23c to je nekih 17h ,, u januaru na -15 vreme rada gorionika je 5h za tih 17h Gorinik podesen na 14 kw.. potrosnja pojednom casu rada za tu snagu je 2 do 2.5kg zavisi od kvaliteta peleta ...KADA spoljna temperatura raste vtreme rada gorionika se smanjuie pa i potrosnja .IZracunamo potrosnju 2,5kg puta 5h puta 30 dana puta 5,5 meseci i tojeto i da hoce ne moze vise od toga
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 07:31 - pre 87 meseci
komshija
Dakle, pumpa u radijatorski krug i kvit posla.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 07:36 - pre 87 meseci
Nravno da je sa automatikom/// vidim po vasem bi mi trebalo stosta i jos dve tri pumpe
 
0

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 07:38 - pre 87 meseci
Onoga ko je se odlucio na grejanje na pelet zato sto mu je neko rekao da ce da trosi 3 tone peleta i ne treba zaliti. Pa ljudi moji dati nekoliko hiljada evra za grejanje a ne uci malo detaljnije u to je na nivou decjeg razmisljanja. Vecini ovde TP nije opcija. Ako neko misli da smo svi prevareni onda se grdno vara. Ja licno trosim za druge stvari od 1500-1600 kWh,a nekad odem i u crvenu zonu. Zato je meni TP totalno neisplativa. Stvarno nema smisla zatrpavati ovu temu sa drugim vidovima grejanja,kad postoji odmah pored tema o tome. I mislim da moderator za ovu temu je otisao na godisnji odmor,ili je ovo postao neozbiljan forum.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 08:04 - pre 87 meseci
Nesmije se uporediti TP sa peletom jer krsi forum na pelet.Svasta.Zasto nebi znali i mi ovdje da je gas jeftiniji od peleta i da nece poskupiti.Ako se vec stavlja strah da ga nece biti ili bice skup pa daj radite pelet.A DESI SE BAS KOD PELETA DA GA U NAJGOROJ zimi nestade i enormno poskupi.Ali tu su znalci bogom dati da kazu NECE.

Evo kod KOMSIJE je odradjen teoretski dio sad ide prakticno onda prodaja neke elektronike iz peletarskog bratstva stelovanje i gotovo.SLEDECI.


Onda ide ista prica,

Imam kucu od 98 kvadrata .Koliko mi snagu kotla preporucujete.Deset dvanest kw puna kapa i da ostane.ALI JA IMAM 20 -25 KW neprave manje.E onda drugi dio terapije.

Evo elektronika to odradi.Gorionik mora da se steluje fino podesavanje pa kotao od 25 kw u punoj snazi radi na 15 kw u proseku a mozes da promijenis gorionik i montiras ona koji moze da radi na 6 kw ili da montiras AT koji ce moci na taj tvoj gorionik.Radice pali gasi.Ustede nema ali ima nada i puste zelje.


[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 05.03.2017. u 09:56 GMT+1]
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 08:56 - pre 87 meseci
Tema je postala potpuno nebulozna...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 09:16 - pre 87 meseci
Zasto je nebulozna.

Zato sto se iznose cinjenice.Pa to nekom neodgovara.
 
0

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
..8.68.wifi.dynamic.gronet.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 09:19 - pre 87 meseci
Nije da ne sme, problem je u tolikom ponavljanju TP ili gas su bolji od peleta, da obesmisljava temu i probleme peletara.
Treba ovoriti temu najbolji nacin grejanja.
Sto se tice vrbovanja kupaca stvar je izbora, niko nije malouman, postoje prodavnice, majstori,
firme pa neka bira svako sta mu je drago.
Ponasate se kao da ste vi osteceni ili ste advokati izmisljene ostecene strane.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 09:19 - pre 87 meseci
Svi ozbpljni gorionici se rade u rasponu snaga od 14kw do 35 kw neki i do 30 kw .Gorionik se uvek podesava ,,,,NA 5 kw manje od snage kotla ako je to previse za kucu onda po kvadeaturi kuce....
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 09:24 - pre 87 meseci
Citat:
dany12:
Onoga ko je se odlucio na grejanje na pelet zato sto mu je neko rekao da ce da trosi 3 tone peleta i ne treba zaliti. Pa ljudi moji dati nekoliko hiljada evra za grejanje a ne uci malo detaljnije u to je na nivou decjeg razmisljanja.


Slazem se u potpunosti,a tako je i u realnosti bilo. Jbg,neko je dete i sa 15 i sa 35. To je ona prica 5m drva=1t peleta,pa ko poveruje.

A i da je moderacija zakazala,i to se slazem.

I vise puta sam rekao da bih voleo da svaki vid grejanja svakog korisnika podjednako kosta,pa da bira ko sta vise voli i sta mu vise odgovara....ali nije tako,nazalost.
 
0

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 09:29 - pre 87 meseci
da postala je nikakva ono koji forsiraju tp na forumu za pelet

a ne razlikuju tp na el.energetskoj mrezi i distriburivnoj mrezi

moraju malo da citaj o aktivnoj i reaktivnoj energiji o cos fi itd

svakome bi trebalo da je jasno kw ulozistu ,prenos te energije na kotao

pa onda u mrezu i radijatore da je to ogromno gradivo, ovdje je tema suzena na gorionike kotlove i kotlovnicu

i ima ogrominih problema kao i svakom tehnikom .nekada trebas 10 dana da radis i da mjeris da nades problem

u firmi u kojoj sam radio nije bilo rucno vodeni mjesajuci ventila prije 25 godina ,ovo rucno veslanje ne poznajem

a iu tp ima odlikasa i obicnih kanta u gradu u kome zivim dva ogromna trgovinska centra imaju sistem voda

voda.raspad sistema .totalni haos ,


kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 09:31 - pre 87 meseci
Prosto to je poredjenje TP I gasa i ulaganja u skup sistem grejanja na pelet.....
 
0

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
..8.68.wifi.dynamic.gronet.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 09:33 - pre 87 meseci
Ovde nisu ljudi koji se raspituju koji sistem da ugrade u kuce , vec koji imaju sistem na pelet.
 
0

sudija77
Zemun

Član broj: 78719
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 09:39 - pre 87 meseci
Citat:
xicolina servis:
Citat:
sudija77:
Nemas sta Mladene da se pravdas, iznosis svoje iskustvo na nama je da procenimo, sta i kako moze ili je moglo da se uradi,
tako pre par dana video da je jedan korisnik napisao za grejanje ove zime potrosio potrosio tonu i po pelete, taj je odmah sam sebe eliminisao iz ozbiljnog citanja buducih postova

Nemoras da citas ...grejanje radi od 6 do 23 h 23c to je nekih 17h ,, u januaru na -15 vreme rada gorionika je 5h za tih 17h Gorinik podesen na 14 kw.. potrosnja pojednom casu rada za tu snagu je 2 do 2.5kg zavisi od kvaliteta peleta ...KADA spoljna temperatura raste vtreme rada gorionika se smanjuie pa i potrosnja .IZracunamo potrosnju 2,5kg puta 5h puta 30 dana puta 5,5 meseci i tojeto i da hoce ne moze vise od toga

Oce to tako bas, i onda dodje neko zainteresovan za uvodjenje grejanje na pelet kod sebe i vidi ovaj text sracuna super je ovo greje se celu zimu, pola proleca i pola jeseni za 350 evra daj da uzmem, onda dodje prva sezona grejanja i jbg nije bas tako.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7736507 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.