Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7690687 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 09:52 - pre 78 meseci
na forumu bosch ov kotao nije interesantan ,,,za taj novi gorionik i kotao svi su napisali da ne valja ,,pogotovu Mladen jovic da kotao ne moze duze da traje od 5/6 godina da brzo procuri da je los gorionik nema nikaku modulaciju itd sve pise u prethodnim postovima ,,,uvek je najbolje po njemu viadrus i neki gorionik popularan samo na forumu ..
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 09:57 - pre 78 meseci
Kao što rekoh 0 ...


Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

litavski
jan macak
grafičar
graf ofice
kisač, srbija

Član broj: 337508
Poruke: 61
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 10:03 - pre 78 meseci
Još jednom pozdrav svima. Pošto sam se nedavno uključio na forum, mada ga pratim već više od dve godine, imam utisk da Vas sve poznajem jako dobro i ovo prepucavanje – i vredjanje nema smisla. Ja sam sve što se tiče grejanja na pelet naučio iz ovih foruma. Pošto sam živeo u Čekoj i Slovačkoj pratim i njihove forme i tamo sam nešto pokupio, mada ovako prepucavanje preko foruma što trebaju da pomomognu ljudima nisam tamo video – pročitao. Mada je nekad zanimljivo ali BATALITE TO.
kotao bosh solid 2000b 27 kw
gorionik bosch pelet brenn 2000 od 7-27 kw, elektronika tech ST-717
mešajući vetil esbe vrg 141+motor esbe ara 671+trm regl balkan specijal
jedna pumpa u kotlovski krug + jedna pumpa radijatorski krug
grejna površina 200 kvadrata srednje izolovana, Pvc stolarija,
 
0

zeljezaramarko

Član broj: 337258
Poruke: 122
213.55.184.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 10:22 - pre 78 meseci
Citat:
xicolina servis:
na forumu bosch ov kotao nije interesantan ,,,za taj novi gorionik i kotao svi su napisali da ne valja ,,pogotovu Mladen jovic da kotao ne moze duze da traje od 5/6 godina da brzo procuri da je los gorionik nema nikaku modulaciju itd sve pise u prethodnim postovima ,,,uvek je najbolje po njemu viadrus i neki gorionik popularan samo na forumu ..


To su oni sto su pokupovali viadruse i napravili gorionik neatestiran .Sto moze kucu da upali .Trebao je bit zabranjen ali bezakonje .
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 10:28 - pre 78 meseci
NIJE prepucavanje to pise u postovima moze da se procita
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
87.116.179.*



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 10:32 - pre 78 meseci
Nisam ja rekao da taj kotao i gorionik ne valjaju, vec da, ukoliko instalacija nije uradjena kako treba i ako odzak nije po propisu za takav kotao, nece trajati ni 5 godina. To je dobar kotao, a gorionik nisam imao prilike da vidim, a reci je bilo o njegovoj minimalnoj snazi od 7KW. Pominjao sam stari Bosch(Feroli) da nema modulaciju,a ovaj novi je resen sto se toga tice. I dalje tvrdim da je moj B Max duplo bolji gorionik od tog Boscha, a Bosch kotao je odlican samo ukoliko je instalacija uradjena po propisima sve onako kako je litavski opisao. Jedino tako i sa dobrim dimnjakom ce trajati 20 godina
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

litavski
jan macak
grafičar
graf ofice
kisač, srbija

Član broj: 337508
Poruke: 61
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 10:33 - pre 78 meseci
xicolina servis
Sećam se tih komentara, ja se slažem sa vama. Imam u okruženju i viadrus i unico kovačica i trend komerc futog (na agro pelet) juče sam pristvovao puštanje u rad integrisani kota Švedski berger. Moja ćerka ima MBS-termo pelet 18. Sve ja to obolazim pošto me zovu za savete.
Svi oni solidno rade. Ali misli ovaj moj kotao (bosch solid 2000b sa novim gorionikom i novom regulacijom) Je za neku nijasu ako ne više bolji. Sagorevanje je odlično, izduvni gasovi manji od svih ovih, nema lakše čišćenje, čak mislim i od ovih što imaju automacko čišćenje turbolatora.A što se tiče modulacije, ne vidim da je to greška kako radi.
Imam da biram fabričku snagu 27kw-24kw-20kw, kad dostiže zadatu temeraturu kotla pada snaga na 7kw, ta stepenasta modulacija je možda dobra ali mislim da po mom iskustvu ne igra nikakvu ulogu.

kotao bosh solid 2000b 27 kw
gorionik bosch pelet brenn 2000 od 7-27 kw, elektronika tech ST-717
mešajući vetil esbe vrg 141+motor esbe ara 671+trm regl balkan specijal
jedna pumpa u kotlovski krug + jedna pumpa radijatorski krug
grejna površina 200 kvadrata srednje izolovana, Pvc stolarija,
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 10:38 - pre 78 meseci
Daj ne smaraj više i ne popunjavaj forum svojim glupim komentarima posle svakog što nešto napiše.
Imam osećaj da si sam napisao 300 stranica a pametni postovi bi stali na jednu.
Od novih članova,koji hoće nešto da nauče,neće biti ni jedan kada vidi kakvih sve nebuloza ima.
Ako imaš nešto pametno da napišeš ( čisto sumnjam),napiši.
Ako nemaš,čitaj i NE SMARAJ.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
+1

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 10:39 - pre 78 meseci
Citat:
mladen.jovic:
Nisam ja rekao da taj kotao i gorionik ne valjaju, vec da, ukoliko instalacija nije uradjena kako treba i ako odzak nije po propisu za takav kotao, nece trajati ni 5 godina. To je dobar kotao, a gorionik nisam imao prilike da vidim, a reci je bilo o njegovoj minimalnoj snazi od 7KW. Pominjao sam stari Bosch(Feroli) da nema modulaciju,a ovaj novi je resen sto se toga tice. I dalje tvrdim da je moj B Max duplo bolji gorionik od tog Boscha, a Bosch kotao je odlican samo ukoliko je instalacija uradjena po propisima sve onako kako je litavski opisao. Jedino tako i sa dobrim dimnjakom ce trajati 20 godina

pisalo se o novom gorionik jel bosch ne radi 3 godine feroliev gorionik nisi imao reci hvale ni za gorionik a ni kotao da je preskup i da brzo procuri
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 10:45 - pre 78 meseci
Citat:
litavski:
xicolina servis
Sećam se tih komentara, ja se slažem sa vama. Imam u okruženju i viadrus i unico kovačica i trend komerc futog (na agro pelet) juče sam pristvovao puštanje u rad integrisani kota Švedski berger. Moja ćerka ima MBS-termo pelet 18. Sve ja to obolazim pošto me zovu za savete.
Svi oni solidno rade. Ali misli ovaj moj kotao (bosch solid 2000b sa novim gorionikom i novom regulacijom) Je za neku nijasu ako ne više bolji. Sagorevanje je odlično, izduvni gasovi manji od svih ovih, nema lakše čišćenje, čak mislim i od ovih što imaju automacko čišćenje turbolatora.A što se tiče modulacije, ne vidim da je to greška kako radi.
Imam da biram fabričku snagu 27kw-24kw-20kw, kad dostiže zadatu temeraturu kotla pada snaga na 7kw, ta stepenasta modulacija je možda dobra ali mislim da po mom iskustvu ne igra nikakvu ulogu.

znam odlicno kako radi tvoj sistem i razliku od drugih sistema pocev od potrosnje ,,pokusao sam da kroz postove o bosch u ljudi shvate da postoi dobar sistem koi dobro radi malo trosi ine trazi realno dodatna ulaganja ali takvi komentari su docekani na noz ,,poenta je da se radi preko foruma i proda neki gorionik njihov
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 10:54 - pre 78 meseci
Da li ima kod nas kotlova sa automackim čišćenjem ili mora da se naruči iz Švecke?
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 11:23 - pre 78 meseci
ZoranObradovic:
"Da li ima kod nas kotlova sa automackim čišćenjem ili mora da se naruči iz Švecke?"

ima puno bliže od Švedske,ima sigurno i u Kragujevcu i u Beogradu trgovina Centrometala,kupi npr.peltec18 i ne treba ti Švedska, čak je i jeftiniji nego onaj u Švedskoj, a i servisna mreža (dijelovi) su bliži za nabaviti ;-)
 
0

AgainstStupidUsers
Portir u svojoj firmi
JSS international

Član broj: 337362
Poruke: 17



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 11:29 - pre 78 meseci
Ne preferiramo te skart "evropske" jeftine modele,za jeftine "evropejce"....
Samo nečural,kupujmo domace.
 
+3

litavski
jan macak
grafičar
graf ofice
kisač, srbija

Član broj: 337508
Poruke: 61
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 11:56 - pre 78 meseci
Što se tiče kotla bosch solid 2000 b taj kotao nije ništa novo, ja nisam mogao odmah da kupim integrisani kotao na pelet pa sam išao logikom: 1 godina kotao, 2 godina gorionik, 3 godina elektronika ( motor meš. Vent.+termo regulacija). Još sa logikom da mogu skinuti gorionik i da ložim na čvrsto gorivo. Sad imam gas+pelet+ugalj-drvo... Ovaj kotao mi se činio da ima najbolju iskorišćenost što se tiče ne itegrisanog kotla (ne tvrdim da nema bolje). Zbog 3 vertikalne promaje + turbulatori (1 fabrički) i sve je to jako blizu od izduvnih gasova. Jedino nisam bio siguran za gorionik za stari bosch-feroli-lambordžini, a ovaj nov (pelet brenn 2000) po mom mišljeno je ok. Elektronika TECH-st-717. Meni jako jednostavan, sve se može štelovati i ove snage (7)-20-27-27kw. Sobni termostat gasi kotao ili pumpu ili oboje. Naravno još nadogradnja sa modulima. Inače sam na češkom sajtu naišao na kotao sa visokim ocenama mislim klasa 5. Dacon dor 5f pelet Koji je identičan boschu samo su dodali još jedan turbulator u 3 komori i pojačali šamot o gore+izolacija što su i neki članovi foruma to uradili. Nisam ni promoter bosha ni sam ni da svaki ciga svog konja hvali. Inače grejanje mi je hobi – opsesija. Mada sam više puta išao na ispomoć kod druga koji radi grejanje
Pozdrav svima

kotao bosh solid 2000b 27 kw
gorionik bosch pelet brenn 2000 od 7-27 kw, elektronika tech ST-717
mešajući vetil esbe vrg 141+motor esbe ara 671+trm regl balkan specijal
jedna pumpa u kotlovski krug + jedna pumpa radijatorski krug
grejna površina 200 kvadrata srednje izolovana, Pvc stolarija,
 
0

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 12:09 - pre 78 meseci
"ove snage (7)-20-27-27kw"
Negde si pogresio, molim te ispravi.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 12:36 - pre 78 meseci
Citat:
AgainstStupidUsers:
Ne preferiramo te skart "evropske" jeftine modele,za jeftine "evropejce"....
Samo nečural,kupujmo domace.


kad več tako zborite da samo napomenem da Vas osobno nije nitko nikada ovdje na forumu pitao što vi osobno preferirate, i ne znam od kud vam ta misao da ste vi neka veličina po kojoj bi se drugi na forumu trebali orijentirati :-(
 
0

litavski
jan macak
grafičar
graf ofice
kisač, srbija

Član broj: 337508
Poruke: 61
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 12:39 - pre 78 meseci
Grada22
Greška u kucanju (7 )– 20 – 24 - 27
Gorionik ima fabrički podešeno 3 snage 20kw ili 24kw ili 27kw. Biraš od ove tri snage koja ti odgovara. Ja sada koristim maximalnu snagu od 20kw. Kad bude veća zima mogu ići na veću snagu. Gorionik kad dostigne zadatu temperaturu vode u kotlu kod mene je 75c. On odmah spušta na minimalnu snagu to je onih 7kw. Ako padne temperatura za 5stepeni opet se vraća na maximalnu snagu. Tu razliku se može i menjati (histerezis). Inače se može korigovati sve snage. To je ono
Ubacivati više-manje peleta, razmak između ubacivanja, snaga ventilatora. Ja idem na fabričkom podešavanju samo sam malo dodo snagu ventilatora za 5%. Kažem ovo je sistem max snaga-održavanje
Možda stepenasta modulacija je bolje ali kod mene ovo radi ok. Naravno imam mešujući ventil+motor+termoregulator

kotao bosh solid 2000b 27 kw
gorionik bosch pelet brenn 2000 od 7-27 kw, elektronika tech ST-717
mešajući vetil esbe vrg 141+motor esbe ara 671+trm regl balkan specijal
jedna pumpa u kotlovski krug + jedna pumpa radijatorski krug
grejna površina 200 kvadrata srednje izolovana, Pvc stolarija,
 
0

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 12:51 - pre 78 meseci
I ja nemam stepenastu modulaciju vec odrzavanje.
Kod mene je (6)-10-15-20kw. a histereza je isto 5C
Mada gorionik nije tako brendiran. (Eko-Rapid, Bgd.)
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
0

AgainstStupidUsers
Portir u svojoj firmi
JSS international

Član broj: 337362
Poruke: 17



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 13:21 - pre 78 meseci
Citat:
malden mb:
Citat:
AgainstStupidUsers:
Ne preferiramo te skart "evropske" jeftine modele,za jeftine "evropejce"....
Samo nečural,kupujmo domace.


kad več tako zborite da samo napomenem da Vas osobno nije nitko nikada ovdje na forumu pitao što vi osobno preferirate, i ne znam od kud vam ta misao da ste vi neka veličina po kojoj bi se drugi na forumu trebali orijentirati :-(



Ako osobno preferirate da vas se pita,i da delite savete....ili smatrate da ste forumska velicina....postujte sebe i svoje reci prvo,a ne od usta guzicu da pravite!!!!
Nacionalno usminkane stavove i izjave piskarajte negde drugde....

Citat:
malden mb:


poslje ovakvih izjava zahvaljujem se na suradnji,ostajem i dalje pasivni član,žao mi samo što nisam stigao napraviti obećano članovima koji ne razmišljaju i nemaju ovakav stav!



Ne mora me niko pitati,sam cu se javiti dok je vas takvih....jer su neki drugi izabrali da cute zbog vas par "velikih"


 
+3

litavski
jan macak
grafičar
graf ofice
kisač, srbija

Član broj: 337508
Poruke: 61
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 13:23 - pre 78 meseci
Grada22
Po mom skromnom mišljenju nije sve u brendu gorionici su manje više isti nije to svemirska tehnologija, jeste da dosta igra elektronika, ali sve se može uštelati. Jedino po meni su bolji oni koji imaju mehničko čišćenje ali i koštaju. Bitno je da kotao-izmenjivač uzme energiju
da ne ode kod komšije
Poznati ste mi na forumu ali se ne sećam koji imate kotao.
Veliki pozdrav

kotao bosh solid 2000b 27 kw
gorionik bosch pelet brenn 2000 od 7-27 kw, elektronika tech ST-717
mešajući vetil esbe vrg 141+motor esbe ara 671+trm regl balkan specijal
jedna pumpa u kotlovski krug + jedna pumpa radijatorski krug
grejna površina 200 kvadrata srednje izolovana, Pvc stolarija,
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7690687 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.