Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7699893 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 13:34 - pre 78 meseci
Liveni Radijator-Zrenjanin.
Prvobitno namenjen za loz-ulje pa kasnije ugradjen gorionik na pelet.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
0

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 13:39 - pre 78 meseci
grada 22
izvini na koliko dana cistis kotao i dali si na izlazu kotla da li si napravio klapnu ,,,,lepo radi taj kotao mada ciscenje je problem u to sam siguran
 
0

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 14:15 - pre 78 meseci
Cistim posle pet spaljenih dzakova.
Problem sa ciscenjem nije bas tako strasan, sve je relativno..
Nemam nikakvu klapnu, ima devet clanaka pa je dug put dimnih gasova pa su i temp. u dimnjaci sasvim zadovoljavajuce.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 14:32 - pre 78 meseci
@Zeljezara

Bivši nikad prijatelju, zašto omalovažavaš sebe? Nikada te ne bi vredjao šaljući ti link slike kada sam siguran da znaš da čitaš.
Da ti pomognem. Tamo piše da pepeo leti i prlja gde god se nalazili ventilatori. Takodje piše da turbulatori nisu samo komad lima koji poskupljuje proizvod. Poslednje što ću navesti, ali ne i najmanje bitno, kada kupuješ takvu mašinu sa savršenom modulacijom budi do kraja pametan pa kupi STV ili ATV ili kako god želiš da ga nazoveš.
Vrati se na link i pročitaj, ako možeš sa razumevanjem, pa se onda vrati ovde i nastavi svoju svetu misiju.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

zeljezaramarko

Član broj: 337258
Poruke: 122
213.55.211.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 15:13 - pre 78 meseci
Moj neprijaatelju iz sekte peletarsko bratstvo.

Sve sam procitao i puno ti hfala za onaj link i slicicu a i gledao sam emitaciju kako radi kotao bio u sali na prezentaciji.Vise puta se uvjerio kako pepeo rotira pa se moze zakljucit i na onoj slicici da ide gore sa one tute pa se odbija na dole u pepeljaru pa ide kroz izmjenjivac i jos se jednom susretne sa pepeljarom i to sto izadje izadje.Ventilator kad puse u pepeo vise podigne pepela nego onaj sto izvlaci.Ali ti ne kontas da je on podosta daleko i nije toliko snazan kao tvoj cm sto piriu vatru.Za razliku ovaj sto izvlaci.Eno imas video kod termomonta na tu temu.Samo sto ti neces da priznas da je tako bolje.

O prinudnoj promaji isto stoji moje objasnjenje pa procitaj jos isto mislim.Na imt traktoru su za 50 godina stavili samo nalepnicu de luks i na keca stavili lajsnu na vrata.Tako je i na tvom kotlu sa prirodnom promajom.

Sto peltek toliko malo trosi.Ima vecu povrsinu izmenjivaca i usporene dimne gasove.Kad gorionik naduva 300 kubika zraka to mora da ode nekud.A onaj samo dodaje kiseonik omogucava sagorijevanje i regulise protok kroz kotao.Ne ono naduvam ko balon mora negdje da izadje ko kod tebe.A jos je droljav pa mu malo treba da ode u dimnjak sav tvoj pelet sa toplotom.Naravno da ventilator dize prasinu ali sto je dalje to je bolje i ima par prepreka da se zadrzi u pepeljari.

A to sto ti tvrdis da si uspio da uriktas cm da moze da radi sa nekim tvojim podesavanjem.Bez modulacije i bez at to jeste moguce kod onih sto nisu vidjeli kako to radi sa modulacijom i sa at.Nisi to osjetio pa mislis da je tako dobro.Ja imam i jedno i drugo i znam kako radi i zato mogu da pisem ovo sto pisem.A PISE ILI MODULACIJA ILI AT a jedino ti mislis da tako moze.

Kao i za sve ostalo nisi probao pa neznas.Da vidis kako je se lako na dobro navici.Ustvari sve si u pravu samo nastavi tako.Tako je najbolje kako ti mislis.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
109.165.192.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 15:17 - pre 78 meseci
Šta se može zaključiti po ovom pepelu, uslikanom na bijeloj podlozi i dnevnoj svijetiosti?
Prikačeni fajlovi
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 15:22 - pre 78 meseci
Zagorela višnjica? 😀
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.public.t-mobile.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 15:44 - pre 78 meseci
Rekao bi da je ventilator malo jači nego što bi trebalo pa izbaci i polunagorele delove.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 15:49 - pre 78 meseci
Citat:
zeljezaramarko:
Citat:
boree:
Ko kaže da bi ja to hteo ? Opet lupetaš. Ovaj kotao kao i mnogi drugi ima skoro pa identičan presek, kepo,toby,biodom itd

Tvoji nickovi su bili tajno napravljeni i krio si se dok nisi provaljen tako da nemoj pričati da si ih otvoreno pravio da svi znamo ko je u pitanju.
Podsmevaš se drugima šta rade a u daljem razgovoru pišeš da si ti to sve već napravio , pa ko je ovde lud ?!?
Pišeš svašta samo da bi vređao druge koji uzgred već odavno ništa ne pišu na forumu ako nisi primetio, verovatno se i njima zgadio forum kao i meni i mnogima.
To ko šta radi se tebe uopšte ne tiče , ako imaš neki pametan predlog onda ga napiši , al ovo pisano do sad u proteklih nekoliko meseci je ravno nuli.


Ma javicu tebi kad stavim novi nik.Tolko si bitan kao i oni profiteri i lagatori sto vise ne pisu ovdje.Super je sto ih nema vise.A ZA OVO LUPETANJE to govori nesto o tebi a ja volim da sanjarim i uzivam u ovoj oblasti.Iz tvoih postova se vide samo jeftine fore u smislu trebas 12 kw kamin i to tako.Ti sve znas ko se javi odma znas koliko treba da kupi kotao snagu cijenu.Koji je bolji.Super.Ko te je tjera da gledas u cijenu zapadnjaka kupi iz Srbije jeftine a iste kvalitete.

Idi na drugi forum malo ce ko da zali za tobom ili prijavi se u Austriji imas ih podosta.


@Fe
Ne mogu uvek da precutim NEPRAVDU pa necu ni sada ...
ko je kolko bitan ovde na forumu , totalne su gluposti ,tako da za to NO COMENT .
A ako za Boree-a kazes da lupa gluposti , a covek je X puta napisao da je za sto prostiji sistem : termoglave i trokraki termostatski na povratu / KRAJ , a ti se "boris" protiv "profitera" na forumu , onda mi se cini da i samoga sebe demantujes ! Kod tebe je cas ovako , cas onako , kako ti trenutno odgovara . A to Ddosta zana da nervira ljude .
Samo da teras neki inat nekome . Nikad nisi reko bilo kome da je za nesto , bilo sta , u pravu .
Pa i kad bi bilo tacno to da citiram "Iz tvoih postova se vide samo jeftine fore u smislu trebas 12 kw kamin i to tako.Ti sve znas ko se javi odma znas koliko treba da kupi kotao snagu cijenu.Koji je bolji.Super." covek je ponovo pomogao ili barem iskazao zelju da pomogne ! To se za tebe iz tvojih postova ne moze reci .
A sto se tice ljudi koje ti zoves "profiterima" , hvala bogu da postoje , i njihovo znanje oko materije .
Zahvaljujuci nekima od njih , i ja sam nesto nauciio , i smanjio potrosnju kod mene Drasticno !!
Bilo je primedbi samo na transparentnost , na sta je pozitivno reagovano i primenjeno.
Da nije njih , ja bi i sada trosio skoro 2 dzaka dnevo , a sada je to manje od 20kg , pritom grejem vecu kvadraturu !
Tako da je to WIN-WIN za svakoga , ako razumes .
 
0

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 16:17 - pre 78 meseci
malko da se pohvalim
Prikačeni fajlovi
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 16:34 - pre 78 meseci
Citat:
boree:
Rekao bi da je ventilator malo jači nego što bi trebalo pa izbaci i polunagorele delove.

I dalje me muči variranje napona u mreži (istina, mnogo manje nego prije) tako da trenutno ne smijem ispod tog podešavanja. Kad idem preko Ups-a onda je to druga priča i po tome je podešeno. Sve ostalo je rezultat povremenog "divljanja" napona
 
+1

litavski
jan macak
grafičar
graf ofice
kisač, srbija

Član broj: 337508
Poruke: 61
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 17:19 - pre 78 meseci
Evo malo slike
kotao bosh solid 2000b 27 kw
gorionik bosch pelet brenn 2000 od 7-27 kw, elektronika tech ST-717
mešajući vetil esbe vrg 141+motor esbe ara 671+trm regl balkan specijal
jedna pumpa u kotlovski krug + jedna pumpa radijatorski krug
grejna površina 200 kvadrata srednje izolovana, Pvc stolarija,
Prikačeni fajlovi
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 17:25 - pre 78 meseci
@Zeljezara

Hvala, mnogo mi znače tvoje reči podrške i odobravanja. Takodje žao mi je što pojedine stvari primaš toliko lično i emotivno.
Moja podešavanja su uradjena prema proračunu toplotnih potreba mog objekta na temperaturi -20°C. Daleko je to od sjajnog ili konačnog rešenja, ali za više trenutno nemam. Na žalost nisam gasterbajter pa me veoma pogadja cena, i tu ne mislim na cicijašenje nego da stvarno ne mogu da platim odredjenu stvar. Na sreću ti to ne moraš da razumeš, imaš i možeš po tvojim rečima ali bi hteo za džabe. Tvoje pisanje navodi na taj zaključak.
Elem, nisam ni jednog trenutka pominjao snagu ventilatora nego pozicioniranje istog na cevi u kojoj gori vatra. Čišćenje duvanjem u pepeo nisam spominjao, to je slično odmrzavanju vodom. Glupo od mene što sve to pišem tebi, jbg pa ti si u stilu onoga "šta čito, ja sam tu hodo". Ispravi me molim te ako grešim.
A sada o STV-u.

"HERZ preporučuje upotrebu akumulatora toplote sa svim svojim kotlovima. Akumulatori toplote su posude koje služe za skladištenje toplote. Prednosti korišćenja akumulatora su:
- ravnomerniji rad kotla bez naglog gašenja i startovanja
- održavanje konstantne temperature vode u potisu
- smanjenje vremena rada kotla
- usled gašenja kotla voda preuzima višak energije umesto rasipanja i eventualnog pregrevanja kotla
-povećava se stepen efikasnosti"
Ljudi tvrde sve što ti negiraš i sve što ti nisi uspeo da napraviš, a imao si mogućnosti. Svaka čast pa si mogao da kupiš novu elektroniku i rešiš problem na svoj način, ali očigledno je da za tim nije bilo potrebe. Nigde oni ne pišu ili ili, i nisu jedina firma koja zagovara korišćenje STV-a. I ja zagovaram isto, i naravno sada očekujem da mi dodeliš neku fabriku akumulatora u vlasništvo.
Prestani da truješ, to ne znači da moraš da se složiš samo nemoj neosnovano pljuvati po ljudima koji pokušavaju odgovorom na pitanje da pomognu nekome.
Kada već nemaš znanje ili volju da nekome pomogneš, nemoj mu praviti štetu lošim komentarima.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
+1

zeljezaramarko

Član broj: 337258
Poruke: 122
213.55.211.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 17:28 - pre 78 meseci
[quote]FelipE Pirot:
Upravu si bas ti hfala puno si mi pomogao.Super ti je potrosnja zahvaljujuci pojedincima sa foruma.Bore meni kaze lupas gluposti ne ja njemu.Malo je razlika u tome. Zasto gluposti.Ko mu je reko za cijenu ima tobija sto je jeftin a dobar.Ko ga tera da kupuje onaj kotao sto je skup.I ja ga nebi kupio ali da gledam volim vala.Ako mozes zakljuciti sto mene nervira a to je.Ja imam i to je najbolje.Moje moje i moje.

Sto ti neugradi at.? Imas modularni rad nema fala meni nego kritike.Stedi 20 kg peleta kad si sve pritego na minimum a 500 evra ulaganja.A imas konfor super ja to sve imam pa sto me onda ovi mrze.Sto sam reko ko ima dobru modulaciju da moze bet at.Dali to nije pomoc.Trebo sam te nagovorit da treba at pa za 100 kvadrata at 1000 l esbe sa spoljnom tem heatron dvije pumpe skretnica izolacija 15 cm .

Beduini citajte malo sta i kako i kada.Sta trebam da vjerujem da je viadrus dobar sa prirodnom promajom i da se cm moze nastelovat po proracunu kuce proracunatom na -20.Super.





[Ovu poruku je menjao zeljezaramarko dana 19.11.2017. u 20:05 GMT+1]
 
0

litavski
jan macak
grafičar
graf ofice
kisač, srbija

Član broj: 337508
Poruke: 61
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 17:57 - pre 78 meseci
Znam da je ovo forum grejanja na pelet i ja sam pristalica peleta, mada sam računao teoriski i probao praktično po ovoj ceni peleta od 200 evra i ove cene prirodnog gasa dođe na isto čak malkice jeftinije na gas. Mada sam kupio pelet nešto po 175 evra i po 180.-leti (3 T). Ovo mi je malo pa sam bio u dilemi dal da dokupim još ili da pređem na gas. (prošle godine sam potrošio 6T) Grejem više od 200 kvadrata, po celi dan 22 c, gasi se kotao u 23h pali ujutru u 6h temperatura u kući noću padne za 2-3 stepena. I opet sam uzeo još peleta po ceni 200 evra. Mislim kad zahladni ovaj paritet se menja u korist peleta (grejao sam se na gas 5 godina i znam šta pišem), mada kad je oko 10c koristim gas.
Još prednst peleta je – kupim i miram sam, nema iznađenje u smilu: nema gasa – slab gas – podignu cenu...
Pozdrav svima

kotao bosh solid 2000b 27 kw
gorionik bosch pelet brenn 2000 od 7-27 kw, elektronika tech ST-717
mešajući vetil esbe vrg 141+motor esbe ara 671+trm regl balkan specijal
jedna pumpa u kotlovski krug + jedna pumpa radijatorski krug
grejna površina 200 kvadrata srednje izolovana, Pvc stolarija,
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 18:26 - pre 78 meseci
litavski
Slučajno ili namerno zatvorena klapna na dimnjaci?
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 18:40 - pre 78 meseci
1. Sjajan zaključak, znao sam da ćeš uspeti sam bez dodatnih objašnjenja. Ono što znaš ali nisi hteo da pišeš je, što su temperature više to se gorionik češće gasi i pali.
Nisi ti vredan mržnje, čak ni žaljenja.
2. Još jedan dokaz stare narodne "otišao iz sela ali selo iz njega nikada".
3. Tačnije poreklom sam Bosanac ali rođen sam u Beogradu, i hvala na pitanju a odakle si ti pa još uvek savladavaš pravopis? Svaki kotao za pelet je " cev". Ima otvor za dovod vazduha i odvod dima, zato nemoj da me razočaravaš više sam u tebe verovao.
4. Ti nisi neki reper ili etalon, tvoje mišljenje je subjektivno. Kad bolje razmislim, nebitan si kao i ja samo mnogo žešće i češće pišeš mišljenja kao činjenice.
5. Znači svi proizvođači integrisanih pametnih kotlova su lopovi. Razmisli o tome sledeći put kada budeš jednog hvalio a drugoga pljuvao.
6. Bolje car u svom selu nego gasterbajter pa državljanin u drugoj državi. Tako bar ja živim, a vidim li ja to kod tebe dozu ljubomore što su mi i majka i žena bile blizu svaki dan, pa nisi morao da ideš. Imao si i kotao i STV i gorionik i objekat i ljude voljne da ti pomognu.
7. Naravno da se vidi. Iz aviona se vidi da je stara narodna "pametniji popušta" uticala na pametnije da odu, a ja sam poreklom Bosanac kao što rekoh pa ti eto pravim društvo ovde.

Ne zamerite ljudi na dopisivanju nas dvojice, ili ako zamerate eto prestaću ja
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
+2

litavski
jan macak
grafičar
graf ofice
kisač, srbija

Član broj: 337508
Poruke: 61
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 18:49 - pre 78 meseci
Taradrina
Ovako mi radi ok, probao sam sve varijante. mada klapna ima jednu čevrtinu fabrički isečenu u principu ne može biti skroz zatvorena. ovako je plamen ok i izduvni gasovi su od 70 - 90c zavisnosti od snage. Zidovi kotla su sivkasti kao i pepeo. Nisam još merio
sa analizatorom izduvne gasove al po boji plamena mi izgleda ok (inače sam grafičer pa jako dobro razlikujem boje)
kotao bosh solid 2000b 27 kw
gorionik bosch pelet brenn 2000 od 7-27 kw, elektronika tech ST-717
mešajući vetil esbe vrg 141+motor esbe ara 671+trm regl balkan specijal
jedna pumpa u kotlovski krug + jedna pumpa radijatorski krug
grejna površina 200 kvadrata srednje izolovana, Pvc stolarija,
 
0

litavski
jan macak
grafičar
graf ofice
kisač, srbija

Član broj: 337508
Poruke: 61
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 18:57 - pre 78 meseci
Taradrina
Još nisam spomenuo da imam prohromski odžak prečnik 200 mm visine 7 m. I to igra ulogu
kotao bosh solid 2000b 27 kw
gorionik bosch pelet brenn 2000 od 7-27 kw, elektronika tech ST-717
mešajući vetil esbe vrg 141+motor esbe ara 671+trm regl balkan specijal
jedna pumpa u kotlovski krug + jedna pumpa radijatorski krug
grejna površina 200 kvadrata srednje izolovana, Pvc stolarija,
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.11.2017. u 19:01 - pre 78 meseci
Znam za isečak,imam i bosch pelet set.
Imate pp
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
+2

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7699893 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.