Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 91035 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 11:59 - pre 170 meseci
Citat:
BluesRocker
Da li si ti uopšte pročitao Zakon o radu? Radnik je u slučaju da da otkaz dužan da odradi otkazni rok od 15 dana, a ako dobije otkaz ima otkazni rok od mesec dana. Kako to poslodavac ne može da otpusti radnika?


Nego sta sam nego procitao

Kaze ovo:

Citat:

Član 175.
Radni odnos prestaje:
1)
istekom roka za koji je zasnovan;
2)
kad zaposleni navrši 65 godina života i najmanje 15 godina staža
osiguranja, ako se poslodavac i zaposleni drukčije ne sporazumeju;
3)
sporazumom između zaposlenog i poslodavca;
4)
otkazom ugovora o radu od strane poslodavca ili zaposlenog;

5)
na zahtev roditelja ili staratelja zaposlenog mlađeg od 18 godina
života;


Pa da vidimo kako to poslodavac moze da postupi po #4:

Citat:

4. Otkaz od strane poslodavca
Član 179.
Poslodavac može zaposlenom da otkaže ugovor o radu ako za to
postoji opravdani razlog
koji se odnosi na radnu sposobnost zaposlenog, njegovo
ponašanje i potrebe poslodavca, i to:
1)
ako zaposleni ne ostvaruje rezultate rada, odnosno nema potrebna
znanja i sposobnosti za obavljanje poslova na kojima radi;

2)
ako zaposleni svojom krivicom učini povredu radne obaveze
utvrđene opštim aktom ili ugovorom o radu;
3)
ako zaposleni ne poštuje radnu disciplinu propisanu aktom
poslodavca, odnosno ako je njegovo ponašanje takvo da ne može da nastavi rad kod
poslodavca;
4)
ako zaposleni učini krivično delo na radu ili u vezi sa radom;
5)
ako se zaposleni ne vrati na rad kod poslodavca u roku od 15 dana
od dana isteka roka za neplaćeno odsustvo ili mirovanje radnog odnosa u smislu
ovog zakona;
6)
ako zaposleni zloupotrebi pravo na odsustvo zbog privremene
sprečenosti za rad;
7)
ako zaposleni odbije zaključenje aneksa ugovora o radu u smislu
člana 171. stav 1. tač. 1) - 4) ovog zakona;
8)
ako zaposleni odbije zaključenje aneksa ugovora o radu u vezi sa
članom 33. stav 1. tačka 10) ovog zakona;
9)
ako usled tehnoloških, ekonomskih ili organizacionih promena
prestane potreba za obavljanjem određenog posla ili dođe do smanjenja obima
posla.
Član 180.



Dakle, gro otkaza je po clanu #1 - znaci drzava kaze da "mora da postoji opravdan razlog" znaci ti moras da dokazujes da radnik nije dobar i da je to bio "opravdan razlog" i on to moze da ospori u sudu.

To je ekstra pravo - kada se radniku cefne, on moze da ide gde hoce samo kaze "odoh ja" i eventualno ima obavezu jos od par nedelja da ostane na poslu - i poslodavac to ne moze da osporava niti da utice na to na bilo koji drugi nacin. A radniku moras da titras i da dokazujes da nije radio posao kako treba - i na kraju balade on tebe jos moze da tuzi da nisi bio u pravu i da nisi smeo da ga izbacis iz >svoje< firme.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 13:00 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Dakle, gro otkaza je po clanu #1 - znaci drzava kaze da "mora da postoji opravdan razlog" znaci ti moras da dokazujes da radnik nije dobar i da je to bio "opravdan razlog" i on to moze da ospori u sudu.

To je ekstra pravo - kada se radniku cefne, on moze da ide gde hoce samo kaze "odoh ja" i eventualno ima obavezu jos od par nedelja da ostane na poslu - i poslodavac to ne moze da osporava niti da utice na to na bilo koji drugi nacin. A radniku moras da titras i da dokazujes da nije radio posao kako treba - i na kraju balade on tebe jos moze da tuzi da nisi bio u pravu i da nisi smeo da ga izbacis iz >svoje< firme.

Nemaš ti šta da dokazuješ nego mu napišeš rešenje o otkazu i uglavnom nogu u dupe s tim što mu isplatiš još jednu platu za tih mesec dana otkaznog roka. Koji radnik je spreman da tuži poslodavca i da se dokazuje na sudu? Koja strana od te 2 može sebi da priušti da plati ogromne sudske troškove? Da ne pominjem efikasnost našeg pravosuđa.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 14:56 - pre 170 meseci
Stav jedan je za sindikalno zamlacivanje i iluziju prava radnika.

Za otkaz, bez puno objasnjenja, se pokrecu stavovi 6-9..

Poz
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 16:27 - pre 170 meseci
Srećan vam praznik !

Počeli ste da mešate babe i žabe. Spektar delatnosti je širok i ne može se za sve primenjivati isto.
Radno vreme i prekovremeni rad tj dužina je s pravom definisana na današnjoj normi.
To dali se neko oseća sposobnim da radi i duže od propisanog je njegovo lično subjektivno osećanje i ne može se poistovetiti linearno i sa drugima tj. sa svim radnim mestima.
Ja radim u privatizovanoj putarskoj firmi.
Radnik sam.
Primera radi, vozači u firmi su radili preko osam sati - zašto im ne dozvoliti da rade preko osam sati, zato što zakon o bezbednosti tako kaže !? ma ko šiša zakon ako se oni osećaju sposobnim i znaju sebe. Tj. znaju da se neće uspavati na preko + 40 C za volanom i usmrtiti baš vas na putu.
Policija se završava na višem nivou tipa kafana ili komandir privatno proizvodi metle a vaše preduzeće ima potrebu za istim i sl.
Poslodavcu odgovara to što mu je kamion upolslen i ne stoji.

Da spomenem npr lekare ili ostale profesije sa rizikom - koja profesija ne nosi ovakav ili onakav rizik.

Ako hoćete prekovremeni rad preko propisanog, verujem da će kad tad doći do fušarenja. Na gradilištima gde ja radim trenutak pada koncetracije košta života. A kvalitet da ne spominjem.
Ali srećom danas, predstavnik poslodavca tj. današnji direktor je počeo da uviđa da tih nekoliko sati prekovremenog njega koštaju više nego da je organizovao drugu smenu, ne u onoj količini koliko bi trebalo, ali ipak počeo je da uviđa.
Mi smo sezonska firma, i ono što zaradimo kad je lepo vreme nas hrani i kad je nevreme. Razumno je da se posao forsira. Ali samo u zakonskim okvirima. Pa zar je neko tek tako propisao mere kojim se treba voditi. Hoćete da kažete da su oni sa instituta koji su se bavili dugogodišnjim istraživanjima tek tako došli do podataka koji su se opet usvojili manje više svuda u svetu.

Ma ne, ja znam da mogu da radim i 20 sati...jer meni treba novac. Šta ima glupi zakon da se meša u moju odluku i želju da zaradim - kaže neko - smešno.

Većinu nas ne interesuje rad vikendom, rado bi smo ga se odrekli.
Imate raznih situacija gde dobro predplate ključne ljude na gradilištu koji rade i ne pitaju kad je dosta, a koji po automatizmu povlače sa sobom slabo plaćene radnike oko njih, a oni moraju da ostanu da rade sa njima. (Jer tako to ide, ne možeš da prekineš na primer asfaltiranje, ako je asfaltna masa već na gradilištu i hladi se)

Trenutno sam u sporu sa preduzećem gde radim. Tužio sam ih jer mi nisu plaćali prekovremeni rad. Plaćali su me za osmočasovno radno vreme. A radio sam i do 24 časa dnevno. Tj. upravljao sa opasnim građevinskim mašinama, padao u nesvest i više puta primao infuziju na gradilištu - ne samo ja nego preko sto radnika na gradilištu. Rokovi su morali da se ispoštuju.
Ko me je terao, pa moj neposredni rukovodilac je postepeno produžavao radno vreme. I dok se osvestiš ti radiš preko dvanaest sati.
Pa onda ajde samo još ovo, pa daj ono kad gle ono već svanulo i krenuo novi radni dan. A kući trudna žena i deca.
E onda se osvestiš i kažeš gde sam ja u ovoj priči. Ti si u ovoj priči obična krpa kojom brišu cipele. Običan potrošni materijal kojeg ima na svakom ćošku.
Ako se pobuniš, sam si jer niko ne sme da pisne jer su onom zaposlili sina, onom brata...i sad misle da su time postali vlasnici njihovih duša tj. da su prodali dušu đavolu. Nek napuste i nek idu na drugo radno mesto reče neko. Super a gde, ajde svrati do Niša. Ne, svrati do Bele Palanke malo. Pa pitaj moje kolege što ne promene poslodavca.
Nekima ovde smeta to što se radnik na sreću osvešćuje i počinje da kapira da ima neka prava. E sa takvima treba preko suda pa makar to trajalo deset godina.
Možda će neko da kaže zašto nisi tražio da ti plate na vreme. Šta ja imam da molim za svoje pare. Zakon i ugovor regulišu koliko moj rad vredi.
Nemam potrebe da ja podsećam njih na obaveze oko plaćanja. Ali sam ih ipak podsetio, oni se pravili da je to nešto sitno. Sitno ili krupno - moje je. Ali srećom tu su kompetentna veštačenja kojim se da dokazati zatečena situacija. Neko će da kaže zašto nisi otišao kad si osetio da ti ne odgovara ta firma. A zašto bih ja odlazio, nek idu oni. Kad je gazda kupio preduzeće, kupio je sredstva sa radnicima prema kojima je prihvatio i obaveze. Ako me neko ošteti neću da savijem rep i odem na drugo mesto da me opet mrcvare. Ne, nego ostajem ovde gde sam pregoreo i uzeću ono što mi pripada. Ono jeste da smo mi koji smo tužili postali neprijatelji fiirme jer kao ne razumemo firmu, pa sad eto nemamo privilegije (?) na neke stvari kao ostali koji su ćutali jer ćemo mi uzeti novac preko suda. I možda novom direktoru nije jasno pa kaže da je nemoguće da je neko radio 24 sata bez prekida...ali tu su dnevni izveštalji. E to su vam potpisivali ne gledajući....ne to mi je baba potpisivala.

Neko je rekao da država ne može da zna šta se dešava u nekom preduzeću dok sam ne prijaviš. Tačno.

Sarađivali smo sa inspekcijama. Ali kad vam dođe inspektor Mira mafija, onda je jasno da će se proći samo sa upozorenjem.
Mada ako se pozove inspekcija iz drugog grada situacija se menja.
Sindikat bi trebao (gde postoji) da odigra važnu ulogu pregovarača tj. tampona između davaoca posla i velikog broja radnika. Ne mogu pet stotina radnika da razgovaraju sa nekoliko menadžera. Ali sindikat je mahom u sastavu raznih lenčuga koji se kriju iza sindikata ili još gore ako je kupljen.
E kod nas je bio kupljen. Pa smo ga smenili, pa smo uz pomoć novoizabranog tima smenili i predstavnike poslodavca (tj gazda je to uradio jer kad je sagledao situaciju shvatio je šta mu se više isplati). Ne jednom nego nekoliko puta.
Sve ovo ne može da se uporedi sa vlasnikom restorančića koji je on sam stvorio - podigao pa sad može da prima i odpušta radnike zbog frizure.
Kom će kuvar zbog premora da upali kuhinju ili potruje goste - možda i neće, ali moguće je.
Ili sa klimatizovanim kancelariskim službenikom koji će usled premorenosti tokom prekovremenog rada da npr pošalje greškom prazan mail potencijalno velike važnosti i time da neprocenjivo ošteti poslodavca. Ali greške se prave i u toku redovnog radnog vremena, zar ne.

Izvinjavam se na dužini priče van teme...ali možda i nije van teme.

P.S.
Pošto se danas za posao kaže da je stvar privilegovanih, mislim da poslodavac nije nešto mnogo ugrožen članom 179.

Imao je vremena tokom probnog rada da utvrdi kakav je to radnik.
Ako je taj radnik vremenom postao loš iz ovog ili onog razloga a to ne želi da promeni. Uvek možeš da ga udaraš po džepu i on će ili da se promeni ili da sam napusti. Ima puno načina. Ako si baš zapeo da ga odpustiš zbog frizure onda preispitaj razloge.

Pored zakona o radu,pametni imaju kolektivni ugovor kod poslodavca i ugovor o radu...tako da poslodavac može doneti akte koji će mu zakrpiti zakon o radu...tu je uvek mogućnost aneksa, izmena i dopuna...





[Ovu poruku je menjao alexandar_cajic dana 01.05.2010. u 18:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 18:51 - pre 170 meseci
Citat:
Ako ti dobiješ pravo da radiš koliko hoćeš za jednog poslodavca, šta će onda sprečiti gomilu firmi da eksploatišu radnike sa 12 sati rada dnevno 7 dana u nedelji? Ako baš želiš da se ubijaš od rada, otvori lepo agenciju pa radi od jutra do sutra, niko neće da ti brani.

Pa poenta je da niko ne može biti eksploatisan ukoliko to ne želi da bude. Vidiš, ako ja imam firmu/radnju/agenciju ili šta god i imam radnika koji želi da radi 12 sati dnevno, 7 dana u nedelji, jer njemu tako odgovara ili zato što mu treba para, a ja mogu da priuštim da ga plaćam da toliko radi, ne vidim zašto bi to trebalo da mu bude zabranjeno. Ono što treba da bude zabranjeno jeste da ja njega prislim da on radi tih 12 sati dnevno, a on to ne želi. No, ja ne verujem da ijedan poslodavac to radi. Jednostavno mu nije u interesu, jer će taj radnik vrlo brzo izgubiti na produktivnosti i prestati da daje rezultate. Dakle, svaki poslodavac će gledati da ima zadovoljne radnike, jer su upravo zadovoljni radnici ono što nekoj firmi generiše profit. Sad, što je vama teško da shvatite da postoje ljudi koji su zadovoljni ako mogu da rade 12 sati dnevno, jer tako imaju više keša, to je već vaš problem.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:11 - pre 170 meseci
Citat:
Marko_L: Ono što treba da bude zabranjeno jeste da ja njega prislim da on radi tih 12 sati dnevno, a on to ne želi. No, ja ne verujem da ijedan poslodavac to radi. Dakle, svaki poslodavac će gledati da ima zadovoljne radnike, jer su upravo zadovoljni radnici ono što nekoj firmi generiše profit.

Prisiljavas ga pasivno. Radnici vjerovatno ne zele da rade ni ovih 8 sati, al' ko te pita. Isto tako bi ti bilo da nema drzavne regulacije. Poslodavac bi lupio 10-12 casovno radno vrijeme, a ti il' ces da radis il' da, vjerovatno, crknes od gladi.

Najbolji primjer su radnici po svakojakim trznim centrima, kasirke i sl., preeksploatisana radna snaga. A Miskovic samo tako brine da su svi oni zadovoljni. Nocima ne spava.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:15 - pre 170 meseci
Citat:
Citat:
jericho1405: Prisiljavas ga pasivno. Radnici vjerovatno ne zele da rade ni ovih 8 sati, al' ko te pita. Isto tako bi ti bilo da nema drzavne regulacije. Poslodavac bi lupio 10-12 casovno radno vrijeme, a ti il' ces da radis il' da, vjerovatno, crknes od gladi.

Najbolji primjer su radnici po svakojakim trznim centrima, kasirke i sl., preeksploatisana radna snaga. A Miskovic samo tako brine da su svi oni zadovoljni. Nocima ne spava.


al niko ih ne tera da rade uopste. nek sede kuci ako im ne valja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:16 - pre 170 meseci
Citat:
jericho1405
Radnici vjerovatno ne zele da rade ni ovih 8 sati, al' ko te pita.


Ima takvih, a ima i onih koji bi da rade duze - svojom voljom.

I niko te naravno ne pita kada su poslovi kao sto su kasirke u pitanju... to su poslovi koje moze da obavlja bukvalno svako, pa je i logicno da su tu uslovi najgori... tako je ama bas svuda na zemaljskoj kugli.

Inace, eto crno trziste je najbolji primer da se nece desiti horor price o radnicima koji lipsu... iako na crnom trzistu nema nikakve regulacije drzave, pa opet... postoji ekvilibrijum izmedju interesa poslodavca i interesa radnika - radi se mozda nesto vise nego na legalnom trzistu radne snage, ali i tu postoji granica jer jednostavno niko nece da radi iznad svojih fizickih mogucnosti.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:18 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: I niko te naravno ne pita kada su poslovi kao sto su kasirke u pitanju... to su poslovi koje moze da obavlja bukvalno svako, pa je i logicno da su tu uslovi najgori... tako je ama bas svuda na zemaljskoj kugli.

Jeste, i je l' treba dozvoliti da zbog toga neki Miskovic izrabljuje te ljude po 10-12 sati?

PS. Sasvim je legalno raditi 2 i vise poslova.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:23 - pre 170 meseci
O kakvom se tacno izrabljivanju radi? Da li te Miskovic tera da radis za njega? Ne tera te.

Znaci, to radis na svoju volju.

Eto taj primer kako mogu da se rade 2 posla samo pokazuje koliko cela ta prica blage veze nema sa "izrabljivanjem" i silnom brigom za radnike - znaci ja u teoriji mogu da radim 16 sati dnevno kod 2 poslodavca ako mi treba lova, sto je 96 sati za 6 dana u nedelji ili duplo vise od zakonskog limita po poslodavcu.

U cemu je tu razlika izmedju ovoga gore, i rada kod jednog poslodavca vise vremena ako ja to zelim?

Nema je... ali tata drzava kaze, e ne moze vise od N sati kod jednog poslodavca... stiite me od sebe, da ne budem "izrabljivan".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:27 - pre 170 meseci
da a kad kazemo da nikom nije moranje da radi njihov argument je MORA da radi da bi prehranio porodicu i nema alternativu.

To opet nije MORANJE, znaci nema prisiljavanja tako da nema izrabljivanja.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:34 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: O kakvom se tacno izrabljivanju radi? Da li te Miskovic tera da radis za njega? Ne tera te.

Kao sto napisah ranije, tjera te pasivno. U drzavi je ogromna nezaposlenost i veliki broj ljudi jednostavno nema prostor da bira poslodavca. Moze jedino da ne radi nista, i da crkne od gladi. Sad drzava treba zbog takve lose situacije preduzetnickim lesinarima odrijesiti ruke kako bi uzivali maksimum izrabljivanja radnika. Prosto, ni poslodavci nisu pali sa Marsa, vec su tu, i svjesni su situacije, tj. i sami znaju da taj radnik nema gdje drugo da ide. Drzava je tu i te kako potrebna. Vise vjerujem zakonu, nego poslodavcevoj savjesti, moralu i ljudskosti.

Citat:
Ivan Dimkovic: Eto taj primer kako mogu da se rade 2 posla samo pokazuje koliko cela ta prica blage veze nema sa "izrabljivanjem" i silnom brigom za radnike - znaci ja u teoriji mogu da radim 16 sati dnevno kod 2 poslodavca ako mi treba lova, sto je 96 sati za 6 dana u nedelji ili duplo vise od zakonskog limita po poslodavcu.

Naravno da ima. Ako trazis drugi posao(sto znaci da jedan imas i nisi socijalno ugrozen), znaci da si definitivno samovoljno pristao na to. A ako gulis kod jednog poslodavca 12 sati, tesko cemo znati da li si tu zato sto si tako htjeo il' zato sto nemas izbor da biras drugi posao.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:37 - pre 170 meseci
ne vredi pricati sa vama. vama je uporno argumetn da radnik NEMA IZBORA i DA MORA DA RADI.

e pa IMA IZBORA.

moze DA RADI a moze i DA CRKNE GLADAN. Niko ga ne tera ni na jedno ni na drugo, apsolutno je slobodan da sa svojim zivotom radi sta mu je volja. Dok je god tako NEMA IZRABLJIVANJA MAKAR NEKO RADIO I 24h dnevno sa saku KROMPIRA - JER GA NIKO NE TERA NA TO.

 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:43 - pre 170 meseci
Ivane, ne izvrci. Dva posla jednako dve plate. Jedan posao sa dve smene jednako jedna plata. Sigurno ne daje dve jer bi bolje bilo da ima 2 radnika.
Ti anakin uporno ignorises cinjenicu da se ljudsko drustvo trudi coveku da sacuva zivot, da mu ga maksimalno olaksa i jos puno kojecega. Kad bi bili prepusteni sami sebi ne bi nam ni trebali zakoni, ni zdravstvo
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:47 - pre 170 meseci
Citat:
Ti anakin uporno ignorises cinjenicu da se ljudsko drustvo trudi coveku da sacuva zivot, da mu ga maksimalno olaksa i jos puno kojecega.


ja kolko vidim ljudsko drustvo se trudi da sto vise nepotrebno izkomplikuje zivot.

uostalom sta tebe briga za druge? da svako svojom glavom razmislja o svom dupetu a ne da gleda tudja posla sigurno bi bilo sveukupno bolje stanje,

>>>Ivane, ne izvrci. Dva posla jednako dve plate. Jedan posao sa dve smene jednako jedna plata. Sigurno ne daje dve jer bi bolje bilo da ima 2 radnika

to je opet NJIHOVA STVAR. Ako se nekom ne svidja nemora da radi (ne volim sto ovo ponavljam 100 puta al izgleda da je potrebno)
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:51 - pre 170 meseci
Ovo se i mene tice. I ja sam deo ljudskog drustva. Svet kakav danas poznajemo ne bi postojao da nismo uredili stvari
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:57 - pre 170 meseci
kakve to ima veze sa uredjenjem? Glavna kategorija je SLOBODA COVEKA, a COVEK je SLOBODAN ako ga niko ne prisiljava ni na sta, kao sto ga i ne prisiljava niko.

svet je itekako uredjen, ali problem je sto vi ne shvatate da je ceo RAZVOJ CIVILIZACIJE zbog PJEDINACA i njihove zelje za uspehom a ne zbog proleterijata i zbog jednakosti.

nobelovac i jedan od najvecih liberalista Milton Friedman:

http://www.youtube.com/watch?v=RWsx1X8PV_A
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 19:59 - pre 170 meseci
Citat:
llux
Ivane, ne izvrci. Dva posla jednako dve plate. Jedan posao sa dve smene jednako jedna plata. Sigurno ne daje dve jer bi bolje bilo da ima 2 radnika.


Sta ako je radnik dobar, ima neka znanja itd... ? Naravno da ce biti placen vise, i ako radi 30% duze sigurno ce biti adekvatno placen za to.

Nekako konstantno u toj prici o jednakosti se pominje neki nisko kvalifikovani sklapac na traci - koji bi, da nema tata drzave, bio prisiljen da rmba 20 sati dnevno za saku pirinca.

Ono, ima i drugih poslova i drugih vrsta radne snage.

@edit - Milton Friedman FTW... kako lepo receno "where in the world you find these angels to organize the society for us"...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 20:01 - pre 170 meseci
Dobro. Hajd da probamo ovako. Drzava pocne da ti uzima toliki porez da tebi ostane samo 50 evra. Neces da se bunis?
Ljudi pocnu da bacaju silno smece po ulici i niko ih ne kaznjava. Niko te ne tera motkom da ides tom ulicom?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 20:05 - pre 170 meseci
Mesamo babe i zabe - pricamo o ekonomskoj aktivnosti, a teorija slobodnog trzista se bavi pre svega ekonomskim aktivnostima.

Sto se djubreta tice - znas kako, da nema drzave - organizovali bi se ljudi i odrzavali bi svoje. Na kraju krajeva, eto - Srbija je kao drzava, pa na sta lice ulice i zgrade... ne pomaze ni tata drzava ocigledno :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 91035 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.