Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 91059 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:05 - pre 170 meseci
vi izgleda svi imate negativna iskustva... verovatno je vas nekog izrabljivao (vas izraz) pa sada tako pricate.

ali opet ko je bio kriv za to? ma bice da su gazda i drzava...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:07 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: Znaci ako covek hoce SAM da radi vise od 40 sat ne treba mu se dozvoliti jer on nezna sta je dobro za njega...

Nije poenta tog zakona da drzava zna bolje od samog radnika koliko on moze da radi, vec radi postavljanja granica. Da ne postoji granica vecina poslodavaca bi radije dozvolila dvojici da rade 14 sati dnevno nego trojici da rade po 8 ili 10.

A inace ti si decko prilicno ogranicen. Nemas pojma sta pricas. Tvoji stavovi nemaju veze sa neliberalnim kapitalizmom vec sa najobicnijim pilicarenjem na nivou sverca benzina tokom sankcija. Feudalizam je za tebe egzaktna nauka, moderno doba.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:10 - pre 170 meseci
a sto ti lepo ne prijavis i te ostale i placas im socijalno i zdrastveno?

pa naravno da ce raditi sto duze kad ne mogu ni da prezive od te sice

ma...
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:12 - pre 170 meseci
kao sto neko govori da drzava treba da ogranici maksimalne cene nekog proizvoda da ne bi bio skup, a ne shvata da time u stvari i drzi proizvod na maksimumu umesto da komkurencija na trzistu proizvede REALNU cenu tog proizvoda.

isto tako i sa radnom snagom... ti koji bi trazili 14 sati rada ubrzo ne bi imali radnike jer su radnici RESURS kao i svaki drugi i itekako su OGRANICEN RESURS (nema ih beskonacno) tako da bi konkurencija dovela do 6 sati produktivnog rada.

e sad kada leminzi shvate da ih regulacija drzave NE STITI vec indirektno ogranicava bice bolje, ali lemmingu je uvek lakse da ima laznu sigurnost jer mu navodno drzava garantuje sve, pa i ako propadne bar ima na koga da svali krivicu da kaze ko radnici zastave (da ,da stoka) DRZAVA je kriva.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:13 - pre 170 meseci
Citat:
a sto ti lepo ne prijavis i te ostale i placas im socijalno i zdrastveno?

pa naravno da ce raditi sto duze kad ne mogu ni da prezive od te sice

ma...


zato sto su ti sve studenti i NIKO NECE da bude prijavljen jer nece obavezu. da,da ima i toga, i svima nam je lepo. dodje vikend oni zarade, ja zaradim niko se ne buni ni za sta. NIKO I NECE STALAN POSAO, jer danasnja omladina razmislja logicnije i ustvari im i treba freelance posao dok studiraju.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:20 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: isto tako i sa radnom snagom... ti koji bi trazili 14 sati rada ubrzo ne bi imali radnike jer su radnici RESURS kao i svaki drugi i itekako su OGRANICEN RESURS (nema ih beskonacno) tako da bi konkurencija dovela do 6 sati produktivnog rada.


nema ih beskonacno
ali u ovoj drzavi ih ima PUNO
puno onih koji nemaju posao a koji traze,skoro pa bilo kakav posao

to ako su studenti koji samo vikendom rade,to je vec druga stvar

znaci tvoja birtija radi samo vikendom? ili onaj jadnicak ostalih 5 dana 20 sati (ili koliko ti je otvorena birtija) radi za manje od minimalca?
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:23 - pre 170 meseci
I
Citat:
anakin14: zato sto su ti sve studenti i NIKO NECE da bude prijavljen jer nece obavezu. da,da ima i toga, i svima nam je lepo. dodje vikend oni zarade, ja zaradim niko se ne buni ni za sta. NIKO I NECE STALAN POSAO, jer danasnja omladina razmislja logicnije i ustvari im i treba freelance posao dok studiraju.


Jesi li ih ponudio pa znas ili je to predpostavka.
Ako niste znali san svakog radnika je da do 40. god zivota nema ni godinu uplacenog staza, osiguranja..

Inace ti si jos dobar Gazda.. vecina ih ne uzme ni preko zadruge nego skuplja klinke sa ulice na mesec dva i tako.. Plati ih 500din dnevnicu, a ostatak zarade od napojnica

Komunizam koji ti spominjes je normalna stvar u vecini zapadnoevropskih drzava. Svugde postoji zakonom propisano radno vreme, minimalna zarada...
O kakvoj ti utopiji za gazde pricas niko jos nije uspeo da skapira..
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:24 - pre 170 meseci
Citat:
Horvat: nema ih beskonacno
ali u ovoj drzavi ih ima PUNO
puno onih koji nemaju posao a koji traze,skoro pa bilo kakav posao

to ako su studenti koji samo vikendom rade,to je vec druga stvar

znaci tvoja birtija radi samo vikendom? ili onaj jadnicak ostalih 5 dana 20 sati (ili koliko ti je otvorena birtija) radi za manje od minimalca?


A ja? A moj cale? lose si ti to proracunao. Vikend se racuna za cetvrtak,petak,subotu i nedelju uvece kada ima posla, od 9 uvece do 1 uvece kada radi vise ljudi odjednom, sve ostalo radi samo jedan, i ima nas dosta da se menjamo ne brini :). i opet naglasavam plata nije na mesecnom nivou nego na dnevnom, dodjes odradis dan uzmes pare i cao, nista ti nije obavezno ni da radis ni da ne radis, ima nas vise i radi ko kada hoce.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:26 - pre 170 meseci
Citat:
Jesi li ih ponudio pa znas ili je to predpostavka.


ne sto sam ponudio nego sto sam jedva nasao i ovog jednog da oce da bude prijavljen. SHVATITE NIKO NECE OBAVEZU. nisu oni lemminzi ko matorci, oni hoce da dodju da odrade da uzmu pare i cao, i uopste im nije problem da promene 100 posla za godinu dana bitna je samo ZARADA>
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:27 - pre 170 meseci
Citat:
Plati ih 500din dnevnicu, a ostatak zarade od napojnica


opet pitanje: STA JE TU LOSE AKO ONI PRIHVATE???
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:28 - pre 170 meseci
a odakle ja znam ko tebi radi u birtiji,lepo te pitam ;)

znaci cale radi kod tebe i jos sisa drzavu,nema sta,unosan ti je posao
a da malo ovu pljuvaonu preneses na caleta? da mu kazes "cale, sto se ne skines sa sise?"?sta mislis o tome?

tebi neki produzen vikend,svugde drugde je vikend od petka navece pa do nedelje,ukljucujuci i nedelju

Citat:

opet pitanje: STA JE TU LOSE AKO ONI PRIHVATE???

mozda jednom i shvatis
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:30 - pre 170 meseci
Citat:
znaci cale radi kod tebe i jos sisa drzavu,nema sta,unosan ti je posao
a da malo ovu pljuvaonu preneses na caleta? da mu kazes "cale, sto se ne skines sa sise?"?sta mislis o tome?


aj vrati se malo unazad i videces da je cale prestao da radi u zastavi jos pre 10 godina. da sisa drzavu SAM bi ga skinuo sa sise makar leba nemo da jedem.
P.s i kolko sam ga mazao u postovima samo zbog njegove proleterske ideologije...
Citat:
mozda jednom i shvatis


stavron bi voleo da mi neko objasni.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:30 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: kao sto neko govori da drzava treba da ogranici maksimalne cene nekog proizvoda da ne bi bio skup, a ne shvata da time u stvari i drzi proizvod na maksimumu umesto da komkurencija na trzistu proizvede REALNU cenu tog proizvoda.

isto tako i sa radnom snagom... ti koji bi trazili 14 sati rada ubrzo ne bi imali radnike jer su radnici RESURS kao i svaki drugi i itekako su OGRANICEN RESURS (nema ih beskonacno) tako da bi konkurencija dovela do 6 sati produktivnog rada.

Jeste, tako je i bilo pre. Pre 150 godina se radilo 12 sati bez problema, zene, deca, sve je moglo jer drzava nista nije propisala pa su vlasnici fabrika to maksimalno iskoristavali. Medjutim onda su se radnici pobunili, prvo trazeci 10 pa onda i 8 sati rada. I to sve u neoliberalnoj kapitalistickoj Americi koju cesto spominjes. Vrlo brzo se pokret rasirio sirom sveta i radnici su dobili veca prava, propisale drzave tako.

Sve u svemu nedostaje ti malo istorije, otprilike 150 godina. Ili da dignes novu revoluciju, samo u kontra smeru.

 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:34 - pre 170 meseci
ne vidim nista lose ni ako 3000 radnika strajkuje i izbori 6 sati rada. vidim samo lose u tome da NEKO ODREDJUJE. dovoljno su jaki trzisni mehanizmi i nije im potreban roditelj u vidu drzave.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:43 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: ne vidim nista lose ni ako 3000 radnika strajkuje i izbori 6 sati rada. vidim samo lose u tome da NEKO ODREDJUJE. dovoljno su jaki trzisni mehanizmi i nije im potreban roditelj u vidu drzave.

Ljudi nisu roba. To je razlika. Zbog necije neodgovornosti stradaju citave porodice. Zbog necije alavosti mogu citave drzave da propadnu. Radnik ne moze da se oslanja na dobrotu Gazde jer Gazde obicno misle malo vise o profitu :) Drzava mora da postavi sigurnosne mehanizme.
Daj praktican primer gde takav "nenemetljiv" sistem postoji
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 16:49 - pre 170 meseci
meni licno nametljiv sistem ne smeta zbog mene nego ideoloski zato sto tim sistemom se obezvredjuje ljudska pamet i ti koji nam namecu pravila se ponasaju kao da smo mi nesposobni da uvidimo sta je dobro a sta lose. Znaci u tom sistemu se po meni vise ophodi prema ljudima kao prema robi nego u slobodnom trzistu gde bukvalno radi prirodna selekcija i sposobniji uspevaju a manje sposobniji ne uspevaju. Nekako mi je to vise ljudski nego neki weberizam.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 17:00 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: meni licno nametljiv sistem ne smeta zbog mene nego ideoloski zato sto tim sistemom se obezvredjuje ljudska pamet i ti koji nam namecu pravila se ponasaju kao da smo mi nesposobni da uvidimo sta je dobro a sta lose. Znaci u tom sistemu se po meni vise ophodi prema ljudima kao prema robi nego u slobodnom trzistu gde bukvalno radi prirodna selekcija i sposobniji uspevaju a manje sposobniji ne uspevaju. Nekako mi je to vise ljudski nego neki weberizam.


To o cemu ti pricas je realno koliko i marxov komunizam. Ljudska pamet nije sistem za koji se treba hvatati. Na kraju krajeva ako neko i nije bas obdaren ne znaci da nekom treba da radi za koru hleba 24h. Okreni se malo oko sebe i videces zasto neke stvari moraju da postoje.
Po tvome treba ukinuti sve zakone, a vidis nismo dovoljno pametni da uvidimo da ne treba krasti, varati, ubijati.... a toliko se trude da nas ubede u to.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 17:15 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: ne vidim nista lose ni ako 3000 radnika strajkuje i izbori 6 sati rada. vidim samo lose u tome da NEKO ODREDJUJE. dovoljno su jaki trzisni mehanizmi i nije im potreban roditelj u vidu drzave.

Postojalo je to isto trziste i prije 150 godina, pa se, eto, nije regulisalo samo, vec je narod gulio po 12+ sati dnevno. Danas imas sedmicni limit 40 sati(bez prekovremenog), i gle cuda, 99,99% poslodavaca praktikuje bas taj maksimum propisanog vremena. Je l' to trzisna regulacija, il' poslodavci koriste onoliko, koliko im zakon dozvoljava? Sutra postavi limit na 50 sati, i istih tih 99,99% poslodavaca ce usvojiti to vrijeme kao sedmicnu normu rada.

Citat:
anakin14: i opet naglasavam plata nije na mesecnom nivou nego na dnevnom, dodjes odradis dan uzmes pare i cao, nista ti nije obavezno ni da radis ni da ne radis, ima nas vise i radi ko kada hoce.

Super. A gdje je drzava u svemu tome?
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 17:19 - pre 170 meseci
naravno anakin da nisi upravu.

To kako si ti zamislio ne moze da ide u danasnje vreme. Zivot u civilizovan drustvu trazi mnoge zrtve i kompromise, ali donosi i dosta satisfakcije. Kad je covek mladi zdrav i nema porodicu naravno da mu ne treba ni jedan socijalni program drzave i da bi celu platu s3.14cko na provod.

Neko je reko da si ti feudalista. Ja mislim da je to jako veliki kompliment za tebe i ja bi te svrstao negde na nivo horde ili cak copora. Medjutim svakako da kako tvoj pristup nije dobar tako nije dobar ni pristup prejake i nebalansirane socijalne drzave ciji predimenzionisani aparat vuce citavu drzavu i drzave u ambis.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?30.04.2010. u 17:23 - pre 170 meseci
Citat:
Super. A gdje je drzava u svemu tome?


ne razumem? treba nam drzava kao posrednik u dogovoru?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 91059 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.